SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
28. Březen 2024, 18:47

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142443 příspěvků v 9986 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Google Android  |  Root a úpravy s ním spojené (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Froyo ROM pro X8 (vlastní modifikace) - diskuze
Strana: 1 [2] 3 4 ... 6
Poslat téma Tisk
Autor Téma: Froyo ROM pro X8 (vlastní modifikace) - diskuze  (Zobrazeno 35739 x)
mars
Anonym
« Odpověď #15 v: 18. Červenec 2011, 08:39 »

no, takže bych to specifikoval na problém SE, ne Androidu.  Mrknutí

jinak máš pravdu, zkušeností s MT mám velmi málo, spíše vlastně žádné  Roll Eyes  Cheesy

uložena
Joza
Anonym
« Odpověď #16 v: 26. Červenec 2011, 19:05 »

Jelikož budu X8 v nejbližší době opět vracet, provedu ještě jednu aktualizaci ROM o nové verze programů a následně už to dále půjde bez podpory, každopádně zkušenosti mám docela pozitivní, fungovala výborně, se standardní ROM nesrovnatelné. Pozici X8 ale nyní zaujme těžší kalibr - XPERIA Neo Smajlík
uložena
gsmman
Uživatel
***
Telefon: SE Ray
Příspěvků: 23


Zobrazit profil
« Odpověď #17 v: 31. Červenec 2011, 08:43 »

Zdravim,je tu nekde popsan postup jak tu ROMku napasovat do mobilu?...nemam s tim zadne zkusenosti ale nerad bych zakysl na 2.1 kdyz to tu tak vsichni vychvaluji:)
uložena
Joza
Anonym
« Odpověď #18 v: 31. Červenec 2011, 12:27 »

ROM se instaluje přes REcovery menu, takže postup je následující
1. aktualizovat přes SEUS na aktuálně nejnovější FW (pokud ho zatím nemáte)
2. nainstalovat recovery dle návodu
3. samotná instalace přes recovery menu už je jednoduchá a je zde popsaná
uložena
Kraken1
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: D750i, X8
Příspěvků: 1


Zobrazit profil
« Odpověď #19 v: 04. Srpen 2011, 11:56 »

Jinak pro ostatní jsem trochu upravil poslední modifikaci FroyoBread, takže kdo chce, může testnout Smajlík

opraveny spíše drobnosti, dohozený budík a ponechané i defaultně nainstalované mapy, navíc přidán nejnovější Zeam launcher

http://www.multiupload.com/7UBO0885I5

Tak jsem dnes testnul na své X8 a už jsem nenabootoval Sad možná něco v postupu (dělal jsem to poprvé):

1) Rootnutí a instalace xRecovery podle http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1046605 (včetně kontroly posledního fw, os a zálohy)
2) stažení .zip z uvedeného odkazu, nahrání na SD kartu (telefon normálně nabootoval)
3) reboot do xRecovery - Install custom zip - Choose custom zip - najdu soubor (nahrán v /sdcard/xRecovery) a dám instalovat
4) instalace proběhne (ohlásí úspěšné dokončení) - Reboot phone
5) zobrazí se logo FroyoBread, pak logo "Android", po kterem ctyrikrat probehne lesk (snad je jasne, co tim myslim) a pri patem prubehu se zasekne se stredem na "O" a dal uz bud nic nedela nebo logo "Android" problikne a cyklus (probihani lesku) se opakuje - nekdy vicekrat (nechal jsem to vic nez 10 minut)... nakonec bud skonci ve vecne smycce, nebo se definitivne kousne Sad zadne tlacitko nereaguje, musim vyndat baterku... a kazde dalsi spusteni je stejne

Všechna data mám zálohována (jak přes MyPhoneExplorer včetně fotek), tak před instalací přes xRecovery - ke své věčné blbosti jsem zálohu přesunul z SD karty do počítače, takže případná obnova bude patrně komplikovanější.

Máte někdo radu, co s tím? Předem díky moc!
uložena
Joza
Anonym
« Odpověď #20 v: 04. Srpen 2011, 13:38 »

jaký firmware jste měl před instalací ROM?
uložena
dbts25
Uživatel
***
Telefon: Sony Ericsson Xperia X8
Příspěvků: 29



Zobrazit profil
« Odpověď #21 v: 04. Srpen 2011, 18:44 »

@Kraken1: V postupe instalacie mi chyba full wipe (factory reset). Ten je potrebne urobit pri prechode na vyssiu alebo nizsiu verziu Androidu. Myslim ze po urobeni full wipe by mala ROM v pohode nabehnut (ak je firmware spravny)
uložena

Sony Ericsson Xperia X8
Phoenix
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Xperia™ X8
Příspěvků: 508



Zobrazit profil
« Odpověď #22 v: 06. Srpen 2011, 14:47 »

Zdravím jak dlouho trvá to první nastartovaní mobilu mě to klečí u nazvu android už asi 10 min

Edit: zjistil sem že jak je napis Android tak jak to problikava tak vždy asi po 15 s to problikne černy a zase valí dál


Edit2: Už sem na to přišel, zapoměl sem na uplně poslední krok po instalaci. Nicméně dodám že ROMka se mi moc libí ale funkčnosti mi přijde nedoladěna, neustale někde něco zamrza nebo padá. Celkově rychlost telefonu je sice o něco malo lepší než Eclair ale čekal sem víc (jen můj osobní názor, jestli někdo ví proč mi zamrzaji aplikace resp. cely tel. a proč padají, byl byc vděčný za vysvětlení resp. rady jak se toho zbavit)
« Poslední úprava: 07. Srpen 2011, 08:35 od Phoenix » uložena

Android 4ever
T290>K510>V630>C902>Satio™>Xperia™ X8
Joza
Anonym
« Odpověď #23 v: 07. Srpen 2011, 12:07 »

Osobně jsem s touto ROM nezažil restart, takže těžko říci... Neobnovoval jste třeba zálohu?
uložena
Phoenix
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Xperia™ X8
Příspěvků: 508



Zobrazit profil
« Odpověď #24 v: 07. Srpen 2011, 12:56 »

Mě se nerestartuje, nicméně nefunguje korektně vždy něco na chvilku zamrzne a běh není plynuly
uložena

Android 4ever
T290>K510>V630>C902>Satio™>Xperia™ X8
Joza
Anonym
« Odpověď #25 v: 13. Srpen 2011, 09:57 »

Nakonec přeci jen upravím i stávající 2.3.5 ROM... Změn je hodně a za těch pár hodin práce to stojí, třeba se bude líbit i vám Smajlík

Edit - můžete testovat http://www.multiupload.com/Y92AUXQGUT
« Poslední úprava: 13. Srpen 2011, 16:26 od Jozef Cmar » uložena
Kiwi1
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Příspěvků: 233


Zobrazit profil
« Odpověď #26 v: 14. Srpen 2011, 11:10 »

Nakonec přeci jen upravím i stávající 2.3.5 ROM... Změn je hodně a za těch pár hodin práce to stojí, třeba se bude líbit i vám Smajlík

Edit - můžete testovat http://www.multiupload.com/Y92AUXQGUT

Chybí ti tam klávesnice, nemůžu se přihlásit do google ani napsat smsku.   Lips sealed

EDIT: Při nové sms mi to píše: Otevřete klávesnici a napište zprávu.
« Poslední úprava: 14. Srpen 2011, 11:14 od Kiwi1 » uložena

T610 -> T630 -> P990i -> C510 -> X8 -> Mini a Spiro
Joza
Anonym
« Odpověď #27 v: 15. Srpen 2011, 18:00 »

mrknu na to, X8 jsem jedinou netestoval, ale úpravy jsem dělal naprosto analogicky jako u ostatních ROM (ale chyba se stát může). Opravím a nahodím nový link

Edit - tady je Smajlík http://www.multiupload.com/41WK8HOZVN
« Poslední úprava: 15. Srpen 2011, 21:28 od Jozef Cmar » uložena
Joza
Anonym
« Odpověď #28 v: 20. Srpen 2011, 19:13 »

Ač jsem se původně zařekl, že již nikdy, dnes vydána upravená verze (a tentokrát skutečně poslední).

- doinstalován launcher z XPERIE Mini
- odstraněné mapy (zabírají mnoho místa)
- přidána aplikace CPU Control (stará se o frekvenci procesoru a šetří baterii)
- nové fonty z telefonů Motorola
- změna grafiky v menu/nastavení na původní (hezčí)
- drobnosti...

http://www.multiupload.com/IKHHIMM32J


« Poslední úprava: 28. Srpen 2011, 09:08 od Jozef Cmar » uložena
xdavidoff11
Uživatel
***
Telefon: SE X10mini
Příspěvků: 7


Zobrazit profil
« Odpověď #29 v: 02. Říjen 2011, 20:45 »

No panove tak sem i zda , ze jsme si neco podupal:)))
Uz mi proslo prilis mnoho telefonu, ze ani nevim co pouzivam. Pozor ted pointa:
Misto upravene romky pro x8 jsme si tam dal pro x10 mini. Tohle jsem delal prvne, co ted?Smajlík
uložena
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: 1 [2] 3 4 ... 6
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Google Android  |  Root a úpravy s ním spojené (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Froyo ROM pro X8 (vlastní modifikace) - diskuze
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.008 sekund, 17 dotazů.