SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
19. Květen 2024, 01:40

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142447 příspěvků v 9990 tématech od 23752 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Platforma A200  |  Aino, Cedar, Elm, Hazel, Jalou, Naite, Yari (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: SE-Dálkové Ovládání proč již není?
Anketa
Otázka: Chtěli by jste aby výrobce do nových telefonů opět dával či nabídl v FW aplikaci BT Dálkové ovládání?
Ano - 19 (82.6%)
Ne - 0 (0%)
Nepotřebuji jej - 3 (13%)
Je mi to jedno - 1 (4.3%)
Celkem hlasů: 20

Strana: [1] 2  Vše
Poslat téma Tisk
Autor Téma: SE-Dálkové Ovládání proč již není?  (Zobrazeno 7535 x)
Cheetah0071
Anonym
« v: 15. Srpen 2010, 17:13 »

Proč již nedává SE do nových A200 nmodelů typicky GreenHearth ELM a HAZEL aplikaci dálkové ovládání,umožňující ovládat skrze HID profily na počítači myš,prezentace či winmedia player.
Děsně mi tato aplikace chybí proto se pokusím dát anketu komu ještě.

Také poraďte jestli je možnost ji z jiného FW vyextrahovat a do ELMu nahrát nebo existuje nějaká JAVA alternativa.

Chystám se napsat na tech. podporu a jsem zvědavý co odpoví..jestli vůbec odpoví.

EDIT:
Já se marně zkouším rozchodit aplikaci odsud: http://www.mobilewitch.com/
« Poslední úprava: 15. Srpen 2010, 18:03 od Cheetah007 » uložena
321654
Anonym
« Odpověď #1 v: 15. Srpen 2010, 19:25 »

asi ze to je ekologickej mobil a treba to podle nich zere moc baterku a tim padem casteji nabijis a nesetri to prirodu Cheesy
uložena
Cheetah0071
Anonym
« Odpověď #2 v: 15. Srpen 2010, 19:47 »

No jasně ale Wi-Fi žee x tolik...proč ho tam teda dávalí? Undecided

Každopádně je to ale divný....zkoušel jsem aplikace v JAVE Mobile Witch Remote Control,Vectir a MoccaControler a v každé při navázaném spojení dám Search Server jako ten obslužný program na PC který běží ale nenajde jej to....mám neblahé tušení že je očesané BT HW jako takové nebo jsoy ty funkce zamklé...


Tady je obrázek výčtu služeb a dálkové ovládání tam chybí....na MM fóru někdo dával podobný screen z SE http://piratesxxl.cz/obrazky/7249.jpg který to ještě má a tuhle službu tam měl!!! (Má tam ovládání klávesnice,myši atd přes HID) je mé tušení správné= může to někdo potvrdit nebo mám radši použít dodávané CD k svému MSI BToes Dongle...mohlo by to být že používám defaultní ovladače co mají Win7 v sobě?

Screen


Uploaded with ImageShack.us 

Výčet profilů který ELM podporuje jsem našel zde: http://www.phonearena.com/htmls/Sony-Ericsson-Elm-phone-pa_4277.html
Na stránce sonyericsson.cz v patřičné sekci o tom není ani zmínka ale to se týká většiny výrobců...možná to bude na SE Developers nevím.
« Poslední úprava: 15. Srpen 2010, 20:23 od Cheetah007 » uložena
Sasakr
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Nokia E5
Příspěvků: 745



Zobrazit profil
« Odpověď #3 v: 16. Srpen 2010, 00:17 »

Zkrátka to nový SE nemají, ale to není žádná novinka, nemělo to ani Yari a Aino. Jinak ten někdo, kdo tam dal ten obrázek, jsem já :-P
uložena

Ganimed
Administrátor
*****
Pohlaví: Muž
Telefon: LG G7
Příspěvků: 2395



Zobrazit profil
« Odpověď #4 v: 16. Srpen 2010, 16:04 »

no je to sice slaba zaplata ale mozna by to slo .....  Lips sealed

http://forum.semania.cz/index.php?topic=19874.0

Nejde to tuningem ? Nebo upravou menu.ml ? Osobne jsem to nezkousel ale existuje par telefonu ktere nejakou funkci vubec nemaji a upravou menu.ml se jim funkce dala pridat. Prikladem toho je funce světlo ktera se da dodat do C510 (normalne se v tomto modelu nevyskytuje)
uložena

M.Čermák
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Shiho Black+IM502+8GB & Shakira White+8GB
Příspěvků: 1350


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #5 v: 16. Srpen 2010, 19:12 »

musel bys sehnat menu.ml z elmu,coz nikde neni..videl jsem jenom ic soubor z elmu..nic vic.
uložena



Důležité články
Zkuste ELFy! elfpacky jsou pořád aktualizovány - C905
Ganimed
Administrátor
*****
Pohlaví: Muž
Telefon: LG G7
Příspěvků: 2395



Zobrazit profil
« Odpověď #6 v: 16. Srpen 2010, 20:06 »

A co tak pohnedit Elm prez Omnius a pak provest Read prez A2uploader nebo Far manager ?

A tak jsem se dival a myslim ze elm pohnedit nepujde, pokud jsem to dobre precetl tak jen do cid53
« Poslední úprava: 17. Srpen 2010, 04:49 od Ganimed » uložena

pan Kája
Uživatel
***
Příspěvků: 10


Zobrazit profil
« Odpověď #7 v: 17. Srpen 2010, 19:05 »

Čtení FAR+ SEFP2 zatím u CID80/81 nepodporuje, přes omnius by to teoreticky šlo, byť jsem zatím nebyl úspěšný. Při troše hledání ale není problém najít na netu vytáhlou ruskou verzi FW. Tady to máte na letecké poště ( http://leteckaposta.cz/333925756 )

Pokud máte chuť experimentovat, doporučuji inspiraci třeba z c702 a narvat tam položku pro manažera HID šablon, ale mám jisté pochyby...(tuplem, když telefon ignoroval šablony) ale kdo ví. Smajlík

uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #8 v: 18. Srpen 2010, 08:56 »

A nahrávat tam taky nejde? Víte, na co narážím, že? (customize_upgrade.xml...)
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
M.Čermák
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Shiho Black+IM502+8GB & Shakira White+8GB
Příspěvků: 1350


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #9 v: 18. Srpen 2010, 10:17 »

a on se snad da pripojit k a2uploaderu?
uložena



Důležité články
Zkuste ELFy! elfpacky jsou pořád aktualizovány - C905
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #10 v: 18. Srpen 2010, 12:00 »

Nevím, ale k SEFSP2 (nebo jak to je) asi jo.
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
pan Kája
Uživatel
***
Příspěvků: 10


Zobrazit profil
« Odpověď #11 v: 19. Srpen 2010, 02:53 »

Takhle, s nahráváním překvapivě není problém...obojí jde pomocí FAR+SEFP2 pluginu a Omniusu (pomocí customize_upgrade.xml). Vlastně i mazat ve FS jde. Zatím chybí možnost čtení (tedy podomácku) a tak je člověk odkázaný na vytažené FW na netu. Co jsem se díval, tak jsem narazil na nějaký ruský. Odtud mám právě ono menu.ml

Nakonec se mi to hraní s FS stalo osudným - přehrál jsem camdriver, původní nešel zazálohovat (absence fce čtení) a už jsem jej nerozchodil. Po velké odysee, kdy došlo ke změně CDA, nahrání novějšího západoevr. FW, "downgradové" přehrání FW pomocí omniusu a nalezeného ruského FW a pak pomocí SEUSu a změny CDA upgrade na vodafonní český brand (díky autorovi tohoto tématu)..a teď hledám středoevr. nebrand CDA. (ale to jsem již psal na mobilmanii i setuningu).

Ale jinak funguji s upraveným menu.ml a změněnou pravou kontextovou klávesou a není problém. Obojí přes omnius (stejně jako změny CDA). To je tuším spolu s poslední verzí SEFP2 zatím jediná rozumná, zdarma dostupná možnost pro majitele elma.
« Poslední úprava: 19. Srpen 2010, 02:57 od pan Kája » uložena
321654
Anonym
« Odpověď #12 v: 19. Srpen 2010, 03:11 »

a zkusil si do toho menu.ml pridat polozku ''dalkove ovladani''? Jestli to je moznost nebo maji majitele novych modelu smulu
« Poslední úprava: 19. Srpen 2010, 19:57 od †ObSCurΣ ScarΣcrOw†™ » uložena
Cheetah0071
Anonym
« Odpověď #13 v: 19. Srpen 2010, 10:23 »

taky by mě zajímalo i když mě už je to zcela jedno.telefon jsem kupoval u VF a v rámci 30-denní záruky spokojenosti jej vrátil vzal peníze něco málo připlatil a koupil jistý mobil s Android OS....tam nejsem omezený ničím a z marketu mohu stahovat a používat co mě napadne.
Je to škoda ELM je pěkný a kvalitní mobil ale to co všechno SE očesla mě štvalo...velké hodiny,spořiče,BR remote a další jej dost oproti starým erikům degradují a takhle okleštěný mobil za ty prachy přes 4k fakticky NECHCI.

Přeji vlastníkům ať jim dobře slouží,brzy se obejví nějaké custom FWa patche a nejsou s ním problémy.já po téhle zkušenosti nějakou dobu tuto značku nechci.myslím že takových bude víc...pokud výrobci nevadí že na něj fanoušci mezi které jsem se řadil také,kvůli jeho podrazům zanevřou prosím....potom ale ať se nediví že co nevidět opět zkončí ve ztrátě a v červených číslech....po tomhle mi jej fakt líto nebude!!!
uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #14 v: 19. Srpen 2010, 11:21 »

Pomocí customize_upgrade.xml by mělo jít zkopírovat nějaký soubor třeba na paměťovou kartu a ten následně zálohovat. Je to sice trošku krkolomné, ale mělo by to fungovat. Můžeš se podívat na Codeclaw CID 53 Extractor. AFAIK vygeneruje ZIP s customize_upgrade.xml.
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: [1] 2  Vše
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Platforma A200  |  Aino, Cedar, Elm, Hazel, Jalou, Naite, Yari (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: SE-Dálkové Ovládání proč již není?
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.009 sekund, 17 dotazů.