Fórum SEMania.cz

Google Android => Obecné Active, Mini, Mini Pro, Live Walkman => Téma založeno: cz857659 30. Leden 2012, 05:35Název: wifi a internetový prohlížeč v mobilu
Autor: cz857659 30. Leden 2012, 05:35
SE Xperia Mini Pro-když se připojím na Wifi síť a chci z ní stahovat internet,tak se internetový prohlížeč v mobilu sice otevře,ale nejde nic stáhnout.Když wifi zase vypnu,tak internet jde zase normálně.Signál wifi sítě je velice dobrý,takže tím to není.Údajně by se po spuštění wifi měl internet automaticky stahovat z ní,ale není tomuto tak.Možná by se měl prohlížeč v mobilu nějak nastavit,ale nějakou možnost jak to udělat, jsem nikde neodhalil.Pokud někdo ví jak na to,tak to uvítal.

děkuji za odpověď Javůrek 


Název: Re: wifi a internetový prohlížeč v mobilu
Autor: armando 30. Leden 2012, 08:19
Co popisuješ je zajímavá kombinace.
-
Pracovat to má tak, že pokud máš internet v mobilu (status 3G,E,G) a zapneš WIFI (status radar), přihlásíš se do sítě správným heslem tak se data poženou přes WIFI a ne přes mobilní data a zároveň zhasne  status 3G,E,G a svítí jen status radar. To vše se odehrává ve stavové lince vlevo od hodin.
-
Na jiné Wifi to funguje?
S jiným telefonkem se ke stejné WIFI připojíš a funguje internet?
-
Řešení bych viděl tato:
1) Vymazat v telefonku uloženou WIFI síť a přihlásit se znovu.
2) Je možné, že připojení ti blokuje antivir či firewal v telefonku u Xperia to může být McAfee, který je tam předinstalován.
3) U telefonku je možnost vypnou Datový přenos (Já to mám pomocí Widgetu) a tím pádem se vypne i komunikace přes WIFI, takže status že máš zapnutou wifi je aktivní, ale na net se nedostaneš. A toto bych viděl přesně jako tvůj problém.
-
Napiš zda ti moje rada pomohla. Měj se fajne.Název: Re: wifi a internetový prohlížeč v mobilu
Autor: cz857659 31. Leden 2012, 04:59
Tak se mi to nakonec podařilo,ale bylo to k jiné síti.Zašel jsem ke švagrovi ,kde mají bezdrátový router ,z kterého stahují připojení na internet do notebooku.Šlo to jak má,rychle a bez problémů.Stáhl jsem si mapy asi 500MB a bylo to velice rychlé.Díky za váš čas a snahu mi pomoci.© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.