SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
13. Květen 2024, 21:04

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142446 příspěvků v 9989 tématech od 23752 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní telefony  |  Symbian UIQ3  |  Připojení (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: WiFi eduroam
Strana: [1] 2  Vše
Poslat téma Tisk
Autor Téma: WiFi eduroam  (Zobrazeno 10183 x)
MArcoss
Anonym
« v: 11. Říjen 2007, 19:27 »

Zravím všechny,
nevíte tedy někdo jak je to s tím připojením na tu síť eduroam? Podařilo se to někomu?
uložena
L4DIK
Uživatel
***
Telefon: SE W610i
Příspěvků: 16


Zobrazit profil
« Odpověď #1 v: 16. Říjen 2007, 09:41 »

čus, mam stejný problém... P1i sem si pořídil hlavně kvůli wi-fi do školy a zjistil sem, že mi ve škole nefunguje. doma sem s tim měl taky problémy ale nakonec sem to vykoumal a nastavil. ale u eduroam to asi nevykoumam, protože sem našel na netu jen nastavení pro PDA (windows mobile) a ten návod se neshoduje s mym telefonem  Undecided tak nevim, co mam teď dělat... Jinak návod na pocket pc je tady, tak jesi z toho někdo něco vyčte, co by se dalo použít pro symbian? http://www.uhk.cz/fim/navody/1820?inf=5508
uložena
L4DIK
Uživatel
***
Telefon: SE W610i
Příspěvků: 16


Zobrazit profil
« Odpověď #2 v: 16. Říjen 2007, 09:50 »

problem je, že ověřování sítě umí mobil nastavit jen na PEAP a ještě nějaký možnosti ale wpa tu nikde nevidim...
uložena
Pipa
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: iPAQ614c
Příspěvků: 502



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #3 v: 16. Říjen 2007, 10:10 »

v čem je teda problém - nenašel jsi zabezpečení WPA-TKIP?

je fakt že když si dáš naskenovat a připojit tak to nemusí projít, ale po přidání SSID můžeš dále konfigurovat.
tj. typ zabezpečení, režim sítě a potom přes tlačítko "více" zvolíš další a tam šifrování dat a heslo
uložena

MTX770,MD520,N6110,N7110,N6310+IPAQ3630,P800,P910i+MPX220,P1i,iPAQ614c
L4DIK
Uživatel
***
Telefon: SE W610i
Příspěvků: 16


Zobrazit profil
« Odpověď #4 v: 16. Říjen 2007, 10:32 »

No, dam skenovat. Najdu síť eduroam, všechno si to nastaví samo, ale pak je tu záložka zabezpečení - tam už je prví zádrhel, že nevim, co mam vybrat, ale vzhledem k tomu, že budu muset zadat svoje studenstký uživatelský jméno a pak heslo (jako na notebooku) tak sem vybral zabezpečení wpa enterprise -> to mi totiž nabídne potom nastavit jméno a heslo. dam  tlačítko "dalš a šiforvání dat - TKIP (to mi vyhovuje) Ale je problém, že tu neni ověřování sítě WPA (nejde zvolit... je tu jen nějaký PEAP a EAP ale to nepotřebuju :-(
uložena
TomasZmuda
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SE XPERIA X10i
Příspěvků: 366



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #5 v: 16. Říjen 2007, 11:34 »

problem je v tom, že do telefonu nelze nainstalovat certifikát potřebný pro přihlášení.. U nás na FAV je paralelně s Eduroamem přístupná síť ZCU-mobile, ke které se lze volně připojit (po následném zadání přihlašovacíh údajů do Orionu)
uložena

T230->T630-> K750i->P910i->K600i->M600i->K800i->W710i->W880i->W850i->K810i->P1i->K850i->G900->C902->XPERIA X1i->

XPERIA X10i & Live View
peckovice
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Příspěvků: 106


Zobrazit profil
« Odpověď #6 v: 16. Říjen 2007, 12:41 »

Viděl bych to podobně, abys mohl pouzivat eduroam, musis mit nainstalovany certifikat Cesnetu, ktery je ke stazeni na internetu. Vzhledem k tomu ze pouzivam jenom notes na pripojeni tak to bude dal jenom takove teoreticke, ale pokud by se ti podarilo nainstalovat ten certifikat, tak vyberes PEAP, zaskrtnes ze tenhle certifikat a zadas tam sve uzivatelske jmeno a heslo do site (u pocitace je defaultne Pouzivat z windows). Jinak eduroam ma vlastni stranky www.eduroam.cz kde je navod na pripojeni pocitace. U nas funguje krom eduroamu i sit FEL ( puvodne to bylo eduroam-simple) a tam je webove prihlasovani.
uložena

SE W710i + 1GB M2
jurda
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: p990i
Příspěvků: 4



Zobrazit profil
« Odpověď #7 v: 16. Říjen 2007, 12:44 »

nasel sem navod na pripojeni pro Symbian OS 9.1 tak jestli to nejak pomuze!!chci si totiz poridit p990i hlavne kvuli wifi tak bude jen dobre kdyz se to nekomu podari vymyslet Mrknutí https://net.zcu.cz/eduroam/navod_SymbianOS9.1.php
uložena
Marťas20
Uživatel
***
Příspěvků: 13


Zobrazit profil
« Odpověď #8 v: 16. Říjen 2007, 13:19 »

Já mám P1i a všechno mi teda běhá úplně bez problémů! Mrknutí Normálně se na eduroam ve škole (VŠE) připojim a jedu...
uložena
L4DIK
Uživatel
***
Telefon: SE W610i
Příspěvků: 16


Zobrazit profil
« Odpověď #9 v: 16. Říjen 2007, 16:37 »

Já mam P1i a ve škole mi to na eduroam nejede. Prosimtě, jak to tam máš nastavený? V internetovýczh účtech kliknu na záložku účty a mam tu: Název účtu: eduroam  Název sítě (SSID): eduroam   Zabezpečení: ?NEVIM?     Režim sítě: ?NEVIM?   a pak když kliknu na další tak tam mam Šifrování dat: ?NEVIM?  Ověřování sítě: ?NEVIM?     Vnitřní ověřování: ?NEVIM?
Tam kde sem napsal ?NEVIM? bych potřeboval aby si mi napsal, co máš nastavenýho ty.
Ten návod na symbian 9.1 co tu někdo postul mi přijde odlišnej docela od toho, jak tov  reálu vypadá v mym telefonu a pokud máš ty P1i a máš to funkčně nastavený, tak by si mi snad moh pomoct. díky
uložena
ReVoL
Uživatel
***
Telefon: SE P1i
Příspěvků: 41


Zobrazit profil
« Odpověď #10 v: 16. Říjen 2007, 20:42 »

A není tu někdo na ČZU a jde mu to? Já mám stejný problém, vše nastaveno podle návodu pro W XP, vše co je v něm mám i v telefonu: eduroam-WPA Enterprise-Infrastruktura-TKIP-PEAP-EAPMSCHAPv2-uživat.jm.-heslo   TCPIP IP i IP DNS automat. Jediné co nevím je co má být u Práh RTS (2347)...Tak kde mám chybu,celkem mě to štve že to nejde!
uložena
L4DIK
Uživatel
***
Telefon: SE W610i
Příspěvků: 16


Zobrazit profil
« Odpověď #11 v: 16. Říjen 2007, 21:52 »

Hm, tak koukam, že to máme nastavený uplně stejně. Jediný co tam můžeš zkusti je nějak šoupat s tim prahem RTS ale to nevim, to asi jen tak nejde. Ale zkus zapnout nebo vypnout šetření energie, je to tam kde je to RTS. Jinak až ti někdo odpoví, tak zabije dvě mouchy jednou ranou, protože mně to taky nefunguje na eduroamu a mam to uplně stejně jak ty
uložena
TomasZmuda
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SE XPERIA X10i
Příspěvků: 366



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #12 v: 17. Říjen 2007, 08:40 »

klucí já jsem na ZČU, FAV a byl jsem se zeptat na help desku... prostě bez toho certifikátu se nejde připojit.. A certifikát existuje jen pro MAC, UNIX, XP a Visty.. Jak už tu bylo dříve zmíněno, dřív existoval ještě eduroam-simple, přes který se dalo přihlásit, ale ten už skončil.. proto třeba u nás vytvořili síť "ZCU-mobile" která je určena právě pro tyto zařízení..n Cool
uložena

T230->T630-> K750i->P910i->K600i->M600i->K800i->W710i->W880i->W850i->K810i->P1i->K850i->G900->C902->XPERIA X1i->

XPERIA X10i & Live View
ReVoL
Uživatel
***
Telefon: SE P1i
Příspěvků: 41


Zobrazit profil
« Odpověď #13 v: 17. Říjen 2007, 12:49 »

nj,ale všechny školy to nemají stejné ne? Nebo i na ČZU je třeba nějaká certifikace? Zatím se mi nechce chodit do infocentra protože jsem tam byl za ty tři roky asi 5x a vždy mi bylo odpovězeno: "Jak to mám vědět" Angry Na notebooku se připojím bez problémů a nepamatuju se že bych nějaký certifikát povoloval a to mám W2k, na které neuvádíš že je ten certifikát. Budu si s tím hrát no,ale ale nějak už nevím co měnit...
uložena
peckovice
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Příspěvků: 106


Zobrazit profil
« Odpověď #14 v: 17. Říjen 2007, 12:57 »

Jestli je to eduroam s WPA-TKIP tak podle cesnetu by tam melo byt overovani podel klientskeho certifikatu cesnetu. Jina moznost by nemela byt.
uložena

SE W710i + 1GB M2
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: [1] 2  Vše
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní telefony  |  Symbian UIQ3  |  Připojení (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: WiFi eduroam
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.009 sekund, 18 dotazů.