SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
28. Březen 2024, 12:41

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142443 příspěvků v 9986 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Google Android  |  Obecné X8, X10, X10 Mini, X10 Mini Pro (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Jaké používáte paměťové karty v X 10 mini,fungují bez problémů?
Strana: 1 2 3 ... 5 [Vše]
Poslat téma Tisk
Autor Téma: Jaké používáte paměťové karty v X 10 mini,fungují bez problémů?  (Zobrazeno 25697 x)
croqua
Uživatel
***
Telefon: SE X 10 mini
Příspěvků: 14



Zobrazit profil
« v: 22. Listopad 2010, 12:28 »

Vyměnil jsem orig. 2 GB kartu za 8GB od KINGSTONU class 4.Zdá se mi že nefunguje správně v telefonu,zpomaluje ho,a soubory ukládá jako poškozené.V PC funguje bez problémů.Jaké máte zkušenosti vy,a jaké karty používáte?
uložena
Dudis
Uživatel
***
Telefon: SE x10 mini
Příspěvků: 8


Zobrazit profil
« Odpověď #1 v: 22. Listopad 2010, 15:17 »

Vyměnil jsem orig. 2 GB kartu za 8GB od KINGSTONU class 4.Zdá se mi že nefunguje správně v telefonu,zpomaluje ho,a soubory ukládá jako poškozené.V PC funguje bez problémů.Jaké máte zkušenosti vy,a jaké karty používáte?
Sandisk 8gb class 2... mam v telefone i app2sd a rozdil nepoznam :-) zatim jsem narazil jen na widget svatky, ktery mi nefunguje.. jinak tam mam snad milion her a aplikaci + 2 offline navigace a zuuuza Tongue v telefonu krasnejch 53mb a na karte v te partition na aplikace mam zabranych 105 mb z celkovych 900 mb a karta normalni 4,5gb z 7800mb :-)
uložena
jane.25
Uživatel
***
Telefon: SE x10 mini
Příspěvků: 52


Zobrazit profil
« Odpověď #2 v: 22. Listopad 2010, 15:31 »

Já používám 8GB taky od Kingstonu Class 4 - a bez problémů, šlape tak jak má, zatim  Cool a doufám že ještě pár let bude
uložena
croqua
Uživatel
***
Telefon: SE X 10 mini
Příspěvků: 14



Zobrazit profil
« Odpověď #3 v: 23. Listopad 2010, 00:09 »

Jedná se mi o to která karta je kompaktibilní s mini.Když tu kartu pujdu reklamovat abych nebyl za blbce.
uložena
kryten(Slovakia)
Uživatel
***
Telefon: SE: K750 -> C902 -> C510 -> X10 mini pro (rooted)
Příspěvků: 23


Zobrazit profil
« Odpověď #4 v: 25. Listopad 2010, 18:34 »

Prave som chcel. zalozit novy  topic o svojom probleme s SD kartou a uz vidim, ze nie som sam.
Problem je ten, ze s povodnou 2GB kartou nebol ziadny problem, ale vymenil som ju za Kingston 8GB SDHC micro class 4 a zacali mi velke problemy: obcas karta vypadne= telefon sa restartuje, niekedy na nu nemozem vobec pristupovat, subory z nej su poskodene (napr. mi z nej nejde prehrat MP3, skladbu sice prehra, ale preskakuje sekundy a miesa medzi sebou viacere skladby)

Co s tym? Myslite ze je problem v karte (pravdepodobne), alebo v tel (X10 MINI PRO)? Este pockam, ci na tom nieco zmeni upgrade OS na 2.1. Ak nie, tak tu kartu vyreklamujem.

Za vsetky vase nazory a podnety Vam vopred dakujem.
uložena
croqua
Uživatel
***
Telefon: SE X 10 mini
Příspěvků: 14



Zobrazit profil
« Odpověď #5 v: 25. Listopad 2010, 23:24 »

Tak po několika restartech,naformátování karty to vypadá že je konec všech potíží.Ale spíš to přičítám updatu na 2.1.,včera jsem ho nahrál a je vše zatím bez problémů,telefon se evidentně zrychlil.Doporučuji zálohu jinak než Back and restore.
uložena
Vally
Uživatel
***
Telefon: SE X10 mini pro
Příspěvků: 6


Zobrazit profil
« Odpověď #6 v: 27. Listopad 2010, 00:17 »

Tak se přidávám.... s kartou Kingston SDHC 8 GB micro class 4. Od začátku mám s kartou problém.
Nejprve telefon psal, že je poškozená a několikrát poslala mobil do restartu nebo úplně umrtvila. Pomohlo vyjmout baterii.
Po přeformátování v PC se to zlepšilo, ale stále je problém se zápisem na kartu. Největší problém je s fotkami.
Buď foťák kartu vůbec nenajde, nebo fotky uloží nekompletní a nejdou pak číst.
V PC a foťáku karta běhá v pohodě. Přesto jsem jí reklamoval a prodejce mi jí vyměnil ... bohužel jen za stejný typ karty a nic se nezměnilo.
Zatím jsem neudělal update na 2.1 .. tak snad se to zlepší ....
Každopádně ... máte někdo ověřený typ karty (typ, kapacita, výrobce) větší než 2 GB, která funguje v X10 mini bez problémů?

Díky
uložena
croqua
Uživatel
***
Telefon: SE X 10 mini
Příspěvků: 14



Zobrazit profil
« Odpověď #7 v: 27. Listopad 2010, 10:39 »

Takže opět zklamaní,nafocené fotky jsou opět poškozené.Přesně jak píše,v PC OK,ale jakmile se dá do telefonu tak velkej problém.Den to fungovalo bez problémů,zmizelo sekání a zamrzání,ale soubory jsou nepoužitelné.Taky by mě tedy zajímalo s kterou kartou funguje bez problémů,jinak KINGSTON je pro zlost.Myslel jsem si že je docela kvalitní a celkově "profláknutá" značka,a že bude kompaktibilní.
uložena
Lukoq3
Uživatel
***
Telefon: X10 mini pro
Příspěvků: 79


Zobrazit profil
« Odpověď #8 v: 28. Listopad 2010, 22:43 »

http://www.mp3.sk/kingston-micro-sdhc-card-8gb-class-4-sd-adapter-class-4-p-103067.html
 odtialto mam kartu, funguje zatial bezproblemov, nic som neformatoval, rovno som preekopiroval plnu staru 2GB co trvalo asi pol hodiny (zrejme to bolo zahltene kopirovanim velkym poctom velmi malych suborov), neskor som nakopiroval 4 dokumenty po 500Mb teda dokopy 2GB a to uz slo rychlo.
uložena
Vally
Uživatel
***
Telefon: SE X10 mini pro
Příspěvků: 6


Zobrazit profil
« Odpověď #9 v: 29. Listopad 2010, 10:21 »

Já jí mám od Alzy http://www.alza.cz/kingston-micro-secure-digital-d96987.htm
Můžeš na tu svojí kartu mrknout?
Ta moje se od obrázku na stránkách obou prodejců trochu liší ...
1. Na adaptéru je ještě dole, pod textem "ADAPTER" text "CHINA" ... že by problém ? :-)
2. Na kartě je ještě "C08G Taiwan" a seriové číslo  1038W98769K


Díky
uložena
croqua
Uživatel
***
Telefon: SE X 10 mini
Příspěvků: 14



Zobrazit profil
« Odpověď #10 v: 29. Listopad 2010, 17:15 »

Tak karta je stejná,China i Taiwan.Výrobní číslo je jiný,ale to by nemělo mít vliv.Psal jsem na info SONY,popsal jsem jim problémy,a zeptal jich jakou teda kartu a výrobce,aby to všechno fungovalo.Tak čekám na odpověď.Mimo jiné orig. 2 GB karta je taky China,ale co není Cheesy
uložena
croqua
Uživatel
***
Telefon: SE X 10 mini
Příspěvků: 14



Zobrazit profil
« Odpověď #11 v: 30. Listopad 2010, 20:58 »

Dnes mi přišel mail od SONY.
Vazeny pane,

dekujeme, ze jste kontaktoval Zakaznicke centrum spolecnosti Sony Ericsson.

Nese firma neuprednostnuje zadneho vyrobce.Muzete si poridit jakou koliv micro SD kartu maximalne do 16Gb.
Dle Vaseho popisu, se jedna o problem s pametovou kartou.

Takže mám jít reklamovat kartu,která funguje Lips sealed
uložena
Lukoq3
Uživatel
***
Telefon: X10 mini pro
Příspěvků: 79


Zobrazit profil
« Odpověď #12 v: 01. Prosinec 2010, 15:28 »

to Vally: vsetko rovnake  okrem cisla 1034RE1022K tak neviem v com je problem
uložena
Vally
Uživatel
***
Telefon: SE X10 mini pro
Příspěvků: 6


Zobrazit profil
« Odpověď #13 v: 03. Prosinec 2010, 08:29 »

Díky všem za info.
Začínám si myslet, že je chyba v mobilech :-)
Dnes jdu pro jinou kartu ..., dám vědět jak to dopadlo ...
uložena
Vally
Uživatel
***
Telefon: SE X10 mini pro
Příspěvků: 6


Zobrazit profil
« Odpověď #14 v: 03. Prosinec 2010, 22:54 »

Na druhý pokus jsem zakoupil Transcend (Micro SDHC) 8GB Class 6 a zatím šlape všechno bez problémů.
Mobil identifikoval kartu okamžitě a jsou funkční i aplikace Foťák a Album, které s předchozí kartou Kingston SDHC 8 GB micro class 4 nefungovaly korektně.
Zatím se mobil vlivem karty ani neresetoval.
uložena
croqua
Uživatel
***
Telefon: SE X 10 mini
Příspěvků: 14



Zobrazit profil
« Odpověď #15 v: 04. Prosinec 2010, 00:06 »

Včera jsem reklamoval kartu,v pondělí si mám vyzvednout novou.Změnil jsem značku,bude to APACER,tak dám vědět.
uložena
kryten(Slovakia)
Uživatel
***
Telefon: SE: K750 -> C902 -> C510 -> X10 mini pro (rooted)
Příspěvků: 23


Zobrazit profil
« Odpověď #16 v: 06. Prosinec 2010, 23:25 »

Tak co, pomohla vymena karty? Ja som tu svoju zatial nereklamoval, ale asi rovno kupim novu a tu zlu pozijem inak, teda ak bude s PC fungovat normalne (este som nemal cas to vyskusat)
uložena
Joza
Anonym
« Odpověď #17 v: 07. Prosinec 2010, 12:53 »

Sám se nyní chystám koupit do X10 novou kartu, téměř najisto to bude 32 GB (nevyužiji ji, spíše pro potřeby testování a redakce), jak to tak ale čtu, Kingstonu bych se raději vyhnul. Bohužel ale výběr u 32 GB karet není zrovna široký
uložena
Pekony
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: XPERIA ARC S 32 GB
Příspěvků: 579



Zobrazit profil
« Odpověď #18 v: 07. Prosinec 2010, 14:17 »

Používám do všech telefonů karty od Kingstonu a zatím nikdy nebyl problém. Viděl bych to na vadný kus. Kapacity do 16 GB vyzkoušené a bez problémů.
uložena

K700i-W810i-K850i-Satio-Xperia X10 :-) - Xperia ARC S
croqua
Uživatel
***
Telefon: SE X 10 mini
Příspěvků: 14



Zobrazit profil
« Odpověď #19 v: 07. Prosinec 2010, 20:49 »

Karta je doma,výměna proběhla bez problémů.Je to APACER 8 GB CLASS 4,a vypadá to že tentokrát bude vše OK.Telefon funguje plynule,žádný sekání a restarty,foto v pořádku hudba taky.Takže  radím,kdo má KINGSTON a má možnost jí vyměnit,ať to udělá co nejdřív.Alespoň já jsem se zbavil problémů.
uložena
Pekony
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: XPERIA ARC S 32 GB
Příspěvků: 579



Zobrazit profil
« Odpověď #20 v: 07. Prosinec 2010, 20:57 »

Jsi sám kdo má problémy a už tady rozjíždíš kampaň za výměnu všech karet vyrobených Kingstonem? Trochu zbrklé a unáhlené nemyslíš? Rozhodně mi příjde Kingston důvěryhodněji než Apacer.
uložena

K700i-W810i-K850i-Satio-Xperia X10 :-) - Xperia ARC S
croqua
Uživatel
***
Telefon: SE X 10 mini
Příspěvků: 14



Zobrazit profil
« Odpověď #21 v: 07. Prosinec 2010, 21:03 »

Pořádně čti!!! Jedinej???Určitá série asi musela bejt špatná,tak co se navážíš!!!Jestli to nechceš číst tak to nečti,nikdo tě nenutí!!!
uložena
Pekony
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: XPERIA ARC S 32 GB
Příspěvků: 579



Zobrazit profil
« Odpověď #22 v: 07. Prosinec 2010, 21:08 »

Nereaguješ trošku přehnaně? Jsi na veřejném foru. Poradit chceš, ale kritika ti vadí? Taky si psal jednou že problémy pominuly a následně jsou zpět. Nechci ti přát nic špatného, ale mohl si tu Apacerku podrobněji otestovat než budeš plivat na kvalitní značku. Toť můj názor. Jestli ti vadí, tak ho nečti.  Mrknutí
uložena

K700i-W810i-K850i-Satio-Xperia X10 :-) - Xperia ARC S
croqua
Uživatel
***
Telefon: SE X 10 mini
Příspěvků: 14



Zobrazit profil
« Odpověď #23 v: 07. Prosinec 2010, 21:25 »

Neplivám na kvalitní značku,poradit jsem chtěl,od toho to forum je.Ale pokud by jsi si to pořádně přečetl než budeš reagovat,tak by jsi věděl ,že jak píšeš problémy s kvalitní značkou tu pár lidí má.Ale zatím nikdo nepřišel s nějakým řešením.Kromě tebe že je karta špatná.Každý nemá možnost kartu vyměnit,když mu nefunguje s konkrétním zařízením,to záleží na prodejci.
uložena
Pekony
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: XPERIA ARC S 32 GB
Příspěvků: 579



Zobrazit profil
« Odpověď #24 v: 07. Prosinec 2010, 21:33 »

Ano může být vadná serie nebo kus. Taky záleží jestli nedošlo k poškození při manipulaci atd. Jestli používáš SE telefony delší dobu tak víš že SE má ve zvyku dodávat telefony s kartami již v zařízení. A někdo je tam dát musel. Problém mohl být způsoben oním dělníkem. Způsobů poškození může být spousta.
uložena

K700i-W810i-K850i-Satio-Xperia X10 :-) - Xperia ARC S
croqua
Uživatel
***
Telefon: SE X 10 mini
Příspěvků: 14



Zobrazit profil
« Odpověď #25 v: 07. Prosinec 2010, 21:44 »

Sony používám asi 5 let,to že dává karty rovnou do telefonu vím.Ale celý téma je o tom,že jsem koupil novou kartu a dal do telefonu.Šlo mi o to jestli to taky někdo zkusil,a jestli je karta kompaktibilní s X 10.Podle přízpěvků účastníků,tak KINGSTON zase 100% není.
uložena
Pekony
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: XPERIA ARC S 32 GB
Příspěvků: 579



Zobrazit profil
« Odpověď #26 v: 07. Prosinec 2010, 22:33 »

Tak to se omlouvám, chyba je na mé straně. Nesledoval jsem celé vlákno, a ani si jej zpětně nečetl. Přehodnotím zkušenosti s Kingstonem. Nyní sem obědnal kartu přítelkyni 8GB class 4 tak už to tak nechám a schválně ji otestuju i u sebe.
uložena

K700i-W810i-K850i-Satio-Xperia X10 :-) - Xperia ARC S
kryten(Slovakia)
Uživatel
***
Telefon: SE: K750 -> C902 -> C510 -> X10 mini pro (rooted)
Příspěvků: 23


Zobrazit profil
« Odpověď #27 v: 08. Prosinec 2010, 08:23 »

oftopic: taj je fer, ze si sa ospravedlnil, pretoze ta vymena nazorov bola uplne zbytocna. Do PC davam RAM len od KINGSTONu, pretoze je to kvalitna znacka, ale aj majster tesar sa ...

Dnes si idem po druhu kartu, aj ked len 4GB, potom dam vediet, ako to dopadlo.
« Poslední úprava: 08. Prosinec 2010, 08:27 od kryten(Slovakia) » uložena
isaac12
Uživatel
***
Telefon: xperia x8
Příspěvků: 37


Zobrazit profil
« Odpověď #28 v: 08. Prosinec 2010, 09:23 »

co sa tyka pametovych kariet tak Kingston ma sklamal na plnej  ciare. Mal 8gb kartu od kingstona  po case mi zacal blbnut fon s tou kartou. tak reku ze ju idem formatnut a ajhla problem ... po naformatovani mala len kapicitu 4gb tie dalsie cca 4gb sa niekam vytratili a ani v telefone nesla bohvie ako rychlo . cely fon sekalo s tou kartou. podotykam ze vo fone bola najnovsia verzia softwaru. ja osobne by som pametovku od kingston nebral ani zadarmo.. dal by som ju aj reklamovat ale stratil som doklad o kupe.. tu kartu uz ani nemam hodil som ju za psom.
uložena
bradac.v
Uživatel
***
Telefon: SE Xperia 10 Mini Pro
Příspěvků: 2


Zobrazit profil
« Odpověď #29 v: 08. Prosinec 2010, 09:31 »

Tak se taky podělím se zážitky s kartami KINGSTON, v pátek jsem koupil 8GB kartu, http://www.alza.cz/kingston-micro-secure-digital-d96987.htm, přeinstaloval aneroid a telefon se sekal restartoval data z karty nešla přečíst, že jsou poškozená, myslel jsem že to dělá android  tak jsem ho několikrát přeinstaloval, po 6 hodinách laborování jsem se vrátil zase k původní kartě a bez problému pak jsem zjistil, že je špatná karta, ani v počítači nešli soubory číst. Včera jsem kartu v Alze vyreklamoval ( stejný typ jiný kus), karta se tvářila v pohodě i aplikace se dali instalovat fotky přehrávat, až do doby než jsem vyfotil nový snímek v albu je náhled vidět ale velký snímek se neotevře a ani v PC. Vyzkoušel jsem jinou Kinkston kartu ale jen 4GB a v pohodě., jsem z toho hotovej, nechce se mi zase stát hodinu v alze a koupit jiného výrobce a zjistit že je to zase špatný.
TAK MI PORAĎTE KDE JE PROBLÉM
Xperia10 Mini Pro
uložena
croqua
Uživatel
***
Telefon: SE X 10 mini
Příspěvků: 14



Zobrazit profil
« Odpověď #30 v: 08. Prosinec 2010, 18:42 »

Problém je podle mě v tom,že KINGSTON si nerozumí s X 10 mini.Já kartu reklamoval,vyměnil za jiného výrobce.Telefon chodí svižně,načítá fotky rychleji než orig. a celkově jsem se zbavil problémů,viz.sekání atd...Je to čistě můj subjektivní názor,výměnou se vyřešily všechny problémy,a nyní konečně můžu využívat telefon na 100%.
uložena
Pekony
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: XPERIA ARC S 32 GB
Příspěvků: 579



Zobrazit profil
« Odpověď #31 v: 08. Prosinec 2010, 19:20 »

Tak asi to bude tak, že mini si s Kingstonem nerozumí. Slečně sem koupil Kingston ale do HTC, tak uvidíme jak se bude chovat.
uložena

K700i-W810i-K850i-Satio-Xperia X10 :-) - Xperia ARC S
kryten(Slovakia)
Uživatel
***
Telefon: SE: K750 -> C902 -> C510 -> X10 mini pro (rooted)
Příspěvků: 23


Zobrazit profil
« Odpověď #32 v: 09. Prosinec 2010, 10:44 »

Tak vcera som dal do tel. novu kartu: ADATA 4GB a vsetko v poho. Telefon sa neseka, subory z karty funguju bez problemu. Takze potvrdzujem nekompatibilitu medzi X10 mini pro a SDHC micro 8GB, class 4 od KINGSTON. Tato karta vsak v PC  funguje bez jedineho problemu.
uložena
bradac.v
Uživatel
***
Telefon: SE Xperia 10 Mini Pro
Příspěvků: 2


Zobrazit profil
« Odpověď #33 v: 09. Prosinec 2010, 12:44 »

Povrzuji že SDHC micro 8GB, class 4 od KINGSTON jak v PC tak ve foťáku i kameře jede dokonce i v navigaci, jen ne v SE Xperia 10 Mini Pro
uložena
verbatim
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: E T39m ► SE T65 ► SE T630i ► (SE T105) ► SE D(K)750i (R1DB001) ► SE K800i (R8BF003) ► SE C902 (R3EG004) ► SE W995 Silver (R1HA035) + Mini Pro (4.0.2.A.0.58)
Příspěvků: 775



Zobrazit profil
« Odpověď #34 v: 18. Prosinec 2010, 22:59 »

Takže koupena karta SanDisk a telefon ji načte - ale neumí zformátovat... Zkrátka-chci formátovat, ale příslušná položka v menu je zašedlá! A už proběhl i reset - takže asi půjdu reklamovat... Dost mě to štve - na infolince se dozvím velké H a malé o - myslím, že nemusím více rozvádět. Máte někdo nějaký nápad? Zlaté hloupé telefony! Myslím, že svou W995 jen tak nevyměním!

Jo a jedná se o X10 Mini pro!

EDIT:
Ta kartu se mi podařilo zformátovat i v telefonu - asi ji předtím špatně identifikoval-telefon se zatím neseká - ale uvidíme - až na ní nahraju první soubory...
« Poslední úprava: 19. Prosinec 2010, 01:51 od verbatim » uložena



SE W995 (R1HA035)+ M2 Sony 8 GB + Handsfree HPM-90 + Handsfree MW600 + MPS-70 + MS-410 + CDS-75 + CCR-70

C902 - uživatelská recenze
zaji06
Uživatel
***
Telefon: Live Walkman 2.3.4 ROOT
Příspěvků: 430



Zobrazit profil
« Odpověď #35 v: 19. Prosinec 2010, 11:17 »

pani potvrdzujem aj ja problem s 8gb kartou kingston po reklamacii mi vratili peniaze a teras sa rozhodujem o kupu tejto karty co poviete?? je to adata 8gb class6
http://www.pcstar.sk/pamatove-karty/micro-sd/8gb-secure-digital-micro-sdhc-card-a-data-class-6/
uložena
Miguel.Sanchez
Uživatel
***
Telefon: SE X10mini pro
Příspěvků: 3


Zobrazit profil
« Odpověď #36 v: 19. Prosinec 2010, 13:21 »

Já i kolega používáme pam. kartu SanDisk o velikosti 16GB a nemáme s ní v X10 mini pro zatím žádný problém. Naformátována po vložení do telefonu a v počítači přes USB rovněž žádný problém s kopírováním dat apod. Vybíral jsem ji podle vašich názorů tady na zn. Kingston, proto jsem zvolil SanDisk a doufám, že bude sloužit tak jak má. Mrknutí
uložena
HUdasp
Uživatel
***
Telefon: SE SK17i, SE G502
Příspěvků: 1865



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #37 v: 19. Prosinec 2010, 14:58 »

Já mám néjakou noname kartu 8GB microSDHC class 4 a taky žádnej problém (je na ní nápis Japan:-P)
uložena
verbatim
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: E T39m ► SE T65 ► SE T630i ► (SE T105) ► SE D(K)750i (R1DB001) ► SE K800i (R8BF003) ► SE C902 (R3EG004) ► SE W995 Silver (R1HA035) + Mini Pro (4.0.2.A.0.58)
Příspěvků: 775



Zobrazit profil
« Odpověď #38 v: 19. Prosinec 2010, 21:23 »

Díky za odpovědi - no kamarádka zatím po formátu karty hlásí, že šlape jak hodinky a Xperka se zatím neráčila seknout - snad to bude v pohodě - kupoval jsem ji pro ni jako jeden z dárků pod stromeček - tak mě to včera fakt rozžhavilo... No uznejte sami - schválně jsem si to tady pročetl , Kingstonu se vyhnul obloukem a nakonec moje rozčarování nad mým oblíbeným SanDiskem....
uložena



SE W995 (R1HA035)+ M2 Sony 8 GB + Handsfree HPM-90 + Handsfree MW600 + MPS-70 + MS-410 + CDS-75 + CCR-70

C902 - uživatelská recenze
beeturbo
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SE X10 mini pro, SE K800i
Příspěvků: 20



Zobrazit profil
« Odpověď #39 v: 20. Prosinec 2010, 07:14 »

U karet KINGSTON nastat problém může. Jsou dva druhy. První je výroba CHINA a druhá TAIWAN, jak už tu bylo napsáno. Na první pohled mezi nima není rozdíl. Na druhý pohled je ale rozdíl v rozměru. Karta CHINA má menší tloušťku, takže v některých telefonech nezapadne pořádně do slotu a nasledně dělá problémy nebo se vůbec nenačte!!! Aspoň taková byla moje zkušenost.
uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #40 v: 20. Prosinec 2010, 08:39 »

Zajímavé - a jsou pravé (nejsou to padělky)?
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
verbatim
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: E T39m ► SE T65 ► SE T630i ► (SE T105) ► SE D(K)750i (R1DB001) ► SE K800i (R8BF003) ► SE C902 (R3EG004) ► SE W995 Silver (R1HA035) + Mini Pro (4.0.2.A.0.58)
Příspěvků: 775



Zobrazit profil
« Odpověď #41 v: 20. Prosinec 2010, 09:00 »

Věci, týkající se elektroniky kupuji z 95 procent u Alzy - a tam věřím, že se jedná o originální zboží Mrknutí
uložena



SE W995 (R1HA035)+ M2 Sony 8 GB + Handsfree HPM-90 + Handsfree MW600 + MPS-70 + MS-410 + CDS-75 + CCR-70

C902 - uživatelská recenze
beeturbo
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SE X10 mini pro, SE K800i
Příspěvků: 20



Zobrazit profil
« Odpověď #42 v: 20. Prosinec 2010, 17:53 »

Zajímavé - a jsou pravé (nejsou to padělky)?

Karta CHINA byla zakoupená u O2 a TAIWAN v běžném obchodě s elektrem. Takže o padělcích hodně pochybuji.
uložena
zaji06
Uživatel
***
Telefon: Live Walkman 2.3.4 ROOT
Příspěvků: 430



Zobrazit profil
« Odpověď #43 v: 21. Prosinec 2010, 16:08 »

co hovorite na kartu transcend
uložena
notabene
Uživatel
***
Telefon: X10 Mini Pro Cyanogen 6 tweaked, OC 768mhz
Příspěvků: 86



Zobrazit profil
« Odpověď #44 v: 27. Prosinec 2010, 14:17 »

Po precteni tohoto threadu jsem v obavach koupil Sandisk 8GB Class 4, po vlozeni karty do telefonu a naslednem jejim odpojeni je mozno kartu zformatovat. Bohuzel vse nefunguje jak ma, pri nahravani zalohy se telefon zasekava Sad

Android 2.1 Xperia X10 Mini PRO

Jen dodám že karta je Sandisk MicroSDHC 8GB dovozce Hama a vyrobeno China.
« Poslední úprava: 27. Prosinec 2010, 14:22 od notabene » uložena
notabene
Uživatel
***
Telefon: X10 Mini Pro Cyanogen 6 tweaked, OC 768mhz
Příspěvků: 86



Zobrazit profil
« Odpověď #45 v: 27. Prosinec 2010, 16:25 »

Takze jsem se vratil z reklamace, karta vymenena za Sandisk 4GB Class 2 a opet ten samy problem..
uložena
verbatim
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: E T39m ► SE T65 ► SE T630i ► (SE T105) ► SE D(K)750i (R1DB001) ► SE K800i (R8BF003) ► SE C902 (R3EG004) ► SE W995 Silver (R1HA035) + Mini Pro (4.0.2.A.0.58)
Příspěvků: 775



Zobrazit profil
« Odpověď #46 v: 27. Prosinec 2010, 18:36 »

Myslíš zálohu nastavení a spol, nebo překopírování obsahu z původní karty? Jinak jsem zjistil, že bylo nutno vypnout -zvuk (tón) při oznámení karty- nebo tak nějak - položka v menu -nastavení- telefon nemám v ruce, protože po každém připojení k pc se Xperka rozehrála a pak pěkně restartovala... Teď mi kamarádka hlásila bezchybný chod , ale nějaký reset proběhl - tak buď to pořád dělá ta karta, nebo to byl důvod vydání nového FW, kterého se její kousek z volné distribuce dočká určiě až v lednu...
uložena



SE W995 (R1HA035)+ M2 Sony 8 GB + Handsfree HPM-90 + Handsfree MW600 + MPS-70 + MS-410 + CDS-75 + CCR-70

C902 - uživatelská recenze
notabene
Uživatel
***
Telefon: X10 Mini Pro Cyanogen 6 tweaked, OC 768mhz
Příspěvků: 86



Zobrazit profil
« Odpověď #47 v: 28. Prosinec 2010, 13:59 »

Takže 4GB zatím funguje jak má. Nevím čím to bylo, ale jen jedinkrát se telefon restartoval a od té doby OK.
uložena
maikie
Uživatel
***
Telefon: SE xperia x10 mini pro
Příspěvků: 2


Zobrazit profil
« Odpověď #48 v: 03. Leden 2011, 03:02 »

Prosím, mohl by tedy někdo poradit, jaká karta šlape bez problémů? pročetl jsem celé téma a jsem trochu zmaten. mám SE xperia x10 mini pro. V následujících dnech si chci koupit kartu. Vyplatí se mi 16gb? nezpomáli se tím telefon? Děkuji za odp.
uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #49 v: 03. Leden 2011, 09:54 »

16GB bývají pomalejší nebo dražší (cena za GB) než 8GB, ale asi do toho půjdu. Asi si koupím http://pametove-karty.heureka.cz/patriot-micro-sdhc-16gb-class-4/ , snad pojede OK.
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
HUdasp
Uživatel
***
Telefon: SE SK17i, SE G502
Příspěvků: 1865



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #50 v: 03. Leden 2011, 10:25 »

Já doporučuju karty Integral Memory (z všeobecného hlediska a z vlastních zkušeností) a u vyšších kapacit bych zvolil vyšší třídu karty (class 4 minimálně), ať se to kopírování bude trošku hejbat.
uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #51 v: 04. Leden 2011, 10:16 »

Jo, ale u 8GB je běžné class 6. I class 4 bude asi OK, ale pokud někomu jde více o rychlost a nechce platit pálky, pak může být 8GB lepší volba. Rozdíl ve spotřebě asi nebude znatelný a já si s class 4 aso vystačím, tak jdu do 16GB.

Integral Memory - to je sice hezké, ale nevím, jestli jsou až tak lepší než Patriot, aby se mi vyplatilo platit vyšší cenu a k tomu ještě poštovné. (Pro Patrioty mohu použít někde osobní odběr, pro IM jsou všechny mi známé nabídky příliš daleko.) Spíš ne.
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #52 v: 04. Leden 2011, 13:17 »

Tak ještě zvážím http://pametove-karty.heureka.cz/a-data-micro-sdhc-16gb-class-6/ . Takže i šestnáctky jsou class 6.
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
HUdasp
Uživatel
***
Telefon: SE SK17i, SE G502
Příspěvků: 1865



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #53 v: 04. Leden 2011, 13:27 »

Myslím, že všechny 16 GB i 32 GB seženeš ve všech třídách rychlosti.
uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #54 v: 04. Leden 2011, 17:47 »

No 16GiB/GB jsem neviděl jiný model s class 6. A taťka se přede mnou díval a u těchto (16 a 32 GB a GiB) karet nacházel buď nízké nebo vysoké (za tomu úměrnou cenu) třídy.
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
Regens
Uživatel
***
Příspěvků: 3


Zobrazit profil
« Odpověď #55 v: 11. Únor 2011, 14:52 »

Zdravim mam dotaz...můzete mi tady napsat jaky presne typ karty muzu pouzit do x8? jestli to muze byt micro sd, micro sdhc, memory stick micro m2 a tak?
blbej dotaz ale za kazdou radu díky ti...
uložena
HUdasp
Uživatel
***
Telefon: SE SK17i, SE G502
Příspěvků: 1865



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #56 v: 11. Únor 2011, 16:41 »

UTFG - X8 podporuje microSD a microSDHC karty. Značka Kingston není doporučována.
uložena
peregrin
Uživatel
***
Telefon: X8, C510, g502, s75
Příspěvků: 207


Zobrazit profil
« Odpověď #57 v: 16. Únor 2011, 18:04 »

Na kartu Kingston 8Gb Class 4 opravdu pozor. Ja řešil problém s TrekBuddy, s App2SD s Link2Sd atp... Taky se mi naborila 2x Fat32. Pak jsem si u Alza koupil noname Team class 10 a maximalni spokojenost. Rychla jako blesk a vsechny problémy sou tytam. Obzvlast u App2SD je ta rychlost znat (ve ctecce zapis 12 MB, cteni 22MB, pres USB kabel zapis 8MB cteni 15MB). No a Kingston sel do DivX prehravace kde maka naprosto bez problémů.
uložena

SE X8 2.3.7 GDX
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #58 v: 16. Únor 2011, 18:26 »

Kingston: víme
Rychlost: To bude asi tou třídou. Class 6 mi přišla jako good enough (a při té ceně jsem o class 4 opravdu neuvažoval), ale může to záviset na použití. Class 10 mi přijde jako zbytečný luxus.
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
peregrin
Uživatel
***
Telefon: X8, C510, g502, s75
Příspěvků: 207


Zobrazit profil
« Odpověď #59 v: 16. Únor 2011, 20:24 »

Rozdil 8GB class 6 a class 10 je 70 korun a pokud vydrzi tak se to na App2SD docela hodi. Nejak ten cenovej rozdil u fonu za 4ku neresim.
uložena

SE X8 2.3.7 GDX
lada
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SE X10i
Příspěvků: 95



Zobrazit profil
« Odpověď #60 v: 20. Květen 2011, 06:31 »

Sám se nyní chystám koupit do X10 novou kartu, téměř najisto to bude 32 GB (nevyužiji ji, spíše pro potřeby testování a redakce), jak to tak ale čtu, Kingstonu bych se raději vyhnul. Bohužel ale výběr u 32 GB karet není zrovna široký

Zdravím Jozefe
jak sji dopadl s testováním 32GB karty? ja zrovna pokoukavam po 32GB class 10 viz
http://www.sunnysoft.cz/zbozi/150PLX-027/lexar-microsdhc-32gb-pametova-karta-high-speed-class-10-se-cteckou.html
chodí 32GB v X10i ?
máte někdo zkušenosti s kartami Lexar ?
díky,L
uložena

N3210 =>> N1100 =>> X10i black => 2.1.54 / 2.2.1 / FreeX10-beta4_zdzihu => #unlocked - WB 6.0 - 39,247 mflps single thread / 1366 quadrant Smajlík
lada
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SE X10i
Příspěvků: 95



Zobrazit profil
« Odpověď #61 v: 26. Květen 2011, 09:42 »

lexar 32GB class 10 jsem poridil, v telefonu naformatoval, prekopiroval vse ze stary (8GB) karty a zatim to vypada, ze vse ok.
SDtools ukazuje write: 8,6-8,9MB/s, read 20,4-24MB/s pro 3072kb bloky nastaveni
pri nastaveni 2048 rychlosti +- stejny
trosku me jen zlobi prilozena ctecka, tvari se jako vlozenej usb drive device, ale v device neni zadna disketa, vlozte disk
slunce vsem Cool
uložena

N3210 =>> N1100 =>> X10i black => 2.1.54 / 2.2.1 / FreeX10-beta4_zdzihu => #unlocked - WB 6.0 - 39,247 mflps single thread / 1366 quadrant Smajlík
varinek
Uživatel
***
Telefon: SE X10 mini pro
Příspěvků: 3


Zobrazit profil
« Odpověď #62 v: 20. Únor 2012, 08:20 »

Mam stejny problem na X10 mini pro (starsi verze). Karta je 4GB calss 4 vyrobce na ni neni napasny. Telefon hlasi "Damaged card", format v telefonu neudela nic, moje pc (WinXP SP3) kartu nenajde ani v externi ctecte. Telefon mam od pondelka, kartu jsem koupil v utery. Behem stredy se "poskodila" poprve. Hned odpoledne jsem ji jel reklamovat k prodejci. Ten ji strcil do integrovane ctecky v nejakem tam vystavenem notebooku se "sedmickami" a karta bez problemu naskocila. Tak jsem ji strcil zpatky do telefonu a ten ji taky bez problemu nacetl vcetne vsech dat co na ni byly. Prodavac se na mne dival jak na *****a. Smajlík Pro jistotu jsem si hned na miste nechal udelal format karty (nic moc jsem na ni jeste nemel). Karta slapala. Dnes jsem chtel vyzkouset fotak v telefonu (porad se s telefonem po trech dnech jeste seznamuju), ale aplikace mi psala, ze nema prava na zapis na SD kartu. To same psala i kamera. Nicmene kdyz jsem pak pripojil telefon k PC a kartu namountoval, slo na ni porad kopirovat. Nahral jsem si nejaky pdb knihy, otevrel jednu z nich v aplikaci iReader napoprve ji v pohode nacetl. Kdyz jsem ji zkusil otevrit podruhe (abych se podival, jak vypada po te, co jsem si upravil vzhled v tom iReadru, pro lepsi citelnost), uz neslo zase nic otevrit a telefon opet hlasi "damaged SD card" a opet ji nenacte ani pocitac pres externi ctecku. Sad Vypada to, ze karta se nejak sekne po kopirovani na ni pres telefon pripojeny k PC a naslednem odpojeni telefonu. Kartu jsem pred odpojenim telefonu od PC samozrejme vzdy odmountoval, presto to nepomohlo. Mozna by se tomu dalo predejit tim, ze se vzdy i telefon "bezpecne odebere" pred odpojenim od PC, to uvidim jestli se mi kartu podari znovu ozivit. V kazdym pripade je to minimalne velice nestastny, kdyz se neda karta v telefonu pouzit jako prenosny medium, aniz by se clovek bal, ze mu zatuhne. Nehlede na to, ze jsem za ni vysolil skoro 6 stovek prave proto, abych mel dostatek prostoru na pripadne prenaseni dat, muziku apod.

Obecne ma tenhle problem spousta lidi na ruznych telefonech (G1, Hero, Magic, Motorola Droid a dalsi), ruznymi verzemi Androida a s ruznymi kartami (aspon podle hledani na googlu a prochazeni ruznych zahranicnich for), ale reseni nebo aspon postup co delat, aby tomu clovek predesel nikde. Sad(
uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #63 v: 20. Únor 2012, 09:07 »

Tak ono to "bezpečné odebrání" tam není úplně pro srandu králíků, navíc FAT neumí žurnálování, takže se může poškodit. U FS se žurnálem bys riskoval maximálně to, co jsi tam naposledy nahrál, protože tam se každá změna zapíše buď celá, nebo vůbec. Bohužel, kvůli kompatibilitě s Windows má Android na kartě FAT a jiná možnost bez rootu není.

Může ale jít i o problém s kartou jako takovou a problémy tomu i napovídají. Bohužel, tady asi není lepší rady než to zkusit znovu. Případně lze trvat na nějakém větším testu karty. To, že kartu čtečka načetla, ještě neznamená, že je karta úplně vpořádku.

OT: Ta karta mi za šest set rozhodně nepřijde dobrá koupě. Před více než rokem jsem dal zhruba o stovku víc za čtyřnásobně velkou kartu třídy šest a značky A-Data. Vzhledem k pokroku by dnes i navzdory inflaci mohla byť dokonce levnější.
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
varinek
Uživatel
***
Telefon: SE X10 mini pro
Příspěvků: 3


Zobrazit profil
« Odpověď #64 v: 20. Únor 2012, 09:38 »

Ta cena byl preklep Smajlík 600 bych za 4GB nedal. Bohuzel sem mi kartu zatim nepodarilo ozivit, ani PC uz ji necte. Jedina moje zachrana vzdy byla nokia, ktera kartu zobrazila a dokazala zformatovat a v x1O mini pro slapala... Bohuzel ted uz to ani Nokia nesvede... Zkusim se vratit, k originalni karte a dam jeste vedet.
uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #65 v: 20. Únor 2012, 09:57 »

Tak můžeš jít reklamovat a případně trvat na důkladnějším prověření (ať zkusí zápis, čtení, kontrolu vadných bloků apod.).
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: 1 2 3 ... 5 [Vše]
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Google Android  |  Obecné X8, X10, X10 Mini, X10 Mini Pro (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Jaké používáte paměťové karty v X 10 mini,fungují bez problémů?
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.016 sekund, 17 dotazů.