SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
29. Březen 2024, 06:17

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142443 příspěvků v 9986 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní telefony  |  Ostatní modely  |  K700i/S700i (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Jakou baterii koupit?
Strana: 1 [2]  Vše
Poslat téma Tisk
Autor Téma: Jakou baterii koupit?  (Zobrazeno 23008 x)
Víťa
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Sony Ericsson Xperia X5 Pureness
Příspěvků: 2709



Zobrazit profil
« Odpověď #15 v: 25. Červenec 2006, 11:33 »

Z výbuchu bych neměl strach, toto se jim nemůže stát. Ale je pravda, že vždycky člověk nezveřejní, že mu baterie něco udělala. Kamarádovi předevčírem shořela 2 měsíce stará baterie, telefon N 6150.
uložena

Sony Ericsson Xperia X5 Pureness
OndrasOndras
Anonym
« Odpověď #16 v: 31. Červenec 2006, 09:51 »

Tvrdit, ze vsechny neoriginalni baterie jsou horsi ne orig. je pekna zabednenost.
Slysel jset KoCuRe nekdy o OEM vyrobcich aku ?
Jste si jisty, ze si je sami vyrabeji?

Priklady z praxe: staricky Siemens M35i - puvodni bateri ztratila kapacitu ponecelych 2 letech.
S novou zn. Solaris - made in Japan baterii slape 7 dni bez vypinani (je to telefon na pohotovosti) - kapacita 1200mAh a cena 1/3 oproti cene cca 700mAh originalni.

Dalsi priklad: NiMH tuzkovy do fotaku: Sanyo 1900mAh - pouzival jsem cca 3 roky -dodnes se jim nezkratila temer vubec kapacita a cena oprotiu original asi 1/3.
Taky maji vetsi vydrz nez original Olympus.

Takze secteno podtrzeno: pred nakupem pouzivat hlavu a ne tabu a domnenky.
uložena
Joza
Anonym
« Odpověď #17 v: 31. Červenec 2006, 17:40 »

No přiklady jsou to hezký, jenže toto co jsi napsal neplatí obecně.
Napsal jsi, že před nákupem používat hlavu:
Nevím jak ty ale já ve chvíly nákupu nepoznám, jak se baterie zachová po týdnu, měsíci, roce...
Ty jo?
Originální baterie mi stejně přijde jako větší jistota než neoriginální.
Jasně pravidlo to není, ale ve většině případů tomu tak je.
uložena
OndrasOndras
Anonym
« Odpověď #18 v: 01. Srpen 2006, 09:16 »

Hmm, jenze to co jsi napsal taky neplati obecne  Grin
Totiz, originalni baterie taky neni 100% jistota.
Jednu uz jsem reklamoval.

A k tomu "pouzivat hlavu": staci 5-10 min pouzivat google a mrknout se na reference k jednotl. OEM vyrobcum baterii a vite, na cem jste - ja jsem se zatim zmylil jen, kdyz jsem dal na doporuceni prodavace v kamennem obchode a baterie stala za prd - za 2 mes zacala zlobit - taky OEM, jenze neovereny - vyreklmaovano - vraceny penize a koupil jsem po prostudovani referenci Solaris.

Proste, chybami se clovek uci, ale chodit va Aligatorech, oblikat se superznackove a jezdit v Mercedesu, kdyz na to mam a jeste to kazdemu doporucovat , je proste snobarna.

uložena
Víťa
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Sony Ericsson Xperia X5 Pureness
Příspěvků: 2709



Zobrazit profil
« Odpověď #19 v: 01. Srpen 2006, 09:37 »

Myslím, že tato diskuse už přestává mít smysl, už se o tomto raději nedohadujte nebo to raději zamču.
Každej má právo na svůj názor, ale říkat o někom kdo kupuje raději origiš baterky, že rovnou jezdí v Mercedesu je blbost, prostě si raději připlatí za větší kvalitu ikdyby měl na to šetřit dýl.....
« Poslední úprava: 01. Srpen 2006, 09:43 od Víťa » uložena

Sony Ericsson Xperia X5 Pureness
Joza
Anonym
« Odpověď #20 v: 01. Srpen 2006, 09:46 »

Hmm, jenze to co jsi napsal taky neplati obecne  Grin
Totiz, originalni baterie taky neni 100% jistota.
Jednu uz jsem reklamoval.

A k tomu "pouzivat hlavu": staci 5-10 min pouzivat google a mrknout se na reference k jednotl. OEM vyrobcum baterii a vite, na cem jste - ja jsem se zatim zmylil jen, kdyz jsem dal na doporuceni prodavace v kamennem obchode a baterie stala za prd - za 2 mes zacala zlobit - taky OEM, jenze neovereny - vyreklmaovano - vraceny penize a koupil jsem po prostudovani referenci Solaris.

Proste, chybami se clovek uci, ale chodit va Aligatorech, oblikat se superznackove a jezdit v Mercedesu, kdyz na to mam a jeste to kazdemu doporucovat , je proste snobarna.


Já se nechci dohadovat tak sem k tomu hodím můj poslední příspěvek.
Vzhledem k tomu, že jsem student, jsem jeden z těch co peněz moc nemají. Jsem rád že jezdím na kole Smajlík
Ale pokud jde o tyhle věci, tak nemám žádný peníze na pokusy. Co koupím mi musí vydžet dlouho...
Takže vždy preferuji originál.
Další příspěvky prosím přímo k tématu.
Díky
uložena
DoomHammer
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: W910i
Příspěvků: 56



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #21 v: 05. Listopad 2007, 09:25 »

trošku to tu oživím

zdechá mi aku, po dvou letech na to má nárok. můžete mi napsat zkušenosti s neoriginálními akumulátory? dávat 1200 za origo SE se mi moc nechce

díky.
uložena

Doom  bloguje, poslouchá muziku, vlastní 29er bika a koupil si SE W910i
roxetak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Xperia mini pro, Samsung Galaxy SII, Samsung Galaxy Ch@t, HTC Touch HD,
Příspěvků: 2086


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #22 v: 05. Listopad 2007, 11:55 »

Aj mne zdechá originál a už pár dní používám neoriginál od mobilnet. Zatiaľ v poho. Má 850 mAh, co je o 200mAh viac ako oridžo. Zatiaľ drží dobre. 
uložena

Plny suflik telefonov SE.
Hlavne smarty P1i, M600i, U1i, W960i, p800i, HTC Diamond
DoomHammer
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: W910i
Příspěvků: 56



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #23 v: 09. Listopad 2007, 14:40 »

není v tom neorigo akumulátoru nějaká pastička? třebas Sony CMD měly v akumulátoru hodinový obvod a u neoriginální baterky pak nešly hodiny korektně...

vím, že pár dní je málo, ale projevila se kapacita o 200 mAh vyšší na výdrži telefonu?
uložena

Doom  bloguje, poslouchá muziku, vlastní 29er bika a koupil si SE W910i
roxetak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Xperia mini pro, Samsung Galaxy SII, Samsung Galaxy Ch@t, HTC Touch HD,
Příspěvků: 2086


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #24 v: 09. Listopad 2007, 18:22 »

jasan
uložena

Plny suflik telefonov SE.
Hlavne smarty P1i, M600i, U1i, W960i, p800i, HTC Diamond
petrixius
Anonym
« Odpověď #25 v: 01. Srpen 2008, 12:12 »

Zdravim,mam take jednu zkusenost s neoriginalni baterii.Mam SE D750i a mel sem koupeny telefon prez inzerat..tudiz slabsi baterii.Byla original 900mAh.Ale 400hodin pohotovosti uz urcite nenabizela.Koupil sem tedy naivne baterii 1900mAh!!!!!znacky MaxCell..podle vseho vyborne znacky,a rozdil ktery je s vydrzi je komicky,jelikoz baterie ac je nova vydrzi uplne tu samou dobu jako originalni baterie po opotrebeni,proto bych urcite volil original a uz bych se asi nekoukal na kapacitu ktera by mela byt uvadena spravne,takhle ma kapacitu realnou v porovnani s originalni SE 900mAh pouze 450mAh mozna o kapku i vic coz je smesne kdyz na baterii je uvedeno 1900mAh!!!proto bych asi volil original.Nebo si nasel naky test na netu kde sou baterie srovnany,ale na clanky typu njlepsi baterie,znackova tad za super cenu bych nekoukal.Mate nekdo podobnou zkusenost?(nicmene prad pouzivam onu neoriginalni baterii a mobil me nevybouch,je pravda ze vice hreje a kolisani stavu nabiti baterie je opravdu chaoticke a znacne se prehriva a ryhle straci silu.
uložena
DavesMan
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: C702, Samsung Galaxy S II i9100
Příspěvků: 1691



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #26 v: 02. Srpen 2008, 09:35 »

Navíc ji SE poté nabíjí neoptimalizovaně, tzn. pomaleji.
Známý kupoval do W200i neoriginální CPA a nabíjí normálně optimalizovaně. Holt není neorigo jako neorigo a CPAčku bych celkem i věřil.
uložena

Sony Ericsson C702 Speed Black / www.cyber-shot.cz
R3EK002 Generic CENTRAL-EURO, EROM: 1200-4341, OTP CID: 52, EROM CID: 52, EROM COLOR: RED, CDF: 1201-0116 R12A
SanDisk Memory Stick™ Micro 2 GB
Sony Ericsson MW600
Rusy
Anonym
« Odpověď #27 v: 09. Červenec 2009, 06:13 »

Dobra ponawiam temat. Poszukuje dalej danych na temat wymiany baterii w Zen. Padla mi i nie mam gwaracji. Ani naklejki z numerem seryjnym. Prosze o pomoc.
uložena
Ganimed
Administrátor
*****
Pohlaví: Muž
Telefon: LG G7
Příspěvků: 2395



Zobrazit profil
« Odpověď #28 v: 09. Červenec 2009, 10:09 »

Rusy

No obnovit tema muzes, malo kdo ti tu asi rozumi.
Pokud te chapu dobre, Tak ti umrela baterka ty nemas zaruku a ted nevis co s tim ? Proc proste nekoupis novou stejnou baterii ? Na to servis nepotrebujes.
Pokud se ti smazal popisek z baterie ( nazev a cislo ) tak pak vem telefon sebou je malo telefonu co ma stejnou baterku.
Jo co mas za model telefonu ?

Pokud mas model K700i tak baterie se do nej da porad sehnat, a pokud se Google nemyli tak pro K700i je baterka BST-30 http://www.avacom.cz/baterie-sony-ericsson-bst30-lipol-670-mah-t230--k500i--k700i-b
« Poslední úprava: 09. Červenec 2009, 15:57 od Ganimed » uložena

drearily
Uživatel
***
Telefon: se k700i
Příspěvků: 12


Zobrazit profil
« Odpověď #29 v: 20. Listopad 2009, 09:53 »

Navíc ji SE poté nabíjí neoptimalizovaně, tzn. pomaleji.
Známý kupoval do W200i neoriginální CPA a nabíjí normálně optimalizovaně. Holt není neorigo jako neorigo a CPAčku bych celkem i věřil.

Ja kupuji do všech mobilních telefonu, co jsem měl jen a pouze u jedne firmy neorigo, napsaná kapacita bez problému dodržena, nikdy mne nezklamaly tyto baterie, což o originálech já osobně nemohu říct. A vůbec, je to každého rozhodnutí, a kupovat vše originální není zárukou jen kvality a spolehlivosti. Každý, ať si uvědomí, na co má, a nemá, kolik je schopen investovat, a co od toho požaduje, tohle platí u jakéhokoliv nákupu. Pokud by rád někdo název firmy, ať mi napíše SM. Nebudu jim zde dělat reklamu.
uložena
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: 1 [2]  Vše
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní telefony  |  Ostatní modely  |  K700i/S700i (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Jakou baterii koupit?
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.011 sekund, 19 dotazů.