SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
28. Březen 2024, 17:32

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142443 příspěvků v 9986 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní telefony  |  Symbian UIQ3  |  Hry,aplikace (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Neco na cteni eBooks??
Strana: 1 2 [3]  Vše
Poslat téma Tisk
Autor Téma: Neco na cteni eBooks??  (Zobrazeno 39426 x)
Dragonflys
Uživatel
***
Příspěvků: 18



Zobrazit profil
« Odpověď #30 v: 06. Říjen 2007, 14:36 »

 Sad to ti bohužel nepomůžu, mám M600i a tak myslím šlape trochu jiný UIQ, ale co se týče textu, tak jsem se taky pokoušel dávat fonty a nakonec pomohlo geniální rada jiného uživatele - ukládat soubory v .txt v kodování Unicode bez přípony, jedině tohle kodování, i když trochu větší soubor, jede v pohodě s veškerou českou diakritikou. Jiný způsob jsem nezkoušel, tenhle fungoval. Pokud jsem dal jié kodování, kniha se buď kousla a šlo přečíst jenom prvních 50 stránek, dělalo to kodování UTF 8 a jiné kodování zase dělalo češtinu bez diakritiky. Taky jsem to zkoušel ukládat v různém kodování a potom to otvíral v Mobypoku dokud nepřečetl správně a neukazoval správně.
uložena

M600i BLACK, Xperia X10mini pro
Kiwi1
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Příspěvků: 233


Zobrazit profil
« Odpověď #31 v: 08. Říjen 2007, 06:31 »

Já pouřívám klasickej word. Sice mám knížku rozdělenou po 50 stránkách ale stačí mě to. A pamatuju si poslední slova kde jsem skončil a pak je dám vyhledávat. Zatím jsem nenašel lepší způsob/aplikaci.  Huh
uložena

T610 -> T630 -> P990i -> C510 -> X8 -> Mini a Spiro
Coudyman
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SE P1i HACKED W2.0
Příspěvků: 38



Zobrazit profil
« Odpověď #32 v: 15. Leden 2008, 10:12 »

tak moment, ako to teda funguje? normálne si dam knizku do doc alebo txt a to potom natiahnem do telefonu? alebo ju musím skonvertovať do niečoho iného? ak ano, prosím cez aký program? a bude to fungovať aj v slovenčine?
uložena

I don't give a ****...
SE T610 --  SE K610i -- SE P1i
roxetak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Xperia mini pro, Samsung Galaxy SII, Samsung Galaxy Ch@t, HTC Touch HD,
Příspěvků: 2086


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #33 v: 19. Březen 2008, 20:54 »

Ja som nasiel niektore java aplikacie, ktore su vlastne knihami - napr. Sifra mistra leonarda, alebo
napr: http://ahasvet.wz.cz/index.php?text=9-knihy-a-uzitocne-texty
niektore mt podporuju priamo zobrazenie html, alebo txt subory, ktore treba dohodit do Ine - Others a tak sa daju citat male texty.
uložena

Plny suflik telefonov SE.
Hlavne smarty P1i, M600i, U1i, W960i, p800i, HTC Diamond
Svitra
Anonym
« Odpověď #34 v: 12. Květen 2008, 20:00 »

Vyzkoušel jsem hodně programů na čtení knížek (Mobilpocket, Handy book, Bookreader a další) a nakonec jsem se vrátil k programu TequilaCat.
Když jsem si koupil P1i, měl jsem strach, že mi tam tento JAVA program moc nepůjde. A po jeho drobné úpravě jsem mile překvapen.

Výhody oproti ostatním programům jsou tyto:
Nemusíte používat jen písmo telefonum ale je možné použít jakékoliv písmo vašeho počítače a to v libovolné velikosti.
Můžete si jemně nastavit jakoukoliv barvu písma a pozadí a měnit podsvícení displeje.
Můžete si libovolně definovat jakoukoliv klávesu a 6 ploch na displeji.
Může vám být jedno v jakém formátu knihy máte - program přečte všechny a to i zazipované a "zararované".
Můžete si vkládat knihy i s obrázky - zatím to jde ale jen u jediného formátu HTML (ale to se brzy doplní).


Tak tady jsem přidal moji počeštěnou Tequilu Cat ( přeložil jsem vše co jsem uměl).

rapidshare.com/files/114422194/Ekniha.rar.html

Je tam nastavení pro Sony Ericsson P1i (P 990i a podobné), ale můžete si pochopitelně nastavit jakýkoliv telefon. Přidal jsem tam i několik knížek pro P1i a schéma mého ovládání.

Pokud najdete nějakou chybu v překladu nebo objevíte, v čem je tento program horší než ostatní - dejte vědět.
uložena
Stanislav
Uživatel
***
Příspěvků: 13


Zobrazit profil
« Odpověď #35 v: 09. Červen 2008, 12:20 »

Nejnovější program Tequila Cat s nějakými návody a ukázkami si můžete prohlédnout a stáhnot zde:

http://www.sep1i.cz/index.php?option=com_fireboard&Itemid=57&func=view&id=375&catid=11



Ukázka s typem Arial, ItalicBold, vel. 32 bodů, písmo černé, podklad pískový. Ukázka knihy s obrázkem, Font telefonu 12 bodů, Bold,písmo šedé, podklad má oblíbená žlutošedá.
« Poslední úprava: 10. Červen 2008, 07:49 od Stanislav » uložena
Manas
Uživatel
***
Příspěvků: 63


Zobrazit profil
« Odpověď #36 v: 13. Prosinec 2008, 11:11 »

Zde je odkaz na změněný font s češtinou pro Mobipocket Reader, při kterém se korektně zobrazuje virtuální klávesnice. Odzkoušeno na P1i.

http://se-tuning.cz/download.php?id=1850
uložena
hatori
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Příspěvků: 30



Zobrazit profil
« Odpověď #37 v: 20. Únor 2009, 15:17 »

Mobipocket reader me ceske znaky nezabrozuje ani nahodou...nevim jak nacpat ten font do nej?
Ulozit do nejake slozky aplikace Mobipocket reader, kterou jsem instaloval na pametovou kartu v telefonu?

EDIT: mam ceske fonty ve slozce "fonts" na karte v rootu, ale nic...aplikace je proste neumi...

EDIT2: takze mi to nedalo...sice jsem cteni knih vyresil ReadManiacem v jave, ale nakonec jsem hledal jak
je to s nastavenim fotnu...cili fonty patri tady D/resource/fonts
V Mobipocket Creatoru si vytvorite *prc soubor z jakehokoliv dokumentu v *html, *doc nebo *pdf a hura na
cteni knihy v cestine ;-)
« Poslední úprava: 23. Únor 2009, 11:56 od hatori » uložena

P1i
dr_k
Uživatel
***
Telefon: P1i
Příspěvků: 2


Zobrazit profil
« Odpověď #38 v: 13. Říjen 2009, 16:26 »

na telefonu ctu knihy jiz delsi dobu, nejlepsi programek, co znam (a pouzivam), je read maniac
http://www.deep-shadows.com/hax/ReadManiac/index.htm

problem je, ze neni mozne jej pouze nainstalovat a jet, clovek si jej musi nejprve i sam pro svuj telefon vygenerovat, nicmene na strankach je vcelku pekny anglicky manual. dulezita vec je ta, ze kdyz si vygenerujete spravny java midlet (se spravnym pristupem k souborum telefonu), je mozne s read maniacem brousit kdekoliv po pameti telefonu/pametove karty a otvirat txt i pdb v cestine bez problemu. navic si pamatuje zalozky i posledni pozici pro kazdou knihu zvlast, muzete volit fonty, velikost, pisma, zalamovani, barvy, podsviceni a mnoho dalsiho. doporucuji
http://www.deep-shadows.com/hax/ReadManiac/Manual/English/index.html
uložena
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: 1 2 [3]  Vše
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní telefony  |  Symbian UIQ3  |  Hry,aplikace (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Neco na cteni eBooks??
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.008 sekund, 18 dotazů.