SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
29. Březen 2024, 16:03

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142443 příspěvků v 9986 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní  |  Co se jinam nevešlo/O tomto webu (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Problém ! nechtěné stahování dat !!
Strana: [1]
Poslat téma Tisk
Autor Téma: Problém ! nechtěné stahování dat !!  (Zobrazeno 6830 x)
Neuman
Uživatel
***
Příspěvků: 70


Zobrazit profil
« v: 29. Leden 2012, 13:38 »

Zdravím,
od vánoc jsem majitelem SE Live with walkman a je to můj první "chytrý" mobil.Používám ho hodně na volání a jsme s ním spokojen.Ihned po vložení simkatry jsem nastavil čas,vyzvánění a ze starého telefonu jsem si bluetoothem stáhl fotky.Nic víc jsem s tím nedělal.
Asi za dva týdny jsem se pochlubil kamarádovi co mám za nový telefon,on ho v rychlosti vyzkoušel,a zjistil že se mi stahují data.??Data povolena-nebo tak něco,bylo to odfajfknutý,nerozumím tomu.Tak jsem to hned vypnuli.
Trochu jsem znejistěl a říkal si že doufám že to nic neznamená.Ale znamenalo.Došlo mi vyučtování a za ten tyden "stahování" mi došla faktura na 2300kč Angry
Bohužel to stahování bylo i krátce v lednu takže budu platit zase Sad
Setkali jste se stím někdo???
Dá se s tím něco dělat?? bude to zajímat operátora?? Asi ne co?? Undecided 
Proč se mi to stalo?? udělal jsem něco špatně?? 
uložena
HUdasp
Uživatel
***
Telefon: SE SK17i, SE G502
Příspěvků: 1865



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1 v: 29. Leden 2012, 17:20 »

Pokud nejsem v něčem znalý, tak si k tomu přečtu manuál, kterej si jistě měl v balení (ze zákona ho musíš mít k dipozici). Tam ti určitě píšou, že telefon s Androidem má živelné nutkání si furt něco synchronizovat a posílat tvoje PINy někam na net. Na vypnutí dat existuje na Marketu 1587 widgetů, jinak zavítej do menu Nastavení - Bezdrátové připojení a sítě - Mobilní sítě - a Data aktivována odfajfkuj a budeš je mít zakázaný a mít klid. To v manuálu taky zcela jistě píšou.

A opravdu - nevědomost neomlouvá, ani u operátora. Přeju veselé placení faktury, mě by asi trefilo při této částce.
« Poslední úprava: 29. Leden 2012, 17:21 od HUdasp » uložena
Neuman
Uživatel
***
Příspěvků: 70


Zobrazit profil
« Odpověď #2 v: 29. Leden 2012, 19:49 »

Pokud nejsem v něčem znalý, tak si k tomu přečtu manuál, kterej si jistě měl v balení (ze zákona ho musíš mít k dipozici). Tam ti určitě píšou, že telefon s Androidem má živelné nutkání si furt něco synchronizovat a posílat tvoje PINy někam na net. Na vypnutí dat existuje na Marketu 1587 widgetů, jinak zavítej do menu Nastavení - Bezdrátové připojení a sítě - Mobilní sítě - a Data aktivována odfajfkuj a budeš je mít zakázaný a mít klid. To v manuálu taky zcela jistě píšou.

A opravdu - nevědomost neomlouvá, ani u operátora. Přeju veselé placení faktury, mě by asi trefilo při této částce.

V balení je jen Uvodní příručka !!! a na ní žádné upozornění není,jen se píše že plný manual je v aplikaci Podpora.a to upozornění by mělo být,takto se to dá lehce přehlídnout.Pochybuju že každý studuje podrobně manuál.
A zatím žádné upozornění nemužu v podpoře najít!
Mě určitě netrefí,akorát si už dám pozor a upozorním známé.
uložena
roxetak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Xperia mini pro, Samsung Galaxy SII, Samsung Galaxy Ch@t, HTC Touch HD,
Příspěvků: 2086


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #3 v: 06. Únor 2012, 21:44 »

Neznalost neospravedlnuje :-) Kazdopadne zablokovanie datovych prenosov, v telefone, u operatora. Alebo nastavit nejaky nezmyselny datovy profil.
uložena

Plny suflik telefonov SE.
Hlavne smarty P1i, M600i, U1i, W960i, p800i, HTC Diamond
Skrble
Uživatel
***
Telefon: SE: T630, 2x Z600i, K750i, K300i, C902, Elm, C901
Příspěvků: 93


Zobrazit profil
« Odpověď #4 v: 06. Únor 2012, 22:58 »

No je to ale sviňárna, to souhlasim. Já to u X10 řešim tak, že v ní prostě nemám SIMku (kamarádovi na nějakym srandovnim Samsungu se to furt znova zapínalo), i když fakt, já bych to jako primární mobil mít nemoh.

Nicméně, jedna věc je divná, a to skutečně absence uživatelský přiručky. Když si kliknu na "Podpora" a "uživatelská příručka", vyskočí mi - asi kvůli chybějící SIMce - "připojení k síti není k dispozici" a nazdar. Docela sviňárna, pakliže nejde sosnout ani přes wifi, operátoři si skutečně zaručují, že uživatel si ten internet aktivuje.

Holt ponaučení, Android je hezká hračka, ale pro normálního člověka je to zbytečně složitá a vyčůraná věc. Even kapoot, A200 forever Smajlík
« Poslední úprava: 06. Únor 2012, 22:59 od Skrble » uložena

HPM-65 forever !!!
roxetak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Xperia mini pro, Samsung Galaxy SII, Samsung Galaxy Ch@t, HTC Touch HD,
Příspěvků: 2086


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #5 v: 07. Únor 2012, 17:30 »

A co sajt vyrobcu, technicka podpora, download  a manual.  http://dl-www.sonyericsson.com/cws/download/1/103/431/5/1317186329/WT19i__UG_SK_1253-7979_1.pdf
uložena

Plny suflik telefonov SE.
Hlavne smarty P1i, M600i, U1i, W960i, p800i, HTC Diamond
Skrble
Uživatel
***
Telefon: SE: T630, 2x Z600i, K750i, K300i, C902, Elm, C901
Příspěvků: 93


Zobrazit profil
« Odpověď #6 v: 07. Únor 2012, 19:09 »

No to je hezký. Určitě první co uděláš po vybalení z krabičky budeš hledat na internetu manuál  Huh Navíc Android dnes kupuje sposta naprosto neznalých lidí. Tady jde jenom o ten princip, neni to vůči zákazníkům fér...
uložena

HPM-65 forever !!!
roxetak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Xperia mini pro, Samsung Galaxy SII, Samsung Galaxy Ch@t, HTC Touch HD,
Příspěvků: 2086


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #7 v: 07. Únor 2012, 19:17 »

Ja si vsak myslim, ze ti ludia, co mas na mysli ten smartphone ani nevyuziju. Taki siahnu skor po stylovke, teda po iOS (iphone). Kazdopadne ak chces android nejako vyuzit. Treba len studovat a citat. Inak stale plati to davne, co niekedy povedal Lenin (ci Lenon) :  "Ucit sa, ucit sa, ucit sa ...."
uložena

Plny suflik telefonov SE.
Hlavne smarty P1i, M600i, U1i, W960i, p800i, HTC Diamond
Skrble
Uživatel
***
Telefon: SE: T630, 2x Z600i, K750i, K300i, C902, Elm, C901
Příspěvků: 93


Zobrazit profil
« Odpověď #8 v: 07. Únor 2012, 19:58 »

Jo to souhlasim. Docela často to vídám v metru, paní kolem 35 let, a kouká a furt nemůže přijít na to, jak ten zpropadenej mobil funguje Smajlík Stejně, nerozumim celýmu tomu povyku kolem androida. A už vůbec ne povyku kolem tabletů s androidem. Vždyť ten systém v základu neumí pořádně nic, člověk aby furt jen listoval marketem. Tuhle už mámu chytla blbost si tablet s androidem koupit, tak sem jí uzemnil, ať si počká na Windows... Smajlík))
uložena

HPM-65 forever !!!
Kosabek
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SE Satio U1 black SDM 16GB
Příspěvků: 335



Zobrazit profil
« Odpověď #9 v: 07. Únor 2012, 21:02 »

Pokud není člověk absolutně tupej tak mu android nemůže dělat žádný problém.Přešel jsem z hloupého telefonu na Satio se symbianem a přechod bez jediného problému.Teď mám doma tři kousky Samsungů dva Galaxi S i9000 a jeden GT 5570 Galaxi mini a ani u jednoho jsem nezaznamenal žádný problém se stahováním nechtěných dat a k tomu abych ho mohl používat jsem žádnou příručku nepotřeboval takže ani nevím zda je v balení musel bych se podívat.Nejsem nejmladší 47 ani nemám nějaké vyšší vzdělání pouze S O Bez maturity a v pohodě jsem vklouzl do androida a žádné rady jsem nepotřeboval.Takže s ním ani dáma v 35 letech určitě nemá problémy.Podotýkám že nedělám žádné zásahy do systému ani se je dělat nechystám na marketu jsem si stáhl pár aplikací které jsem chtěl mít v telefonu a ani market není nic složitého takže vaše diskuse mi přijde jako debata dvou puberťáků co na androida nemají peníze a tak pomlouvají systém o kterém houby vědí.
uložena

Motorola D160,D520,AMIO,2x m3888,Alcatel one touch 302,501,2x SE T630,SE D750i,2x SE K790i,SE C905,Satio U1,MMR-70,HPM-70,HPM-77,HBH-GV435a,M2-8GB,SDM-16GB,IAC-25,IDC-22,CLA-60,MPS-60,MBS-100,CDS- 65,CDS-75,SBH-600,2x SE 108i Čedar,Samsung GT 5570 Galaxi mini,2x Samsung Galaxi S I9000.
Ganimed
Administrátor
*****
Pohlaví: Muž
Telefon: LG G7
Příspěvků: 2395



Zobrazit profil
« Odpověď #10 v: 08. Únor 2012, 13:51 »

Neuman

Pokud nevadí faktura za 2300Kč nebylo by lepší to předcházet nějakým balíčkem s internetem od svého operátora ? Při překročení FUP se data jen spomalí, neplatí se nic navíc. Balíčky jsou levné rozhodně nestojí 2300Kč
uložena

Kosabek
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SE Satio U1 black SDM 16GB
Příspěvků: 335



Zobrazit profil
« Odpověď #11 v: 08. Únor 2012, 17:33 »

Nevím proč ale mě se nic nestahuje samo vždy mám v roletce že je na nějakou aplikaci aktualizace dokud ale sám nechci tak se nestáhne.Aplikaci vždy aktualizuji až doma přes wifi v aplikaci na marketu je položka povolit automatické aktualizace tak to nikdy nepovoluji a zatím jsem nezaznamenal žádnou platbu omylem.Mám i nějaký ten balíček co nabízí T-mobile pokud se připojím na internet tak se aktivuje za 24 Kč na 24 hodin ještě se tak ale nikdy nestalo.
uložena

Motorola D160,D520,AMIO,2x m3888,Alcatel one touch 302,501,2x SE T630,SE D750i,2x SE K790i,SE C905,Satio U1,MMR-70,HPM-70,HPM-77,HBH-GV435a,M2-8GB,SDM-16GB,IAC-25,IDC-22,CLA-60,MPS-60,MBS-100,CDS- 65,CDS-75,SBH-600,2x SE 108i Čedar,Samsung GT 5570 Galaxi mini,2x Samsung Galaxi S I9000.
Skrble
Uživatel
***
Telefon: SE: T630, 2x Z600i, K750i, K300i, C902, Elm, C901
Příspěvků: 93


Zobrazit profil
« Odpověď #12 v: 08. Únor 2012, 17:50 »

Tak stejně... Android se pořádně rozjel teprv poměrně nedávno, je to prostě pro spoustu lidí úplně nová věc, byli zvyklí na jednoduchou Nokii, SE, popř. srandičky typu hloupých Samsungů apod, tak tohle dělá některým lidem opravdu problémy. To, jestli má někdo VŠ nebo nemá VŠ nic nerozhoduje, prostě ne každej je zvyklej dělat s PC a je fuk jestli je kopáč nebo Phdr Judr Mudr... Smajlík Ale tak je to se všim, nová věc, však si lidi zvyknou. Zase příští generace telefonů už nebude dotyková, ale myšlenková, třeba... Zase něco new a zase si lidi budou zvykat Cheesy
uložena

HPM-65 forever !!!
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: [1]
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní  |  Co se jinam nevešlo/O tomto webu (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Problém ! nechtěné stahování dat !!
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.008 sekund, 19 dotazů.