SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
28. Březen 2024, 15:18

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142443 příspěvků v 9986 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní telefony  |  K550i, K770i, K790i, K800i, K810i, T650i, S500i, Z520, Z610, Z710, Z750  |  Nastavení, připojení (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Rychlost prenosu dat pres USB
Strana: [1] 2  Vše
Poslat téma Tisk
Autor Téma: Rychlost prenosu dat pres USB  (Zobrazeno 14087 x)
Jindrab
Anonym
« v: 23. Srpen 2006, 11:36 »

Zdravim,
- jaka je zhruba rychlost prenosu dat pres USB pomoci kabelu? Chtel bych telefon pouzivat i jako flashdisk a chtel mych mit predstavu o prenosove rychlosti.
- Predpokladam se se telefon hlasi jako MassStorage takze neni potreba zadny ovladac pro USB ve WinXP
- je pripojeni USB2.0?
Diky za odpoved
uložena
MartinVagner
Anonym
« Odpověď #1 v: 23. Srpen 2006, 21:44 »

Zdravim,
- jaka je zhruba rychlost prenosu dat pres USB pomoci kabelu? Chtel bych telefon pouzivat i jako flashdisk a chtel mych mit predstavu o prenosove rychlosti.
- Predpokladam se se telefon hlasi jako MassStorage takze neni potreba zadny ovladac pro USB ve WinXP
- je pripojeni USB2.0?
Diky za odpoved
Mass Storage samozřejmě K800i podporuje, rychlost přenosu by wočko 400 kb/s
uložena
YiOcHeN
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Příspěvků: 6



Zobrazit profil
« Odpověď #2 v: 29. Srpen 2006, 13:34 »

Nechtěl bych být rýpal, ale může mi tady alespoň pár lidí potvrdit, že jim funguje na telefonu MassStorage? Mě se totiž po připojení telefonu (Vodafone Branding) k PC telefon zeptá, jestli chci přenášet soubory, nebo ho dál používat jako telefon. V případě, že ho dál používám jako telefon, přenos souborů mi funguje přes MobilEdit, což není tak divná věc, ale v případě, že dám použít telefon pro přenos souborů, ten se vypne a napíše, že nemám odpojovat kabel, dokud neskončím. Na tom taky není nic divného. Problém je ovšem v tom, že počítač po mě po tomhle všem chce nové ovladače pro nově nalezený HW... Nemáte někdo tušení co s tím, nebo v čem je problém? Díky moc za každou radu.

P.S.: málem bych zapomněl, nainstalovány mám WinXPP SP2 se všemi záplatami, které byly vydané.
uložena
semik
Uživatel
***
Příspěvků: 17



Zobrazit profil
« Odpověď #3 v: 29. Srpen 2006, 14:17 »

Zdravim

Presne to same robilo aj mne, a tiez mam Windows XP SP2 English. Zrejme to je problem v rannych verziach firmware. Mam K800i kupeny klasicky (bez operatora), a tiez som sa s tym natrapil.

Proste treba nainstalovat ovladace (najdes ich tu: http://www.sendspace.com/file/2dgoi6) a potom ich jeden za druhym este rucne vyhladat cez "Add Hardware" v "Control Panel" vo Windows. Das, ze zariadenie je uz nainstalovane a budes pokracovat. Objavi sa tabulka so vsetkymi moznymi zariadeniami v pocitaci. K800i je tam so zltym otaznikom, niekde medzi prvymi polozkami. No a potom treba vyhladat ovladace pomocou moznosti "Advanced" (Pokrocile); nie Recommended!!! (Odporucane)

v C:\Program Files\Sony Ericsson\K800 Drivers\

, a instalovat jeden ovladac za druhym (je ich okolo 5,presne neviem). Mozno ti ich nainstaluje vsetky automaticky. Ja som musel rucne jeden za druhym a stale iba potvrzdovat a potvrdzovat (zavisi aj od systemu).

Dalo to zabrat,ale teraz to uz funguje. Mass Storage jak svina, co? Sad
Hadam to opravia v novej verzii firmware.

Vela stastia.
uložena

SE W800i (R1BC002) tuned, 2 GB MSPD < K800i (R1ED001), 512 MB M2
MartinVagner
Anonym
« Odpověď #4 v: 29. Srpen 2006, 14:42 »

Na třech počítačích bez problémů Mass Storage, ostatně stejně to funguje i na W900i, W810i třeba
uložena
Seils
Uživatel
***
Příspěvků: 3


Zobrazit profil
« Odpověď #5 v: 29. Srpen 2006, 15:26 »

Nechtěl bych být rýpal, ale může mi tady alespoň pár lidí potvrdit, že jim funguje na telefonu MassStorage? Mě se totiž po připojení telefonu (Vodafone Branding) k PC telefon zeptá, jestli chci přenášet soubory, nebo ho dál používat jako telefon. V případě, že ho dál používám jako telefon, přenos souborů mi funguje přes MobilEdit, což není tak divná věc, ale v případě, že dám použít telefon pro přenos souborů, ten se vypne a napíše, že nemám odpojovat kabel, dokud neskončím. Na tom taky není nic divného. Problém je ovšem v tom, že počítač po mě po tomhle všem chce nové ovladače pro nově nalezený HW... Nemáte někdo tušení co s tím, nebo v čem je problém? Díky moc za každou radu.

P.S.: málem bych zapomněl, nainstalovány mám WinXPP SP2 se všemi záplatami, které byly vydané.

ahoj,
mel jsem stejny problem, ale ovladace pro nove nalezeny HW jsem tedy nainstaloval pomoci internetu (tim myslim to standartni okno ktery ti vyjede kdyz nalezne novy HW a s pomoci instalujes) - od te doby funguje vse

koukni se na spravce zarizeni jestli mas vsechny ovladace spravne nainstalovany (poznas podle otazniku Mrknutí )

jo a system mam stejny win xp (home) sp2
uložena
YiOcHeN
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Příspěvků: 6



Zobrazit profil
« Odpověď #6 v: 01. Září 2006, 09:49 »

Na třech počítačích bez problémů Mass Storage, ostatně stejně to funguje i na W900i, W810i třeba
Můžu vědět, co to byla za testovaný telefon? Nebo spíš jestli má customizaci, popřípadě jakou? Zajímalo by mě, jestli tenhle problém nezpůsobuje třeba customizace od Vodafonu.
uložena
niverin
Uživatel
***
Příspěvků: 18


Zobrazit profil
« Odpověď #7 v: 01. Září 2006, 15:26 »

Pane Wagnere, chtěl bych se zeptat - po připojení telefonu k počítači v režimu Přenos souborů se Vám objevil jako další disk, aniž byste musel instalovat jakékoliv ovladače? Mám jej od Eurotelu a chtělo to po mě nainstalovat několik ovladačů, takže Mass Storage se moc neuplatnil.
A jestli můžu mít ještě jeden dotaz - jaké dosahujete přenosové rychlosti? V parametrech je USB 2.0, ale mě to šlo nejvíc asi 520kB/s.
Díky!
uložena
MartinVagner
Anonym
« Odpověď #8 v: 01. Září 2006, 16:06 »

Pane Wagnere, chtěl bych se zeptat - po připojení telefonu k počítači v režimu Přenos souborů se Vám objevil jako další disk, aniž byste musel instalovat jakékoliv ovladače? Mám jej od Eurotelu a chtělo to po mě nainstalovat několik ovladačů, takže Mass Storage se moc neuplatnil.
A jestli můžu mít ještě jeden dotaz - jaké dosahujete přenosové rychlosti? V parametrech je USB 2.0, ale mě to šlo nejvíc asi 520kB/s.
Díky!

Jasne, kdyz zvolim polozku prenos souboru, tak bez jakehokoliv zasahu se objevi dva disky - pametova karta(pokud je vlozena) a pamet telefonu, mam necustomizovany telefon Central Europe
uložena
niverin
Uživatel
***
Příspěvků: 18


Zobrazit profil
« Odpověď #9 v: 02. Září 2006, 00:00 »

Díky, asi to bude tím firmwarem, takže nejspíš si ho nechám flashnout. A jakou má ten váš rychlost přenosu? Chtěl jsem jej používat místo flashky, ale s těmi 500kB/s to je bída.
Děkuju
uložena
MartinVagner
Anonym
« Odpověď #10 v: 02. Září 2006, 09:09 »

Díky, asi to bude tím firmwarem, takže nejspíš si ho nechám flashnout. A jakou má ten váš rychlost přenosu? Chtěl jsem jej používat místo flashky, ale s těmi 500kB/s to je bída.
Děkuju

Myslím spíš že chyba bude na tvém PC, že se to bude někde hádat, zkusil bych i jiné porty USB.
uložena
mars
Anonym
« Odpověď #11 v: 02. Září 2006, 10:20 »

Pane Wagnere, chtěl bych se zeptat - po připojení telefonu k počítači v režimu Přenos souborů se Vám objevil jako další disk, aniž byste musel instalovat jakékoliv ovladače? Mám jej od Eurotelu a chtělo to po mě nainstalovat několik ovladačů, takže Mass Storage se moc neuplatnil.
A jestli můžu mít ještě jeden dotaz - jaké dosahujete přenosové rychlosti? V parametrech je USB 2.0, ale mě to šlo nejvíc asi 520kB/s.
Díky!
customizace na tohole nemá vliv, mám též ET edici a Mass Storage se ihned projevil. Porblém by opravdu mohl být na straně PC, pokud jej dáváte do předních USB portů v casu PC (jestli to teda není NTB), tak ty opravdu v mnoha případech s podobnými zařízeními nefungují korektně, někdy dokonce nenaběhnou vůbec.
uložena
YiOcHeN
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Příspěvků: 6



Zobrazit profil
« Odpověď #12 v: 04. Září 2006, 13:22 »

Pane Wagnere, chtěl bych se zeptat - po připojení telefonu k počítači v režimu Přenos sou Cheesy
customizace na tohole nemá vliv, mám též ET edici a Mass Storage se ihned projevil. Porblém by opravdu mohl být na straně PC, pokud jej dáváte do předních USB portů v casu PC (jestli to teda není NTB), tak ty opravdu v mnoha případech s podobnými zařízeními nefungují korektně, někdy dokonce nenaběhnou vůbec.
          Bohužel nemůžu souhlasit, ať jsem připojoval jakékoliv zařízení do předních portů, nikdy jsem s tím neměl problémy. Ale abych nehájil jenom tady tímto, zkoušel jsem připojení na dvou stolních PC a jednom notebooku, do libovolného USB portu s restartem a bez něj, telefon jsem měl položený na pravé straně i na levé Cheesy, ale výsledek byl pokaždé stejný: "Nalezen nový hardware, nainstalujte pro něj ovladače". V případě, že problém není na straně telefonu, ale počítače, tak mám asi dost podstatný problém a smůlu..
uložena
DavesMan
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: C702, Samsung Galaxy S II i9100
Příspěvků: 1691



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #13 v: 12. Říjen 2006, 13:44 »

Zdravim,
- jaka je zhruba rychlost prenosu dat pres USB pomoci kabelu? Chtel bych telefon pouzivat i jako flashdisk a chtel mych mit predstavu o prenosove rychlosti.
- Predpokladam se se telefon hlasi jako MassStorage takze neni potreba zadny ovladac pro USB ve WinXP
- je pripojeni USB2.0?
Diky za odpoved
Mass storage umí, ale USB 2.0 není. Jak podle rychlosti, tak podle stromu hardwaru - visí na USB 1.1 řadiči.
uložena

Sony Ericsson C702 Speed Black / www.cyber-shot.cz
R3EK002 Generic CENTRAL-EURO, EROM: 1200-4341, OTP CID: 52, EROM CID: 52, EROM COLOR: RED, CDF: 1201-0116 R12A
SanDisk Memory Stick™ Micro 2 GB
Sony Ericsson MW600
dins.
Anonym
« Odpověď #14 v: 27. Prosinec 2006, 10:58 »

A dá se tedy nějakým způsobem zvýšit ta přenosová rychlost USB u toho elefonu? Tak aby to běhalo jako čtečka karet?
uložena
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: [1] 2  Vše
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní telefony  |  K550i, K770i, K790i, K800i, K810i, T650i, S500i, Z520, Z610, Z710, Z750  |  Nastavení, připojení (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Rychlost prenosu dat pres USB
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.011 sekund, 19 dotazů.