SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
28. Březen 2024, 13:45

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142443 příspěvků v 9986 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Platforma A200  |  Návody (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Synchronizace Google účtu pomocí Active Sync s hloupým telefonem (A2 platforma)
Strana: [1]
Poslat téma Tisk
Autor Téma: Synchronizace Google účtu pomocí Active Sync s hloupým telefonem (A2 platforma)  (Zobrazeno 15214 x)
HUdasp
Uživatel
***
Telefon: SE SK17i, SE G502
Příspěvků: 1865



Zobrazit profil WWW
« v: 09. Leden 2011, 19:24 »

Už je to tu pěkně zaprášené, tak trošku oživim (snad už tu něco takového není). Přikládám odkaz návodu pro synchchronizaci účtu Google (Kontakty, mejly, kalendář) s hloupým telefonem. Kdyby náhodou nějaký androidový nadšenec by se chtěl na chvilku vrátit v čase (jako třeba já teď). Vyzkoušeno na K850i, fachá parádně - jen nesynchronizuje fotky kontaktů.
uložena
Jajar
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: XPERIA mini pro
Příspěvků: 597



Zobrazit profil
« Odpověď #1 v: 28. Červen 2011, 13:37 »

Sakra škoda, že jsem si toho nevšiml dřív, mohl jsem si ušetřit čas strávenej s nastavováním (mini pro mě nějak začala zlobit a už mě to nebavilo, takže jsem prozatím zpět u W902). Jinak já jen dodám, že přes exchange mám sync jen na mail a kalendář, což funguje perfektně. Kontakty řeším přes SyncML, protože přes Exchange mi to do telefonu prostě nenacpe např. "pracovní mobil" u kontaktu s touto položkou (ikdyž W902 obsahuje i položku "služební mobil" při vytváření kontaktu). Přes SyncML to sice uloží jako "jiné" číslo, ale alespoň ho uloží. Nemáš s tím problém? Případně vyřešil jsi to nějak? Půl roku od založení topicu už je sice dost dlouhá doba Cheesy ale tak kdyby náhodou Smajlík.

Jinak kdyžtak přidám stručnej návod na SyncML (fungují ale pro změnu právě POUZE kontakty):

Název účtu: libovolné
Adresa serveru: https://m.google.com/syncml
 


Zaškrtnout pouze kontakty
Do kolonky kontakty -> název databíze -> vyplnit contacts (jméno a heslo nevyplňovat)
 


Zbytek vyplnit dle vlastní potřeby
 
« Poslední úprava: 28. Červen 2011, 13:40 od Jajar » uložena

Ericsson/Sony Ericsson: T10s->T39m->T68i->K700i->W800i->W880i->G900->W902->X10 mini pro->mini pro
HUdasp
Uživatel
***
Telefon: SE SK17i, SE G502
Příspěvků: 1865



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #2 v: 28. Červen 2011, 13:40 »

K850i jsem měl jen chviličku (byl to ještě větší louda, než starší Androiďácké SE). Mám výhledově v plánu jít do Cedara jako druhej telefon (pokud najdu O2 dobrodince z rodiny, co bude prodlužovat tafif - 1 Kč u úvazku 200 Kč za měsíc - no neber to:) ), takže bych tuto věc řešil opět. Dám vědět.
« Poslední úprava: 28. Červen 2011, 13:42 od HUdasp » uložena
Jajar
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: XPERIA mini pro
Příspěvků: 597



Zobrazit profil
« Odpověď #3 v: 28. Červen 2011, 15:57 »

Super díky, ne že by to bylo až tak smrtelně důležitý, to jen že mi přijde tak trochu zbytečný mít nastavený dvě synchronizace (ikdyž ono je to ve výsledku vlastně úplně jedno) a u W902ky asi zatím zase chvíli vydržím, je na ni spoleh.

Jinak Cedar za kačku k 200,- MMP je úplná paráda:)
uložena

Ericsson/Sony Ericsson: T10s->T39m->T68i->K700i->W800i->W880i->G900->W902->X10 mini pro->mini pro
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #4 v: 30. Srpen 2011, 11:12 »

Je to fajn věc, třeba trošku mimo civilizaci jsem si vzal G502 a na sync kontaktů je to super. Samozřejmě je v tomto případě vhodné vypnout automatickou synchronizaci, zvlášť v oblastech se slabým signálem by nedělala dobrotu a je možná i poněkud zbytečná (stačí sync před a případně po). A asi i o něco rychleji startuje (byť to není sláva) než Androidy, což se pro občasnou kontrolu, jestli po mě náhodou někdo něco nechce, případně jiné využití, kde je mobil zapnutý krátce, hodí.

Používal jsem to na G502 i dříve, ale tam synchronizace třeba po měsíci 'odešla' - začala pokaždé failovat. Navíc, na failování měla velký dopad sznchronizace e-mailů - byla-li zapnuta, failovalo to někdz jiý při první synchronizaci, jinak se to celkem drželo.
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
petulinka1
Uživatel
***
Pohlaví: Žena
Telefon: K510i, W580i(sel do kytek), w995, Neo
Příspěvků: 201



Zobrazit profil
« Odpověď #5 v: 17. Srpen 2012, 08:51 »

Super, aspon to nemusim delat rucne, kdyz si poedlam Neo Cheesy DIky
uložena

Alcatel One Touch->Siemens A50->Nokia 3510i->SE k510i-> SE w580i(uspesne vracenej po 4. reklamaci)->SE w995(prozatim decustomizace, pridano par flash schematek, mensi uprava menu.ml, zmena fontu a funkce pravyho tacitka:))-> XPERIA Neo

Není důležité, kolik lidí inhumuješ, důležité je, kolika lidem se nepodaří inhumovat tebe.
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #6 v: 18. Prosinec 2012, 14:02 »

Mám takovou nepříjemnou zprávu. Google ukončí SyncML i ActiveSync: http://www.root.cz/zpravicky/google-opet-uklizi-a-rusi-nektere-sve-sluzby/#utm_source=rss&utm_medium=text&utm_campaign=rss
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: [1]
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Platforma A200  |  Návody (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Synchronizace Google účtu pomocí Active Sync s hloupým telefonem (A2 platforma)
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.007 sekund, 18 dotazů.