SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
29. Březen 2024, 12:02

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142443 příspěvků v 9986 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Google Android  |  Hry a aplikace (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Opera Mobile konečně pro Android
Strana: 1 2 [Vše]
Poslat téma Tisk
Autor Téma: Opera Mobile konečně pro Android  (Zobrazeno 7286 x)
HUdasp
Uživatel
***
Telefon: SE SK17i, SE G502
Příspěvků: 1865



Zobrazit profil WWW
« v: 09. Listopad 2010, 08:38 »

Na Marketu se objevila Opera Mobile pro Android telefony. Zkoušíte?Smajlík
uložena
Pupu
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: X10 black
Příspěvků: 535



Zobrazit profil
« Odpověď #1 v: 09. Listopad 2010, 08:47 »

Zatim ne, jsem max spokojen s Dolphine HD a kdyz jsem na edgi tak Operou Mini.
uložena
HUdasp
Uživatel
***
Telefon: SE SK17i, SE G502
Příspěvků: 1865



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #2 v: 09. Listopad 2010, 09:15 »

Já jsem rád. Pomalu, ale jistě přestávám na MM prohlížet weby jejich mobilní verzi (m.blabla.bla) a Mini neumí Multitouch a klasický prohlížeč je na 2 věci. Opera Mobile multitouch umí, takže paráda. Zahajuju testovací období.
uložena
Pupu
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: X10 black
Příspěvků: 535



Zobrazit profil
« Odpověď #3 v: 09. Listopad 2010, 09:18 »

Jsou tam jeste nejake dalsi rozdily oproti tem uvedenym na http://www.opera.com/mobile/features/ dole? U X10 MT neni, takze marne hledam duvod nahradit Operu mini touto, ale rad se necham presvedcit Cheesy
uložena
HUdasp
Uživatel
***
Telefon: SE SK17i, SE G502
Příspěvků: 1865



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #4 v: 09. Listopad 2010, 09:22 »

Teď jsem to nainstaloval a testovat budu až cestou do školy a zpět v šalině:) Vyčkej do večera na první postřehy. Jinak Operu Mobile a Mini můžeš v pohodě používat vedle sebe v telefonu. Stránky tebou odkazované ještě nejsou aktualizované a Opera Mobile obohacena o Android telefony. Jinak sem někde četl o HW akceleraci..
« Poslední úprava: 09. Listopad 2010, 09:25 od HUdasp » uložena
JJF
Uživatel
***
Telefon: Xperia X10, X1
Příspěvků: 459


Zobrazit profil
« Odpověď #5 v: 09. Listopad 2010, 10:05 »

No samozrejme že s default prehliadačom sa to porovnávať nedá, ale ešte by potrebovala trošku doladiť. Raz mi zamrzla úplne a párkrát jej dlhšie trvalo kým zareagovala.
uložena
HUdasp
Uživatel
***
Telefon: SE SK17i, SE G502
Příspěvků: 1865



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #6 v: 09. Listopad 2010, 10:11 »

Zapoměl jsem dodat, že je to beta verze:) Ale bety Opery Mini byly vždy plně použitelné.
uložena
Jajar
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: XPERIA mini pro
Příspěvků: 597



Zobrazit profil
« Odpověď #7 v: 09. Listopad 2010, 10:26 »

Ja myslim, ze je to i o displeji. Je mi jasny, ze dneska jsou v mode vyssi rozliseni, ale i tak. Pro me je Opera Mobile na X10 mini pro nepouzitelna a naopak defaultni prohlizec je 10 krat lepsi, jak rychlosti, tak vykreslenim stranek (zarovnani textu v clancich na sirku/vysku displeje a vubec celkovym vysledkem). Taky rychlost rolovani stranek neni zadna slava. Pro me teda na mini pro resp. na QVGA naprosto zbytecnych 22 MB uzrany pameti a zustavam u defaultu s pripadnou obcasnou podporou Opery Mini.
uložena

Ericsson/Sony Ericsson: T10s->T39m->T68i->K700i->W800i->W880i->G900->W902->X10 mini pro->mini pro
korenisko
Anonym
« Odpověď #8 v: 09. Listopad 2010, 10:51 »

Ja som rád, že konečne máme Operu Mobile aj na Androide. Dosť mi chýbala. Dolphyn mi nejak blbne. Používal som default a teraz už budem len najsamlepšiu Operu Mobile Smajlík
uložena
JJF
Uživatel
***
Telefon: Xperia X10, X1
Příspěvků: 459


Zobrazit profil
« Odpověď #9 v: 09. Listopad 2010, 11:22 »

Tak mne text zarovnava na sirku stranky korektne a pomalsia oproti defaultu istotne nie je.  A funkcne je to neporovnatelne lepsie.  Zatial mi vadi jedna vec,  ze pri stlaceni sipky spat berie do uvahy aj zoom.  Takze najskor sa stranka oddiali a az v dalsom kroku sa vrati na predchadzajucu stranku. Celkovo na zoome by bolo treba popracovat.  Dvojklik je fajn,  ale niekedy chyba moznost rozsirenejsej volby zoomu. Mozno na to treba MT.
uložena
Macik68
Uživatel
***
Telefon: C702, X8, Arc S
Příspěvků: 109


Zobrazit profil
« Odpověď #10 v: 09. Listopad 2010, 11:47 »

No zkusil jsem to na X8, ale chybí mi podpora zoomu na stránce. Obzvlášť na fóru semanie jsou ty čisílka stránek vlákna tak miniaturní, že bych se asi zbláznil, kdybych je měl trefovat prstem (srovnejte to třeba s forem xda...). Tady by se zoom z defaultního prohlížeče hodil, když už se SE postavil k MT zády. Takže asi i já zůstanu u defaultního prohlížeče s podporou Opera mini. Ale ještě to budu chvíli zkoušet.
uložena
HUdasp
Uživatel
***
Telefon: SE SK17i, SE G502
Příspěvků: 1865



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #11 v: 09. Listopad 2010, 12:29 »

Zrovna jsem dosáhl FUPu, tak si tejden počkám na testování:) Jinak u fóra semania agituju za TapaTalk - a byl by klid.
uložena
Pupu
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: X10 black
Příspěvků: 535



Zobrazit profil
« Odpověď #12 v: 09. Listopad 2010, 12:42 »

Tak k tomu se pripojuju !!!
uložena
Jajar
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: XPERIA mini pro
Příspěvků: 597



Zobrazit profil
« Odpověď #13 v: 09. Listopad 2010, 13:10 »

Tak mi to nedalo, zkousel jsem znovu a beru zpet tu vytku k zarovnavani textu, opravdu funguje, nechapu, proc to predtim neslo (zkouseno na titulni strane semanie a na foru). Nastaveni jsem nemenil, jen vynutil ukonceni a ted znovu spustil. Takze omluva za mystifikaci. Kazdopadne stejne nejak divne funguje scrollovani stranky, zasekava se a nez se dostanu na nejakej text ve spodni casti, usviham si palec k smrti (ikdyz to jde resit pomoci plnyho nahledu). Nevim, mozna je to tim, ze uz jsem si zvyknul na ten defaultni prohlizec a obcasny pouziti Opery Mini, ale na moje potreby mi prijde celkem zbytecna. Ale jeste ji budu mozna chvilku zkouset.
uložena

Ericsson/Sony Ericsson: T10s->T39m->T68i->K700i->W800i->W880i->G900->W902->X10 mini pro->mini pro
sony
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Příspěvků: 511


Zobrazit profil
« Odpověď #14 v: 09. Listopad 2010, 20:42 »

no ja neviem ale nespozoroval som  oproti opere mini5.1 neaku zmeny. v čom je realne nova opera lepšia?
uložena

Xperia Neo Blue,Sony Vaio VPCEB3S
korenisko
Anonym
« Odpověď #15 v: 09. Listopad 2010, 21:11 »

Zmena je už v základe. A to je rozdiel, že Opera Mobile je prehliadač ktorý sa pripája na net priamo, žiadny server, žiadne komprimovanie, úprava stránok, skriptov... Ja by som sa napríklad nikdy nepripojil do internet bankingu cez Operu Mini.
uložena
peetr_
Uživatel
***
Telefon: X10 mini
Příspěvků: 110


Zobrazit profil
« Odpověď #16 v: 10. Listopad 2010, 17:31 »

No nic proti opera mobile, ale zkoušel jsem třeba redtube a ten se pořád tváří jako mobilní verze...  Smajlík
uložena
palino911
Anonym
« Odpověď #17 v: 10. Listopad 2010, 20:34 »

Pre mna apsolutne nepouzitelna aspon teda na X10i multi-touch nikde cize zoom tiez nikde to ze si tam nastavim default zoom je neadekavatne a apsolutne nepouzitelne , takze opera je vhodna na froya ktory ju vyuzije  hlavne flash 10 .No skoda ale ja sa uz nerozculujem a klidek tabacek opera mini forever  Roll Eyes
uložena
sony
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Příspěvků: 511


Zobrazit profil
« Odpověď #18 v: 18. Listopad 2010, 21:20 »

opera mobile sa mi nepáči. stranky sa obcas divno zaostruju,a aj napr. semania.com je nepouzitelna nenačíta sa cela. Z operou mini nemám žiadny problém v tomto.
uložena

Xperia Neo Blue,Sony Vaio VPCEB3S
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #19 v: 25. Listopad 2010, 15:56 »

Uživatelské rozhraní je téměř stejné. Rozdíl by měl jít poznat u složitějších interaktivních stránek - ty jsou v mini v lepším případě utrpení, v Mobile by mohly jet krásně.
HUdasp: S těmi betami nesouhlasím, viz mini 5 beta 1.
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
sony
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Příspěvků: 511


Zobrazit profil
« Odpověď #20 v: 25. Listopad 2010, 17:07 »

ake stranky napr.máš na mysli?
uložena

Xperia Neo Blue,Sony Vaio VPCEB3S
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #21 v: 25. Listopad 2010, 17:26 »

Možná GMail.com (pokud Opeře Mobile nevnutí mobilní verzi), Doit.im (pravda, pro Android je klient), ale třeba i tady na fóru - zkus si v Opeře Mini něco napsat do příspěvku a jít dál (znovu to bude načítat stránku asi kvůli nějakému malému Javascriptu) nebo zvolit náhled (opět znovunačtení kvůli malé změně). Takovýchto stránek se dá najít spousta. Někde to vadí více (webové aplikace), někde méně (čtení novinek). Já třeba považuji za dost otravné, když formulář (paradoxně pro usnadnění práce) je validován v průběhu vyplnění a Opera Mini mi po vyplnění jedné položky chce odeslat jeho obsah na server a vykreslit často tu stejnou stránku (vzácně s užitečným chybovým hlášením). Navíc takovéto formuláře mi fungují v OM někdy chybově (ztratí se vyplněná data apod.).
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
HUdasp
Uživatel
***
Telefon: SE SK17i, SE G502
Příspěvků: 1865



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #22 v: 25. Listopad 2010, 18:07 »

Já osobně jsem se vrátil k Opeře Mini, která mi vyhovuje a plně postačuje mým potřebám - žádný internetový harakiri v tom nedělám, jen si chci v buse přečíst nějaké aktuality. A na odkazy z Twitteru taky bohatě postačuje. Navíc jsem zjistil, že Mini verze konečně podporuje Multitouch (sice ne postupný u velikosti písma). No a když mi něco Mini nevykreslí, tak použiju default prohlížeč. 
uložena
sony
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Příspěvků: 511


Zobrazit profil
« Odpověď #23 v: 26. Listopad 2010, 10:33 »

preco sa opera mobile tak zdlhavo pri načitani stranky zaostruje(font pisma)?
uložena

Xperia Neo Blue,Sony Vaio VPCEB3S
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #24 v: 26. Listopad 2010, 10:34 »

Viděl bych tu dva důvody:
* beta
* nemá to předchystané

Věřím, že finální verze v tomto bude lepší.
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
sony
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Příspěvků: 511


Zobrazit profil
« Odpověď #25 v: 26. Listopad 2010, 11:41 »

ale zasa grafika stranok napr.aj tato na semania,je lepsia,mnohé tlačidla(napr.odoslat,atd),maju lepši font pisma.
uložena

Xperia Neo Blue,Sony Vaio VPCEB3S
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #26 v: 26. Listopad 2010, 11:43 »

Kde je lepší?
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
sony
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Příspěvků: 511


Zobrazit profil
« Odpověď #27 v: 26. Listopad 2010, 19:23 »

v ostrosti písma. ked pozres na opere mini napr. toto forum tak mnohé písmo je rozmazané,napriklad tie tlacidla pod vlaknom-zaslat téma,tisk,odpoveded,atd sú v opere mobile krajšie,citatelnejsie,ostrejšie.
uložena

Xperia Neo Blue,Sony Vaio VPCEB3S
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: 1 2 [Vše]
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Google Android  |  Hry a aplikace (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Opera Mobile konečně pro Android
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.009 sekund, 17 dotazů.