SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
28. Březen 2024, 12:49

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142443 příspěvků v 9986 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní telefony  |  Telefony řady Z (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Moje Z710i (Twilight Black)
Strana: [1] 2 3 ... 17
Poslat téma Tisk
Autor Téma: Moje Z710i (Twilight Black)  (Zobrazeno 114727 x)
VaRo
Anonym
« v: 01. Listopad 2006, 21:11 »

Jak jsem již v sekci o schémátkách avizoval, chystal jsem se na Z710i (Twilight Black). Teď už ji mám doma, tak se s vámi mohu podělit o pocity, zkušenosti a možná nějaké další zajímavosti. Upozorňuji, že mé níže uvedené blábolení nemá pražádné ambice být odbornou recenzí, buďte proto shovívaví pionýři, děkuji. Tolik na úvod, autor - já.  Tongue


Pár základních údajů (pro další případné zájemce). Cena tohoto dovozového kousku se nyní pohybuje kolem 6500 Kč(+/- 500 Kč, no spíš +...) i tak ale cena, v porovnání s konkurencí, slušná, si myslím... :

Charakteristika:
Otevřete se propracovanému stylu Z710i. Tento otvírací telefon Vám přináší efektivní telefonování a práci se zprávami, kvalitní fotoaparát a různé možnosti spojení. To vše ve stylovém, prvotřídním provedení.
Z710i vybavený dvoumegapixelovým fotoaparátem Vám umožní zachytit okamžik. Nezáleží na tom, kde jste. Když se chcete dostat blíže, použijte digitální zoom.
Díky technologii Bluetooth™ lze snadno synchronizovat kalendář a kontakty mezi PC a telefonem. Zůstaňte v kontaktu s přáteli a kolegy prostřednictvím multimediálních zpráv nebo emailu.
S telefonem Z710i není Internet nikdy daleko. Spusťte Internetový prohlížeč v telefonu a seznamte se s nejnovějšími událostmi a sportovními výsledky.
Vzrušení nebo relaxace? Z710i poskytuje kvalitní zábavu bez ohledu na to, čemu dáváte přednost. Zahrajte si trojrozměrnou hru. Poslouchejte vaši oblíbenou hudbu.
 
Stručný popis
Elegantní, propracovaný telefon s aktívním TFT displejem o 262 tisíci barvách. Vestavěné stereo FM Rádio s RDS a MP3 přehrávač, integrovaný 2 Mpix fotoaparát, Bluetooth, IrDA, vnitřní paměť 10 MB+ Memory Stick Micro™ (M2™) a paměť na 1000 kontaktů.

Parametry
Barevný displej:     Ano
Bluetooth:    Ano
Budík:    Ano
Datum:    Ano
Doba hovoru (až hodin):    10
GSM pásma (MHz):    850/900/1800/1900
Hlasité HF:    Ano
Hlasové ovládání:    Ano
Hlasové vytáčení:    Ano
Hloubka (mm):    24,5
Hmotnost (gramů):    101
Hodiny:    Ano
Hry:    Ano
Infračervený port:    Ano
Integrované FM rádio:    Ano
Integrovaný digitální fotoaparát:    Ano
Integrovaný digitální fotoaparát (rozlišení v pix):    1600x1200
Integrovaný email klient:    Ano
Integrovaný MP3 přehrávač:    Ano
Interní paměť (MB):    10
Interní paměť na SMS:    Ano
Kalendář:    Ano
Kalkulačka:    Ano
Kontakty - víc údajů k jednomu jménu:    Ano
Nahrávání videosekvencí:    Ano
Operační systém:    Ne
Počet barev zobrazených na displeji:    262144
Podpora dlouhých SMS zpráv:    Ano
Podpora EDGE:    Ano
Podpora GPRS:    Ano
Podpora HSCSD:    Ano
Podpora Java aplikací:    Ano
Podpora multimediálních zpráv MMS:    Ano
Podpora Push To Talk:    Ne
Podpora WCDMA:    Ne
Pohotovostní doba (až hodin):    350
Polyfonní vyzvánění (počet hlasů):    64
Prediktivní vkládání textu:    Ano
Připraven pro venkovní použití:    Ne
Rozlišení displeje (pix):    176 x 220
Slot pro paměťovou kartu (formát karty):    Memory Stick Micro™ (M2™)
Smartphone:    Ne
Synchronizace s PC:    Ano
Šířka (mm):    48
Telefon typu "Véčko":    Ano
Telefonní seznam v paměti telefonu - počet čísel:    2500
Telefonní seznam v paměti telefonu - počet jmen:    1000
Typ baterie:    Li-Pol
Typ displeje:    TFT
Úkoly:    Ano
Uživatelské profily:    Ano
Výměnné kryty:    Ne
Výška (mm):    88
WAPový prohlížeč:    Ano
Záznam hlasu:    Ano
Zoom (kolikanásobný):    2,5

Obsah balení
Mobilní telefon(firm R1EF001), paměťová karta (Sony M2 64MB), baterie (BST-37 900mAh), síť.nabíječka (CST-60), obyč.HF-sluchátka (REF 501/62/2 R1A), uživatelská příručka, datový kabel, CD s PC suite a záruční list.


A už je doma, holka jedna!  Mrknutí


Co mě osobně nejvíce překvapilo? Balení má úplně jiný tvar i barvu, než na jaké je dlouholetý uživatel této značky zvyklý. Viz foto (všechny snímky jsem pořídil teď K800-kou za ne zcela ideálních světelných podmínek a navíc jsem u toho žral, omluvte případné drobky od večeře...).  Huh

Balení
všimněte si, jak jsem si nápaditě pomohl podpěrkou - razítkem...



Po vybalení a důkladném prozkoumání mě dále překvapilo, jak moc je ta moje černá Z710-ka černá   Shocked;D Povrch má příjemně matný = neklouže a dá se tahat za ucho (anténu), dobré při vytahování z kapes apod. Má "nejmilejší" ho po krátkém pomazlení se okomentovala slovy: "Jééé to je ale drobeček" (mluvíme tu stále o Sony Ericssonu Z710i - pro miramaxe a ostatní vícesmyslníky  Angry). Jako drobeček ji připadá nejspíš proto, že má již potřetí stejný mobil a to Sony Ericssona Z600 - taky fešák, ale už postarší...

Zatím nějak nemám pořádnej grif na vyndavání a zandavání krytu baterie, taky takový nějaký americký, ale možná mám nešikovný pazoury  Grin. To zacvakávání a vycvakávání krytu ale nic moc, navíc, když paměťová karta je schovaná pod krytem.  Angry


Tak jako u každého nového mobilku jsem začal obvyklou procedurou - při vypnutém stavu nabít baterii, potom nahrát všechny potřebné ovladače. Kontakty jsem do Z710-ky dostal přes MPE ze zálohy vytvořené z K800-ky (viz obrázek)


S MyPhoneExplorerem nemá Z710-ka žádný problém - viz další obrázky



Když už tam mám kontakty, přidám ještě schémátka z jiných mobilů s rozlišením 176x220 (a že jich doma mám!  Grin)
Na ukázku displej se schémátkem z nižšího modelu


Pak jsem (jen pro jistotu) též vyzkoušel webovou aktualizační službu, která mi oznámila, že mám v Z-ku skutečně nejnovější firmware...


Pár dalších neutříděných postřehů mého mozku:

- mile mě překvapil vnější displej (čitelnost a kontrast), trochu nemile mě překvapil vnitřní displej (jsem hold už zmlsanej kvalitou z K800i, ale není špatnej...)
- je tu opět změna na levém boku jsou tlačítka +/- a foťáku, který má 2 MPX a kvalita je solidní...
- 4 ovládací tlačítka na vrchním krytu pro obsluhu přehrávání mp3 choděj parádně,
- horší už to je se 4-mi kulatými funkčními tlačítky do kříže na klávesnici (připojení k netu - tam to cením, ale u zbývajících 3   tj. menu fcí, zprávy a vypínání/zapínání se na jejich stisk musím psychicky připravit i fyzicky soustředit  Cry snad se to časem oběhá...
- klávesnice je krásně "indigo" osvětlena něco jako u K610i... prostě paráda! Rovnoměrně a dostatečně silně,

- slušně chodí i EDGE, který je indikován nad klínkem signálu,
- u datových přenosů vše korektní a rychlé,
- mp3 přehrávání pohodlné a kvalitou srovnatelné s mou K800i (srovnávám však v obou případech při použití lepších sluchátek - KOSS Porta pro...)

právě mi hraje Amanda svou nyní populární píseň z nejmenované TV reklamy...  Mrknutí

Víc mi zatím nenapadá, přijdu-li na něco relevantního, doplním...
Zeptáte-li se na něco smysluplného a budu-li schopen na to odpovědět, rád "fšem" odpovím...
uložena
peterss
Anonym
« Odpověď #1 v: 01. Listopad 2006, 21:20 »

hezký, drobečku, jen tak mirne OT, za kolik mate W710 ? Syn po ni silha, myslim po te 710tce
« Poslední úprava: 01. Listopad 2006, 21:22 od peterss » uložena
VaRo
Anonym
« Odpověď #2 v: 01. Listopad 2006, 21:28 »

Peťo, W710i na Kladně ještě nejsou (Z710i je tu už relativně dost = začíná cenová konkurence), W710i se už ofiko prodávaj za cenu kolem 9400 Kč - viz:
http://www.sonyericsson-shop.cz/sony-ericsson-w710i-performance-graphite+dp46747/

Krom jiného "dizajnu" a lepší výbavy:
Mobilní telefon, baterie, síť.nabíječka, stereofonní headset HPM-65, propojovací USB kabel, disk CD-ROM se software a návody, paměťová karta Memory Stick Micro™ 512MB, aktivní úchyt IAC-60, uživatelská příručka, záruční list,
 
mi přijde tento cenový rozdíl značný. Filip říkal, že firmy jsou kompatibilní = možná lepší pořídit Z710-ku+lepší kartu+sluchátka a nechat ji flashnout na W710-ku...  Mrknutí
uložena
HenryPotter2
Uživatel
***
Telefon: Nokia N95 8 GB,Sony Ericsson W960i,Sony Ericsson K800i
Příspěvků: 356


Zobrazit profil
« Odpověď #3 v: 01. Listopad 2006, 21:33 »

Kde si ho na Kladně prosimtě koupil?

Nikde jsem se nedočetl o AF má nebo ne.

A taky o Z710i jsem vůbec neslyŠel akorád od W710i. Je totožná akorád, že má sportovní fukce že jo?
« Poslední úprava: 01. Listopad 2006, 21:36 od HenryPotter2 » uložena

Nokia N95 8 GB, BT reproduktory MD-5W, Transmitter FM CA-300
VaRo
Anonym
« Odpověď #4 v: 01. Listopad 2006, 21:36 »

Maj ho např. v Ait Solution (TGM) nebo Mobilandu (TGM)... a možná i jinde...  Mrknutí

Píšu, že se nesnažím o recenzi... přečti si recenzi od Oldy Mládků - http://semania.cz/content/view/2030/2/, tam najdeš odpovědi na své dotazy...  Mrknutí
« Poslední úprava: 01. Listopad 2006, 21:39 od VaRo » uložena
3m3
Anonym
« Odpověď #5 v: 01. Listopad 2006, 21:47 »

Pěkný věru pěkný,teď jen ho neukazovat mojí přítelkyni Grin
« Poslední úprava: 01. Listopad 2006, 21:49 od 3m3 » uložena
Martin Hajn
Anonym
« Odpověď #6 v: 01. Listopad 2006, 21:59 »

VaRo: No moc pěkné sis zad udělal radost Grin Grin

A tu Z610 co byla srazu jak se ti moc líbila ta nebude? Ani dovozová ....
uložena
VaRo
Anonym
« Odpověď #7 v: 01. Listopad 2006, 22:00 »

Opravuji info k obrázku o web aktualizaci - info znamená, že ještě žádná neexistuje, dík Filipe..., jsi šikovný a "fšímavý" pionýr, furt to říkám!  Mrknutí
uložena
VaRo
Anonym
« Odpověď #8 v: 01. Listopad 2006, 22:01 »

VaRo: No moc pěkné sis zad udělal radost Grin Grin
A tu Z610 co byla srazu jak se ti moc líbila ta nebude? Ani dovozová ....

Ale bude, to víš, že bude! Bude pro mou Ivetku... (k Vánocům)...  Mrknutí
uložena
Martin Hajn
Anonym
« Odpověď #9 v: 01. Listopad 2006, 22:03 »

VaRo: Tak pssssssssssssssssssst modli se aby nečetla foru.. Grin Grin
Přece jí ho přinese ježíšek.. A nekaž pionýry Grin Grin.. A kolik bude stát?
uložena
VaRo
Anonym
« Odpověď #10 v: 01. Listopad 2006, 22:08 »

Hele, Ty jeden pionýre  Grin Psal jsem smysluplné dotazy!...   Zbytek Ti vysvětlím při nějakém příštím srazu, či setkání - dostaneš tam ode mne zdarma rychlokurz šikanování...
uložena
Farley
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: K750i - R1DB001 & K700i - R2CA001
Příspěvků: 275



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #11 v: 01. Listopad 2006, 22:10 »

Mazel, ta Z710. Smajlík Skvělej článek, VaRo. Smajlík Lepší jak nějaká recenze.  Mrknutí
uložena


Jj, když byl tenhle web "v plenkách", to byly časy. :-)
Já tu SEManii proste miluju.
Martin Hajn
Anonym
« Odpověď #12 v: 01. Listopad 2006, 22:12 »

VaRo: Dobře promin.. Tak na ten rychlokurz se těším. Grin


Jinak článek je fajn moc se ti povedl...
A když si ho dáš do kapsy nosí se ti dobře? Není moc cejtit?
uložena
VaRo
Anonym
« Odpověď #13 v: 01. Listopad 2006, 22:16 »

Dík za pochvalu lichometníci! No ať k němu čuchám jak čuchám, nic necejtim...  Grin Z profilu je Z-ko stejně "tlustý" jako K800i v místě s krytkou foťáku = to de ne?...  Mrknutí
uložena
KoCuR
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Příspěvků: 1125



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #14 v: 02. Listopad 2006, 01:02 »

2Varo: Dlho som sa nenasmial pri citani takehoto clanku  Grin tvoj styl je uplne skveli!  Kiss
Mas ju doma iba par hodin tak je skoro na otazky ako kvalita spracovania,baterka ale predsa ti ich polozim. Nevrzga? Horna cast sa nevychyluje?
K tej krabicke ja som ju prvy krat videl u Z550i ta ma tiez podobnu a podla mna vyzera dobre.
uložena

Sony Ericsson+Nokia= www.eucellmania.com
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: [1] 2 3 ... 17
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní telefony  |  Telefony řady Z (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Moje Z710i (Twilight Black)
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.008 sekund, 18 dotazů.