SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
18. Květen 2024, 04:59

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142447 příspěvků v 9990 tématech od 23752 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní telefony  |  W200i, W300i, W350i, W380i, W550i, W600i, W610i, W660i, W710i, W810i, W850i, W880i, W900i  |  Walkmans 176 x 220 (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Utopena W810
Strana: [1]
Poslat téma Tisk
Autor Téma: Utopena W810  (Zobrazeno 4301 x)
kuliferda
Uživatel
***
Telefon: Z600,P910i,K800i,W810i,W910i,Satio,Car-100,MBW-150 Executive Edition
Příspěvků: 250



Zobrazit profil
« v: 01. Září 2008, 12:51 »

Prosim Vas, mohl by jste nekdo vysvetlit moji manzelce, ze W810 v 2-hodinovem pracim cyklu v automaticke pracce na barevne pradlo teplota 40 C opravdu neprezila. Pochopitelne s baterkou a zapnuta. Snazim se ji to vysvetlit a nemam uspech. Simka a Memory karta a krasne cistych plas. krytu, to je jediny co zbylo.  Undecided
uložena
figycom
Anonym
« Odpověď #1 v: 01. Září 2008, 13:14 »

To by asi nepřežil žádnej mobil.
uložena
xshreck
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Příspěvků: 4



Zobrazit profil
« Odpověď #2 v: 04. Říjen 2008, 22:05 »

možný je všechno.... Cheesy já bych mu šanci dal... udělal bych mu lihovou lázeň Cheesy ale tak na 99% už je KO Smajlík
uložena
Charvy
Anonym
« Odpověď #3 v: 07. Říjen 2009, 21:52 »

Mě takhle jednou máma vyprala flashku a jede do teď  Grin. A mobil (SE Z710i) jsem lehce utopil asi před 2 rokama v bazenu kde se sice koupal jen asi minutu, ale žije bez problémů doteď.  Cheesy Ale věřím že pro vaši w810i je tohle konečná !!  Undecided
uložena
321654
Anonym
« Odpověď #4 v: 07. Říjen 2009, 21:55 »

vystroj ji dustojny pohreb  Cry
ale tohle nemuze mobil jako je W810 prezit Undecided
uložena
jacktalking
Uživatel
***
Telefon: telefon? Mám
Příspěvků: 331


Zobrazit profil
« Odpověď #5 v: 08. Říjen 2009, 07:03 »

Nemůžeš jí to vysvětlit? No je to snadné. Pokud je nějaké napájení a voda, je to jak říkala soudružka (mladším ročníkům - paní učitelka) učitelka na základní škole - elektrolýza. Něco o tom zde http://cs.wikipedia.org/wiki/Elektrolýza
Jediné řešení bývá to okamžitě vytáhnout (2 hodiny už nejsou okamžitě), vyndat baterii a navštívit servis, kde mají většinou chemii pro vytěsnění vody. V domácích podmínkách lze sice použít i líh, ale tím se nadělá víc škody než užitku. Nejhorší co se dá udělat je, že to zkusí ještě mokré zapnout. Nejde to, tak vytáhne baterii. Nejde, tak to na hodinu dá vyschnout. Stále to nejde, tak to musí jako ***** dát na nabíječku  Huh Tyto případy se, podotýkám, dějí.
Pokud telefon byl dvě hodiny v pračce, předpokládám že ten několika vrstvý ochranný postřik desky bude pryč. Mobil může sice fungovat, ale jelikož deska už není prostě chráněná, oxidace bude postupovat až jednoho dne už mobil nepůjde vůbec.

Flashka a mobil je trochu rozdíl. Flash pro svou práci potřebuje externí napájení, mobil ho už má. To samé pam. karta a SIM. Pokud ale SIM a pam. karta byly v telefonu, bůhví co se s tím mohlo stát.
uložena

MIKE BIKER: Zatím to vypadá na podporu jen od Sony Ericssonu a ta je vyhlášená svou nekompetentností a velmi laxním přístupem. Obracet se na ně je jen ztráta času.
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #6 v: 08. Říjen 2009, 17:30 »

Navíc flashka/paměťovka je trošku víc utěsněná.

Jinak nevím, který používáš prohlížeč (Opera), ale nějak ti decoduje adresy a při zkopírování je už neencoduje. (Firefox 3.5 to řeší.) Kdyžtak si dej jako bookmarklet následující a pomocí toho kopíruj adresy:
Kód:
javascript:void(prompt('', location))
Správná adresa je samozřejmě http://cs.wikipedia.org/wiki/Elektrol%C3%BDza , s decodovanou formou si fórum neporadilo.

Ješte jsem slyšel něco o tom, že je vhodné v případě namočení mobil (asi bez baterky) hodit do vody a do servisu ho přinést takto. Je to vhodné?
OT: Na kolik to tak může vyjít?
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
jacktalking
Uživatel
***
Telefon: telefon? Mám
Příspěvků: 331


Zobrazit profil
« Odpověď #7 v: 08. Říjen 2009, 18:38 »

v6ak:
OT: s tou adresou nemám problém. Pokud někdo needitoval můj post, tak na adresu nádherně klinku a otevře se mi. No problem
Nemá to co dočinění s Unicode adresami, co se řešilo před necelým rokem, zda ano či ne?/OT

Jinak s tím mobilem do vody, to bude pěkná blbost. Neslyšel jsem o tom, nejsem fyzik a nezkoumal jsem to, ale jelikož mobil vydrží nabitý ještě hodně dlouho po vytažení baterie (schválně jak dlouho se vám udrží čas v mobilu Mrknutí ), je to stejné. Na vzduchu začne oxidovat, ve vodě zase elektrolýza.
Tyhle případy někdy řešíme, tedy to že k nám někdo přinese MT vytopený. Pokud to je s baterií a třeba okolo SIM je už něco zeleného vidět, rovnou ho posíláme pryč. Protože by zbytečně vyhodil peníze a stejně zanedlouho by to kleklo.
Servis si za to řekne jak kdy. Pokud s tím něco udělat jde, technik si řekne za práci daného levelu. Tj. pokud to otevírá, tak 300Kč. Pokud se s tím nic nedá dělat, nechává to většinou být.

Je ale důležité si uvědomit, že ačkoliv to technik "postaví na nohy", je to jen nouzovka. Z desky se dostala ochraná vrstva a tak je to použitelné jen na chvíli. Nejdéle co jsem slyšel vydržel mobil půl roku
uložena

MIKE BIKER: Zatím to vypadá na podporu jen od Sony Ericssonu a ta je vyhlášená svou nekompetentností a velmi laxním přístupem. Obracet se na ně je jen ztráta času.
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #8 v: 08. Říjen 2009, 19:28 »

Já se z tvé adresy dostanu na neexistující článek Elektrol, ze své na článek Elektrolýza. Je to o speciálních znacích zakódovaných jako jeden nebo více %ff, kde ff je v hexadecimální soustavě dvojmístné číslo. Některé prohlížeče si už to zvykly nejen zakódovat při zadání do UrlBaru, ale i dekódovat při zobrazení v UrlBaru. Jenže to není URL podle standardu ("ý" do URL skutečně nepatří) a toto fórum si s tím neporadí. Těmi unicode adresami asi myslíš IDN, to je něco trošku jiného (týká se to domén a kóduje se to jinak), ale způsobovalo by to mimo jiné i tyto problémy.
Ten nabitý mobil bez baterky mě nenapadl, zajímavé.
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: [1]
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní telefony  |  W200i, W300i, W350i, W380i, W550i, W600i, W610i, W660i, W710i, W810i, W850i, W880i, W900i  |  Walkmans 176 x 220 (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Utopena W810
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.009 sekund, 18 dotazů.