SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
11. Prosinec 2023, 20:43

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142432 příspěvků v 9977 tématech od 23751 uživatelů
Nejnovější uživatel: dlatkojan23
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Google Android  |  Návody  |  Návody pro Android 2.1 (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Xrecovery, JIT a alternativa Apps2SD (X10 Mini Pro) ! UPDATE pro FW 2.1.1.A.0.6
Strana: [1]
Poslat téma Tisk
Autor Téma: Xrecovery, JIT a alternativa Apps2SD (X10 Mini Pro) ! UPDATE pro FW 2.1.1.A.0.6  (Zobrazeno 7663 x)
D3VL3R
Uživatel
***
Telefon: Xperia Neo
Příspěvků: 15


Zobrazit profil WWW
« v: 16. Únor 2011, 17:24 »

Můj návod z http://www.goo.gl/H1iYk

POZOR pro ty, co aktualizovali na FW 2.1.1.A.0.6, který se dnes objevil ke stažení:
Pokud jste ještě neaktualizovali, platí návod níže. Pokud jste aktualizovali, ale ještě neprovedli věci zmiňované v tomto článku, tak se pro vás mění akorát Root, který přes Z4root už nejde, aplikujte root pomocí tohoto návodu:

Root 2.1.1.A.0.6:


1. Stáhnout "SuperOneClick". (nutná registrace na XDA)
2. Povolit v mobilu "Ladění USB". (nastavení-aplikace-vývoj)
3. Připojte telefon k "PC" a vyberte mod "Nabíjení telefonu".
4. Otevři "SuperOneClick" a klikni "Root".
5. Počkej...
6. Jakmile je hotovo, restartuj.

Pro ty, co už aplikovali návod níže na starším FirmWaru:
Pokud jste měli na předešlém FW link2sd + JIT a aktualizovali jste, je nutné provést znova root, podle návodu výše. Potom provést znovu aplikaci Xrecovery + JIT podle návodu níže. Určitě vám zmizely ikonky, které jste měli nalinkované, stačí znova nainstalovat Link2SD a restartovat telefon. Některé aplikace nefungují, zejména ty, co potřebují přístup k datům telefonu a internetu (Gallery, ICQ, Twitter atd...), hry by měli funguvovat. U nich je nutná odinstalace, obnovení ze zálohy z Titanum Backup (ten nemá práva po prvním spuštění, klikněte na Problémy? a stáhněte BusyBox). Kdo si nezálohoval, má smůlu, ale pokud se pouštíte do takovýchto zákroků do telefonu, je to nutností!

Xrecovery + JIT (zvýšení výkonu)


Pokud se vám zdá váš telefon pomalý, je způsob jak jen urychlit. Kouzlo je v kompilátoru Just-In-Time, dále jen JIT. Tento JIT dokáže výrazně urychlit chod aplikací, přesná definice je popsána na Wikipedii. Instaluje se jednoduše přes Xrecovery menu, což je menu pro zálohování a obnovu celého systému, jak co funguje je popsáno na XDA forum. JIT si stáhněte zde. Nakopírujte bez rozbalování někam na SD kartu. První je třeba nainstalovat Recovery, předpokladem je permanentní Root telefonu a nainstalovaný program Root Explorer, který stáhnete z Marketu nebo jinak. Zkontrolujte si v něm, zda máte oprávnění prohlížení složky Systém. Teď si musíte stáhnout a nakopírovat na kartu Xrecovery (odkaz na X10 mini pro), samozřejmostí je rozbalení! Na SD kartě máte teď 3 soubory, které si někam umístíte do prázdné složky. Po odpojení od PC, spusťte Root Explorer a najeďte do složky s těmito soubory. Ty zkopírujte pomocí multivýběru, ať zbytečně nekopčíte po jednom souboru a všechny tři přesuňte do adresáře system/bin. Potom ještě u každého nastavte permissions, které provedete dlouhým stiskem daného souboru (busybox…), přičemž všechno zaškrtáte. Pokud vám nejde přesunout tyto soubory, nebo jim udělit práva, zapněte možnost funkci r/w (read/write). Vše je dokončeno, stačí restartovat telefon a pomocí opakovaného mačkání tlačítka zpět při bílém logu Sony Ericsson, vám najede menu. Teď se vrátíme na začátek a vzpomeňte si, kde jste umístili JIT Enabler. Pomocí Recovery vybereme položku install custom.zip - na kartě vyhledejte JIT_enabler.zip a nainstalujte.

Ovládání XRecovery:
Pohyb nahoru a dolů pomocí ovládání hlasitosti, prostřední tlačítko je potvrzení.

Aplikace na SD kartu

Jelikož vnitřní paměť telefonu není nikterak velká (222 MB), brzy se zanese a pokud nemáte odstraněny přebytečné systémové aplikace, tak ještě rychleji. Nová verze Android umožňuje instalovat aplikace na paměťovku, jenže OS 2.1 ne. Šikovná komunita přišla s možností přenést soubory na kartu pomocí Apps2SD, který je problémový v tom, že se složitě instaluje a nemáte přehled o tom, co se nachází na SD kartě a co v telefonu, takže ztrácíte nad telefonem kontrolu, nedej tomu, pokud se vám karta ztratí nebo zničí, pak zbývá jen nahození kompletně nového OS přes PC Companion. Alternativní aplikací je Link2SD, kterou máte viditelnou na ploše a pracuje se s ní, jako s normálním manažerem a hlavně je zdarma. Prvním krokem je si připravit SD kartu, to znamená zálohovat si ji na počítač, někde do prázdné složky, jelikož se během procesu vymaže a bude nutné na ni svá data znovu nahrát. Nyní je nutné na ní vytvořit sektory a to pomocí programu Partition Wizard. V něm se vám vaše paměťovka zobrazí třeba jako zařízení F:, které smažete pomocí horního ovládacího panelu tlačítkem Delete.Nyní vytvořte 2 sektory, oba jako primární a jeden jako FAT32, kterému přidělíte tolik místa, aby druhému zůstal 1GB.Druhý, tedy ten s velikostí 1GB vyberte jako Ext2, jak popisujte obrázek a vše potvrďte fajfkou vlevo nahoře (Apply).Teď máte připravenou kartu, takže ji odpojte od PC a telefon vám bude hlásit prázdnou kartu. Proveďte restart telefonu a karta je už funkční. Opět mobil připojte k PC a nakopírujte si svou zálohu zpět, pokud se bude ptát na přepsání tak jej potvrďte. Až bude vše hotovo, zase mobil odpojte a spusťte Link2SD, je jedno, kdy jste jej nainstalovali. Ten požádá o root práva, které potvrdíte a napíše vám, že potřebuje restart, aby mohl ověřit druhý prázdný sektor. Restartujte jej a po dalším zapnutí programu by vám už nemělo najet žádné upozornění a můžete umísťovat své nainstalované aplikace na kartu pomocí linků. Doporučuji nalinkovat všechno naráz (kromě Link2SD a systémové aplikace nejdou), protože vám všechny ikonky nalinkovaných programů zmizí. Neděste se, stačí restartovat telefon a zase je vidíte. Znovu spusťte Link2SD a levým tlačítkem na mobilu se vám otevře menu, kde vyberte Market Fix, pro obnovení spojení s Marketem. To je vše, teď můžete házet aplikace na kartu, ale pokaždé musíte restartovat, doporučuji tedy aplikace nashromáždit, než to dělat po jedné. Hodně štěstí.

Diskutovat muzete zde: http://forum.semania.cz/index.php?topic=27820.0
« Poslední úprava: 17. Únor 2011, 10:26 od Ganimed » uložena
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: [1]
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Google Android  |  Návody  |  Návody pro Android 2.1 (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Xrecovery, JIT a alternativa Apps2SD (X10 Mini Pro) ! UPDATE pro FW 2.1.1.A.0.6
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.006 sekund, 18 dotazů.