SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
28. Březen 2024, 15:14

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142443 příspěvků v 9986 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní telefony  |  K550i, K770i, K790i, K800i, K810i, T650i, S500i, Z520, Z610, Z710, Z750  |  Nastavení, připojení (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: EMAIL - zachovat kopie zpráv na serveru
Strana: [1] 2  Vše
Poslat téma Tisk
Autor Téma: EMAIL - zachovat kopie zpráv na serveru  (Zobrazeno 14400 x)
ZbynekZ
Uživatel
***
Příspěvků: 13


Zobrazit profil
« v: 07. Prosinec 2006, 10:20 »

Lze někde v Nastavení Emailu nastavit, aby poštovní klient zachoval kopie zpráv na serveru? Když je v telefonu vymažu, tak se smažou po pár minutách i na serveru, což je dost na prd, protože, když se pak dostanu k Outlooku, tak si chci emaily stáhnout do PC.

Opravdu je jediným řešením nemazat zprávy v tel., resp. mazat je až po stažení do PC? Je někde nějaké nastavení, které jsem nenašel?
uložena
garfield001
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: XPERIA mini pro, W995, K800i.
Příspěvků: 721



Zobrazit profil
« Odpověď #1 v: 07. Prosinec 2006, 11:17 »

2ZbynekZ: Zprávy/email/doručené/další/uložit a ve složce si zprávy můžeš mazat jak chceš - na serveru zůstanou.

Jestli ti jde jen o smazání názvu zprávy ze schránky, tak ten lze smazat spolu se zprávou na serveru. Samotné smazání názvu  bez celé zprávy na serveru jaksi postrádá smysl. Při dlaším připojení by se ti to načetlo zase.

Seznam zpráv ve schránce nezabírá moc paměti, takže je vše OK.
uložena

Sony Ericsson K700i, D750i, W800i, K800i, F100i Jalou, W995, XPERIA mini, XPERIA mini pro.
ZbynekZ
Uživatel
***
Příspěvků: 13


Zobrazit profil
« Odpověď #2 v: 07. Prosinec 2006, 20:18 »

Nevím, jestli si dobře rozumíme. Já nechci každou zprávu stahovat do telefonu, natož ji pak ukládat. Ovšem zprávy, které přečtu v Outlooku a pak se mi jako "nové" stahují do tel. chci ignorovat. Když je ale smažu v telefonu (a to primárně stahuji JEN záhlaví) - smažu tedy hlavičky zpráv, tak se po tomto kroku smažou i na serveru! Což v případě, že si nejdříve přečtu email na telefonu, znamená, že ho v telefonu musím nechat do té doby, než ho stáhnu Outlookem ze serveru. Jinak by se totiž tento email smazal ze serveru a už by se mi těžko do Outlooku stáhnul, když už by nebyl na serveru.

Nevím, proč by smazání hlavičky mejlu v telefonu postrádalo smysl. Denně mi chodí desítky emailů a stejně jako je mažu v Outlooku, tak bych je chtěl mazat v telefonu. V Outlooku máš možnost nastavení mazání ze serveru (buď po stažení klientem, nebo po smazání v klientovi, nebo po x dnech, takže tak máš možnost se dostat ke své poště i z jiných míst než máš svůj Outlook). Toto ovšem K800 neumožňuje.

Dám ti příklad: jseš na školení týden mimo kancl, nemáš ntb, čteš si emaily v telefonu - po nějaké době se ti zaplní paměť. Když dáš smazat emaily, tak se ti pak smažou i na serveru = už se k těm mejlům nikdy nedostaneš. Vážně ti to připadá OK? Mně tedy fakt ne... A to stačilo jen přidat o jednu kolonku nastavení poštovního klienta víc = zachovat kopii na serveru  Cry
uložena
garfield001
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: XPERIA mini pro, W995, K800i.
Příspěvků: 721



Zobrazit profil
« Odpověď #3 v: 07. Prosinec 2006, 20:42 »

No moc to nechápu. Funguje to v mobilu přece stejně jako ve Thunderbirdu (Outlooku).
1. Spustím mail client. 2. Načtou se mi zprávy. 3. Zprávy označím jako přečtené nebo je uložím nebo je vymažu.
Do teď je to úplně stený s mobilem.
Když neuloženou zprávu necxhceš v mobilu - na serveru smazat tak jí označíš jako přečteou a příště jí budeš ignorovat. Nebo sí jí, stejně jak se to dělá na compu, ulož do složky a smaž ze serveru.

Musím se opakovat, ale možnost smázání hlášky o mailu se jeví jako zbytečná, neboť při nesmazání ze srveru by se při následném souštění mail clienta načetla znovu a musel bys jí opětovně mazat.

Zřejmě máš namyslí fukci smazat správu ve Thunderbirdu (Outlooku). Co se stane kydž to provedeš.
Smaže zpráva na serveru a mail se umístí ve složce koš.
To samé můžeš udělat i v mobilu, ale jsou to kroky dva.
1. uložit zprávu do složky koš. 2. Označit zprávu - k odstranění.

Myslím, že to co chceš po "hloupým" mobilu neumí ani PC ve Firefoxu (Outlooku).
« Poslední úprava: 07. Prosinec 2006, 23:12 od garfield001 » uložena

Sony Ericsson K700i, D750i, W800i, K800i, F100i Jalou, W995, XPERIA mini, XPERIA mini pro.
ZbynekZ
Uživatel
***
Příspěvků: 13


Zobrazit profil
« Odpověď #4 v: 07. Prosinec 2006, 21:58 »

No, nechápeš. Dle tvé teorie by jsi v případě smazáním zprávy v Outlooku (ať už přesunutí do Koše nebo tzv. "trvalé odstranění") smazal zprávu ze serveru. Resp. tvrdíš, že kdyby se ze serveru neodstranila, že ji poštovní klient stáhne znova jako novou. To je samozřejmě nesmysl a můžeš si to vyzkoušet. Tedy nefunguje to stejně jako v telefonu.

Znovu ti opakuji možnost "zachovat kopii zprávy na serveru". Podívej se do nějakého poštovního klienta a jeho nastavení - pak pochopíš.

Jinak máš pravdu, že toho od blbého telefonu chci asi moc. Nechápu ale, jak něco takového mohlo vyhrát "mobil roku". Neskutečnej sr@č tahle K800  Angry
uložena
mars
Anonym
« Odpověď #5 v: 07. Prosinec 2006, 22:25 »

uniká mi proč to vlastně z mobilu chceš hned mazat? Po stažení zpráv do PC se ti po aktualizaci vymažou automaticky i v mobilce, je to elegantní a bezproblémové řešení. Mrknutí


PS: mohl by ses ve svých výrazech mírnit, a to ve všech diskuzích, kde jinak nic konstruktivního nepíšeš!  Angry




uložena
ZbynekZ
Uživatel
***
Příspěvků: 13


Zobrazit profil
« Odpověď #6 v: 07. Prosinec 2006, 22:36 »

Proč? Proč má někdo rád chleba s máslem a někdo chleba s margarínem?

Prostě mám rád pořádek a ne plný mailbox v telefonu nedůležitých emailů, které mohu vyřídit z kanceláře.

Nemáš pravdu s tím, že se po stažení do PC po aktualizaci vymažou v telefonu. Pokud tou aktualizací nazýváš "Odeslat a přijmout".. Jinou možnost stažení emailů jsem tam zatím nenašel. Pokud víš o této fci, tak mě prosím pouč.

PS: Máš pravdu, takové zklamání jsem z telefonu ještě nezažil. A že jsem už ledasco překousnul (Nokia, Siemens) a nakonec skončil spokojený na pár let u Ericssonů... což se asi hodně rychle změní.  Undecided
uložena
mars
Anonym
« Odpověď #7 v: 07. Prosinec 2006, 22:50 »

lze nastavit interval automatické kontroly příchozí pošty od 5 minut, až po 12 hodin  Mrknutí
uložena
ZbynekZ
Uživatel
***
Příspěvků: 13


Zobrazit profil
« Odpověď #8 v: 07. Prosinec 2006, 22:53 »

 Cheesy Jasně, takže mě to bude v noci budit, že to natáhlo nové emaily  Grin Když si chci mejly tahat "ručně" a automatické sosání zpráv mám vypnuto, tak mám holt smůlu.. Chápu to dobře?
uložena
garfield001
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: XPERIA mini pro, W995, K800i.
Příspěvků: 721



Zobrazit profil
« Odpověď #9 v: 07. Prosinec 2006, 22:58 »

2ZbynekZ: Rezignuji. Zřejmě nejsem obdařen schopnostmi tě přesvědčit.

Jak jsem to popsal, tak to funguje a můžes si o tom myslet co chceš.

No jestli budeš chtít po mobilu pitomosti, tak se ti nebude líbit žádnej.

Končím tuto debatu a jdu spát.  Smajlík

PS: zapínám tichý mod, aby mně nerušily maily  Roll Eyes
uložena

Sony Ericsson K700i, D750i, W800i, K800i, F100i Jalou, W995, XPERIA mini, XPERIA mini pro.
ZbynekZ
Uživatel
***
Příspěvků: 13


Zobrazit profil
« Odpověď #10 v: 07. Prosinec 2006, 23:01 »

ad PS: No jasně, že tichý mód, když se nedá v profilech měnit tón SMS  Angry Nemusím opakovat, že už stará T39 to uměla, že ne. No, holt asi vyhodnotili, že je to "pitomost" a nenároční konzumní uživatelé jim to dlabou.  Lips sealed

dobrou
uložena
DavesMan
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: C702, Samsung Galaxy S II i9100
Příspěvků: 1691



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #11 v: 08. Prosinec 2006, 09:39 »

No, dle mého názoru tyto šikovné věcičky (bohaté možnosti profilů, automatická změna profilu při události v kalendáři, ...) odebrali schválně, aby smart telefony s operačním systémem získaly ještě nějakou tu výhodu navíc.
Totéž platí i o těch e-mailech. Pokud budeš chtít, aby se to chovalo jako Outlook, musíš koupit smarta nebo PDA. Takhle se ten POP chová spíše jako IMAP, kdy reflektuje stav vzdálené složky na mail serveru. Alespoň že už umí autentifikaci u SMTP. Mrknutí
uložena

Sony Ericsson C702 Speed Black / www.cyber-shot.cz
R3EK002 Generic CENTRAL-EURO, EROM: 1200-4341, OTP CID: 52, EROM CID: 52, EROM COLOR: RED, CDF: 1201-0116 R12A
SanDisk Memory Stick™ Micro 2 GB
Sony Ericsson MW600
ZbynekZ
Uživatel
***
Příspěvků: 13


Zobrazit profil
« Odpověď #12 v: 08. Prosinec 2006, 10:02 »

Jo, já ti rozumím, ale přijde mi to prostě velká škoda. Prostě všechny věci díky kterým jsem měl SE rád a vždy ho všude chválil (a i díky mým doporučením jsem k SE dovedl pár dalších zákazníků) je nyní pryč a já nemám důvod dál chválit ba naopak. Nerozumím takové obchodní strategii a dle mého názoru je špatná. K800i je dle mého zhruba pro stejnou cílovou skupinu jako byla T630. Očekával jsem tedy shodné funkce a několik dalších vychytávek navíc, které můj nový SE zase posuna dál oproti konkurenci. Bohužel se tak nestalo a jsem z K800 zklamán. Překousnul jsem, že je to větší, ale říkal jsem si, že to má lepší foťák, výborný displej a umí to 3G - ale nezkousávám, že to nemá fce, které jsem x let hojně využíval. PDA nechci, protože je to už zase o kus větší no. Chtěl jsem chytrý telefon a mám foťák Sony, který umí mimojiné telefonovat. IMHO by to mělo být obráceně. Omlouvám se, že jsem se už dostal OT.
uložena
DavesMan
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: C702, Samsung Galaxy S II i9100
Příspěvků: 1691



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #13 v: 08. Prosinec 2006, 11:14 »

O.T.: SE už bohužel jde cestou striktně oddělených modelových řad a z toho vyplývá, že nový telefon z konkrétní řady bude o kousek dál právě jen v technologiích dané řady. Tj. Cyber-Shoty už nebudou mít mega-bass, ani kvalitní video, Walkmany nebudou mít autofocus, smarty zas nejspíš úplně přijdou o foťák, .......
uložena

Sony Ericsson C702 Speed Black / www.cyber-shot.cz
R3EK002 Generic CENTRAL-EURO, EROM: 1200-4341, OTP CID: 52, EROM CID: 52, EROM COLOR: RED, CDF: 1201-0116 R12A
SanDisk Memory Stick™ Micro 2 GB
Sony Ericsson MW600
Sláňa
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Příspěvků: 51



Zobrazit profil
« Odpověď #14 v: 03. Leden 2007, 11:41 »

Chlapi da se nějak odstranit ta hláška,ze email byl odeslán z mobilního telefonu sony ericsson nebo je to tam na furt.Díky
uložena

Sláňa
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: [1] 2  Vše
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní telefony  |  K550i, K770i, K790i, K800i, K810i, T650i, S500i, Z520, Z610, Z710, Z750  |  Nastavení, připojení (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: EMAIL - zachovat kopie zpráv na serveru
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.007 sekund, 19 dotazů.