SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
27. Duben 2024, 14:41

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142444 příspěvků v 9987 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní telefony  |  K750i/W700i/W800i/D750i (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Navigace GPS a K750
Strana: [1] 2 3 ... 6
Poslat téma Tisk
Autor Téma: Navigace GPS a K750  (Zobrazeno 38843 x)
CYBERMAN
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Příspěvků: 11



Zobrazit profil
« v: 24. Listopad 2005, 07:28 »

Ahoj všem,máte prosím někdo zkušenosti s GPS navigací na K750?Zajímá mě jakej Java program lze použít aby to chodilo s externím bluetooth GPS modulem.Wayfinder se mi  nezdá to pravý ořechový,protože pořád stahuje kupu dat...Samozřejmě beru na vědomí,že mapy mi zasekají kartu..Dík za info ..
uložena
la_da
Uživatel
***
Příspěvků: 58


Zobrazit profil
« Odpověď #1 v: 24. Listopad 2005, 16:14 »

Zkus se podivat sem:  http://semania.cz/component/option,com_smf/Itemid,78/topic,2449.msg29117#msg29117
a myslim ze nic lepsiho na K 750i, zatim budes tezko hledat. A stim sosanim nemas pravdu, protoze mapy si muzes stahnout predem z netu. A podivej se napr. tady na cenu/objem dat :  http://www.wayfinder.cz/faq.php
uložena
CYBERMAN
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Příspěvků: 11



Zobrazit profil
« Odpověď #2 v: 25. Listopad 2005, 09:55 »

LA-da, díky za info ..Ocenil bych i další zkušenosti jestli WayFindera používáš..Ten soft je asi "hrubě" placenej,co?Stáhnout se to někde nedá,že?Jestli budeš mít čas a chuť písni více na [email protected] Dík C.
uložena
la_da
Uživatel
***
Příspěvků: 58


Zobrazit profil
« Odpověď #3 v: 26. Listopad 2005, 13:14 »

Mam to objednany, ale zatim to jeste nedorazilo. Obsahla recenze je na mobilmanii, a to pro Symbiany a ted nova i pro Javu. Takze tam se dozvis hodne a potom na jejich strankach. Domnivam se ze to stahovani neni az tak drahe, protoze mapy nejsou podstatne stahovat kdyz navigace funguje jako " instrukce, itinerar , nebo mapa ". A ta instrukce je perfektni a pritom stahuje minimum dat. No uvidim az to prubnu, pak dam vedet. Pokud potrebujes pouze pro pesi tak aplikace stoji do 500Kc.
 Kdyby ses dopatral neco noveho tak dej vedet.
http://mobilmania.cz/kapesni/Ar.asp?ARI=111381&CHID=1&EXPS=&EXPA=
http://hulan.cz/blog/item/wayfinder-gps-navigace-v-telefonu-od-nokie
uložena
CYBERMAN
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Příspěvků: 11



Zobrazit profil
« Odpověď #4 v: 29. Listopad 2005, 08:11 »

jo,jo, tu recenci na Mobilmanii jsem četl..Rozhodně budu rád když napíšeš jak to chodí,až to budeš mít doma..Co máš objednaný za GPS modul??Tu Nokii?Když se něco dozvím já ozvu se taky ..Dík a čau
uložena
la_da
Uživatel
***
Příspěvků: 58


Zobrazit profil
« Odpověď #5 v: 29. Listopad 2005, 18:31 »

Jo Nokii
uložena
King
Anonym
« Odpověď #6 v: 30. Listopad 2005, 16:27 »

Až to vyzkoušíte, tak dejte vědět jestli to má cenu kupovat. Zatím se mi to hrozně líbí, ale mám strac aby to ve skutečnosti fungovalo jak má.
uložena
la_da
Uživatel
***
Příspěvků: 58


Zobrazit profil
« Odpověď #7 v: 01. Prosinec 2005, 20:04 »

Tak Wayfinder dorazil dnes. Moje prvni poznatky:
1) manual - cesky
2) instalace bez problemu
3) stazeni a oziveni aplikace-bez problemu
4) nalezeni satelitu- bez problemu
5) zadani a vyhledani trasy-bez problemu
6) prvni jizda cca 15 km- bez problemu
7) schvalne nedodrzeni trasy- okamzite upozorneni a prepocitavani nove trasy-ujde to
Cool hlasova navigace-srozumitelna dobre
9) nechci zakriknout ale muj prvni dojem je VYBORNY
 Tak zitra vyzkousim po Praze a okoli.
uložena
CYBERMAN
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Příspěvků: 11



Zobrazit profil
« Odpověď #8 v: 02. Prosinec 2005, 12:01 »

La-da...tak to je super..Pls napiš další poznatky..Mám především strach z toho pomalého překreslování map(máš k750ku?)..Tak  prosím písni jak rychle to překresluje.Dál jsem se ještě chtěl zeptat jakým způsobem se dostávají ty mapy do tel. a kde se ukládají,aby to stahovalo méně ze serveru..Dík předem za info
« Poslední úprava: 02. Prosinec 2005, 12:03 od CYBERMAN » uložena
Black
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Příspěvků: 163



Zobrazit profil
« Odpověď #9 v: 02. Prosinec 2005, 13:59 »

A já blb koupil před půl rokem Garmina za dvacku.
uložena

Mám K750i a zelenej puntík!
la_da
Uživatel
***
Příspěvků: 58


Zobrazit profil
« Odpověď #10 v: 02. Prosinec 2005, 19:27 »

Tak jsem dnes prubnul Wfd po Praze, vyjel jsem ze Smichova ul. Kovaku do Mratina. Zadal jsem cil cesty a vypocet trasy byl provedeny asi do 8-10 sek. Po te naskocila sipka abych asi po 20 m odbocil do prava do ul. Plzenska, coz bylo dobre. Pote mi po cele trase naskakovala informace o odboceni nebo jizde jizde rovne atd. Na nekterych krizovatkach bylo nepatrne zpozdeni kdy jsem byl upozornen abych odbocil prave ted a jiz zacinal vjizdet do krizovatky, ale vzhledem k tomu ze mi bylo dopredu oznamovano ze budu treba po 50 m odbocovat mirne vpeavo nebo vlevo tak to nebylo az tak zasadni, protoze by to nechapal jenom tupoun. Navigace probihala v pohode az do Argentinske ulice kde se mnou prestala komunikovat jakasi slecna ktera mi vydavalo pokyny o odbocenich atd. Ale nabylo na zavadu protoze graficka navigace probihala stale dobre i s odpoctem ujetych metru a tak jsem nezelel. Po vyjeti na teplickou jsem schvalne neodbocil do prava ale pokracoval rovne. Po ujeti asi 30 m se mi objevil cerveny kriz pres dspl. a probehl vypocet nove trasy asi tak do 5 sek. H ned naskocilo info ze mam odbocit za 1,2 km. Hnalo mne to do Libeznice a to bylo v poradku. Po projeti Libeznice jsem zase nejel rovne podle nav. ale uhnul pred pumpou na Kostelec. Zase probehl vypocet a opet spravna navigace.Asi tak 800m pred obci Mratin mi naskocilo ze jsem v cily cesty. Ale to pricitam tomu ze je to mala dira a satelit asi neni orientovan na stred obce ale na katastralni uzemi. Takze jsem trefil v pohode a moje doporuceni je KOUPIT, neprohloupite. Za ty prachy urcite nic lepsiho nesezenete. K tomu nacitani map z netu dopredu do tel. si myslim ze to asi nebude mozne vzhledem k chybejicimu op. syst. Symbian. Ale nevim. Pouze doplnuji ze jsem pouzival graficke znazorneni cesty a je naprosto spickove, vzhledem k memu slabnoucimu zraku nevim jak bych hledal v mape, a s prihlednutim ke stazenym datum je to i levnejsi. Pouze pro puntickare uvadim: Wfd byl v provozu 46 min 21 sek, odeslano 19 904 bajtu, prijato 80 054, ujeto 26 km. Ted asi bude zalezet na tarifu u operatoru a castosti pouziti programu. Ale myslim ze neni potreba ho pouzivat na celou trasu, kdyz treba pulku znam, tak teprve az na neznamem miste aktivuju aby mne lokalizoval, zadam cil a po 10 sek. odjizdim spravnym smerem. No uvidime jak to bude probihat dal.                                                                                                                                                                                      Toto je treti pokus pro odeslani a stale se mi to nedari.
uložena
CYBERMAN
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Příspěvků: 11



Zobrazit profil
« Odpověď #11 v: 06. Prosinec 2005, 08:00 »

la_da..dík za cenné poznatky..Budou-li ještě nějaké budu rád když se podělíš:-)..Mnoho ujetých km bez bloudění!!čau C.
uložena
fireice
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Příspěvků: 425



Zobrazit profil
« Odpověď #12 v: 06. Prosinec 2005, 09:57 »

To la_da. Děkuji za živou minirecenzi a velmi cené (nestrané) informace.Super jen tak dál  Mrknutí
uložena

SEManiak Fire
la_da
Uživatel
***
Příspěvků: 58


Zobrazit profil
« Odpověď #13 v: 07. Prosinec 2005, 20:12 »

Tak jsem vcera testoval znova po Praze do Statenic. Hnalo mne to do Kbelsky, pres Prosek a to jsem nechtel, tak jsem jel po Kolbenova a stale mne to nutilo abych se otocil a jel zpatky. Musim uznat ze to navadelo pomerne presne, protoze otocit jsem se mel primo na prejezdu prez koleje, jinak je tam prejezd nemozny. Vjel jsem do Sokolovsky a tam teprve zacalo respektovat ze chci jet po ni a vypocetlo to jinou trasu. Takze OK. Roll Eyes
Dnes jsem jel Plana nad Luznici. Pri vjezdu do tabora kde jsem mel odbocit to hlasilo at pokracuju jeste asi 90m, ale to byl jiz jiny sjezd. Takze jsem sjel spatne. Musel jsem se asi po 1km otocit ajet zpatky. Ale WFD to nezaregistroval a zacal mi misto odectu metru , tyto pricitat. Tak jsem zastavil a dal vypocet od noveho mista do cile. Teprve tehdy mne to zacalo navadet zase dobre. Chybu jsem ohlasil, tak jsem zvedav jestli to opravej. Angry  . Zustal jsem uplne vykuleny v okamziku kdy jsem vjel v Plane do pozadovane ulice (Nova) a psalo mi to abych jel jeste 2 METRY . JA JSEM TOTIZ BYL JESTE TY 2 METRY OD VRAT DO BARAKU. Takze znovu OK. Smajlík
Zitra testuji Praha 10, Raha 12, Praha 6, tak jsem zvedav jak si poradi. Snad dobre. Zjistil jsem ze mapy jsou opravdu nepouzitelne a chce to jezdit pouze podle graficke navigace (ktera je perfektni), mapy se totiz neorientuji automaticky na sever a je to tedy dost neprehledne a neprakticke, kdyz si musite tocit telefonem. Je to prave dusledek toho, ze nemame Symbiana.
Takze moje dnesni doporuceni: Koupit a jezdit. Grin
uložena
King25
Anonym
« Odpověď #14 v: 08. Prosinec 2005, 09:25 »

Díky za poznatky je to suuuuuuuuuper. Já jsem si včera stáhnul 5ti denní trial verzi  a i bez GPS modulu to vypadá dost dobře. Už Vím co mi přinese jéžíšek pod stromeček.
Rád bych se tě jetě zeptal jestli máš ten balíček GPS Nokia + 3 měsíce Wayfinder, nebo jinou kombinaci? Ještě jednou díky
uložena
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: [1] 2 3 ... 6
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní telefony  |  K750i/W700i/W800i/D750i (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Navigace GPS a K750
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.008 sekund, 17 dotazů.