SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
29. Březen 2024, 13:18

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142443 příspěvků v 9986 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní telefony  |  K550i, K770i, K790i, K800i, K810i, T650i, S500i, Z520, Z610, Z710, Z750  |  Mobilní tuning (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Úprava software (Hardware)
Strana: 1 2 [Vše]
Poslat téma Tisk
Autor Téma: Úprava software (Hardware)  (Zobrazeno 14081 x)
Ponteral
Uživatel
***
Telefon: SE K550i
Příspěvků: 13


Zobrazit profil
« v: 06. Listopad 2009, 12:12 »

Ahoj, chtěl bych se někoho zeptat zda je možný u Sony Ericssonu upravit software, nebo firware (model C901) pro následující věci.

1) Týká se vyzvánění, konkrétně u Sony Ericssonu, když někdo volá, tak např. písnička hraje přibližně minutu a poté jde znovu od začátku. Jde nějak ve firmware nastavit, aby hrála písnička, navolená na vyzvánění, celou svou délku a poté hrála od začátku?

2) Když si pustíte u Sony Ericssonu (U většiny to tak je Mrknutí ) ve video přehrávači nějaký film, tak klávesnice stále svítí. Nejde nějak upravit firmware, že by při přehrávání videa svítil pouze display, ale klávesnice by zůstala bez osvětlení?

No, docela pochybuju, že to půjde, ale kdyby přece, dokázal by s tím někdo pomoc, prosím? Díky
uložena
Sasakr
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Nokia E5
Příspěvků: 745



Zobrazit profil
« Odpověď #1 v: 06. Listopad 2009, 16:54 »

Omlouvám se za OT (neporadím), ale k ty nestihneš za minutu zvednout telefon? Vyzvánění má přeci upozorňovací funkci, chceš-li si to poslechnout, stačí to pustit v přehrávači  Mrknutí

Btw. to s tou klávesnicí je dost nedomyšlený, já mám tedy vysouvák, tak je mi to jedno, ale pravda, že zhasínat by to mělo.
uložena

Ponteral
Uživatel
***
Telefon: SE K550i
Příspěvků: 13


Zobrazit profil
« Odpověď #2 v: 06. Listopad 2009, 17:50 »

S Tím vyzváněním je to pravda. je to maličkost a jsem zjistil, že to hraje celou délku, ne jenom nějaký čas. Ale s tou klávesnicí snad je nějaký patch, nebo light effect. Já bych chtěl moc ten C901, ale tohle mi trošku vadí... podle mě to snad není neřešitelné.Mrknutí
uložena
M.Čermák
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Shiho Black+IM502+8GB & Shakira White+8GB
Příspěvků: 1350


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #3 v: 06. Listopad 2009, 21:35 »

Jestli jsou lighteffecty ve formatu .ble ,tak existuje ble editor,zrejme ale bude problem s tim ze to asi pujde pro videoplayer zhasnout v system.ble,kterej se ale pouziva porad takze by ti klavesnice za normalnich podminek nesvitila.
uložena



Důležité články
Zkuste ELFy! elfpacky jsou pořád aktualizovány - C905
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #4 v: 06. Listopad 2009, 22:36 »

Ble soubory (zvlášť system.ble) se asi načítají při startu, že? Pokud ne, tak by šlo takto vypínat s pomocí vhodného patche podsvícení klávesnice.
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
Ponteral
Uživatel
***
Telefon: SE K550i
Příspěvků: 13


Zobrazit profil
« Odpověď #5 v: 08. Listopad 2009, 20:58 »

Koukal jsem ted na moje K550i a když si pustím stopky a zastavím je... tak zhasne klávesnice a display zůstane ztlumeně svítit. Nedalo by se tohle nějak použít na tu C901? pro videprehrávač. Jinak s tím .ble vůbec netuším o co jde.. nikdy jsem mobil netunil až ted jsem se o to začala zajímat, ale pokud by byl návod nějaký, jak to udělat, tak toho bych se nebál. umítě někdo s tím? Smajlík
uložena
M.Čermák
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Shiho Black+IM502+8GB & Shakira White+8GB
Příspěvků: 1350


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #6 v: 08. Listopad 2009, 21:11 »

Ja jsem s tim nevytvarel samotny soubory,ale da se rict ze jsem s tim trochu pracoval..jestli ble editor nenajdes(ted myslim ze byl na www.topse.ru ale nevim jiste) tak ho muzu poslat nebo spis nekam upnout..
uložena



Důležité články
Zkuste ELFy! elfpacky jsou pořád aktualizovány - C905
Ponteral
Uživatel
***
Telefon: SE K550i
Příspěvků: 13


Zobrazit profil
« Odpověď #7 v: 08. Listopad 2009, 22:22 »

Klidně můžeš udělat upload, ale zajímalo by mě teda, jestli by šlo tohle vyřešit s tím, čili při videu klávesnice lights off. A jinak je těžký v tom dělat? programování jsme teda chvíli měli na škole, ale nic moc u mě..Smajlík
uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #8 v: 09. Listopad 2009, 07:09 »

Já mám následující lightefects:
Kód:
alarm.ble      mt_call.ble     power_up.ble  system.ble
messaging.ble  power_down.ble  reminder.ble
Myslím, že význam je zhruba jasný. Jediná reálná možnost je asi experimentovat se system.ble. Ono by to možná šlo, ale mohlo by to mít vedlejší následky.
1) Stáhni se z filesystému z tpa/preset/system/lighteffect/systemeffects/system.ble.
2) Zkopíruj si jej, abys měl dvě varianty: jedna bude sloužit jako záloha, druhá jako pokusná varianta na úpravy.
3) Stáhni si BLE editor.
4) Teď to uprav tak, aby to ze začátku svítilo víc a pak se to pro klávesnici ztlumilo. Snad to půjde, já si s lighteffecty ještě nehrál.

Další možnost by byl patch, ale něco takového vytvořit je bez dostatečných zkušeností hodně náročné. A zajímalo by mě, jak dlouho trvá vytvoření patche těm zkušenějším. (Do patchů teď nepočítám takové jednoduché věci typu 'Nokia SUCKS!' místo 'Sony Ericsson ROCKS!', to umím taky.)
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
Ponteral
Uživatel
***
Telefon: SE K550i
Příspěvků: 13


Zobrazit profil
« Odpověď #9 v: 09. Listopad 2009, 08:58 »

OK. Já to zkusím. Ten BLE editor už mám. Jenom se někoho poptám jak s tím. Nebo by to mohlo jít aby byla úplně vyplé osvětlení. Ale koukal jsem na youtube. Tam někdo ukazoval tu verzi black, co bych chtěl a tam mu nějakou dobu ta klávesnice nesvítila až po delší době se rozsvítila, ale vážně nevím, jestli má i black verze nějaký čidlo a podle toho svítí.
uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #10 v: 09. Listopad 2009, 14:51 »

Najdi si A2uploader (pokud možno co nejnovější, hlavně pokud máš CID 53), tím ty soubory můžeš stáhnout i nahrát.
Úplně vypnuté osvětlení klávesnice bude určitě jednodušší.
Ale nezapomeň, že system.ble není pouze pro video, ale asi skoro pro všechno. Já teda asi nepotřebuju mít podsvícenou klávesnici (nezkoušel jsem), ale preference se mohou lišit.
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
Ponteral
Uživatel
***
Telefon: SE K550i
Příspěvků: 13


Zobrazit profil
« Odpověď #11 v: 09. Listopad 2009, 15:15 »

OK, a takže by se to udělalo v tom system.ble, no je tady na fóru nějaký návod na to? jak si s tímhle vyhrát... jinak není někde nějaký patch na jednorázový vypnutí? atd. Jinak bych potřeboval asi ukazát co v tom system.ble upravit no..Mrknutí
uložena
M.Čermák
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Shiho Black+IM502+8GB & Shakira White+8GB
Příspěvků: 1350


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #12 v: 09. Listopad 2009, 15:52 »

Na ble editor jsem jakziv navod nevidel..ale zkusim najit\\tak jsem zatim nic nenasel,ale co si pamatuju tak napred by se mel vybrat telefon,coz c901 tam samozrejme neni..pak co si pamatuju tak led id jsou cisla bloku s diodami(napr.u k770i led1 jsou modry diody vedle hlavni klavesnice,myslim ze led 2 je hlavni klavesnice atd.) Takze vybrat podobnej foun..vecer na to taky kouknu
« Poslední úprava: 09. Listopad 2009, 16:21 od M.Čermák » uložena



Důležité články
Zkuste ELFy! elfpacky jsou pořád aktualizovány - C905
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #13 v: 09. Listopad 2009, 16:57 »

Jednorázový vypnutí by možná šlo pomocí imy, ale asi by to blokovalo nebo bylo blokováno zvuky. (Imy je "melodie", která umí i blikat apod.) Ale asi by to zhaslo i obrazovku, což není ono.

V ble můžeš nastavovat intenzitu různých LED, jak je psáno v odkázaném návodu. Každá má svůj identifikátor. Zkus stáhnout třeba messaging.ble, kde se bliká s klávesama. Když si ho takto prohlídneš, zjistíš, která LED je pro klávesy. A pak můžeš podle toho upravit system.ble.
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
M.Čermák
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Shiho Black+IM502+8GB & Shakira White+8GB
Příspěvků: 1350


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #14 v: 09. Listopad 2009, 23:11 »

Tak nevim nevim,do system.ble jsem pridal par radku pro zhasnuti klavesnice,softkeys atd...a zhasnuti jsem naplanoval(vymezil pauzou) po 7 sekundach.ale to co jsem tam napsal tak mi zhasne prave po 7 sekundach od zhasnuti displeje.achjo chce to vic casu u pc,ne 15 minut jednou za 3 dny..kdyz se to potom povede me,tak to pujde i na C901.
uložena



Důležité články
Zkuste ELFy! elfpacky jsou pořád aktualizovány - C905
Ponteral
Uživatel
***
Telefon: SE K550i
Příspěvků: 13


Zobrazit profil
« Odpověď #15 v: 09. Listopad 2009, 23:45 »

Ty už to takhle zkoušíš.. děkuju za ochotu a nemusíš s tím chvávat hele...  nejsem zas tak důležitej člověk. a tohle na čem pracuješ znamená, že pernamentně bude zhasnutá, nebo jenom při tom videu?
uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #16 v: 10. Listopad 2009, 06:58 »

Jak jsem psal, spíš by byla zhasnutá furt. Zhasnout jen při videu by asi nebyla triviální úprava. U Javy jsem ještě neviděl zhasnutí klávesnice bez zhasnutí displeje.
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
M.Čermák
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Shiho Black+IM502+8GB & Shakira White+8GB
Příspěvků: 1350


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #17 v: 10. Listopad 2009, 07:49 »

Myslim ze to tak bude.kdyz pridam zhasnuti tak zhasne az po chvili po displeji.nejspis budu muset vymazat samotny rozsviceni.
uložena



Důležité články
Zkuste ELFy! elfpacky jsou pořád aktualizovány - C905
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #18 v: 10. Listopad 2009, 07:55 »

Já mluvil o Javě (přemýšlel jsem o javovém přehrávači). Ale třeba při nové zprávě (nejspíš messaging.ble) se klávesnice zháší i přes rožnutý displej, takže přes ble by to problém být neměl. Já jsem teď ve vlaku, asi to tedy teď nevyzkouším.
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
Ponteral
Uživatel
***
Telefon: SE K550i
Příspěvků: 13


Zobrazit profil
« Odpověď #19 v: 10. Listopad 2009, 14:49 »

Ahoj, no jak jsem říkal, úplně bohatě postačí zhasnutí klávesnice úplně... bez ohledu na to, jestli by to bylo jednorázově, jako patch nějaký, nebo trvale. v ble.. Mrknutí
uložena
M.Čermák
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Shiho Black+IM502+8GB & Shakira White+8GB
Příspěvků: 1350


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #20 v: 10. Listopad 2009, 15:10 »

Tak v system.ble to neni,ten se spousti pri zrejme vyjimecnychu udalostech(ne stisknuti klavesy ale treba jak jsem ted videl pripojeni k usb kablu..je to v power_up.ble kterej se spusti ne stiskem klavesy ale taky treba zapnutim,spustenim aplikace,odemknutim klavesnice..byl tam prikaz na rozsviceni a konec.tak jsem pridal par radku init light a vsechny diody na 0%(krome displeje)a ted je klavesnice zhasnuta,rozsviti se jak jsem psal ze se spousti ten power_up,zrejme totiz je spustenej porad a spousti se znova tim odemcenim klavesnice atd a to sviceni ktery neni v power_up ukonceny pozastavuje main jinak by svitila i kdyz ted pisu..system jsem nechal puvodni.
« Poslední úprava: 10. Listopad 2009, 15:32 od M.Čermák » uložena



Důležité články
Zkuste ELFy! elfpacky jsou pořád aktualizovány - C905
Ponteral
Uživatel
***
Telefon: SE K550i
Příspěvků: 13


Zobrazit profil
« Odpověď #21 v: 10. Listopad 2009, 15:16 »

Takže tohle by mělo fungovat i na SE C901? jinak jsem to trošku nepochopil, jak jsi to psal s tím rozsvícením.. upravením toho power_up.ble teda nebude svítit vůbec?
uložena
M.Čermák
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Shiho Black+IM502+8GB & Shakira White+8GB
Příspěvků: 1350


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #22 v: 10. Listopad 2009, 15:29 »

Bude.ale po dobe kterou si nastavis zhasne(ja jsem dal 4 sekundy tak to skoro nesviti..)power up se nespousti jen pri startu tel.ale taky pri akcich kdy se zaroven rozsvecuje displej..ja jsem nadsenej,zase mam co tunit..a presne to co jsem vytvoril jsem potreboval.takze ti dekuji:-) a c901 si muzes klidne koupit pokud ti vyhovuje v jinych ohledech..ja jsem zkousel prehravani videa a zhaslo to..kdyz si nastavim cas treba 20 sekund tak by to zhasnuti ani nevadilo(coz jsem stejne chtel aby to zhaslo)tak bude zrejme svitit a pri videu se zhasne
uložena



Důležité články
Zkuste ELFy! elfpacky jsou pořád aktualizovány - C905
Ponteral
Uživatel
***
Telefon: SE K550i
Příspěvků: 13


Zobrazit profil
« Odpověď #23 v: 10. Listopad 2009, 16:07 »

Jasně, takže když tam dáš 20 sekund např. tak to v podstatě bude fungovat úplně jako kdyby tam úprava nebyla. A při videu vlastně nebudeš na nic klikat tak to za chvíli zhasne, ale display bude svítit dál. Tak to alespon chápu. No mě děkovat nemusíš. To spíš já. Upneš to tedy někam? Jinak, je to kandidát na koupi. ale když se tak koukám na ostatní mobily a značky.. tak za cenu kolem 5 tisíc vypadá velice dobře, co se týče funkčnosti LG KM900 Arena,  nebo Samsung S5230. TAk jsem docela ještě na vážkách.. mezi těmahle třema se rozhoduju. Jinak byl bych třeba i já schopný si upravit ten čas zhasnutí? Prográmko jsem měl, tak tomu tak nějak trochu rozumím snad..Mrknutí v tom Ble editoru asi, že? ale s tím, co si koupit, to je horší rozhodování. Teda co chtít k Vánocům no.. Smajlík
uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #24 v: 10. Listopad 2009, 16:28 »

Tak soubory ble nemusí být kompatibilní mezi modely, různé modely mohou mít například různě očíslované led diody. Nicméně princip úpravy by měl být stejný.
Tady ti asi poradíme spíše Sony Ericsson, měl-li bych použít argumenty, pak http://semania.cz/vyhody-telefonu-sony-ericsson.html .
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
M.Čermák
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Shiho Black+IM502+8GB & Shakira White+8GB
Příspěvků: 1350


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #25 v: 10. Listopad 2009, 16:37 »

Samozrejme ze tam pak nebudes davat ten soubor z k770i.jestli teda chces tak ja stahnu filesystem a zitra vecer bych ti to mohl poslat,dneska se na pc nedostanu,zase neni cas.
uložena



Důležité články
Zkuste ELFy! elfpacky jsou pořád aktualizovány - C905
Ponteral
Uživatel
***
Telefon: SE K550i
Příspěvků: 13


Zobrazit profil
« Odpověď #26 v: 10. Listopad 2009, 16:58 »

Článek jsem četl.... tak to samí by mohl někdo napsat například o LG..Mrknutí ale to je jedno.. Já měl Ericssona od roku 2003 do ted. Neříkám, že je špatný to ne. ale rozmýšlím se mezi dalšími a láká mě docela dotykáč. I když po pravdě ted si nechci moc kupovat mobil na další dva tři roky. Protože bych rád třeba za rok, až bude větší nabídka přešel na dotytkový, kdy budou lepší atd.. To mě odrazuje od toho LG, ale za ty peníze co stojí tam je hodně věcí, hlavně je tam velký display. U Sonyho mě drží hlavně zvyk a to, že se mi líbí ta C901 svým vzhledem. Taky tam jdou upravit fonty atd... a udělat spousta úprav.. to LG mě láká ze zvědavosti zkusit něco novýho a velký display a hlavně ta cena, ale  z rotumnějšího hlediska bych si bral spíš ten C901. Jinak ten upravený power_up.ble tam dostanu pomocí A2Uploader?
uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #27 v: 10. Listopad 2009, 17:08 »

Na fórech jiných značek se asi nedočteš to stejný, spíš budou chválit zase jiné věci. Je pak na každém, aby se rozhodnul, co je pro něj důležitější.
Jinak jo, ten soubor nahraješ například přes A2uploader.
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
M.Čermák
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Shiho Black+IM502+8GB & Shakira White+8GB
Příspěvků: 1350


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #28 v: 10. Listopad 2009, 17:16 »

Klikni mi na podpis(navody) urcite najdes nejaky tema o nahravani nejakejch souboru do nejakyho adresare.akorat tam nahrajes .ble soubor a adesar tpa/preset/system/lighteffect/systemeffects
uložena



Důležité články
Zkuste ELFy! elfpacky jsou pořád aktualizovány - C905
Ponteral
Uživatel
***
Telefon: SE K550i
Příspěvků: 13


Zobrazit profil
« Odpověď #29 v: 10. Listopad 2009, 17:19 »

Ok. zítra tedy tady dej vědet kam to dáš, popřípadě můžu napsat na ICQ.. Na ostatní fóra jsem se nedíval. Smajlík Říkám, spíš mě to drží u SE. Mrknutí A díky za pomoc.
uložena
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: 1 2 [Vše]
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní telefony  |  K550i, K770i, K790i, K800i, K810i, T650i, S500i, Z520, Z610, Z710, Z750  |  Mobilní tuning (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Úprava software (Hardware)
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.009 sekund, 18 dotazů.