SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
29. Březen 2024, 09:00

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142443 příspěvků v 9986 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Platforma A200  |  Návody (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Permanentní patchování CID53.
Strana: [1]
Poslat téma Tisk
Autor Téma: Permanentní patchování CID53.  (Zobrazeno 6648 x)
Alkan
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: w995i
Příspěvků: 66



Zobrazit profil
« v: 12. Srpen 2010, 06:12 »

Zdarec už je to nějaký čásek, co w995 lze nastálo opatchovat a já se s vámi chci podělit o český návod. Zkoušel jsem několik anglických, ale častokrát jsem byl překvapen nějakými drobnostmi takže k tomu připíšu i některé své poznatky.

Prográmky:
A2Uploader - nejnovější verze 22-09-2009
Omnius - zde je nutná bezplatná registrace; při použití prográmku je nutné se logovat přes Nastavení a ne přes integrovaný Web Browser
FARmanager - osvědčila se mi nejnovější verze 2.0.1420 x86 se starší to nemám vyzkoušené
Den_Po's FAR CXC Plugin - plugin do Far managera, .dll se umístí přímo do složky Plugins v kořenovém adresáři Farmanageru a ne do dalších podsložek; plugin zpřísupní čtení a zápis do phone_app.cxc souboru
QuickVKP - není nutný pouze usnadňuje vytváření patchů


PŘÍPRAVA PRO ČERVENÝ CERTIFIKÁT K PATCHOVÁNÍ
 - změna červeného certifikátu na hnědý (na červeném certifikátu nejde permanentní patchování, lze jen spouštět některé patche pomocí aplikace v mobilu - jjpatcher); tato změna vám nezmění uživatelská data telefonu ani nepřemaže firmware (pouze odstraní ochranu některých souborů, tak že bude do nich zapisovat), telefon se bude identifikovat jako DEVELOPER v A2Uploaderu; telefon je po patchování opět možné převézt zpět na červený a patche budou i nadále fungovat.

1) Zapnete Omnius a přihlásíte se svým uživatelským jménem v Nastavení -> Nastavení serveru; poté vyberte vlevo nahoře v okénku svůj typ telefonu
2) Klikněte na Pokročilé a tam zvolte Replace FW security certificate a dále pak Hnědý(vývojářský)
3) Vypněte mobil, vyndejte baterku, opět jí zandejte a připojte telefon se stisknutým "c"
4) Pokračujte dále podle instrukcí telefonu a voilá máte W995 CID53 BROWN

PERMANENTNÍ PATCHOVÁNÍ W995 S HNĚDÝM CERTIFIKÁTEM
 - jen malá poznámečka: s hnědým w995 jde funkce Read v A2Uploaderu - už není třeba používat metodu souboru customize_upgrade.xml

5) Zapněte A2Uploader, klikněte na Filesystem Tool a připojte telefon (vypnutý přístroj po vyndané baterii, doporučuji mít více jak 50% baterky, držte "c" při připojování) a kochejte se jak je identifikovám s hnědým certifikátem Mrknutí
6) Otevřete složku Boot a pravým klikněte na phone_app.cxc a dejte funkci Read (nejdříve jsem byl překvapen, jak pomalu se soubor čte, ale vše se vysvětlilo tím, že soubor má něco přes 30 Mb); soubor se vám uložil ve složce ph_out v kořenovém adresáři A2Uploaderu
7) Ukončete A2uploader (kliknutím na SHUTDOWN FS MANAGER a poté ukončením programu). V tomto bodě doporučuji zazálohovat originální soubor phone_app.cxc(!)
Cool Je čas na FARmanager! Otevřete ho a v levém sloupci nalistujte složku ph_out v adresáři A2Uploaderu a otevřete soubor phone_app.cxc podobně jako by to byla jen další složka.


9) V pravém sloupci nalistujte vaší složku s .vkp patchi (dole jsem napsal návod jak si takový soubor vytvořit) a tyto patche pak jednoduše přetahujte ze složky do phone_app.cxc a potvrďte kopírování.


10) Patche můžete smazat, které jste nahráli a rozmysleli jste si to (dá se udělat kdykoliv po uložení souboru). Patchování uložíte poklikáním v levém sloupci na ".." nad seznamem aplikovaných patchů, tím se uloží patche a nalistuje se složka ph_out. Když phone_app.cxc opět ve FARmanageru otevřete, měli by jste vidět patche, které jste tam dali.


11) Otevřete A2Uploader, připojte (již klasicky: vypnutý telefon po vyndané baterii, držíte stisknuté "c") a nahrajte vámi upravený phone_app.cxc do telefonu do složky Boot.
12) Zapněte svůj nově opatchovaný telefon w995!

JAK ZÍSKAT PATCH PRO VÁŠ TELEFON VE FORMÁTU .VKP?

1) Najdeme stránku s patchi pro váš firmware, patche pro jiný firmware nemusí fungovat ba dokonce mohou způsobovat restart přístroje. Můj firmware je R1GA026, který je pro patchování nejrozšířenější a patche pro tento firmware jsou TADY a TADY - na té druhé stránce je nutná registrace, ale je tam více patchů a tak se to podle mne vyplatí.
2) Zkopírujte vámi požadovaný soubor do poznámkového bloku a soubor uložte s koncovkou .vkp. Nebo použijte prográmek QuickVKP (odkaz je nahoře), který je to pravé pro lenochy jako jsem já Cheesy (tlačítka na pravém boku nahoře vás při kopírování z internetu nemusí nijak zajímat, prostě vyberte složku kam ukládat a jen zadávajte názvy pro jednotlivé patche).

3) Na výběr je mnoho patchů a některé vyžadují jiný patch případně elf, v patchi je to naznačeno ;(!) tímto znakem (pokud je tam napsáno HeapShift a nějaké číslo tak se neděste, je to prostě jen nutnost mít tento patch. Některé mají ;(i) pro info - většinou informace o patchi, se kterým to nejde moc dohromady a znaky jako ;(c) ;(p) jsou jen jména autora a 'copyrighty' které se vašeho mobilu nijak nedotknou.
4) Některé patche vyžadují editaci .lng souborů, menu.ml souboru ... tato změna se musí udělat zároveň s patchováním, jinak si můžete uhnat nefunční menu v telefonu. Vždy je to u takového patche uvedeno. Jiné patche přímo vyžadují vaší editaci, kdy jsou v HEX kódu otazníky místo čísel a písmen tak musíte otazníky přepsat, dole bývá uvedeno co máte na výběr,pokud funkci nechete prostě před řádek dejte znak ";".



Tak to je asi všechno. Hodně štěstí při patchování! Když budete mít dotazy tak se vám je budu snažit co nejlépe odpovědět. Smajlík

aby návod zůstal srozumitelný a jasný, můžete o něm diskutovat tady

http://forum.semania.cz/index.php?topic=26581.0
« Poslední úprava: 16. Leden 2011, 18:47 od Jozef Cmar » uložena

Alkan
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: w995i
Příspěvků: 66



Zobrazit profil
« Odpověď #1 v: 25. Srpen 2010, 05:42 »

PERMANENTÍ PATCHOVÁNÍ S POUŽITÍM A2UPLOADERU
 - je to jednuduché a celkem i ryhclé, ale oproti metodě s Farmanagerem nelze nahrát více patchů najednou.

1) Otevřete A2Uploader a klikněte na ikonku "..." a najděte svůj .vkp patch (návod na vytvoření je nahoře).


2) Hned vedle tlačítka "..." ja dlaší tlačítko "E", pokud na něj kliknete, měl by se váš patch otevřít v poznámkovém bloku. Tam se ujistěte, že na prvním řádku je text:
Kód:
;pAtChFiLe=/boot/phone_app.cxc
- pozor: nesmíte tam vložit za tento řádek nebo kamkoliv jinam v tomto řádku mezeru, jinak vám to nepůjde!
 - pokud tam tento řádek není tak ho tam vložte, zavřete poznámkový blok a uložte změnu patche.

3) V A2Uploaderu klikněte na tlačítko "Write SCRIPT" a připojte klasicky telefon (držte "c" nebo "2+5" při vypnutém telefonu). Nelekněte se že to trvá dlouho! I s malým patchem to zabere nějaký ten čas (oproti Farmanageru, kde se nahrávají všechny patche naráz). Až vyskočí okénko s otázkou klikněte na "Ne". Čekejte dál jak se s tím A2uploader popere, až se ukáže zpráva Elapsed:xxx secs tak máte jistotu, že už je po patchování a můžete telefon odpojit.

4) Až budete chtít patch smazat, tak je postup naprosto stejný, vyberete patch který už máte v telefonu a dáte opět "Write SCRIPT" a až se vás to zeptá, prostě jen dáte "Ano" a patch se vymaže.
« Poslední úprava: 16. Leden 2011, 18:48 od Jozef Cmar » uložena

Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: [1]
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Platforma A200  |  Návody (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Permanentní patchování CID53.
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.008 sekund, 18 dotazů.