SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
28. Březen 2024, 16:50

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142443 příspěvků v 9986 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní  |  Co se jinam nevešlo/O tomto webu (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Sony Ericsson je na prodej (?)
Strana: [1] 2  Vše
Poslat téma Tisk
Autor Téma: Sony Ericsson je na prodej (?)  (Zobrazeno 11098 x)
321654
Anonym
« v: 23. Duben 2011, 11:37 »

http://mobil.idnes.cz/sony-ericsson-je-udajne-na-prodej-zajem-maji-cinane-fw7-/mob_sonyericsson.asp?c=A110420_135312_mob_sonyericsson_ada


co si o tom myslíte?
uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1 v: 23. Duben 2011, 11:56 »

Myslím, že málokdo to považuje za dobrou zprávu.

Dovolím si citovat první komentář (autor: skejpa) k odkázanému článku:
Cituji
Proč to chtěj prodat zrovna teď, když začali dělat pořádný telefony Huh Proč ne před 2 rokama ? Ale teď když to nastartovali ? Přijde mi to nějaký divný..
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
Piti20
Uživatel
***
Telefon: C905, Xperia X10 mini pro, C510
Příspěvků: 963


Zobrazit profil
« Odpověď #2 v: 23. Duben 2011, 11:57 »

ked tu nie je to tlachanie clovek ani nevie kde ma zakladat temu Smajlík

tak je to imho v prdeli, ak sa ho zbavia a predaju ho Cinanom, tak ja teda koncim a radsej pojdem a dum dal, viem ze takmer vsetko sa dnes vyraba v cine ale myslim ze este aj ked cinania to budu mat pod palcom tak to uz nebude stary dobry SE...

Ja uz len dufam ze ked sa uz zbavia SE tak aspon Sony zacne samo za seba nejake telefony vyrabat...
uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #3 v: 23. Duben 2011, 11:59 »

Taky jsem hledal Tlachání, ale tento název je IMHO výstižnější a nebude svádět k tlachání o opravdu čemkoli, jak jsme tu kdysi mohli vidět.

Jediná dobrá zpráva je, že to zatím není definitivní a jisté.
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
HUdasp
Uživatel
***
Telefon: SE SK17i, SE G502
Příspěvků: 1865



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #4 v: 23. Duben 2011, 12:11 »

Možná logický krok. S těma Číňanama bych to neviděl tak tragicky. Koupili Volvo a Jaguar a ty značky jdou v kvalitě svých produktů nahoru (potažmo ve výsledcích prodejů) a třebas Volvo se opět začalo angažovat i ve sportu (WTCC - yes!). Obávat by se měli zaměstnanci továren v Japonsku, my jako zákazníci bychom z toho měli mít jen profit (Číňané se už naučili dělat mobilní telefony - viz ZTE Blade anebo Meizu M8 nebo jak se jmenuje), tak jen k tomu chtějí známé logo. Myslim, že Sony tak celkově jde tak trošku do kytek - vyjma herní divize nic extra.

EDIT: Myslel jsem Meizu M9, M8 je krám:)
« Poslední úprava: 23. Duben 2011, 14:55 od HUdasp » uložena
Piti20
Uživatel
***
Telefon: C905, Xperia X10 mini pro, C510
Příspěvků: 963


Zobrazit profil
« Odpověď #5 v: 23. Duben 2011, 12:22 »

ja im stale nejako neverim, ani s tym volvom ked si uz zacal nie je boh vie co lebo podla mna doteraz pani zili len z toho co uz bolo rozpracovane a hned prvy koncept ktory vymysleli oni krici do sveta: navrhli ma cinania Smajlík http://www.ototrick.com/wp-content/uploads/2011/04/2011-volvo-concept-universe-wallpapers-504x356.jpg
Co sa tyka telefonov, tak je mi uz dlhsie jasne ze cinania vedia vyrabat lacno aj pekne, ale proste sony ericsson to uz nebude. Nech si kazdy hovori co chce ale telefon SE maju v sebe nieco co momentalne ziadny iny vyrobca neponuka a tato oblast asi padne za obet a z SE sa nam stane klasicky vyrobca placiek.
A preco to rozbehli a predali? No tazko povedat ale ked sme uz zabrdli do aut tak u volva to bolo presne rovnako, ked zacali konecne ako tak zarabat tak ho rychlo predali, to iste Jagur a pod. Tazko povedat preco je to tak, myslim si ze to bude sposobene tym ze keby predavali stratovu firmu dostali by asi omnoho menej ako predat firmu ktora nabera opat dych...
uložena
Joza
Anonym
« Odpověď #6 v: 23. Duben 2011, 13:35 »

Sice jsem to chtěl nechat až zítra na článek (který ale stejně vyjde), ale něco napíšu už sem a jsou to důvody, proč to podle mého neklapne. Tato transakce by totiž nebyla výhodná ani pro jednu stranu...

Pro čínského partnera
- SE nemá moc patentů a podobných věcí, téměř vše patří Sony
- renomé SE není v dnešní době žádná výhra
- prodeje SE za moc nestojí

Pro Sony Ericsson (potažmo Sony)
- přišel by o kontrolu nad PlayStation v telefonech
- je zbytečné prodat firmu, která jde nahoru
- získal by tím minimum financí
uložena
Ganimed
Administrátor
*****
Pohlaví: Muž
Telefon: LG G7
Příspěvků: 2395



Zobrazit profil
« Odpověď #7 v: 23. Duben 2011, 14:38 »

Myslim že by Sony nepřišel o žádnou kontrolu, jelikož známky jako jsou PlayStation, Walkman atd patří jemu tak je jasné že je prodávat s mobilní divizí určitě nebude, podle mne si všechny tyto vychytávky vezme, čínská firma která si pak SE koupí asi těžko pak bude vyrábět telefony s Walkman, exmor, cyber shot nebo play station, budou vyrábět telefony Sony Ericsson ktere budou podobné takovym humačum jako jsou Meizu a budou tak mrvit telefony jak to dělá u SE Sagem. Jakákoliv podpora tím padne a SE dopadne jako Siemens. Je to humus  Cry

Ještě že mám pár Sony Ericssonů na památku, nikdy je neprodám.  Cry
uložena

Piti20
Uživatel
***
Telefon: C905, Xperia X10 mini pro, C510
Příspěvků: 963


Zobrazit profil
« Odpověď #8 v: 23. Duben 2011, 15:25 »

Ganimed, moja rec.

Xperiu X10 mini pro a C905 (ked sa mi ju podari dat dokopy) zabalzamujem a vystavim do vytriny a potom uz len budem(e) spominat na stare dobre casy ked SE robilo este telefony. Ach jaj...
uložena
figycom
Anonym
« Odpověď #9 v: 23. Duben 2011, 15:38 »

čínskej SE tak to si koupim čím více čárek tím více ADIDAS Grin Cheesy Shocked //////////// Tongue
uložena
Piti20
Uživatel
***
Telefon: C905, Xperia X10 mini pro, C510
Příspěvků: 963


Zobrazit profil
« Odpověď #10 v: 23. Duben 2011, 15:57 »

mohli by sme urobit zbireku a kupit SE, neverim ze by sme neboli prosperujuci Cheesy

edit: inak kupovat si teraz novy SE, dvakrat  si rozmyslim a radsej pockam ako sa k situacii vyjadri sony a ericsson pretoze kupit si novy telefon za 400 eur a po dvoch mesiacoch prist na to ze uplne stratil podporu... no neviem, toto nijak predajom SE nepomoze.

inak zaujimave ze takuto spravu zatial nezverejnil nikto z velkych medii ako engadget.com a podobne, hladal som aj na murtazinovom twitteri a ten to skutocne napisal:
Just rumour but sources are real. SE looking for buyer. They talked about that privately with some chineese companies. Like Siemens and BenQ
« Poslední úprava: 23. Duben 2011, 16:12 od Piti20 » uložena
mizzou
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: C905, W995, Vivaz, Xperia X10, Xperia Arc
Příspěvků: 56



Zobrazit profil
« Odpověď #11 v: 23. Duben 2011, 17:18 »

vobec to nevidim realne, hlavne po vyhlaseniach a planoch samotneho SE, cele je to blbost, cinania nepotrebuju kupovat, okopcia a vyjde ich to lacnejsie... obycajna kacica, treba byt stale v kurze aj ked sa nic nedeje, vsak pan Murtazin  Shocked
uložena
Nitram47
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SE c905 / w995 / c902
Příspěvků: 319



Zobrazit profil
« Odpověď #12 v: 23. Duben 2011, 18:05 »

uvidite, ze nakoniec k nicomu nepride  Tongue aj ked SE ako opustil poriadne "dumb" telefony, uz ma moc nezaujima. Cry
uložena

Joza
Anonym
« Odpověď #13 v: 23. Duben 2011, 18:10 »

OT: ono hloupé telefony se ještě objeví, ale už to nebude v takovém množství. V době, kdy tady máme dostatečně kvalitní Android s obrovským potenciálem a jistotou dalšího vývoje není vývoj vlastní platformy pro každého. Hloupé telefony moc nevydělávají, dříve vydělávaly topmodely jako C905, ale kolik lidí by dalo dnes za telefon bez OS třeba 10 tisíc? Ač jsem těmto telefonům fandil, já ne. A vše je o penězích, co si budeme říkat
uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #14 v: 23. Duben 2011, 19:07 »

No, pokud je to reálné, tak mi asi něco přecejen uniká:
* Vlastníci třeba tuší/ví nějaký problém do budoucna nebo nevímco, takže to chtějí prodat co nevidět.
* Možná zájemce dal opravdu slušnou nabídku, ale zase, něco, co mi uniká, by mělo být za tím. Třeba nějaký supervýnosný záměr.

Na jedné straně je reálně nevypadající jednání o obchodu, na druhé straně je novinář, který přinesl již tolik informací, které se časem ukázaly jako pravdivé...

EDIT: Ještě mě napadá snaha zvýšit zájem akcionářů. Je to zatím nejrozumnější vysvětlení, co mě napadlo.
« Poslední úprava: 23. Duben 2011, 19:09 od v6ak » uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: [1] 2  Vše
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní  |  Co se jinam nevešlo/O tomto webu (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Sony Ericsson je na prodej (?)
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.008 sekund, 18 dotazů.