SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
28. Březen 2024, 17:06

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142443 příspěvků v 9986 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní  |  Co se jinam nevešlo/O tomto webu (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Sony Ericsson mění průběh záručních oprav. Přirozeně, že k horšímu...
Strana: [1] 2  Vše
Poslat téma Tisk
Autor Téma: Sony Ericsson mění průběh záručních oprav. Přirozeně, že k horšímu...  (Zobrazeno 9969 x)
Joza
Anonym
« v: 09. Červenec 2011, 18:15 »

V pondělí na toto téma vyjde článek, sem na fórum ale dám tuto zprávu již nyní. Sony Ericsson pokračuje v dobrých zprávách a změna se tentokrát týká fungování záručního servisu v České republice. Problematika je to celkem složitá, vypíchnu tedy z novinek to nejdůležitější a také následky a důsledky pro zákazníky. Tady jsou

- přímo v České republice se nebude provádět žádný stupeň oprav telefonů, tedy ani výměny příslušenství
- nově bude také Arvato pouze hubem pro sběr telefonů, stejně tak žádný jiný servis v čr už nebude dělat záruční opravy
- nově se vše bude posílat na Slovensko, kde budou opravy probíhat
- navíc Sony Ericsson na měsíc pozastavil dodávky náhradních dílů na nezáruční opravy, co bude potom nikdo zatím neví

Co to znamená v praxi?
- zákazníci už nemají možnost přinést telefon do servisu, kde by jim ho v rámci záruky rovnou opravili
- pokud budete reklamovat příslušenství, musíte dodat i záruční list a samotný telefon, vše se pošle na Slovensko a tam se bude závada řešit, budete tedy cca 3 týdny bez telefonu
- navíc platí, že vám přitom téměř jistě přehrají preventivně i software, takže přijdete o data v telefonu
- výrazné prodloužení všech záručních oprav

A já se tedy ptám? Co ještě relativně fungujícího by se v rámci SE dalo změnit tak, aby to nefungovalo? Jakkoliv jsem třeba arvato příliš nerespektoval (můj soukromý názor je, že to byla díra na peníze a popis spousty závad, co jsem viděl, tomu jen nahrává), aspoň to mělo hlavu a patu v rámci možností a byly alternativy. A teď? Teď nám SE předhodí Marii Šarapovou s modelem Active, nepochybuji o tom, že toto prodeje vytrhne...

uložena
verbatim
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: E T39m ► SE T65 ► SE T630i ► (SE T105) ► SE D(K)750i (R1DB001) ► SE K800i (R8BF003) ► SE C902 (R3EG004) ► SE W995 Silver (R1HA035) + Mini Pro (4.0.2.A.0.58)
Příspěvků: 775



Zobrazit profil
« Odpověď #1 v: 09. Červenec 2011, 20:23 »

Nic proti Slovakum (sam jsem jim z poloviny Mrknutí ), ale co na tom Slovensku maji? I dostupnost novych modelu je tam lepsi nez u nas a ted je tam presunut i servis... Takze vyhoda toho, ze jsem mel Sami-coby kamanem dohodil-uz platit nebude... To jako kvuli euru??? Fakt nevim, co to ma za smysl vse tam posilat. Akorat bude reklamce i kvuli blbosti trvat dele....
« Poslední úprava: 09. Červenec 2011, 20:26 od verbatim » uložena



SE W995 (R1HA035)+ M2 Sony 8 GB + Handsfree HPM-90 + Handsfree MW600 + MPS-70 + MS-410 + CDS-75 + CCR-70

C902 - uživatelská recenze
obluda zelená
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Nokia N8-00
Příspěvků: 253



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #2 v: 09. Červenec 2011, 20:36 »

No a také se ze SAMI daly sehnat různé nahrádní díly a příslušenství, jako gumičky k handsfree, všelijaké sluchátka, kryty apod. Tak doufejme, že to co nejdříve obnoví.
uložena

Občas se tady objevím.
Motorola T180 -> Nokia 3140 -> SE Z600 -> Nokia 3410 -> SE K750i -> SE K790i -> Nokia N8-00
Nitram47
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SE c905 / w995 / c902
Příspěvků: 319



Zobrazit profil
« Odpověď #3 v: 09. Červenec 2011, 21:14 »

tak u nas tiez tie servisy nestoja ani za ....
uložena

Sasakr
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Nokia E5
Příspěvků: 745



Zobrazit profil
« Odpověď #4 v: 09. Červenec 2011, 21:28 »

Smějí mi vůbec vzít telefon, když budu chtít jen reklamovat sluchátka k němu dodávaná?
uložena

obluda zelená
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Nokia N8-00
Příspěvků: 253



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #5 v: 09. Červenec 2011, 21:53 »

Když brácha reklamoval sluchátka u W910i, tak chtěli i mobil.
uložena

Občas se tady objevím.
Motorola T180 -> Nokia 3140 -> SE Z600 -> Nokia 3410 -> SE K750i -> SE K790i -> Nokia N8-00
Joza
Anonym
« Odpověď #6 v: 09. Červenec 2011, 21:59 »

To Sas - smějí, reklamuješ výrobek jako celek a tohle je čistě věcí výrobce...
uložena
Srandista
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: K510i, K610im, W995, Xperia Arc Blue
Příspěvků: 262



Zobrazit profil
« Odpověď #7 v: 10. Červenec 2011, 11:50 »

verbatim: Na slovensku je autorizovany servis SE, ktory moze opravovat telefony az po level 5 (level 6 - cize preletovavanie procesorov, zmenu IMEI a podobne opravy uplne najvyssieho razu robia uz len v Madarsku), a opravuje telefony zo Slovenska, Ceska, Rakuska a po novom tusim zo Slovinska alebo Chorvatska.

Jozef Cmar : SW sa v telefone ma prehrat VZDY, to je nariadenie priamo zo SE, takze telefon bez zakaznikovych dat pride nie asi, ale urcite. Arvato stejne v poslednej dobe robil len opravy do levelu 2, coz v dobe, kedy SE na dosky letuje oproti minulosti napr. aj vibratory, mikrofony alebo systemove porty vela oprav asi nebolo.
uložena
Joza
Anonym
« Odpověď #8 v: 10. Červenec 2011, 12:28 »

to téměř jistě taky z mé strany znamenalo, že telefon se s daty vrátí jedině omylem Smajlík
uložena
Daff.Cz
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Sony Ericsson Xperia Arc S Midnight Blue
Příspěvků: 117



Zobrazit profil
« Odpověď #9 v: 10. Červenec 2011, 16:17 »

hmmm takže jsem asi se Sony Ericssonem nadobro skončil... ted mám xperii play, ale až vyjde novej iPhone jdu do něj a SE ať jde třeba do háje a nebo zkrachuje... jako toto už fakt ne, co je moc to je moc...
uložena

Až umřu, pohřběte mě prosím tváří dolů, aby mi celý svět mohl políbit prdel. Mrknutí
peetr_
Uživatel
***
Telefon: X10 mini
Příspěvků: 110


Zobrazit profil
« Odpověď #10 v: 10. Červenec 2011, 16:56 »

SE má zase za jedna.
Ačkoli já na tom s Motorolou nejsem o nic lépe. :-)
Budu si muset repráček vyměnit sám. Doufám, že budu šikovný a zachovám vodotěsnost. :-)
uložena
r_man
Uživatel
***
Telefon: xperia x8
Příspěvků: 18


Zobrazit profil
« Odpověď #11 v: 13. Červenec 2011, 08:21 »

Viděl bych v tom jedno pozitivům,když budu reklamovat tel. tak se budu modlit aby to nestihli do 30 dní.Po vrácené částky si vyberu jiní mobil,spíš jinou značku.
Jen vymyslet nějakou závadu…
uložena
asahi
Uživatel
***
Telefon: Xperia X1
Příspěvků: 161



Zobrazit profil
« Odpověď #12 v: 13. Červenec 2011, 08:26 »

Viděl bych v tom jedno pozitivům,když budu reklamovat tel. tak se budu modlit aby to nestihli do 30 dní.Po vrácené částky si vyberu jiní mobil,spíš jinou značku.
Jen vymyslet nějakou závadu…

Na tohle jsem taky myslel.  Grin

Prehrani sw mi nevadi, ja kdyz davam mobil do servisu tak automaticky delam hr, nechci aby se kdokoliv hrabal v mym nastaveni a datech.
uložena
martinz01
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SE X10i
Příspěvků: 83



Zobrazit profil
« Odpověď #13 v: 13. Červenec 2011, 13:47 »

Tak tohle dělala i Nokia. Některé opravy se prováděli na Slovensku. SW také přehrávají automaticky jak Nokie, tak Samsungy i LG. Takže jde spíš jen o nastavení podmínek jako ostatní výrobci. Pokud chci reklamovat příslušenství, posílám i telefon. Normálka u všech výrobců včetně Apple. Většina servisů to ale toleruje i bez telefonu.
uložena

Sony CMD-J5, Sony Ericsson T300, T610, T630, S700i, D750i, W800i, K750i, W550i, W900i, K800i, Z610i, W880i, K850i, C905, Satio, X10i.
pogo
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Xperia PRO
Příspěvků: 446



Zobrazit profil
« Odpověď #14 v: 13. Červenec 2011, 14:05 »

Po všech pokusech se servisama, co tady SE prováděl, mi paradoxně nejlépe vyhovovalo ARVATO - první reklamace strašná, ale ostatní dvě bez problémů. Rozhodně byly lepší než GSMobile...
To, že se bude zasílat na Slovensko, mě zas tak nevadí - Acer má taky servis pro CZ, SK, HU a bůhví koho ještě v Brně a docela to funguje.
S tím nedodáváním náhradních dílů to je docela hnus.
uložena

Alcatel OT View DB -> Sony CMD-J5 -> SE T610i -> SE K800i -> SE Xperia X1i ->
ETEN Glofiish M700 -> Vodafone 845 -> SE XPERIA PRO
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: [1] 2  Vše
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní  |  Co se jinam nevešlo/O tomto webu (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Sony Ericsson mění průběh záručních oprav. Přirozeně, že k horšímu...
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.007 sekund, 18 dotazů.