SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
28. Březen 2024, 12:04

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142443 příspěvků v 9986 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Google Android  |  Obecné Arc, Neo, Play, Pro, Ray (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Xperia Ray otázky
Strana: [1]
Poslat téma Tisk
Autor Téma: Xperia Ray otázky  (Zobrazeno 5614 x)
xxsawer
Uživatel
***
Telefon: W995
Příspěvků: 17


Zobrazit profil
« v: 09. Červenec 2012, 21:07 »

Zdravím opět po delší době Smajlík
Dostala se mi do ruky Xperia Ray, takže řekněme přecházím z W995 a měl bych několik otázek a připomínek...

1) Nikde jsem nenašel baterku. Ve W995 perfektně svítila, tady jsem na nic podobnýho nenarazil. Dá se někde v nastavení zapnout nebo je potřeba stáhnout nějaký program?
2) Příchozí, odchozí, rozepsané atd. Dá se nějak zapnout rozdělování smsek do kategorií tak jak to bylo dřív a jak by to podle mě měl dělat každý slušný mobil?
3) Jedna z prvních věcí co mě praštila do očí když jsem něco nastavoval byly checkboxy. Když je nezatržený tak se v něm objevuje "zašedlá" fajfka, když je zatržený tak normální fajfka. Nechápu kdo tohle moh vymyslet? Dá se nějakým způsobem zařídit aby byl nezatrhnutý checkbox prostě prázdný a ne aby se v něm cokoli objevovalo? Zkoušel jsem měnit schéma, ale to nepomohlo... Momentálně oužívám defaultní schéma Flow.
4) Dají se nějak odinstalovat předinstalované aplikace jako třeba prohlížeč a spol? Stačí mi odkaz na nějaký postup...
5) Viditelnost pro blutooth...dá se nějakým způsobem nastavit aby byl telefon pořád viditelný a ne jenom 120s?
6) Na úvodní obrazovce se mi zobrazuje seznam smsek, kterým se dá rolovat. Ve W995 šlo dát na úvodní obrazovku poznámky což mi vyhovuje daleko víc. Jde toto udělat i v xperii?

Poslední je spíš poznámka...marně jsem čekal po zkušenostech s W995, že se tady objeví kvalitní offline mapy a navigace  Cry

Díky za rady, Dan
uložena
M.Čermák
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Shiho Black+IM502+8GB & Shakira White+8GB
Příspěvků: 1350


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1 v: 09. Červenec 2012, 23:24 »

1.najdi si aplikaci (na marketu/google play hledej treba torch)
2. zas aplikace (treba go sms)
3.jina ROM,zmena ikonek ve frameworku nebo CM ROM-tam si muzes nanstalovat jedno z mnoha schemat
4. staci root a titanium backup (plus vedet co odinstalovat muzes a co ne)
5. asi jenom CM ROM,tam si muzes nastavit limit nekonecnej,tohle neni v zakladu androidu a s CM ROMkou se kazdymu muzu smat..
6. poznamky samorejme jde,existujou widgety a zase jsou na marketu.hledej neco jako poznamky,notes atd atd
offline navigace je asi nejlepsi sygic
vic na xperia.cz.najdi si tam i slovnicek pojmu,kde se neco muzes dozvedet..(v mym podpisu nebo v sekci ostatni)
uložena



Důležité články
Zkuste ELFy! elfpacky jsou pořád aktualizovány - C905
xxsawer
Uživatel
***
Telefon: W995
Příspěvků: 17


Zobrazit profil
« Odpověď #2 v: 11. Červenec 2012, 19:19 »

Ahoj, díky za odpovědi, určitě se na to podívám.

Bohužel ale musím konstatovat, že tohle je asi můj poslední telefon od Sony Ericsson (nebo teď už Sony)....
Moje představa je taková, že se telefony postupně vyvíjí, zlepšují, vylepšuje se ovládání software atd atd a teď najednou přijde model kde chybí věci, na který byly uživatelé po léta zvyklí. Nezajímá mě, že se na tohle dá stáhnout támhle, tohle se dá nějak ohackovat takhle, tohle zas jinak... Tohle všechno měl udělat výrobce a měl připravit takový nastavení a funkce, který většině vyhovují a nějakým způsobem zohledňují funkce v předchozích modelech. To se tady bohužel nestalo...
Mimochodem se už delší dobu utvrzuju v myšlence, že Sony Ericsson nemá vlastní softwarový vývojový tým, ale práci kamsi outsourcuje (ale to je jenom moje myšlenka).
Další taková moje představa je, že by mělo být co nejvíc věcí konfigurovatelných. Když už něco někomu nevyhovuje tak ať si to změní. To tady taky není...
Jako poslední bych zopakoval, že jsem čekal konečně kvalitní offline navigaci a ne nepoužitelnou náhražku od Googlu Embarrassed Opět, to že se dá někde dokoupit je vedlejší...

To jsem tak shrnul svoje dojmy a pocity z tohodle telefonu  Smajlík Každopádně oproti W995 je tenhle model zase o krok dál...
uložena
M.Čermák
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Shiho Black+IM502+8GB & Shakira White+8GB
Příspěvků: 1350


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #3 v: 13. Červenec 2012, 12:32 »

tohle je android,ten si máš upravit podle sebe jak chceš a nic na tom není.. android je prostě dělanej s marketem a aplikacema,stáhneš si aplikace co chceš a nemáš tam zbytečně blbosti nebo něco nemusíš postrádat.
btw přejít k jinýmu výrobci?kam? možná by se ti líbilo prostředí samsungu,ale je to hnus,přeplácaný barvama a akorát pár aplikací navíc.HTC ještě horší.motorola nebo oficiální telefon od googlu (taky od samsungu) nexus- ti mají systém tak nějak jak má android vypadat.SE je hned za nima co se týče prostředí.
tohle je jinej typ telefonu než hloupej W995.tam jsi měl vestavěný všechno a cokoliv dalšího co jsi mohl dodat skoro nikdy nebylo tak super jako originál od výrobce (třeba přehrávač) ale s androidem se to mění,akorát najít správný aplikace,nejde se zastavit u originálu a říct že tam nic není Cheesy stejně jako windows na pc-taky tam nemáš super 3D hry,prohlížeč atd atd
uložena



Důležité články
Zkuste ELFy! elfpacky jsou pořád aktualizovány - C905
xxsawer
Uživatel
***
Telefon: W995
Příspěvků: 17


Zobrazit profil
« Odpověď #4 v: 13. Červenec 2012, 23:39 »

Já přesně chápu rozdíl mezi telefonem s OS a bez OS Smajlík Ale na to co jsi mi napsal odpovím citací z mýho předchozího příspěvku:

Cituji
Nezajímá mě, že se na tohle dá stáhnout támhle, tohle se dá nějak ohackovat takhle, tohle zas jinak... Tohle všechno měl udělat výrobce a měl připravit takový nastavení a funkce, který většině vyhovují a nějakým způsobem zohledňují funkce v předchozích modelech. To se tady bohužel nestalo...

Není pravda jak píšeš, že tam nemusím mít zbytečný blbosti, který nepoužívám. Některý předinstalovaný aplikace odinstalovat nejde. Nechápu pohnutky výrobce, který ho k tomu vedou. Když chci něco odinstalovat tak proto, že to nepoužívám. Fakt, že program nejde běžně odinstalovat a někde musím pořád koukat na jeho zástupce mě nedonutí ho začít používat Smajlík Nevím co je na tom výrobci nejasnýho...

K aplikacím... Jak už jsem psal v předchozím příspěvku. Čekám běžný věci dostupný v předchozích modelech.

K jakýmu výrobci bych chtěl přejít? Nevím. Nemám nějaký velký přehled o tom co je momentálně na trhu. Měl jsem možnost používat Galaxy S II, ale to je jiná kategorie. Rozhodně až si budu kupovat nový mobil tak už budu vybírat z vícero výrobců
uložena
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: [1]
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Google Android  |  Obecné Arc, Neo, Play, Pro, Ray (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Xperia Ray otázky
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.008 sekund, 17 dotazů.