SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
08. Prosinec 2022, 10:54

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142431 příspěvků v 9976 tématech od 23751 uživatelů
Nejnovější uživatel: Rohit112k
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Windows Mobile  |  Návody (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Návod na překlad programů pomocí Resource Hacker
Strana: [1]
Poslat téma Tisk
Autor Téma: Návod na překlad programů pomocí Resource Hacker  (Zobrazeno 12043 x)
figycom
Anonym
« v: 13. Prosinec 2009, 10:22 »

Takže vítejte u návodu na překlad pomocí programu Resource Hacker ke stažení níže a jdeme rovnou na věc.
Rozbalíme CAB soubor.Text ve zdrojích je uložen v souborech exe nebo dll.Zpravidla se jedná o největší soubor ve složce,takže si dejte Zobrazit–>Podrobnosti–>Velikost.Přetáhněte ho do okna programu a zobrazí se Vám zdroje.
Pro nás jsou nejdůležitější tři položky a to Menu,Dialog a String Table.
Rozklikněte složky a otevře se vám zpravidla položka 1033.Toto je Id jazyka programu v tomto případě anglického a je většinou výchozí.Čeština má Id 1029,je možné ji přepsat,ale není to podmínkou.V okně se Vám ukáže text a nebude určitě těžké pochopit co máte přeložit.Je to text v uvozovkách tedy např. “File” přepíšeme na “Soubor” .Opět tady doporučuji přeložit si trochu a zkusit program s češtinou instalovat.Pokud je vše o.k pokračujeme dál.
MENU
V Menu si moc nemusíme lámat hlavu s délkou slov,ale zase to nepřehánějte a snažte se vložit co nejkratší a nejlepší ekvivalent proti původnímu.Po přeložení zkompilujte skript a uložte.K tomu jedna poznámka…při výběru Uložit se název souboru uloží jako výchozí a originální soubor se uloží asi takto <název_original> Při výběru Uložit jako budete muset ručně nastavit místo uložení a tam už může dojít k chybě,protože program nerozezná aktuální složku souboru se kterou pracujete.Toto se mi stalo u QMailu a problém byl na světě.
DIALOG
V dialogu si už musíme dávat pozor na délku slov nebo vět,tady už moc místa na rozhazování není.Ale v krajním případě si můžeme pomoci v dialogovém okně,to si můžete bud' zobrazit nebo schovat.Dáte tedy Show dialog a zobrazí se Vám okno s náhledem jak to bude vypadat v programu v zařízení.Přeložte slovo nebo větu a dejte zkompilovat skript.Pokud se Vám část textu nezobrazí je možné toto ještě upravit.V dialogovém okně klikněte na text a objeví se Vám rámeček,jehož velikost můžete ještě upravit,aby se text vešel.Rámečky se nesmí překrývat !!! Pokud je v rámečku text i se zaškrtávacím okénkem,můžete ho teoreticky posunout kam chcete.Pokud je text a zaškrtávací políčko nebo okénko každé zvlášt a je evidentní,že patří k sobě nesmíte je rozházet!!! Někdy je to trochu pakárna,ale co se dá dělat.Takto přeložíte celý strom Dialog.
String Table
Tady už na délce textu tolik nezáleží,objevují se zde různé hlášky programu nebo systému.
Soubory s originálním textem vyjměte a soubory které Vám zůstali zkomprimujte do Cabu.
Smajlík
uložena
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: [1]
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Windows Mobile  |  Návody (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Návod na překlad programů pomocí Resource Hacker
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.031 sekund, 15 dotazů.