SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
19. Duben 2024, 22:45

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142444 příspěvků v 9987 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní telefony  |  K550i, K770i, K790i, K800i, K810i, T650i, S500i, Z520, Z610, Z710, Z750  |  Mobilní tuning (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Přidání flash menu do Sony Ericssonů pomocí programu XS++ v.3.1
Strana: [1] 2 3 ... 21
Poslat téma Tisk
Autor Téma: Přidání flash menu do Sony Ericssonů pomocí programu XS++ v.3.1  (Zobrazeno 136410 x)
VaRo
Anonym
« v: 19. Prosinec 2007, 20:55 »

(pozn.vše, co budete dělat se svým mobilem, děláte na vlastní nebezpečí)

Pokud pod stromečkem najdete od Ježíška nový Sony Ericsson, který podporuje tzv. „flash menu“, mohlo by vás zaujmout mé další povídání o tom, jak si do něj jednoduše přidat další flash meníčka?
Co to je flash menu se můžete dozvědět zde:
Flash menu

Co k tomu potřebujeme?
1.   Nebrandovaný Sony Ericsson, který podporuje flash menu (dostanete-li např. S500i od operátora Vodafone, budete nejdřív muset nechat přehrát firmware mobilu). Jak poznáte, zda máte mobil brandovaný? Buď po načtení v programu XS++ (o něm bude ještě řeč) nebo klasickým postupem přímo v mobilu -> * <-  <- * <- * (kde šipky znamenají pohyb joysticku nebo kurzorové klávesy a hvězdičky klávesu mobilu s tímto znakem). Tento postup dělejte bez ohledu na to, co se vám zrovna na displeji zobrazuje a dostanete se do menu, které začíná položkou „Informace o službě“ v ní pak vyhledejte podpoložku „Informace o softwaru“ a v ní vyhledejte informaci Vlastního nastavení CDA. Pokud v tomto údaji máte za lomítkem dva číselné údaje (2 čísla), máte mobil brandovaný operátorem = flash menu nebude animovat.
2.   Program XS++ v aktuální verzi 3.1
Stáhnout ho můžete např. odsud: download XS++ v.3.1
(Pozn.: Flash animace se samozřejmě dají do mobilů přidat i jinými postupy, za použití jiných programů, ale těmi se tu nebudu zabývat).

3.   Nainstalovanou aktualizační službu SEUSII nebo USB flash ovladače, ty můžete stáhnout např. odsud: download USB flash ovladače

4.   Kabel DCU-60 (dnes již bývá běžnou součástí balení mobilů značky Sony Ericsson).

5.   Kompatibilní flash animace s velikostí vašeho mobilu (pro 240x320) si jejich menší sbírku můžete stáhnout odsud:
flash menu + schémata 1   
flash menu + schémata 2 
flash menu + schémata 3
flash menu + schémata 4
flash menu 5

Další můžete vyhledat na internetu.
         
6.   Originál schémata obsahující flash menu nebo vlastní schémata doplněná o tyto flash menu (ta lze vkládat do jakýchkoli "rozměrově stejných" schémat). Použijte buď  ta stažená s flash animacemi z přodchozího bodu, nebo si udělejte vlastní. Jak na to, najdete zde hned v prvním odkazu s informacemi k flash menu.


Jste-li vším výše uvedeným vybaveni, můžeme se pustit (krok po kroku) do vlastního vkládání flash menu do mobilů.

1.   Spusťte si program XS++


2.   Ujistěte se, že nemáte vybitou baterii v mobilu a mobil vypněte.

3.   Klikněte levou myší na výběr „Connect“ a máte 30 sec. Na to, abyste vzali vypnutý mobil, stiskli s drželi na něm klávesu „C“ a připojili ho k datovému kabelu


4.   Po načtení mobilu můžete klávesu „C“ pustit a vidíte bližší info o svém mobilu. (2-ka za lomítkem u číselného údaje „CDA“ nám říká, že máme nebrandovaný mobil)


5.   Vpravo dole si v programu přepneme na GDFS a provedeme zálohu GDFS (= jedinečná oblast, kde jsou různá nastavení a kalibrační data jen a jen vašeho mobilu a proto je dobré vytvořit si zálohu. Záloha se provede kliknutím na položku Backup GDFS.
Soubor se zálohou pak naleznete ve složce, kde máte XS++ v podsložce Backup)


6.   Po úspěšné záloze odpojte telefon od kabelu a tlačítkem „Close“ vypněte program XS++.

7.   Vyndejte a zandejte zpět baterii, mobil nestartujte a opakujte postup z bodu 3.

8.   Po opakovaném úspěšném načtení mobilu si tentokrát přepněte do záložky „FSX“ (File Systém Explorer) a klikněte na tlačítko „Start FSX“.

9.   Vyčkejte a po načtení vašeho file systému vyhledejte umístění vašich flash menu animací (cesta - viz obrázek)


10.   V pravém okně vidíte flash animace obsažené ve vašem mobilu. Přidání nových je triviální. Stačí je do tohoto pole přetahovat myší.


11.   Až budete mít všechna flash menu přidaná v pravém okně, klikněte na záložku „Shutdown“ a svůj záměr uložit a ukončit svou práci potvrďte možností „Ano“


12.   Opakujte postup z bodu 6 a hotovo.

Tímto jste mobil „naučili“ nová flash meníčka. Teď si do něj nebo na paměťovou kartu dejte schémata, která flash menu obsahují a užívejte si je…

Můj speciální dík patří šikovnému pionýrovi, známému pod nickem "DEPEHA" (z jehož sbírky flash menu a schémat jsem čerpal)!

uložena
VaRo
Anonym
« Odpověď #1 v: 20. Prosinec 2007, 00:00 »

Nová verze programu XS++ 3.2 ke stažení zde:
XS++ v.3.2.
uložena
3m3
Anonym
« Odpověď #2 v: 20. Prosinec 2007, 08:20 »

S dovolením doplním mladého tunera z Kladna,u menu která obsahují funkci kterou daný model nepodporuje(např. u S500i je to radio)po potvrzení telefon přestírá zásek,stačí podržet vracečku na delší dobu,mobil přepne do pohotovostního režimu a funguje dál Mrknutí
uložena
VaRo
Anonym
« Odpověď #3 v: 20. Prosinec 2007, 15:46 »

Dík Martine za důležité info...  Mrknutí

Abyste si, alespoň částečně, udělali představu o tom, jak taková S500i s novým flash menu může vypadat, dávám sem pár screenů. Jak zdařile to vypadá, posuďte sami.
Za kvalitu se předem omlouvám. Screeny byly dělány ve spěchu mou P1-kou. Svůj účel ale zcela jistě splní.  Mrknutí

























Osobně si myslím, že si vybere každý...  a fajn je, že tato (i další zde nezveřejněná) flash meníčka lze vložit do jakéhokoli schémátka. Přes vánoce bude čas, tak se můžete tužit...
« Poslední úprava: 20. Prosinec 2007, 15:50 od VaRo » uložena
Pecha
Anonym
« Odpověď #4 v: 20. Prosinec 2007, 19:02 »

zajímalo by mě jestli to zvládne moje dnes již trochu zastaralá k700i???
díky za odpoověď Mrknutí
uložena
SkyHawk007
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: P1i + K750i
Příspěvků: 305



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #5 v: 20. Prosinec 2007, 19:26 »

ne
uložena

Sony Ericsson P1i silver black
Sony Ericsson K750i Oxidized Black
HPM-82+sennheiser CX300 & MXE-60

Kdo má smarta tak sem -> http://se-tuning.cz/viewtopic.php?p=79695
m3ph1st0
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SE W580i, Nokia N79+Koss Porta Pro
Příspěvků: 176



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #6 v: 20. Prosinec 2007, 21:05 »

A M600i???
PS: Je možné u M600i změnit v menu ikony media playeru, kalendáře, kontaktů a zpráv???
 Tongue
uložena

KAI
Uživatel
***
Telefon: SE P1i
Příspěvků: 32


Zobrazit profil
« Odpověď #7 v: 20. Prosinec 2007, 21:18 »

bude to fungovat na P1???
uložena
pisek
Anonym
« Odpověď #8 v: 20. Prosinec 2007, 22:01 »

zdar lidi , chtel sem si na moji K750ce dat to flash menu , ale po zaloze GDFS sem program vypnul a telefon je DEATH Sad nemuzu ted s nim nic delat a kdyz se znovu chci pripojit v XS++ tak mi to napise Did not receive 0x5a. Continuing , poradte mi prosim jak to vratim zpet Sad
uložena
m3ph1st0
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SE W580i, Nokia N79+Koss Porta Pro
Příspěvků: 176



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #9 v: 20. Prosinec 2007, 22:11 »

Zkus Wotan klienta nebo SEUS. Mohlo by to pomoct.
A co Far zkousel si ho.
uložena

VaRo
Anonym
« Odpověď #10 v: 21. Prosinec 2007, 00:51 »

zdar lidi , chtel sem si na moji K750ce dat to flash menu , ale po zaloze GDFS sem program vypnul a telefon je DEATH Sad nemuzu ted s nim nic delat a kdyz se znovu chci pripojit v XS++ tak mi to napise Did not receive 0x5a. Continuing , poradte mi prosim jak to vratim zpet Sad

Málo informací.
1. Hloupost je zkoušet dávat flash menu do K750ky, která ho vůbec nepodporuje.
2. Čím jsi ji umrtvil? Záloha GDFS proběhla korektně? Jakou verzí XS++ jsi ji prováděl? 3.1? 3.2?
3. Zkoušel jsi pak vyjmutí baterie a SEUSII? 
uložena
Kimina
Anonym
« Odpověď #11 v: 21. Prosinec 2007, 11:03 »

"Teď si do něj nebo na paměťovou kartu dejte schémata, která flash menu obsahují a užívejte si je…" Tomu nějak nerozumím, vždyť už jsem ty flash menu tam nahrál přece přes XS++.  Prosím poraďte mi, pod stromečkem na mě čeká vodafoňácká K800, na debrand si snad troufnu, ale tomuhle furt nerozumím. Děkuji
uložena
VaRo
Anonym
« Odpověď #12 v: 21. Prosinec 2007, 11:11 »

Pokud dostaneš K800i, ani nemusí být brandovaná a flash menu nepodporuje...

Zajímá-li Tě pak ještě odpověď na to, proč a jak vkládat flash animace do schémat, koukni se sem:
F l a s h   m e n u

Zjednodušeně, to že jsi přidal flash animace do file systému mobilu znamená, že mobil už tuto flash animaci zná a podporuje = umí ji spustit. Aby k tomu ale došlo, musí na ní být ve schématku odkaz. Viz onen link, co jsem ti sem dal. Z toho plyne, že do libovolného schémátka si pak můžeš vložit libovolnou flash menu-animaci, kterou máš v file systému founa. Snad se v tom alespoň trochu vyznáš... Dnes mi to moc nepálí...  Grin
uložena
Kimina
Anonym
« Odpověď #13 v: 21. Prosinec 2007, 11:15 »

Díky moc, myslím že to zvládnu. Tak mi drž palce, když tak 24.12. po 19.00 hod. se ozývám že telefon je mrtvej a co s tím  Cheesy
uložena
VaRo
Anonym
« Odpověď #14 v: 21. Prosinec 2007, 11:20 »

Flash menu-animace se týká hlavně nových walkmanů (počínaje moedlem W810i) a některých dalších modelů od walkmana odvozených (např. v mém povídání S500i - odvodzené od W580i). Jde i o ty kousky, do kterých jste si nechali "walkman-firm" přehrát. Tedy S500i s W580i firmem, Z710i s W710i firmem, apod. Netýká se tedy ani smártů a už vůbec ne starších modelů... K-čka, snad až na K850i mají taky smůlu, i ta má zatím smůlu, protože zas ještě nejsou programy na přenos flash menu do jejího file systému... (stejně jako zatím asi i W910i). Vše je ale otázkou času, kdy další podporované modely XS++ v nových verzích zvládne.
uložena
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: [1] 2 3 ... 21
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní telefony  |  K550i, K770i, K790i, K800i, K810i, T650i, S500i, Z520, Z610, Z710, Z750  |  Mobilní tuning (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Přidání flash menu do Sony Ericssonů pomocí programu XS++ v.3.1
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.014 sekund, 18 dotazů.