SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
28. Březen 2024, 20:26

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142443 příspěvků v 9986 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Google Android  |  Obecné X8, X10, X10 Mini, X10 Mini Pro (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Baterie - jak na dobrou životnost?
Strana: 1 [2] 3  Vše
Poslat téma Tisk
Autor Téma: Baterie - jak na dobrou životnost?  (Zobrazeno 12882 x)
HUdasp
Uživatel
***
Telefon: SE SK17i, SE G502
Příspěvků: 1865



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #15 v: 14. Leden 2011, 10:56 »

MIKE-BIKER nastínil velice zajímavé téma. Rozmach telefonů za posledních 10 let je obrovský, ale baterie jsou stále stejné. Snad někdo něco konečně uvede do provozu (nějaký vědecký poznatky jsou, jen to přetavit do praxe).
uložena
Piti20
Uživatel
***
Telefon: C905, Xperia X10 mini pro, C510
Příspěvků: 963


Zobrazit profil
« Odpověď #16 v: 14. Leden 2011, 13:00 »

myslim ze nam litiovky ostanu este pekne dlho, prednedavnom boli objavene obrovske loziska litia a myslim ze ludia ktory to tazia si nebudu mat problem zaplatit pozdrzanie novych technologii o o par rokov... ostatne by to nebolo prvykrat co niekoho zaujmy kolidovali s novymi vynalezmi ktore nasledne skoncili jednoduch v kosi...
uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #17 v: 16. Leden 2011, 18:27 »

No mám pocit, že ty asi dva dny, kdy G502 měla vybitou baterku, té baterce moc neprospěly. Ale nemám nějaká objektivní měření.
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
kordo
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Xperia NEO viac ich sem písať nebudem, lebo by sa sem ani nevošli :D
Příspěvků: 155



Zobrazit profil
« Odpověď #18 v: 16. Leden 2011, 23:40 »

Ten kto studoval elektrotechniku tak by mal vediet ze li ion a li pol  su baterie bez pamatoveho efektu cize prvotne nabijanie nieje podstatne bateria sa dostane na svoj plny vykon po z hruba troch az siestich cikloch nabijania ale nemusi byt nabijana do plnej kapacity rata sa to na cikli akurat ze ked ich vybijate uplne sa im znizuje ich zivotnost spodna hranica je cca 5 percent ale to su zariadenia uz na to prisposobene a ked dosiahnu hranicu 5 percent sa vypnu tak nedojde k uplnemu vybitiu baterky aj ked mne uz sa podarilo ju vybit aj pod tuto hranicu a to sa vam podari takym sposobom ze opatovne zapnete telefon on vypne ale potom az kym sa vam ho nepodari zapnut vobec. Tak sa nemusite obavat o baterku lebo ochrana uplneho vybitia je na vsetkyvh mobilnych zariadeniach.
uložena

Nevieš opýtaj sa...
Sasakr
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Nokia E5
Příspěvků: 745



Zobrazit profil
« Odpověď #19 v: 17. Leden 2011, 18:33 »

Jsem si vzpomněl na toto http://piratesxxl.cz/novinky/Dva-roky-bez-nabijecky!-32

EDIT: Link byl dobře, ale fórum to nějak nepochopilo...
« Poslední úprava: 17. Leden 2011, 21:12 od Sas » uložena

Piti20
Uživatel
***
Telefon: C905, Xperia X10 mini pro, C510
Příspěvků: 963


Zobrazit profil
« Odpověď #20 v: 17. Leden 2011, 19:35 »


ale inak velmi tomu neverim... skoro 34 000 mAh? v tak malom baleni? a pohotovostny rezim? WTF? Cheesy Cheesy Cheesy
« Poslední úprava: 20. Leden 2011, 21:35 od Piti20 » uložena
jane.25
Uživatel
***
Telefon: SE x10 mini
Příspěvků: 52


Zobrazit profil
« Odpověď #21 v: 20. Leden 2011, 20:56 »

Zdravím. Měla bych takovou malou otázku, není to přímo vlákno na to, ale souvisí to. Je možné sehnat do x10 mini, originální baterii s větší kapacitou, tedy jestli se vůbec vyrábí, nebo jestli je možnost, že se do prcka v budoucnu bude taková velikost dělat s větší kapacitou. Děkuji za odpověď jestli někdo ví.
uložena
HUdasp
Uživatel
***
Telefon: SE SK17i, SE G502
Příspěvků: 1865



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #22 v: 20. Leden 2011, 20:58 »

Ofiko rozhodně ne, kupovat čínský baterky je o hubu. A navíc výměnou přijdeš o záruku..
uložena
jane.25
Uživatel
***
Telefon: SE x10 mini
Příspěvků: 52


Zobrazit profil
« Odpověď #23 v: 20. Leden 2011, 22:10 »

Já si vůbec neplánuju kupovat nějaký číňany na cokoliv, počínaje mobilu přes počítač, auto, atd., proto se tady ptám na origo, jen to mě zajímá. Takže z toho jsem pochopila že asi ne. Je možný, že ale časem se do toho nějaký výrobce třeba vrhne....? No ikdyž asi teda ne, dle toho že by to byla baterie jen pro dva typy MT. Idkyž naděje umírá poslední. Když člověk používá telefon jen na volání a sms, tak vydrží tak tři dny. Ale jakmile si člověk chvíli pouští hudbu, nebo cokoliv jiného, tak nabíjím třeba dvakrát denně, ráno vytáhnu a večer už musim dávat zas na nabíječku. Kapacita baterie je asi jedinej důvod díky kterýmu mě budou zajímat novinky, jinak jsem s MT spokojená.
uložena
HUdasp
Uživatel
***
Telefon: SE SK17i, SE G502
Příspěvků: 1865



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #24 v: 20. Leden 2011, 22:13 »

Žádný 2 typy. Mini má baterii zabudovanou a trčí z ní drátky, takže nekompatibilní s ničim jinym. Jinak máš pravdu - vrhnou se na ni Čínani Mrknutí Neznám žádného výrobce, co dělá originální baterie ve 2 kapacitách (aby si zákazník mohl vybrat). Jen u pár typů telefonů se poštěstilo, že se tam vejde větší baterka (SE P990i, Nokia 6300).
uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #25 v: 21. Leden 2011, 11:44 »

No čínské baterky jsou IMHO spíš o prsty, kapsu a vše okolo...

Mám pocit, že i u Satia byly dvě velikosti. A co jsem viděl K310i/K320i, tak jsou to podobné modely s kompatibilní baterií, ale každá má mírně jinou kapacitu.
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
roxetak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Xperia mini pro, Samsung Galaxy SII, Samsung Galaxy Ch@t, HTC Touch HD,
Příspěvků: 2086


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #26 v: 21. Leden 2011, 12:02 »

jane.25 asi myslela x10mini a x10mini pro :-). Dva modely jednej znacky. Dnes i original veci robia cinania :-) China is cheaper :-) Akurat som sa pozrel pod kapotu svojej p1i. Original bateria s original ochrannou znamkou, a co to nevidim pri spodnom okraji: "Made in China"  Grin Grin, m600i Detto, Samsung Star GT S3550 Shark "Made in Japan. Finished in China".
uložena

Plny suflik telefonov SE.
Hlavne smarty P1i, M600i, U1i, W960i, p800i, HTC Diamond
Standis
Uživatel
***
Telefon: SE C902
Příspěvků: 19


Zobrazit profil
« Odpověď #27 v: 30. Prosinec 2011, 22:16 »

čau všichni, přemýšlím nad větší kapacitou do x10 mini pro a našel jsem, že větší kapacita se děla jen v Li-ION 1500mAh , je pravda, že ::

"Příčinou je hlavní nevýhoda tohoto řešení: ať tyto články používáte, nebo ne, asi po roce ztrácejí kapacitu. KvůIi vysoké reaktivnosti lithia se totiž článek rozkládá sám od sebe. Dalším problémem je, že Li-Ion články snesou jen asi 300 až 500 nabíjecích cyklů, pak jejich kapacita poklesne."

nebo nemá někdo tip, na Li-Pol baterie, aby byla kapacita aspoň těch 1500mAh

děkuji

článek, kde jsem čerpal

http://usporyvm.sweb.cz/pomucky/rozdil_mezi_bateriemi_nimh_lion_lipol.htm
uložena
petr67
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: miniPro je boží
Příspěvků: 156



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #28 v: 11. Březen 2012, 11:49 »

http://www.i-obchod.cz/product.asp?productid=124098  ..vzhledem k tomu že jsem dostal k xperii tragickou 930-ku..jdu o level výš..dvakrát denně nabíjet při osekání veškerého možného i nemožného je docela síla Undecided
uložena

Sony Ericsson C702 Speed Black -> Sony Ericsson Xperia X10 Mini Pro Black
stereo headset HPM-62 + USB kabel DCU-60
SanDisk Memory Stick Micro (M2) 8GB + redukce na MS PRO Duo
Krusell pouzdro Sony Ericsson C702 - Red Label Classic
Kosabek
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SE Satio U1 black SDM 16GB
Příspěvků: 335



Zobrazit profil
« Odpověď #29 v: 11. Březen 2012, 18:41 »

Od prvního uvedení Satia na trh jsem jeho majitelem takže přes dva a půl roku baterie 1000-ka nezaznamenal jsem žádný pokles na baterii při běžném používání si řekne o nabíječku po čtyřech dnech při větším zatížení dva až tři dny.Je pravda že o baterii pečuji první dvě nabíjení sem nechal 12 hodin pak vždy když poklesne pod pět procent tak nabíjím a nikdy nesundavám dokud nemá sto procent že li-lon baterie nemá paměť je známé ale není možné si ji nabíjet jak si kdo usmyslí sem tam za čas poruším toto pravidlo ale to velmi zřídka vážně jen v nevyhnutelném případě.Každá baterie se dá zničit záleží vážně na tom jak se nabíjí na K790i jsem měl baterii přes čtyři roky a nezaznamenal jsem pokles a než ji synovi ukradly tak stále vydržela skoro celý týden.Naučil jsem se tento postup již dávno kdy ještě byly baterie nimh a  tak jsem ani s nimi neměl nikdy žádný problém pamatuji si že na motorole M3888 jsem měl baterii přes tři roky a nezaznamenal jsem na ní žádný pokles pak jsem ji předal dceři a do dvou měsíců baterii zlikvidovala.Proto říkám nevěřte v obchodech prodejcům že si s baterii můžete dělat co chcete.
uložena

Motorola D160,D520,AMIO,2x m3888,Alcatel one touch 302,501,2x SE T630,SE D750i,2x SE K790i,SE C905,Satio U1,MMR-70,HPM-70,HPM-77,HBH-GV435a,M2-8GB,SDM-16GB,IAC-25,IDC-22,CLA-60,MPS-60,MBS-100,CDS- 65,CDS-75,SBH-600,2x SE 108i Čedar,Samsung GT 5570 Galaxi mini,2x Samsung Galaxi S I9000.
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: 1 [2] 3  Vše
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Google Android  |  Obecné X8, X10, X10 Mini, X10 Mini Pro (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Baterie - jak na dobrou životnost?
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.009 sekund, 18 dotazů.