SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
28. Březen 2024, 22:03

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142443 příspěvků v 9986 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní telefony  |  K550i, K770i, K790i, K800i, K810i, T650i, S500i, Z520, Z610, Z710, Z750  |  Nastavení, připojení (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: K800i - bluetooth PAN profil, browse na mobilu pres PC
Strana: [1] 2 3 ... 10
Poslat téma Tisk
Autor Téma: K800i - bluetooth PAN profil, browse na mobilu pres PC  (Zobrazeno 82549 x)
ram
Anonym
« v: 30. Srpen 2006, 07:40 »

Ahoj vsem.
Chtel bych se zeptat jestli se nekomu podarilo propojit k800i a PC pres bluetooth, tak abyste si v mobilu mohli spustit Operu a browsovat pres vase broadbandove (kabelove) pripojeni v PC? Melo by to jit s vyuzitim bluetooth profilu PAN.
Bohuzel se me nedari propojit PC a mobil pres tenhle profil, protoze kdyz dam v My Bluetooth Places connect na PAN Network Access Point, tak me to vzdycky hodi error. Zkousel jsem to na dvou ruznych donglech (MSI Star key 2.0 a na starsim MSI MS-6967).

Muzete nekdo zkusit dat pripoji pres ten PAN profil, jestli se vam to spoji?

jo a mam v k800i fw R1CB001

predem diky
Ram

uložena
OldřichMládek
Anonym
« Odpověď #1 v: 30. Srpen 2006, 16:44 »

Mě to funguje bez problémů, občas to používám. Nedávno vyšel i článek jak na to.  Mrknutí
odkaz na článek: http://semania.cz/content/view/1865/2/
uložena
ram
Anonym
« Odpověď #2 v: 31. Srpen 2006, 17:26 »

Diky za info. O tom SDKcku jsem uz cetl na forech a s tim me to taky jede. Jen me zajimalo, jestli neni nejakej jinej zpusob napr. nejaka fligna v nastaveni datovyho profilu, kterej se konektne na PC. Jde me o to, ze musim k tomu PC jit a neco tam zapnout (spustit operu mini).
Kazdopadne ten clanek na semanii je pekne udelanej  Cool
uložena
ram
Anonym
« Odpověď #3 v: 01. Září 2006, 08:31 »

Cetl jsem ten clanek a podle neho by pripojeni s mou k800i melo byt nasledujici pres Bluetooth PAN:
Bluetooth PAN - jedná se o profil Bluetooth, díky kterému je mezi vaším pocítačem a telefonem vytvořena bezdrátová sít, sloužící k připojení na internet. Bohužel, tento profil nabízejí jen nejnovější Sony Ericssony (M600i, K800i), takže pro starší modely bude existovat pouze druhá varianta. Jak to v praxi vypadá? Sony Ericsson K800i má v nabídce položku Bluetooth Internet, při jejímž aktivování se telefon bezdrátove spojí s bluetooth adaptérem v počítači a vytvoří bezdrátovou síť. Když na telefonu otevřete prohlízeč, telefon bude čerpat data z počítače, a přitom si plnohodnotně zasurfujete. Před pokročením na druhý bod musím zmínit, že přístup na Internet přes Bluetooth PAN je velmi jednoduchý a jeho nastavení trvá několik minut.

Zni to jednoduse, ale jsou tam nepresnosti:
  • nabidka "Internet s Bluetooth" sice v mobilu je, ale nelze ji "aktivovat" protoze v jejim podmenu je jen seznam dostupnych datovych profilu, takze zadne spojovani s adapterem v PC se nekona
  • pristup na Internet pres Bluetooth PAN neni jednoduchy, pokud se nevyuzije ta druha, v clanku zminovana, moznost pres SE SDK. Tam to slape jak ma, ale zase se tim nevyuziva PAN nybrz bt seriovy port.

Mozna by stalo za to, zmenit to v tom zminovanem navodu na http://semania.cz/content/view/1865/2/ nebo zcela vypustit, protoze takto to opravdu na K800i nefunguje  Cry. Nebo ze by se to tykalo jen smartphonu  Mrknutí
uložena
OldřichMládek
Anonym
« Odpověď #4 v: 01. Září 2006, 08:38 »

U K800i stačí jen na PC zvolit připojení PAN. Spojí se to s telefonem, na telefonu naskočí zeměkoule indikující připojení na net a hotovo. Už se jen surfuje. Nic víc, nic míň. Mrknutí
uložena
ram
Anonym
« Odpověď #5 v: 01. Září 2006, 10:12 »

Nemyslim si. Je sice pravda, ze kdyz na PC zvolim pripojeni PAN, tak se to s telefonem spoji, ale to k serfovani nestaci. Podle me by se na PC jeste melo asi jeste nastavit sdileni pripojeni a nejaky datovy profil, ne? Nebo taky jeste na PC v My Bluetooth places v My Device v properties My network access nastavit Allow other devices to access the Internet/LAN via this computer?
Tak jak pises uz jsem fungoval, ale mel jsem za to, ze ta zemekoule symbolizuje pripojeni pres GPRS, takze si myslim ze to asi normalne zaplatim jako data svymu operatorovi  Sad

BTW nekde jsem videl, ze nastavovali prazdny datovy profil, kde byla vyplnena jen IP adresa "Bluetooth sitovky" na PC.
V kazdem pripade je ten citovany odstavec (ten hnedy) trochu zavadejici.
uložena
OldřichMládek
Anonym
« Odpověď #6 v: 02. Září 2006, 07:49 »

Nene, zeměkoule značí jakékoliv připojení na internet. Můžeš se přesvědčít i tak že v menu tel zvolíš jen připojení CSD(vytáčené), smažeš všechny profily a zeměkoule tam bude stejně Mrknutí Ja nic nenastavoval. A jede to parádně. O prázdném profilu se spekulovalo, u K800i žádný takový nemám a rozhodně jsem nic neplatil.
uložena
ram
Anonym
« Odpověď #7 v: 02. Září 2006, 18:38 »

Ok, tak tim jsme to teda vyresili ...nicmene stejne radsi pockam az me dojde vyuctovani  Mrknutí  abych mel jistotu  Cool
Diky moc za reakce.
uložena
oil
Anonym
« Odpověď #8 v: 05. Září 2006, 09:26 »

U K800i stačí jen na PC zvolit připojení PAN. Spojí se to s telefonem, na telefonu naskočí zeměkoule indikující připojení na net a hotovo. Už se jen surfuje. Nic víc, nic míň. Mrknutí

jo to je sice pekny zkousel jsem to delat stejne jak to pises ty jenze to chodi uplne obracene - pocitac surfuje pres GPRS data v mobilu!!!! A za boha nevim jak to udelat aby telefon vyuzival pocitac k pristupu na net
uložena
oil
Anonym
« Odpověď #9 v: 05. Září 2006, 09:52 »

Jinak ja pouzivam ten build in bluetooth spravce ve winxp sp2 s msi btoes 6970. Jakej mas bluetooth adapter ty? a pouzivas nejakj soft od adapteru a nebo ten co je ve win xp ? Zkousel jsme to i se softem od Msi (myslim ze je to nejakej widcom) na jinem pocitaci a taky to melo tendenci se pres telefon pripojovat spis nez aby se telefon pripojoval pres pocitac
uložena
Stary_Bobr
Anonym
« Odpověď #10 v: 15. Září 2006, 15:39 »

Taky by me zajimalo jestli se podarilo nekomu pres profil PAN nastavit v K800i internet. Jedno je jiste, pokud se vam ukaze symbou zemekoule pak jedete pres GPRS. Cesta si myslim vede pres prazdny profil a pres nastaveni IP v profili, ovsem v teto oblasti jsem laik a proto jsou vsechny moje pokusy marne. Povedlo se to tedy uz nekomu? A pokud ano tak jak?
uložena
DavesMan
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: C702, Samsung Galaxy S II i9100
Příspěvků: 1691



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #11 v: 15. Září 2006, 16:03 »

Citace z nápovědy přímo v telefonu: "Pomocí této funkce můžete využít telefon k připojení počítače počítače k Internetu ..."
Takže je Vám doufám jasné, kolik Vás tahle sranda bude stát... Shocked
S USB je to stejné...
Proč by to taky jinak chtělo zvolit datový profil, kdyby se to konektilo přes PC a ne naopak, že?
uložena

Sony Ericsson C702 Speed Black / www.cyber-shot.cz
R3EK002 Generic CENTRAL-EURO, EROM: 1200-4341, OTP CID: 52, EROM CID: 52, EROM COLOR: RED, CDF: 1201-0116 R12A
SanDisk Memory Stick™ Micro 2 GB
Sony Ericsson MW600
Stary_Bobr
Anonym
« Odpověď #12 v: 15. Září 2006, 18:31 »

Citace z nápovědy přímo v telefonu: "Pomocí této funkce můžete využít telefon k připojení počítače počítače k Internetu ..."
Takže je Vám doufám jasné, kolik Vás tahle sranda bude stát... Shocked
S USB je to stejné...
Proč by to taky jinak chtělo zvolit datový profil, kdyby se to konektilo přes PC a ne naopak, že?
Tezko rict, tak proc potom kdyz se propojis pres profil PAN tak PC prideli K800i IP adresu myslim ze Pan profil je pro obousmernou komunikaci je treba jen vse spravne nastavit a na to jsem kratky. Prave by me zajimalo jestli uz se to nekomu povedlo. 
Pro pripojeni PC k internetu pres mobil staci virtualni seriovy port proc by pak vymysleli PAN profil.
uložena
DavesMan
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: C702, Samsung Galaxy S II i9100
Příspěvků: 1691



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #13 v: 15. Září 2006, 18:41 »

Samozřejmě, že mu přidělí IP adresu - jak by to asi jinak fungovalo?
uložena

Sony Ericsson C702 Speed Black / www.cyber-shot.cz
R3EK002 Generic CENTRAL-EURO, EROM: 1200-4341, OTP CID: 52, EROM CID: 52, EROM COLOR: RED, CDF: 1201-0116 R12A
SanDisk Memory Stick™ Micro 2 GB
Sony Ericsson MW600
Stary_Bobr
Anonym
« Odpověď #14 v: 15. Září 2006, 18:56 »

Samozřejmě, že mu přidělí IP adresu - jak by to asi jinak fungovalo?

A kde je pak problem aby se mobil pripojil k internetu pres PAN profil kdyz data chodi v obou smerech? Nejsem ani odbornik ani si nejsem 100% jisty ze to skutecne muze fungovat, ale pokud to je mozne takto spojit tak je to vyborna vec!! Usetri to nemale penize za data a SMS a e-maily.  Jedno je jiste vsichni kteri se pripojili na net a koukaji na ikonu zemekoule se neudrzi smichem az jim prijde vyuctovani.
uložena
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: [1] 2 3 ... 10
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní telefony  |  K550i, K770i, K790i, K800i, K810i, T650i, S500i, Z520, Z610, Z710, Z750  |  Nastavení, připojení (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: K800i - bluetooth PAN profil, browse na mobilu pres PC
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.008 sekund, 18 dotazů.