SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
29. Březen 2024, 12:19

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142443 příspěvků v 9986 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Platforma A200  |  Řada C  |  C510 (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: C510 vs VODA
Strana: [1]
Poslat téma Tisk
Autor Téma: C510 vs VODA  (Zobrazeno 5937 x)
Riđđer
Uživatel
***
Telefon: SE C510
Příspěvků: 14


Zobrazit profil
« v: 29. Listopad 2010, 01:08 »

Zdravím,
Už je to dlouho co jsem tu psal a rad jsem se dočkal. Ale teď mám problém, který jsem si zavinil sám - tak-že k věci:
Omilem jsem nechal mobila v kalhotách a ty jsem šoupnul do pračky......
když jsem potom mobila vytáhl tak jsem ho ani nezkoušel zapínat a rovnou jsem ho začal sušit (2 dny)
Po dvou dnech jsem mobila zapl a vše fungovalo, absolutně žádný problém až na zadělaný displej od pracího prášku a aviváže.
Jen že asi po 5 dnech od té nehezké nehody mi mobil EXnul a to tak že se vypl a když jsem ho zapl tak nešel displej.
Pouze se rozsvítily klávesy a pak se asi sám vypl, protože mobil dál nereagoval ani na napsáni hesla.
Pak jsem ho zkusil rozebrat, úplně do základů a našel jsem tam stopy po skratu - jakoby za dysplejem.
No a když jsem ho potom zase složil tak se něco málo samo opravilo a to to, že mobil funguje ale pouze dysplej ne.
Tak že bych se chtěl pouze zeptat jestli nevíte jaká součástka se asi mohla pravděpodobně zničit - název té součástky > a kde bych mohl sehnat náhradní jestli se teda dá také koupit zvlášť. Předem děkuji a snad jste se alepoň pobavili u mého Story.......  Grin
uložena
321654
Anonym
« Odpověď #1 v: 29. Listopad 2010, 02:21 »

nevyplati se opravovat, dokud sel, mel si udelat zalohu, telefon odevzdej do zbernych surovin:D
uložena
Riđđer
Uživatel
***
Telefon: SE C510
Příspěvků: 14


Zobrazit profil
« Odpověď #2 v: 29. Listopad 2010, 15:12 »

Ale vždyť jsem pasl že mobil funguje jen dysplej ne. Do PC ho muzu zapojit a funguje, když jsem ho zkousel dneska ráno zapnout tak tam na setinku bliklo na dyspleji uvítací logo tak ze to nejak musí jít....
uložena
sonysony
Uživatel
***
Telefon: SE C902
Příspěvků: 54



Zobrazit profil
« Odpověď #3 v: 29. Listopad 2010, 15:19 »

tak daj do servisu nech daju novy displej  Mrknutí
uložena
Riđđer
Uživatel
***
Telefon: SE C510
Příspěvků: 14


Zobrazit profil
« Odpověď #4 v: 29. Listopad 2010, 17:52 »

A nevis asi kolik to bude stat ? Navic myslim ze jedina SE firma nebo opravna je v Praze Sad
uložena
Riđđer
Uživatel
***
Telefon: SE C510
Příspěvků: 14


Zobrazit profil
« Odpověď #5 v: 29. Listopad 2010, 18:15 »

Hledal jsem opravny telefonů v ústeckém kraji, ale nic jsem nenašel  Cry
uložena
321654
Anonym
« Odpověď #6 v: 29. Listopad 2010, 18:33 »

oxidace mele pomalu ale jiste, nevyplati se to
uložena
Nitram47
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SE c905 / w995 / c902
Příspěvků: 319



Zobrazit profil
« Odpověď #7 v: 30. Listopad 2010, 19:49 »

Riddler: v kazdom vacsom meste by mal byt nejaky mobilshop-neautorizovany servis, staci len behat po meste. robia to ovela lacnejsie ako autorizovany.
na tvojom mieste by som to uz vyhodil, po par mesiacoch ti odide nieco ine, potom zas nieco ine a za peniaze na opravy by si mal novy telefon :-P
uložena

palucko
Uživatel
***
Telefon: SE-rvisák
Příspěvků: 18


Zobrazit profil
« Odpověď #8 v: 02. Prosinec 2010, 00:46 »

Poviem ti na čo sa zameraj !

Otvoríš C510 že daš dole zadnu nalepku , vyšrobuješ 6 šrobov , strhneš zadný kamerový kryt , potom trsátkom na gitaru alebo simkou oddelíš predný kryt od stredoveho , a dostaneš sa na frame display dosku a pod. teraz ideme vybrať dosku - odpojíš antenovy kabel ktory vedie dole k repraku , potom kamerový konektor smerom hore , na vrchnej sttrany dosky ti ju držia dve packy skus vytiahnut dosku aby si ich nepoškodil , potom odpojíš tri flex kable , vrchny a dva spodne  , a ten jeden spodny užší je displajový (zelený by mal byť ) a na konektore ktorý je na doske a spaja sa stymto flexom pozri oxidaciu a hned vedla konektoru máš také tri obdlžničky (filtre) ktoré môžu spôsobovať problemy s obrazom alebo žiadny obraz ak nepomože ani ich vyčistenie prejdeme hlbšie otočíš dosku opačne a dáš dole ten pliešok kde nieje nič napísané (obdlžničkový)  A pokukaj oxidaciu najlepšie lupou alebo mikroskopom zameraj sa na stranu bližšie k batery conector najdeš tam malinky integrač ktory riadi osvletlenie , ak ani to nepomôže daj dole aj najväčší plech na doske a popozeraj aj tam oxidáciu ,

skusil by som to vyčistit zubnou kefkou napr a liehom , čístý alkohol (izopropylalkohol) asi nezoženieš tak jednoducho
alebo to nehaj lúhovať

ak si mal MT vytopeny strhni si aj klavesnicovu foliu a pozri či tam nieje oxidacia popr. prečisti

otazky konkretnejšieho charakteru alebo otazky nahradnych dielov mi smeruj na sukromnu poštu alebo mail . [email protected]

ešte je otázka či ti nejde display alebo podsvietenie , pozri sa z boku na display a zapni fon , ak sa to tam tak rozsvieti problem je tam a tam  a ak sa nerozsviti ale naopak uvidíš obraz aj ked velmi čierny tak zasa budeme vedieť na čo sa zamerať Smajlík
« Poslední úprava: 02. Prosinec 2010, 00:58 od palucko » uložena
Riđđer
Uživatel
***
Telefon: SE C510
Příspěvků: 14


Zobrazit profil
« Odpověď #9 v: 07. Prosinec 2010, 20:12 »

Ale ja už jsem ten mobil otevřený měl ještě před tím než jsem sem psal. Fakt je ten ze za dysplejem byl menši hnědý flek, ale součástka se zdála neporušená..... i samotný mobil v celku. Stopy po vodě jsou nulové.
a svůj mobil jsem otevřel pomocí tohoto videa:
http://www.youtube.com/watch?v=co-PI-Jl-14
uložena
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: [1]
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Platforma A200  |  Řada C  |  C510 (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: C510 vs VODA
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.007 sekund, 18 dotazů.