SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
25. Září 2023, 05:03

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142432 příspěvků v 9977 tématech od 23752 uživatelů
Nejnovější uživatel: dlatkojan23
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Google Android  |  Návody  |  Návody pro Android 2.1 (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Flasher - program na úpravu telefonů Sony Ericsson (Root, Flash, Recovery... )
Strana: [1]
Poslat téma Tisk
Autor Téma: Flasher - program na úpravu telefonů Sony Ericsson (Root, Flash, Recovery... )  (Zobrazeno 7801 x)
Joza
Anonym
« v: 23. Leden 2011, 12:58 »

Na XDA se před pár dny objevila nová verze Flasheru, tentokrát ale autorem už není pouze Bin4ary, ale vzhledem k nedostatku času mu pomáhá další uživatel Androxyde a změny v programu jsou natolik rozsáhlé, že jsem se rozhodl mu věnovat samostatný návod a diskuzi. Tento program totiž umí spoustu šikovných věcí, které jinak musíte dělat pomocí několika návodů a to ještě občas v různé obměně pro různé telefony. Nyní vám na většinu úprav stačí tento jediný program, který navíc funguje pro všechny telefony a kromě flashování firmwaru a třeba rootování zvládne také instalaci Recovery, Busyboxu, pročištění telefonu, instalaci doplňkových aplikací a mnoho dalšího. Za sebe program jednoznačně doporučuji, ušetří vám čas. Tento návod není tak úplně typickým návodem, věnuje se totiž programu a různým zkušenostem, které z jeho použití vzniknou. Nebudu se věnovat moc tomu, jak v programu aplikovat jednotlivé úpravy, spíše si je postupně projdeme. Pojďme tedy na to.

1. nejprve je potřeba program stáhnout a následně nainstalovat. Download je tady (jedná se o samorozbalovací archiv)
http://www.edisk.cz/stahni/74252/FlashTool_0.2.5.exe_35.94MB.html

2. před samotným připojením telefonu doporučuji povolit instalaci neznámých aplikací a stejně tak povolit také ladění, obojí najdete v nastavení/aplikace

3. nyní už se konkrétně můžeme podívat na menu programu a jednotlivé funkce, které nabízí. Program (možná že zatím) není v češtině, je ale velmi jednoduchý a textu je zde stejně minimum, většina věcí se navíc jmenuje česky i anglicky naprosto stejně, takže se není čeho bát. Pojďme se tedy projít ty nejdůležitější (záměrně neříkám všechny) funkce, které flasher nabízí- aktualizace firmwaru (je nuté stáhnout zvlášť)
- rootování telefonu
- instalace recovery
- možnost pročištění telefonu
- instalace doplňkových aplikací
- práce s root právy

4.  toto myslím, že jako základní přehled stačí. Používání programu je velmi intuitivní a jednoduché, vždy to chce si jen předem ujasnit, o jakou úpravu se vám jedná a mít alespoň základní přehled o tom, co se přitom v telefonu děje (a tím pádem třeba rozlišit, jestli připojovat telefon ve flash módu nebo třeba v režimu ladění). Pokud ale máte jakékoliv otázky, poznatky nebo vlastní dojmy, níže najdete odkaz na diskuzi, kde se můžete naplno projevit

Diskutovat o tomto programu můžete zde:
http://forum.semania.cz/index.php?topic=27727.0


« Poslední úprava: 25. Leden 2011, 09:53 od Jozef Cmar » uložena
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: [1]
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Google Android  |  Návody  |  Návody pro Android 2.1 (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Flasher - program na úpravu telefonů Sony Ericsson (Root, Flash, Recovery... )
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.006 sekund, 16 dotazů.