SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
28. Březen 2024, 16:58

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142443 příspěvků v 9986 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní telefony  |  K550i, K770i, K790i, K800i, K810i, T650i, S500i, Z520, Z610, Z710, Z750  |  Nastavení, připojení (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: K800i - bluetooth PAN profil, browse na mobilu pres PC
Strana: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10
Poslat téma Tisk
Autor Téma: K800i - bluetooth PAN profil, browse na mobilu pres PC  (Zobrazeno 82540 x)
user006
Anonym
« Odpověď #90 v: 02. Březen 2007, 02:31 »

Takze po niekolkych mesiacoch prerusovanych pokusov som sa rozhodol upgradnut firmware (K800i Orange customizacia). A hop ... konecne mobil ponukol profil pre Internet cez BT mojho notebooku. Takze mam vytvoreny Datovy ucet, Profil pre Internet, Profil v nastaveni Java, Nastavenie pre prudy (vsetko cez BT mojho notebooku), na notebooku nainstalovany posledny Toshiba bluetooth stack v 5.10.01 (kde pri PAN Networking Service pribudlo aj zaskrtavacie policko Enable DHCP Service), mam zdielane LAN pripojenie pre domacu siet na BT porte (s pevnou adresou 192.168.0.1 a maskou 255.255.255.0) a ... stale nic. MiniOpera nemoze detekovat pripojenie do Internetu. Kto mozte - pomozte. Som v koncoch. Ked MiniOpera detekuje, tak BT ikona na liste preblikne, ale to je vsetko. Treba mat spustene este nieco? Teraz som dokonca dal sharovat LAN pripojenie pre siet na USB porte, ked mam pripojeny telefon cez USB a nejde ani to.
uložena
letadlo
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SE K800i - Vodafone
Příspěvků: 35



Zobrazit profil
« Odpověď #91 v: 02. Březen 2007, 08:15 »

jak jsi připojen na notebooku k internetu - přes USB modem vytáčeným spojením, či vnitřním modedem vytáčený internet, nebo ADSl modem na USB, nebo přes ADSL přes Ethernet, nebo Wifi přes USB, či Wifi přes Ethernet, či vnitřní Wifi nebo v PC-Card slotu. Jsi příliš stručný na řešení problému. Jak se to tvé připojení v počítači tváří jako síťová karta či pouze jako modem?
uložena
user006
Anonym
« Odpověď #92 v: 02. Březen 2007, 10:08 »

S notebookom som pripojeny na net cez Wifi modul (zabudovany miniPCI modul Intel 2200). Eset som si vsimol, ze stale mam v Network Connections pri spojeni Bluetooth Personal Area Network stav "Network Cable Unplugged".
uložena
letadlo
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SE K800i - Vodafone
Příspěvků: 35



Zobrazit profil
« Odpověď #93 v: 02. Březen 2007, 15:08 »

Tak u této síťové karty, je potřeba jít do okna, kde to zobrazuje IP adresy. Ty jsou nastaveny klasicky na připojení internetu. Poslední záložka (3 list stejného okna) je "Upřesnit". Na ní zaškrtni "Umožnit ostatním uživatelům v síti využívat připojení k Internetu tohoto počítače" a v rozbalovacím poli pod vyber "Bluetooth network" . Odškrtni (tedy VYPNI) volbu pod "Umožnit ostatním uživatelům v síti řídit či zakázat sdílení připojení k internetu". Možná ti mezitím hodí okno, že změnil IP adresu u Bluetooth připojení, povol to, odsouhlaste to.

Ve vlastnostech připojení "Bluetooth síťové karty" je nastavení IP: 192.168.0.1  MASKA:255.255.255.0 BRÁNA: nic nevyplňovat a DNS: ten jediný smíte vyplnit a to stejnou adresou jako je DNS u připojení k Internetu té Wifi sítě. Dodržte to všechno, jen DNS dejte shodné s Vaším připojení k Internetu.

To je nastavení sítě.

Nyní najděte utilitu k Bluettoth adaptéru a tam musíte v nastavení / konfiguraci vyhledat "Lokální služby" nebo něco jako "Local Services" či jen "Services" mezi nimi vyhledat "Network Access" či "Síťový přístup" u něj vyvolat "Vlastnosti " či "Properties" v něm například u mně bylo třeba zaškrtnout "Startup automatically" to jest Automatické spouštění a dále u mne je rozbalovací okno s otázkou:

 "Select the type of service to offer remote devices" (Vyberte typ služby vzdáleného zařízení)

a 3 volbami:

"Allow other devices to access the Internet/LAN via this computer"
(Použij ostatní zařízení k přístupu do Internetu a sítě tohoto počítače) TUHLE MÁM ZVOLENU

"Do not allow network connections to this computer"
(Nepoužívej síťové připojení tohoto počítače)  No to by jaksi nefungovalo

"Allow other devices to create a private network with this computer"
(Použij ostatní zařízení k vytvoření soukromé sítě s tímto počítačem) Ani zde by to bohužel nefungovalo

Pak si tam ještě můžu stanovit oznamování "Notifications" jak chci oznamovat připojení (zvukově, vizuálně, oboje).

Takto by to už mělo fungovat ovšem pro vytvoření stabilního spojení je třeba ještě v konfigurační utilitě najit možnost tam trvale povolit Váš telefon. Jinak se mi vždy připojil, PC na mne hodil hlášku bublinou v rohu a když jsem na ní neklepl, tak jej PC ihned odpojil. Protože nebylo potvrzeno připojení. Takže hledejte.

Apropo. Připojení přes PAN profil je přes Bluetooth, takže na USB kabel k telefonu HNED zapomeňte, k tomuhle neslouží !
Dejte vědět.
uložena
user006
Anonym
« Odpověď #94 v: 02. Březen 2007, 17:20 »

letadlo, diky moc, obavam sa, ze drivery k mojmu BT adapteru toto nezvladnu, aj ked sa tvaria ze by mali. Keby som vedel ako sem hodit screenshot, tak by to bolo nazornejsie. Podari sa mi spustit PAN spojenie, kde telefon je server a notas client, ale opacnym smerom nie.
uložena
user006
Anonym
« Odpověď #95 v: 02. Březen 2007, 17:38 »

img391.imageshack.us/my.php?image=screenha5.jpg
uložena
letadlo
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SE K800i - Vodafone
Příspěvků: 35



Zobrazit profil
« Odpověď #96 v: 03. Březen 2007, 22:21 »

Nevidím okno síťové karty internetu - máš v něm zapnuté to sdílení. Na té kartě Bluetooth si myslím, že by nemělo být zapnuto Enable DHCP. A od té utility by to chtělo náhled všech záložek. Apropó - zjisti co má ten tvůj bluetooth za čip. Pak by se dali ppoužít třebas i jiné ovladače. Viz mé předchozí příspěvky - také nepoužívám originál od svého výrobce MSI, ale od výrobce čipu Broadcom, který to MSI má v sobě. Fungovalo mi to i předtím, ale přineslo mi to vyšší rychlost. A chlapům zde se mi také povedlo najít zase nějaké jiné ovladače, které jim to umožnily. Ale osobně si myslím, že pokud PAN má, že by to mělo jít rozběhnout i na tomhle, i když s Widcomm je víc zkušenností.
uložena
user006
Anonym
« Odpověď #97 v: 08. Březen 2007, 11:21 »

Sdielanie je zapnute, DHCP v nastaveni BT som skusal aj vypnut aj zapnut. V ostatnych zalozkach su uz len veci ktore sa netykaju PAN. Na liste mam okrem okrem BT ikony aj ikonu Bluetooth PAN Server, po kliknúti na nu sa otvori okno, kde by mali byt zobrazene vsetkt PAN client pripojene zariadenia (si myslim), ale nikdy sa tam nic nezobrazi.
Vcera som skusil BlueSoleil aplikaciu, ale v tej sa mi nepodarilo rozbehat BT modul, aplikacia ho nevedela najst (aj ked BlueSoleil by mal podporovat cipy CSR). FCC ID BT modulu je CJ6UPA3232BT (podla databazy ziadatel o certifikaciu je Toshiba), pouzity cip je Cambridge Silicon Radio (HCI revision 0490, co je 0490 = "internal Bluetooth CSR (18.1) v1.2"), podla MAC adresy 00:03:7A:27..... by mal byt vyrobca Tayo Yuden. Takze som v koncoch. Bud nejakym stylom rozbehat BlueSoleil, alebo este hladat dalsiu alternativu.
Ale aj tak letadlo dakujem za pomoc.
uložena
Frosty
Anonym
« Odpověď #98 v: 09. Březen 2007, 17:06 »

tak jsem se do toho taky pustil... Cetl jsem ty navody co tu jsou a dpoadlo to takhle:
BT profil v mobilu se mi vytvoril bez problemu, ani jsem nemusel mazat ty co tam uz byly
v compu BT mam nastaveny presne podle navodu letadla a JEDE to, ale mam tu jeden problem a to takovej, ze mi to jede jenom v opere mini Huh v k800i integrovanym prohlizeci se mi nacte asi 1 stranka ze zhruba 10 stranek co jsem zkousel a to jeste asi po minute... a treba co jsem zkousel Jimm mi taky nefacha Roll Eyes
nevite kde by mohl byt problem ?
uložena
FireSved
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SE K800i
Příspěvků: 151



Zobrazit profil
« Odpověď #99 v: 09. Březen 2007, 18:27 »

Asi zrejme mas bt profil nastaven i v jave i netu, pokud ti jede opera v poho jako ze je rychlejsi nez integrovany prohlizec, muze byt jednou z pricin samotny tvuj internet v pc. Je to jako kdyby jsi mel pomaly internet a zkousel prohlizet stranky ve IE a Mozile, pokud je net pomaly v IE je to rozhodne vic znat nez v Mozile, v tlf to muze byt stejny. A co se tyce Jimma ten muze byt proste jen spatne nastaven
« Poslední úprava: 09. Březen 2007, 18:29 od FireSved » uložena

Alcatel One Touch Club db > Alcatel OT 301 > Nokia 3310 > Sony Ericsson T610 > Sony Ericsson K800i + MS Micro 1 GB, R8BA024
Frosty
Anonym
« Odpověď #100 v: 10. Březen 2007, 22:49 »

Tak problemek byl ve Firewallu, AVG Firewall mi blokoval nejake cinnosti procesu svchost.exe ve Winech a tak mi to nefachalo Mrknutí uz to fici v pohode, jak Jimm, tak normalni prohlizec Cheesy
uložena
letadlo
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SE K800i - Vodafone
Příspěvků: 35



Zobrazit profil
« Odpověď #101 v: 11. Březen 2007, 00:18 »

Tak skutečně mohu potvrdit, dnes jsem na to shodou náhod také přišel, samozřejmě přiznávám - byl jsem druhý v pořadí.  Grin Kdo používá AVG Firewall (obsažen i v AVG Internet Security), tak tento se standardně nainstaluje tak, že službu Windows SVCHOST blokuje. Nevím na co ostatní to ještě má všude vliv, ale internet a kontrola aktualizace firmware přestala na mobilu okamžitě fungovat. Připojení k PC se podařilo jako předtím - ovšem data netečou - stránka se v mobilu nenačte. Na dálkové ovládání počítače mobilem to vliv ovšem nemá - ten funguje stále.
Po povolení této položky v AVG Firewallu to již normálně funguje. S Windows firewallem to fungovalo normálně již od počátku. Tedy posun o další možnou chybu nefunkčnosti internetu přes PAN. Logicky lze tuto chybu možná aplikovat i na jiné firewally. Největší zákeřností této chyby je to, že se Firewall neozval z dotazem zda něco povolit či ne. (tak to jinak dělá běžně, když chce nějaká aplikace na internet). Tedy musel člověk sám jít a v protokolu vyhledat program, který se zkoušel připojit. Mohu říct, že když bych měl ten firewall nainstalovaný před instalací SE, tak by mne to těžko napadlo. Ovšem, když se SE vše fungovalo jak má a po nainstalování AVG Firewallu hned data přestala téct, šel člověk celkem najisto. Druhou zákeřností je to, že AVG Firewall si při instalaci osahává počítač a aplikace a i přesto nezjistil, že jsem vše pro sdílení internetu přes bluetooth a PAN profil nastaveny měl a přesto zakázáním této služby uvedené znefunkčnil.
« Poslední úprava: 11. Březen 2007, 00:30 od letadlo » uložena
user006
Anonym
« Odpověď #102 v: 12. Březen 2007, 22:05 »

takze som zhodnotil efektivitu vynalozeneho casu pri pokusoch rozbehat to s integrovanym CSR chipsetom a Toshiba Bluetooth stackom a ....zakupil externy BT Star Key 2 od MSI ... a ... browsujem. dalsia uloha ... nacpat ten BT MSI do Asusu WL-500g (no co, niekto chodi na rybacku), nech sa nemusim bat ze ho urvem a nech sa zabava cela rodina so svojimi SE-ckami (K750i, K800i a W810i). letadlo, este raz dik za support.
uložena
letadlo
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SE K800i - Vodafone
Příspěvků: 35



Zobrazit profil
« Odpověď #103 v: 13. Březen 2007, 19:39 »

To kdyby se ti povedlo to nacpat do WL-500G, by nebylo spatny- taky mám doma WL-500G Deluxe s USB porty :-D
uložena
user006
Anonym
« Odpověď #104 v: 14. Březen 2007, 19:51 »

Mozne to je, vid napr. tu wewewe.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=13603, ale obavam sa potreby zadat fixnu IP adresu na BT clientovi (co na mobile asi nie je mozne) a malym dosahom mobilu. Star Key 2 je class 1 do 100m ale realita je taka ze sa presuniem v byte do vedlajsej miestnosti ako je Star Key 2 a signal je v prdeli. Asi to bude BT castou mobilu.
uložena
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní telefony  |  K550i, K770i, K790i, K800i, K810i, T650i, S500i, Z520, Z610, Z710, Z750  |  Nastavení, připojení (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: K800i - bluetooth PAN profil, browse na mobilu pres PC
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.009 sekund, 18 dotazů.