SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
29. Březen 2024, 08:26

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142443 příspěvků v 9986 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní  |  Programy pro mobilní telefony (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: TrekBuddy - mapy zdarma pro každý telefon Sony Ericsson (generální diskuze)
Strana: [1] 2  Vše
Poslat téma Tisk
Autor Téma: TrekBuddy - mapy zdarma pro každý telefon Sony Ericsson (generální diskuze)  (Zobrazeno 24128 x)
Joza
Anonym
« v: 16. Leden 2011, 18:16 »

Aplikace TrekBuddy se stále vylepšuje a aby návštěvníci fóra mohli naplno využít její potenciál, rozhodl jsem se ty nejzajímavější věci sepsat do návodů pro jednotlivé telefony. Odkazy na jednotlivé návody najdete na konci tohoto příspěvku. Stejně tak zde můžeme řešit věci, které s TB přímo souvisí, tedy doplňky jako CMS, seznamy waypointů a podobně.

Aby v tom nebyl nepořádek, hned na úvod upozorním, že toto téma bude od nyní sloužit jako jediný topic, kde se bude o TrekBuddy a věcích s ním souvisejících diskutovat. Dříve jsme TrekBuddy řešili asi na pěti místech současně a rozhodně to nedělalo dobrotu.

 Kromě vašich zkušeností nebo otázek sem můžete samozřejmě posílat také různé doplňky. Původní archiv, který je v návodech, jednou za čas aktualizuji, vždy se ale budu snažit tam udržet nějakou relativně čerstvou verzi TB. Aktuální verze je už ale natolik odladěná, že mi nepřijde moc důležité okamžitě přeinstalovávat na novější. Uvidíme, jak si autor v budoucnu poradí s verzí pro Windows Phone 7. To nás ale zatím trápit nemusí. V návodu jsem to již jednou napsal, tady to zopakuji - možnost mít v telefonu jakékoliv mapy mi přijde skvělá a pokud to funguje zdarma a legálně prakticky na všech telefonech, je to pro mě důvod, proč TrekBuddy považuji za asi nejlepší aplikaci vůbec.

Jednotlivé návody najdete dle druhu telefonu zde:
Android - http://forum.semania.cz/index.php?topic=27684.0
Symbian S60 -
Symbian UIQ3 -
Telefony bez OS nové typy -
Telefony bez OS staré typy -


« Poslední úprava: 16. Leden 2011, 18:38 od Jozef Cmar » uložena
LukeD
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: W995, K750i, T610i
Příspěvků: 58



Zobrazit profil
« Odpověď #1 v: 18. Leden 2011, 17:18 »

Obrovský dík za vytvoření tohoto návodu! Pokud se nepletu, tak už jsem kdysi TrekBuddy zkoušel, ale díky tomu, že tehdy tato aplikace ještě vůbec nebyla odladěna a uživatelsky příjemná, rychle jsem se jí zbavil. Tenhle návod mne naladil a jak jsem nakonec zjistil, stálo to za to. Současná podoba a funkčnost TrekBuddy se s tou původní vůbec nedá srovnávat.

Pro začátek bych se rád zeptal na jednu věc. Mám-li zapnuté GPS, může mi aplikace po zapnutí za pomoci satelitů zobrazit místo, kde stojím, přímo na mapě? A pokud ano, jak toho docílím?

Další věc. Už jsem zkoušel funkčnost waypointů českých měst a vesnic a je fajn, že to umí vyhledávat. Lze něco obdobného získat i kupř. pro ulice ve větších městech (Praha, Brno, Ostrava)? A pokud ne, je někde popsán způsob, jakým si takový seznam waypointů ulic udělat?
uložena

Sony CMD-J6 -> Ericsson R520m & T65 -> Sony Ericsson T610i -> K750i -> W995 (jo, je to kus historie)
mforce
Uživatel
***
Telefon: SE c905 Brown+4gb M2
Příspěvků: 80


Zobrazit profil
« Odpověď #2 v: 18. Leden 2011, 17:44 »

na c905ce používám na zobrazení aktuální pozice klávesu 5
uložena
LukeD
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: W995, K750i, T610i
Příspěvků: 58



Zobrazit profil
« Odpověď #3 v: 18. Leden 2011, 17:58 »

A ještě doplním uživatelskou zkušenost k návodům pro platformu A200: nevím, jak u ostatních telefonů, ale u W995 se CMS zobrazí po stisku # - to jen pro případ, že by to někdo marně zkoušel za pomoci pravé kontextové klávesy, jak jsem to původně na základě návodu dělal já. Mrknutí

mforce: Díky moc, už to funguje. V tom návodu je funkce klávesy 5 popsána tak, že jsem to z toho nepochopil.. a také jsem při zkoušení všemožných kláves nejspíš ještě nebyl připojený k satelitu, když jsem to řešil - ono to totiž vždy chvíli trvá, jak jsem teď zjistil, přestože satelity to najde relativně rychle..
« Poslední úprava: 18. Leden 2011, 18:01 od LukeD » uložena

Sony CMD-J6 -> Ericsson R520m & T65 -> Sony Ericsson T610i -> K750i -> W995 (jo, je to kus historie)
Joza
Anonym
« Odpověď #4 v: 19. Leden 2011, 20:06 »

Ono je potřeba dát nejprve start a počkat, než telefon najde signál. PS: návod se ještě dolaďuje o drobnosti v ovládání, které jsou různé na různých telefonech Smajlík
uložena
Nitram47
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SE c905 / w995 / c902
Příspěvků: 319



Zobrazit profil
« Odpověď #5 v: 22. Leden 2011, 15:22 »

Jednotlivé návody najdete dle druhu telefonu zde:

Telefony bez OS nové typy -
http://forum.semania.cz/index.php?topic=27685.0 ci to nie je on?
uložena

motogpmania
Uživatel
***
Telefon: X10
Příspěvků: 3


Zobrazit profil
« Odpověď #6 v: 07. Únor 2011, 10:44 »

Dobrý den , aplikaci TrekBuddy Jsem nainstaloval ale nevytvořila na pam. kartě žádnou složku. Když vytvořím složku ručně jak ji pojmenovat aby ji aplikace poznala? Ještě bych podotknul že jsem ji Instaloval do jiného telefonu, do Samsungu S operačním systémem WM 6.5 jako Javovou aplikaci. Díky všem za radu Smajlík
uložena
HUdasp
Uživatel
***
Telefon: SE SK17i, SE G502
Příspěvků: 1865



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #7 v: 07. Únor 2011, 10:59 »

Nevim, prč cpeš Trek Buddy do WM telefonu, kde je spousty daleko lepších navigačních řešení (OZI apod.). Navíc WM a Java nejsou moc velcí kámoši.
uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #8 v: 07. Únor 2011, 16:38 »

TrekBuddy prý umí GPS tracking. Přišel někdo, jak na to?
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
stiinek
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: W850i + X1
Příspěvků: 79


Zobrazit profil
« Odpověď #9 v: 07. Únor 2011, 19:23 »

settings -> location -> tracklog nastavit always, a pod tím vybrat formát dat.
uložena

T230 -> T630 -> K750i +T630 -> K750i + K550i -> C702 + K750i -> C702 + W850i -> X1 + W850i
motogpmania
Uživatel
***
Telefon: X10
Příspěvků: 3


Zobrazit profil
« Odpověď #10 v: 09. Únor 2011, 23:01 »

Nemáte někdo zkušenosti jak na dotykovém telefonu který nemá mechanickou klávesnici přepínat mezi vrstvami map ?
uložena
lenek
Uživatel
***
Telefon: K750, K800, K850, C702, Satio, Vivaz, Xperia Mini Pro
Příspěvků: 13


Zobrazit profil
« Odpověď #11 v: 10. Únor 2011, 07:06 »

Na dotykovém telefonu funguje přepínání jednotlivých vrstev map stejně jako na mobilech s klasickou klávesnicí, jen je potřeba si představit na displeji klávesnici rozloženou po celém displeji. Fungují tak i ostatní volby - např. Menu wpt, trvalé podsvícení apod. No a jelikož přepínání map je pomocí kláves 7 a 9, je nutno zmáčknout displej přibližně v těchto pozicích (vlevo + vpravo druhá pozice od spodu). V nejnovější verzi lze v nastavení aplikace si upravit přepínání vrstev tak, že po jednom krátkém stisku se ihned přepne následná vrstva atlasu a při delším stisku se načte seznam jednotlivých vrstev, kde si lze následně vybrat.      
uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #12 v: 10. Únor 2011, 09:32 »

stiinek: Díky, ale jak to pak spustím? Hledal jsem to jak na Androidí verzi, tak v J2ME verzi, ale nenašel.
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
motogpmania
Uživatel
***
Telefon: X10
Příspěvků: 3


Zobrazit profil
« Odpověď #13 v: 10. Únor 2011, 09:55 »

to lenek: dík za radu . Hned to vyzkouším Smajlík
uložena
_m_v
Uživatel
***
Telefon: Vivaz
Příspěvků: 34


Zobrazit profil
« Odpověď #14 v: 10. Únor 2011, 11:08 »

stiinek: Díky, ale jak to pak spustím? Hledal jsem to jak na Androidí verzi, tak v J2ME verzi, ale nenašel.

Záznam se spustí automaticky při START GPS, uloží se do složky tracks-gpx (příp. -nmea).
uložena
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: [1] 2  Vše
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní  |  Programy pro mobilní telefony (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: TrekBuddy - mapy zdarma pro každý telefon Sony Ericsson (generální diskuze)
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.01 sekund, 18 dotazů.