SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
28. Březen 2024, 19:01

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142443 příspěvků v 9986 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní telefony  |  Symbian UIQ3  |  Připojení (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Připojení P1i k netu přes PC
Strana: [1]
Poslat téma Tisk
Autor Téma: Připojení P1i k netu přes PC  (Zobrazeno 11404 x)
jonza
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Xperia Mini
Příspěvků: 762



Zobrazit profil
« v: 26. Leden 2008, 21:24 »

Jak připojit P1i k internetu přes rozhraní WiFi pomocí počítače, který je připojen k netu pomocí kabelu.

1)   Vypněte Firewall v počítači
2)   Otevřete si složku ,,Síťová připojení“
3)   Ve vlastnostech síťové karty na záložce ,,Upřesnit“ povolte ,,Umožnit ostatním uživatelům v síti využívat připojení k Internetu tohoto počítače“
4)   Potvrďte ,,OK“
5)   Ve složce ,,Síťová připojení“ zvolte vlastnosti ,,Bezdrátového připojení k síti“
6)   Na záložce ,,Obecné“ dvakrát klikněte na ,,Protokol sítě…“
7)   Zvolte ,,Použít následující…“
8.)   Vepište Adresu IP, např 192.168.0.1
9)   Vepište Masku podsítě (255.255.255.0)
10)   Potvrďte ,,OK“
11)   Zvolte záložku ,,Bezdrátové sítě“
12)   Zvolte ,,Přidat“
13)   Nastavte ,,Síťový název (SSID)“, takto se bude jmenovat tato síť
14)   Zaškrtněte ,,Toto je síť mezi počítači…“
15)   Nastavte Ověření v síti na ,,Otevřené“
16)   Šifrování dat na ,,WEP“
17)   Odškrtněte ,,Klíč je poskytován automaticky“
18)   Zvolte Síťový klíč, nastavte 13 znaků (ty si zapamatujte)
19)   Potvrďte ,,OK“
20)   Potvrďte ,,OK“
21)   V MT zapněte WiFi a vyhledejte zařízení v dosahu pomocí ,,Skenovat“
22)   Zvolte ,,Připojit“
23)   Zvolte ,,Ano“
24)   Nastavte v telefonu Zabezpečení ,,WEP“
25)   Režim sítě ,,Ad hoc“
26)   Nastavte Kanál Ad hoc na ,,11“
27)   Zvolte ,,Další“
28)   Zadejte 13cti místné heslo do políčka ,,1“
29)   Zvolte ,,Další“
30)   Zvolte ,,Uložit“
31)   Zvolte ,,Ano“
32)   Zvolte ,,Uložit“
33)   Zvolte znovu ,,Připojit“
34)   Nyní byste měli být připojeni k Internetu pomocí WiFi

Tento návod je otevřený, tudíž pokud najdete nějaké nepřesnosti, nebo nějaké vylepšení, napište to pod článek a jej upravím.

Dále bych chtěl požádat o to, aby se toto vlákno nezvrhlo k UČEBNICI Windows, nebo P1i.
« Poslední úprava: 26. Leden 2008, 21:26 od jonza » uložena
jayD
Uživatel
***
Příspěvků: 6


Zobrazit profil
« Odpověď #1 v: 01. Únor 2008, 14:11 »

diky moc za navod:-)
akorat, ze me se to nepovedlo uplne zprovoznit..s telefonem se na NB pripojim,ale na net se nedostanu..jsem zkousel udelat sitovy most, mezi wifi a sitovou kartou co mam na net,ale to me odrizlo od netu i na NB..takze jsem ho zase smazal Angry. kdyby nekdo vedel, kde delam chybu ..budu rad:-)
uložena
RenEdi
Uživatel
***
Telefon: Sony Ericsson Arc S, P1i, Xperia X1
Příspěvků: 55


Zobrazit profil
« Odpověď #2 v: 01. Únor 2008, 15:13 »

jesli máš tydlifon spojen s NB ( notebookem ) tak to už je světlo na konci tunelu, tady jak dále v XP

na Ploše klikni na ikonu "Místa v síti" a pak "Síťová připojení" mezi nimi najdeš to, kterým jsi připejen na Internet ( nebo na server s netem )
klikni na to připojení pravýt tlačítkem myši a otevři Vlastnosti pak ouško Upřesnit a zatrhneš " Umožnit ostatním uživatelům v síti využívat připojení k Internetu "

a mělo by to chodit, když NE tak si zakaž Firewall a zkus připojení znovu
uložena
OsklivkaBety
Anonym
« Odpověď #3 v: 01. Únor 2008, 17:18 »

No, já to zkoušel taky s P1, ale úplně stejně jako předchozí příspěvek. Nejhorší na tom je, že na kartě upřesnit vůbec nemám zatržítko " Umožnit ostatním uživatelům v síti využívat připojení k Internetu "

Tam je zakopaný pes.  Používám připojení přes wifi, mám své AP a router a vše funguje korektně. Firewall v XP vypnutý, používám hardwarový firewall v routeru, je lepší než softwarový.

Jak dostat zatržítko na záložku upřesnit? A samozřejmě mám zakázáno sdílení souborů a tiskáren v síti, a když ho povolím a restartuji, stejně se neobjeví.

Tak na net se s tidlifonem nedostanu.  Angry

Asi si koupím AP a připojím k routeru. Udělám si wifi doma jen pro mobil.
uložena
KX
Anonym
« Odpověď #4 v: 30. Květen 2008, 13:20 »

dikes za návod ... ale u WM6 šlo připojit smarta na net i pres datový kabel ... jde to i P1i? jestli jo jak na to?
uložena
ForFunCZech
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SE M600i Granite Black QuickShare Edition
Příspěvků: 244



Zobrazit profil
« Odpověď #5 v: 13. Září 2008, 17:21 »

nešlape mi to... když dělám krok 3 a potvrdim krok 4, tak mi to napíše chybu, že "Při povolování služby Sdílení připojení k internetu došlo k chybě...
jde to jen, když mám kabel odpojen... pak normálně LANku zase zasunu, ale ne na PSPčku tu síť nenajdu... jinak ostatní kroky jsem dělal jak jsou v postupu...
uložena

Redsnake
Anonym
« Odpověď #6 v: 19. Září 2008, 16:27 »

Zdravim, bohuzel se s tim nemuzu domluvit, nebyl by nekdo ochoten to popsat podrobneji?urcite zatrzitka a dalsi veci mi na vyber proste chybi....Moje konfigurace P1i, ktere chci pripojit k internetu pomoci wifi z notebooku jenz je pripojen na net pomoci kabelu:)POmohl by mi s tim nekdo?Dekuji Redsnake.
Pokud se nekomu bude chtit muze mne kontaktovat na icq 194680480
predesilam, ze uz si s tim hraju druhej den a ani tuk, tak zadam vas zkusenejsi o pomoc:)
Jeste jednou diky:)
uložena
ForFunCZech
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SE M600i Granite Black QuickShare Edition
Příspěvků: 244



Zobrazit profil
« Odpověď #7 v: 14. Říjen 2008, 19:52 »

notak, nikdo neporadí?  Undecided
uložena

Laki
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: P1i Silver Black
Příspěvků: 326



Zobrazit profil
« Odpověď #8 v: 10. Leden 2009, 23:24 »

Ďakujem jonzovi za snahu, ale jeho návod mi - podobne ako u iných nefungoval - tak som to riešil, riešil až som to vyriešil. Neviem, či ste už všetci problém s pripojením P1 k PC cez ad hoc WiFi vyriešili tiež, pre istotu sem hodím návod ako na to - úspešnosť garantujem na 99% Mrknutí

(návod je na spojazdnenie netu pre Windows XP na notebooku, ktorý má WiFi adaptér a ktorý je na internet pripojený prostredníctvom klasickej = káblovej sieťovej karty; skúsenejším sa ospravedlňujem za prehnané zabiehanie do detailov, chcel som len to, aby bol návod pochopiteľný aj pre úplných začiatočníkov alebo laikov)

1) Predpokladajme, že pripojenie na internet cez LAN máte nastavené. Otvorte Štart > Nastavenia > Sieťové pripojenia. Bezdrôtové pripojenie vypnite (pravý klik na ikonku > Vypnúť) a vytiahnite kábel zo sieťovej karty (možno nie nutný krok, ale mne to takto zafungovalo).

2) Chodťe do Vlastností káblového pripojenia, karta Spresnenie a tu zaškrtnite možnosť Umožniť ostatným používateľom siete pripojiť sa prostredníctvom internetového pripojenia tohto počítača; potom kliknite na Nastavenia a zaškrtnite všetky možnosti (ak viete čo ktorá možnosť znamená a viete čo potrebujete spojazdniť, tak zaškrtávajte podľa vlastného výberu). Potom všetko potvrďte. (IP adresa pripojenia sa automaticky zmení na 192.168.0.1, nemal by to ale byť problém). Môžete znovu zapojiť kábel do sieťovej karty.

3) Zapnite bezdrôtové pripojenie (dvojklik na ikonku), otvorte okno s bezdrôtovými sieťami v dosahu a kliknite na Zmeniť rozšírené nastavenia. Karta Bezdrôtové siete, tlačítko Pridať... Názov siete si vyberte aký chcete, Sieťové overovanie nechajte na Otvorené, Šifrovanie údajov buď vypnite (ak nechcete pripojenie zaheslovať) alebo nechajte zapnuté na WEP, v tom prípade však odškrtnite možnosť Poskytnúť kľúč automaticky a vyberte si 13-miestne heslo a Index kľúča nechajte 1. Nakoniec zaškrtnite možnosť Táto sieť je typu počítač-počítač (ad hoc), prístupové body bezdrôtovej siete sa nepoužívajú. Opäť všetko potvrďte.

4) Vráťte sa do okna s bezdrôtovými sieťami v dosahu, pohľadajte novo vytvorené pripojenie, dvakrát naň kliknite. Vzápätí vyskočí okno s potvrdením zabezpečenia, kliknite len na OK a pripojenie sa začne spúšťať.

5) Vezmite do ruky P1-čku, za prepdpokladu, že ste na hlavnej obrazovke (= Standby; P1 mám po anglicky, tak budem písať anglické popisy, ono to nie je veľmi zložité nájsť) choďte More > Connections > WLAN, potom Settings, tam More > Enable WLAN a nakoniec Scan. Keď vám P1 vyhodí novú sieť, kliknite na Connect a potom Yes, vyskočí vám okno s nastaveniami.

6) Ak ste si nastavili heslo, zmeňte Security na WEP, ak ste heslo nenastavili, nechajte všetko ako je, ale neklikajte však na Next, ale na choďte do More > TCPIP > IPCONFIG. Automatically zmeňte na IPv4, potom IP address nastavte na 192.168.0.2, Gateway na 192.168.0.1, Netmask na 255.255.255.0 a uložte. Teraz More > TCPIP > IP DNS address, Automatically znovu zmeňte na IPv4, a Primary DNS address na 192.168.0.1, druhú nechajte ako je a uložte. Teraz kliknite na Next, ak ste nastavovali heslo vyskočí vám okno so štyrmi riadkami, do prvého napíšte nastavené heslo a znovu Next, potom Save a po uložení vyskočí ďalšie okno, ktoré potvrďte tlačidlom Yes a potom Save. S nastaveniami sme hotoví.

7) V okne s WiFi sieťami vyberte tú svoju vytúženú a dajte Connect. Počas pripojovanie môžete na PC pozorovať ako sa pripojila sieť aj tam a t-t-to je vše, přátelé Mrknutí

Dajte vedieť, či vám tento návod pomohol, ak áno, možno by nebolo na škodu hodiť ho (po prípadnom počeštení Smajlík) do sekcie s návodmi.
« Poslední úprava: 11. Leden 2009, 12:52 od Laki » uložena

T230i >>> T610i >>> P910i >>> W610i >>> C702 >>> K550i@W610i >>> W200i >>> P1i
321654
Anonym
« Odpověď #9 v: 02. Březen 2009, 01:06 »

navod na visty nemate nekdo?
uložena
jimmy89
Uživatel
***
Telefon: SE WT19/Live
Příspěvků: 8



Zobrazit profil
« Odpověď #10 v: 02. Březen 2009, 20:31 »

zdar, pridám tu jeden môj návod, snáď niekomu pomôže.

Ako pripojiť váš P1i na net cez wifi pomocou pc/nb, ktorý je pripojený k netu káblom a máme v ňom Windows Vista.

1.  Zapneme Wifi na svojom pc/nb.
2.  Otvoríme  " Centrum sietí ". (Ovládací panel -> Centrum sietí)
3.  Zvolíme možnosť  " Vytvoriť pripojenie alebo sieť " (Centrum sietí -> Vytvoriť pripojenie alebo sieť)
4.  Vyberieme možnosť  " Nastaviť bezdrôtovú sieť ad hoc (medzi dvoma pc) " a klikneme na Ďalej a znova na Ďalej.
5.  Teraz máme zadať Názov siete a zabezpečenie.
   -> Názov siete  -  zadáme názov aký chceme.
   -> Typ zabezpečenia  -  vyberieme  " WEP "
   -> Kľúč zabezpečenia alebo prístupová fráza  -  zadáme kľúč WEP (je to niečo ako kód toho zabezpečenia, tak si zvoľte taký, ktorý si zapamätáte, pretože ho budete zadávať do telefónu)
....... ak prejdeme kurzorom na okno do ktorého píšeme názov siete a kľúč zabezpečenia, tak nám ukáže ako má ten názov vypadať a taktiež aj kľúč .......
Ak máme zadaný názov siete a kľúč zabezpečenia, pokračujeme bodom 6.
6.  Klikneme na Ďalej - Vytvorí nám sieť. Ukáže nám Názov siete a kľúč zabezpečenia.
   - Ak nemáme zapnuté zdieľanie internetového pripojenia na vašom pripojení k netu, tak vám ukáže možnosť " Zapnúť zdieľanie internetového pripojenia " a klikneme naňu. Potom vyberieme internetové pripojenie, ktoré chceme zdieľať. (to ktorým sme pripojený k netu). A znova klikneme na Ďalej. Zdieľanie internetového pripojenia máme zapnuté. Klikneme na Zavrieť.
7.  Vrátime sa do Centrum sietí a zvolíme možnosť  " Pripojiť k sieti ". Tu si vyberieme sieť, ktorú sme vytvorili a dáme Pripojiť. (ak ešte nieje pripojená ). Pri vašej sieti je napísané  " Čaká sa na pripojenie používateľov ".
8.  Zapneme na svojej P1i wifi (WLAN), dáme Hľadať, nájde nám sieť, ktorú sme vytvorili a stlačíme Pripojiť. Vyskočí nám upozornenie, že si máme Nastaviť účet, zvolíme Áno.
Teraz máme v mobile otvorené okno Nastavenie siete WLAN. Tu zmeníme iba položku  " Zabezpečenie " zo:  žiadny na "WEP". Stlačíme Ďalej, a teraz do okienka  " Kľúč WEP 1: " zadáme kľúč/kód, ktorý sme zadali pri vytváraní sieti. (vid. bod 5). Stlačíme znova Ďalej a potom dáme Uložiť. Ak chceme tento účet používať k pripojeniu k internetu, pridáme ho do účtu skupiny - internet.
9.  Teraz sa vrátime v mobile na výber sietí WLAN, vyberieme svoju sieť a dáme Pripojiť. Malo by nás pripojiť a môžme sa tešiť z netu na našej P1i.

To by malo byť všetko, je to môj návod, ja som si takto vytvoril sieť a funguje mi to na 100%.

Ak niečo nechápete alebo vám to nefunguje, tak sa ozvite, skúsime to vyriešiť.
uložena

SE D750i@W800i -> P1i -> X1 -> Live with Walkman
ForFunCZech
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SE M600i Granite Black QuickShare Edition
Příspěvků: 244



Zobrazit profil
« Odpověď #11 v: 10. Květen 2009, 10:12 »

tak:

v návodu pro XP se ztratim v bodě 2 protože nemám možnost sdílení NETu v káblový síti ale tato možnost je v bezdrátoví síti...

v návodu pro Vistu se ztratim v bodě 6 protože žádná možnost k aktvicasi sdílení NETu nenaběhne a vytvořená síť se mi nikde neukazuje...


tak pro mě stále nefunkční... kdyby to šlo PLS do češtiny a přesný popisky na co kliknout protože třeba Otvorte Štart > Nastavenia má bejt Ovládací panely... pak se v tom člověk lehce ztratí...
uložena

Muhwheeri
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Příspěvků: 2


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #12 v: 27. Červenec 2009, 03:23 »

Dobrý den,

Podle informace u uživatelském účtu na ohře media - uživatel 2905,
mám tarif připojení Home 512  za 333,-  - lokalita Staňkovice  původně síť p. Vrbaty

Dnes jsem s úžasem zjistil ve Vašem cenníku že už v loňském roce došlo k navýšení rychlosti připojení a změně tarifu na Home 1024 za 333,-.

Bohužel mi připadá že mě tato akce nějak minula, protože ať připojení měřím v kteroukoliv denní či noční dobu dostanu se maximálně na 512 kb/s.

Takže dotazy:

1 - BYLA RYCHLOST NAVÝŠENA I VE STAŇKOVICÍCH ??

2 - POKUD NE A JE STÁLE JEN 512 kb/s KDY K TOMU DOJDE ??

3 - DOČETL JSEM SE O SLOUČENÍ OHŘE MEDIA S FIRMOU GRAPE SC A.S. - DOJDE K NĚJAKÉMU NAVÝŠENÍ RYCHLOSTÍ PŘIPOJENÍ ??

Ďěkuji za odpověď
uložena
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: [1]
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní telefony  |  Symbian UIQ3  |  Připojení (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Připojení P1i k netu přes PC
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.009 sekund, 18 dotazů.