SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
28. Březen 2024, 11:36

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142443 příspěvků v 9986 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Platforma A200  |  Řada W (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Otázky k W995
Strana: [1] 2  Vše
Poslat téma Tisk
Autor Téma: Otázky k W995  (Zobrazeno 14547 x)
xxsawer
Uživatel
***
Telefon: W995
Příspěvků: 17


Zobrazit profil
« v: 30. Prosinec 2011, 08:33 »

Ahoj, mám nově W995 (do teď jsem používal K800i) a měl bych několik otázek ohledně nastavení. Zkoušel jsem nejdřív pohledat tady na fóru a v návodech, ale nic jsem nenašel..

1) Dá se nějak vypnout senzor světla v místnosti? Docela mi vadí, že se mi display třeba při psaní sms střídavě ztmavuje a zesvětluje...
2) Dá se nějak vypnout konverzace u sms? Když otvírám sms, chtěl bych aby se mi rovnou otevřela celá zpráva a ne zobrazovala nejdřív konverzace.
3) Jak zamknout klávesy bez toho aniž bych měl nastaveno automatické uzamykání nebo bez toho abych musel vysouvat a zasouvat klávesnici. Většinou mi stačí si jenom přečíst sms, na něco se podívat do menu atd atd, klávesnici tedy nepotřebuju. Odemknu telefon, přečtu si sms a teď bych ho chtěl zas nějak uzamknout bez toho abych musel zbytečně vysunou a zasunout klávesnici...
4) Jak předefinovat funkční tlačítka? Jde mi hlavně o pravé tlačítko, které mi spouští vyhledávání.
5) V návodech tady na serveru jsem našel zajímavou utilitu na snímání obrazovky. DisplayReader, ale bohužel moc nefunguje pod W7 64bit...v diskuzi někdo psal, že tuhle funkci má od určité verze i MyPhoneExplorer. Používám verzi 1.8.2 a nějak tam tuhle funkci nemůžu najít...

Díky všem za rady
uložena
Ganimed
Administrátor
*****
Pohlaví: Muž
Telefon: LG G7
Příspěvků: 2395



Zobrazit profil
« Odpověď #1 v: 30. Prosinec 2011, 13:22 »

ad 2. Ve zprávách veldi do konverzace a pohni se směrovým křížem do leva tím se ti přepne zobrazení na klasický seznam zpráv, pak už jen vyjdi šipkou zpět

ad 4. http://forum.semania.cz/index.php/topic,20032.0.html provedeš to přes program a2uploader nebo Far manager http://forum.semania.cz/index.php/topic,27706.0.html a http://forum.semania.cz/index.php/topic,26325.0.html pomůže i tohle http://forum.semania.cz/index.php/topic,28229.0.html
uložena

xxsawer
Uživatel
***
Telefon: W995
Příspěvků: 17


Zobrazit profil
« Odpověď #2 v: 30. Prosinec 2011, 15:20 »

Perfektní, díky moc Smajlík
K tý 2) na příchozí zprávy mám nastavenou zkratku - šipka do leva. Zajímavý je, že když jdu do příchozích zpráv přes tuhle zkratku tak se mi tam nezobrazí záložka s konverzací. Když jsem tam šel přes menu tak tam byla...

Kdyby někdo věděl ty další otázky, tak budu vděčnej.
uložena
M.Čermák
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Shiho Black+IM502+8GB & Shakira White+8GB
Příspěvků: 1350


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #3 v: 30. Prosinec 2011, 16:09 »

MPE to ma v extra-klavesnice telefonu (pisu k bodu 5)
uložena



Důležité články
Zkuste ELFy! elfpacky jsou pořád aktualizovány - C905
xxsawer
Uživatel
***
Telefon: W995
Příspěvků: 17


Zobrazit profil
« Odpověď #4 v: 30. Prosinec 2011, 16:50 »

Díky, funguje perfektně Smajlík
uložena
LukeD
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: W995, K750i, T610i
Příspěvků: 58



Zobrazit profil
« Odpověď #5 v: 02. Leden 2012, 23:08 »

Ad 3) Řeším to jednoduše tím, že palcem jen lehce povysunu horní díl, který poté sám zaklapne zpět (stačí cca 0,5 cm). Jinými slovy, pro zamknutí není nutno otevřít a zavřít celou klávesnici. Je to dle mého názoru pravděpodobně nejelegantnější možné řešení..
uložena

Sony CMD-J6 -> Ericsson R520m & T65 -> Sony Ericsson T610i -> K750i -> W995 (jo, je to kus historie)
xxsawer
Uživatel
***
Telefon: W995
Příspěvků: 17


Zobrazit profil
« Odpověď #6 v: 04. Leden 2012, 09:51 »

Kluci díky za tipy. Ještě bych měl jednu otázku. U k800i jsem byl zvyklej, že i když mám zamknutý klávesy a display je vypnutý tak se zobrazoval čas a když přišla sms tak se zobrazila obálka. Tady musím mobil buď odemknout nebo alespoň zmáčknout nějakou klávesu aby mi naskočila "zašedlá" obrazovka, která je vidět dost bídně Sad
uložena
garfield001
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: XPERIA mini pro, W995, K800i.
Příspěvků: 721



Zobrazit profil
« Odpověď #7 v: 04. Leden 2012, 14:34 »

No jo, zlatá K800.
Hodiny u novějších mobilů u zhaslýho displeje vidět nejsou, berto jako fakt.
uložena

Sony Ericsson K700i, D750i, W800i, K800i, F100i Jalou, W995, XPERIA mini, XPERIA mini pro.
LukeD
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: W995, K750i, T610i
Příspěvků: 58



Zobrazit profil
« Odpověď #8 v: 05. Leden 2012, 00:37 »

Tady musím mobil buď odemknout nebo alespoň zmáčknout nějakou klávesu aby mi naskočila "zašedlá" obrazovka, která je vidět dost bídně Sad

Na odemykání se vykašli. A nemačkej "nějakou" klávesu, ale zmáčkni konkrétně jedno ze dvou tlačítek pro zvýšení/snížení hlasitosti na pravé straně telefonu. Na pár sekund se ti objeví jak čas, tak příp. indikace nové zprávy, události či nepřijatého hovoru. Podle mne to bohatě stačí a navíc se úplným vypnutím displeje šetří baterie, která je pak bez problémů schopná vydržet opravdu hodně: 5 dnů v pohotovosti s využíváním přehrávání hudby, občasnou zprávou, hovorem či zadáním události/úkolu není žádný problém, což uživatelé jiných mobilů nejednou doprovázeli obdivnými komentáři..
uložena

Sony CMD-J6 -> Ericsson R520m & T65 -> Sony Ericsson T610i -> K750i -> W995 (jo, je to kus historie)
xxsawer
Uživatel
***
Telefon: W995
Příspěvků: 17


Zobrazit profil
« Odpověď #9 v: 05. Leden 2012, 08:49 »

Tak o týhle možnosti jsem nevěděl, díky za info Smajlík
uložena
Ganimed
Administrátor
*****
Pohlaví: Muž
Telefon: LG G7
Příspěvků: 2395



Zobrazit profil
« Odpověď #10 v: 05. Leden 2012, 18:37 »

jinak stále viditelné hodiny tak to jde patchem na svoji W995 to tak mam jak na stare K800i
uložena

Hangman
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Vodafone Smart II a SK17i Black
Příspěvků: 281


Zobrazit profil
« Odpověď #11 v: 19. Leden 2012, 06:42 »

ad.1  Pokud vím tak nedá. Mohl bys ho přelepit, kdy pak nedochází k blikání, ale zas máš trvale snížený jas
uložena

T630->T105->T290->K310->K320->K550->W900->V630->W810->K850->G900->C702->T700->W995->W715->U20i->HTC BUZZ Wildfire + M600i->E10i->W595->W580->Samsung Galaxy Ace->C902-> C905->SK17i Black + Vodafone Smart II
M.Čermák
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Shiho Black+IM502+8GB & Shakira White+8GB
Příspěvků: 1350


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #12 v: 19. Leden 2012, 14:40 »

dá,patchem ale je to celkem zbytečný dělat kvůli jednomu patchi (musí se totiž přebarvit certifikát a to dneska není zadarmo)
uložena



Důležité články
Zkuste ELFy! elfpacky jsou pořád aktualizovány - C905
xxsawer
Uživatel
***
Telefon: W995
Příspěvků: 17


Zobrazit profil
« Odpověď #13 v: 06. Únor 2012, 09:56 »

Asi po měsíci používání bych se chtěl podělit o zkušenosti a poptat se na další drobnosti :-)
Co se týká internetu tak mi přijde, že na ten je mobil pořád málo připravený. Ve srovnání s K800i (kde byl net v mobilu tragédie) je vidět velký pokrok, ale chyb v prohlížeči je pořád spousta. Navíc mi vadí funkce kdy se odscrollované obrázky znova načítají z paměti... Navíc jsem narazil na problém popsaný různě po netu kdy se nedaří připojit se k wifi routeru. Jako tragédie mi taky přijdou možnoti konfigurace. Spousta věcí, které by měly být nastavitelný, nastavitelný nejsou a musí se to různě hackovat...
Nevím jestli jste si někdo všimnul ale W995 má pitomou chybu přepínání na velká písmena při psaní sms. Nepoužívám T9, a když udělám mezeru a hned chci přepnout na velký písmeno tak to nejde. Musí se počkat až zmizí okýnko se zobrazenou mezerou a enterem. V médiích spousta různých zbytečných odkazů atd atd.
Na druhou stranu mě potěšilo, že jde konečně v nastavení foťáku vypnout "preview" a nemusim po každý fotce něco mačkat abych moh fotit znovu.

Ještě bych měl několik otázek
1) Všimnul jsem si, že z nastavení sms zmizely některý možnosti. Jde mi hlavně o potvrzení o přečtení u MMS. To se dá teď nastavit pro každou zprávu zvlášť těsně před odesláním. Je možný nějak změnit defaultní nastavení těchto věcí abych to nemusel měnit s každou odesílanou zprávou?

2) Kde stáhnout nový aplikace? Jasně, možností je spousta, jde mi hlavně o google mapy nebo jakýkoli jiný mapy kde by fungovala navigace. Mapy na seznamu pro w995 nefungují. Google W995 už asi taky nepodporuje...

Díky za help a poznámky Smajlík
uložena
M.Čermák
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Shiho Black+IM502+8GB & Shakira White+8GB
Příspěvků: 1350


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #14 v: 06. Únor 2012, 14:13 »

na navigaci byl nejlepsi wayfinder,ale ten uz dlouho neexistuje potom co vyvojare koupil vodafone.jeste bys mohl sehnat wetravel,to je asi nejlepsi javova navigace,ale necekej od toho nic,tohle neni telefon na navigaci,navigace je jakysi bonus,citlivost je strasna.
uložena



Důležité články
Zkuste ELFy! elfpacky jsou pořád aktualizovány - C905
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: [1] 2  Vše
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Platforma A200  |  Řada W (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Otázky k W995
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.01 sekund, 19 dotazů.