SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
28. Březen 2024, 16:53

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142443 příspěvků v 9986 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Google Android  |  Root a úpravy s ním spojené (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Zkušenosti s Cyanogen ROM 7.1 na telefonech Sony Ericsson (generální diskuze)
Strana: [1] 2 3 ... 8
Poslat téma Tisk
Autor Téma: Zkušenosti s Cyanogen ROM 7.1 na telefonech Sony Ericsson (generální diskuze)  (Zobrazeno 41522 x)
Joza
Anonym
« v: 10. Říjen 2011, 18:31 »

Diskuze k následujícímu návodu - http://forum.semania.cz/index.php/topic,28584.0.html

Jak asi většina z vás ví (bleskovka bude následovat zítra), Cyanogen tým uvolni novou verzi své ROM v této chvíli i pro většinu telefonů Sony Ericsson, proto bych byl rád, kdybych si zde vyměňovali své zkušenosti s touto novou ROM. Sám mám k dispozici většinu letošních telefonů, takže ji nainstaluji do všeho, co mi padne pod ruku, začnu asi se Sony Ericssonem XPERIa Neo. Pokud už ale někdo ROM má, sem s vašimi zkušenostmi Smajlík. Toto téma slouží jako diskuze k návodu k instalaci a také pro všechny věci, které s CM souvisí.
« Poslední úprava: 15. Říjen 2011, 12:55 od Jozef Cmar » uložena
[email protected]
Uživatel
***
Telefon: SE X10 mini pro
Příspěvků: 36


Zobrazit profil
« Odpověď #1 v: 10. Říjen 2011, 18:35 »

I pro X10 MINI PRO??? kde to můžu otestovat  Cheesy Cheesy

už sem to našel,jen nevím jak to dostat do telefonu .
« Poslední úprava: 10. Říjen 2011, 18:46 od [email protected] » uložena
Kamzik911
Uživatel
***
Příspěvků: 8


Zobrazit profil
« Odpověď #2 v: 10. Říjen 2011, 18:38 »

Zkoušel jsem snad všechno, ale na Xperia neo se mi nedaří nainstalovat CM 7.1. Nahlásí mí to installation abort. :-(
http://download.cyanogenmod.com/?device=hallon, jsem nainstaloval, ale chyba.
Použil jsem Xperia neo xrecovery, ale si dělám něco špatně. Prosím poraďte, popřípadě mi sem napište co všechno budu potřebovat. Díky moc.
uložena
Joza
Anonym
« Odpověď #3 v: 10. Říjen 2011, 19:07 »

Právě na xperii Neo s tím teď taky bojuju, sice se to nainstaluje, ale telefon plně nenabhne, respektive pokaždé naběhne jinak, ale nikdy ne funkční. Vidím jen Live wallpaper a stavovou lištu no...
uložena
kohucik16
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Příspěvků: 19


Zobrazit profil
« Odpověď #4 v: 10. Říjen 2011, 19:08 »

ja som stahoval z xda ale musel som menit aj karnet naten co bol knemu prilozeny  Mrknutí na mini pro tie tlacitka  svietia nenormalne nasiel niekto kde to nastavit?? lebo ja nie musel vypnut  Angry a to je skoda
uložena
HUdasp
Uživatel
***
Telefon: SE SK17i, SE G502
Příspěvků: 1865



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #5 v: 10. Říjen 2011, 19:14 »

Neni náhodou CM7 dělanej pro Clockwork Recovery? Dle mne s pomocí xRecovery ho tam nenacpete.
uložena
Martin V.
Uživatel
***
Telefon: Sony Ericsson Xperia arc, Xperia X10, Xperia mini pro
Příspěvků: 92


Zobrazit profil
« Odpověď #6 v: 10. Říjen 2011, 20:36 »

Já to do Xperie mini pro nějak narval  Cool, na to, že s tím mám zcela nulové zkušenosti, tak se mi to tam podařilo nějak procpat. Ale zatím jsem zklamán. Market opravdu chybí, doinstalace to vypadalo pořešila, ale nejde mi přihlásit, vždy po zadání celý Market spadne. Dále mi to hlásí chybu u WIFI, ta nejde spustit a nakonec hw QWERTY klávesnice je nějaká posunutá. Pravda nevím co z toho se dá nějak pořešit, jelikož jsem vážně laik, ale zatím nejsem happy  Sad
uložena

Sony Ericsson rulezzz;-)

http://www.sonymania.cz
Kamzik911
Uživatel
***
Příspěvků: 8


Zobrazit profil
« Odpověď #7 v: 10. Říjen 2011, 21:58 »

Stahoval jsem to tady: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1183465. Ale přes to mi to nejde. Pořád mi to psalo chybu souboru, který jsem stáhl. TAk nevím co dělám špatně.:-(
uložena
Martin V.
Uživatel
***
Telefon: Sony Ericsson Xperia arc, Xperia X10, Xperia mini pro
Příspěvků: 92


Zobrazit profil
« Odpověď #8 v: 11. Říjen 2011, 08:48 »

Tak čekám na reakce uživatelů a zatím nikdo nepíše o CM v SE nic Undecided. Přišel jsem už na tolik chyb a začínám mít dojem, že chyba je u mě, že jsem jen se svými bídnýma zkušenostma nahrál ROM špatně. Nějaká zpětná vazba spokojených uživatelů by nebyla. Já nahrál CM7 do Xperie mini pro. Díky za případné info...
uložena

Sony Ericsson rulezzz;-)

http://www.sonymania.cz
Joza
Anonym
« Odpověď #9 v: 11. Říjen 2011, 09:37 »

Martine a flešoval si i přiložený kernel? Bez něj se mi telefony vůbec nerozjedou...
Jinak ale i co čtu dojmy na internetu, tak nic moc no...
uložena
Martin V.
Uživatel
***
Telefon: Sony Ericsson Xperia arc, Xperia X10, Xperia mini pro
Příspěvků: 92


Zobrazit profil
« Odpověď #10 v: 11. Říjen 2011, 10:28 »

Použil jsem ten kernel co je tu, tedy ten co ty tu používáš v návodech, což předpokládám, že bude špatně. A tak se ptám jaký kernel použít?

 Přesto mi telefon jede, ale má pár vcelku závažných much:

- chybí Android Market - doinstalovat jde, ale pak neumožní přihlásit se, takže je dále nefunkční
- číselné tlačítka hw. QWERTY klávesnice jsou posunuty o jedno tlačítko doprava
- hw klávesnice v některých režimech prostě nefunguje
- WIFI píše chybu, nejde spustit
- přední sw tlačítka svítí jak o život až to bije do očí
uložena

Sony Ericsson rulezzz;-)

http://www.sonymania.cz
HUdasp
Uživatel
***
Telefon: SE SK17i, SE G502
Příspěvků: 1865



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #11 v: 11. Říjen 2011, 11:01 »

Klasické chyby prvních Nightly. Vítejte ve světě CM7:)

- instaloval si i gapps balík?
- nahraď soubor s rozložením klávesnice defaultním (někde to u bylo)
- zbyytek bugy klasického rázu

Jinak kernel je součástí balíku s CM7, alternativní bych prozatím neužíval.
uložena
Kiwi1
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Příspěvků: 233


Zobrazit profil
« Odpověď #12 v: 11. Říjen 2011, 13:31 »

Mám úplně stejný problém jako Martin (Jak už jsem psal v jiném fóru). Po třech hodinách naprostých zklamáních po neúspěšnosti se přihlásit na google účet (Market jsem si musel sehnat na netu) jsem vrátil do mobilu zpět originál SE 2.3.4. Kernel jsem samozřejmě použil, co jsem si stáhl s balíčkem od XDA a Room nainstaloval přes xrecovary, přesně podle návodu.

Kdyby je mi podařilo přihlásit k účtu a následně doinstalovat aplikace, tak by to nemusela být zase tak špatná Room. S fiwi jsem problém neměl a na klávesnici se psalo normálně, leč občas zareagovala později a nesvítily dotyková tlačítka.

Až to bude použitelnější, určitě rád vyzkouším.
uložena

T610 -> T630 -> P990i -> C510 -> X8 -> Mini a Spiro
pogo
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Xperia PRO
Příspěvků: 446



Zobrazit profil
« Odpověď #13 v: 11. Říjen 2011, 14:12 »

pánové, ač nejsem zatím extra zastánce CM, opravdu jste nahráli komplet gapps balík (nechce se mi teď hledat, ale třeba na xda někde bude)? Protože součástí CM není (údajně kvůli právům nebo tak nějak) žádná aplikace od googlu. Po nahrání gapps, jak píše HUdasp, by účet i market měly fungovat... Samozřejmě může být chyba i někde jinde... přeci jenom je to první pokus o port CM do nových Xperek.
uložena

Alcatel OT View DB -> Sony CMD-J5 -> SE T610i -> SE K800i -> SE Xperia X1i ->
ETEN Glofiish M700 -> Vodafone 845 -> SE XPERIA PRO
HUdasp
Uživatel
***
Telefon: SE SK17i, SE G502
Příspěvků: 1865



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #14 v: 11. Říjen 2011, 14:35 »

Nemůže. Jsou v tom licence Google, které jako jediná ROM, tak CM7 splňuje. Nejnovější verze najdete zde (úplně dole). Flashnete ROMku a následně i balíček gapps. Ještě se tu můžou vynořit chytráci, co ty balíčky sjednotí - ne, fakt to nedělejte:)
uložena
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: [1] 2 3 ... 8
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Google Android  |  Root a úpravy s ním spojené (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Zkušenosti s Cyanogen ROM 7.1 na telefonech Sony Ericsson (generální diskuze)
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.008 sekund, 18 dotazů.