SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
29. Březen 2024, 16:23

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142443 příspěvků v 9986 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní  |  Co se jinam nevešlo/O tomto webu (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Slovníček pojmů - diskuze
Strana: [1] 2  Vše
Poslat téma Tisk
Autor Téma: Slovníček pojmů - diskuze  (Zobrazeno 8646 x)
HUdasp
Uživatel
***
Telefon: SE SK17i, SE G502
Příspěvků: 1865



Zobrazit profil WWW
« v: 01. Září 2010, 19:58 »

Diskuze ke Slovníčku pojmů. Zde prosím piště náměty na pojmy, které bych měl do něho zapracovat - sám si na všechno rozhodně nevzpomenu. Také samozřejmě případné korekce, kdyby se objevila nepřesnost (stále jsem jen člověk) - zejména u věcí souvisejícími s hloupými telefony (tam si už nejsem tak kovanej, jak to bejvávalo).
« Poslední úprava: 02. Září 2010, 08:39 od HUdasp » uložena
VaRo
Anonym
« Odpověď #1 v: 02. Září 2010, 20:58 »

asi stařecká nespavost...  Grin

branding, full flash, CDF, WQVGA displeje o rozlišením 400x240
« Poslední úprava: 04. Září 2010, 17:40 od Ganimed » uložena
pogo
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Xperia PRO
Příspěvků: 446



Zobrazit profil
« Odpověď #2 v: 03. Září 2010, 16:01 »

co takhle, když je v slovníčku hardSPL, napsat tam i StockSPL, potom možná i zmínku o prográmku na formát ROM - Task 29

EDIT:ještě mě napadl Windows Phone - označení microsoftu pro mobily s OS Windows Mobile
« Poslední úprava: 04. Září 2010, 17:34 od Ganimed » uložena

Alcatel OT View DB -> Sony CMD-J5 -> SE T610i -> SE K800i -> SE Xperia X1i ->
ETEN Glofiish M700 -> Vodafone 845 -> SE XPERIA PRO
321654
Anonym
« Odpověď #3 v: 03. Září 2010, 16:40 »

SISX, Rezistivní displej, multitouch, wifi, bt remote control

EDIT: zredukováno
« Poslední úprava: 04. Září 2010, 17:34 od Ganimed » uložena
Joza
Anonym
« Odpověď #4 v: 03. Září 2010, 19:05 »

Osobně se přimlouvám za trošku krocení se Smajlík. Nepřijde mi úplně vhodné přidávat do slovníku pojmů jednotlivé aplikace pro telefony. Pokud v tom tématu bude tisíc pojmů, bude to kontraproduktivní. Zaměřil bych se na základní obecné pojmy. Osobně třeba jakoukoliv aplikaci pro mt považuji za do seznamu nepatřící, neb to bych sem mohl hodit 20 šikovných utilit pro Androida Smajlík. A to už je mimo téma daného přehledu. Postupně to tady budu promazávat a jak bude čas, zkusím kouknout i na seznam pojmů.

Konkrétně návrhy od pogo (nemyslím to zle, všechno to jsou užitečné tipy) mi do seznamu nesedí. Pro současného člověka je GPRS zkárkta nejpomalejší a že existovalo CSD a HSCSD (vysokorychlostní Smajlík) nebude řešit Smajlík
uložena
HUdasp
Uživatel
***
Telefon: SE SK17i, SE G502
Příspěvků: 1865



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #5 v: 06. Září 2010, 10:20 »

Tak právě pracuju na doplnění postřehů, takže zase se to může promáznout. Dotaz od poga jsem neviděl (Jožko, nemaž něco, na co odpovídáš, nebo to aspoň cituj:), ale jasně, existuje ještě vytáčené spojení a blablabla, ale GPRS má i ten nejhloupější telefon, co je a matení nováčků o pojmy, se kterými se ani nesetká, mi přijde kontraproduktivní. jak jsem i psal (a pak si mi to smazal) - encyklopedii plnou ověřených a dokázaných faktů tu nedělám.

Programy - v seznamu jsou uvedeny programy, které se velice hojně využívají u hloupých telefonů a každou chvilku se někdo ptá, jakej klient je na ICQ. Seznam programů může udělat někdo jinej. Mimochodem, co se týče softu, tak ve slovníčku je pouze JIMM a programy na PC..

†ObSCurΣ ScarΣcrOw†™ - Rezistivní displej - viz odporový displej Cool, zbytek doplněn.

Jinak jsem právě dosáhl maximální délky, takže slovníček je ve 2 příspěvcích už. Kdyby to šlo nějak prodloužit, tak by přidání i editace pojmů byla snazší.
« Poslední úprava: 06. Září 2010, 10:36 od HUdasp » uložena
Ganimed
Administrátor
*****
Pohlaví: Muž
Telefon: LG G7
Příspěvků: 2395



Zobrazit profil
« Odpověď #6 v: 06. Září 2010, 16:50 »

Joža nic nemazal, pomazal jsem to ja myslel jsem ze už to maš ošefovane když pišeš aby se to promazalo, na promazani jsi nalehal vicekrat.
uložena

HUdasp
Uživatel
***
Telefon: SE SK17i, SE G502
Příspěvků: 1865



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #7 v: 06. Září 2010, 17:47 »

Jo, akorát vejkend sem byl mimo fórum, tak mi asi nějaká diskuze uběhla:) Nech to plavat Mrknutí
uložena
HUdasp
Uživatel
***
Telefon: SE SK17i, SE G502
Příspěvků: 1865



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #8 v: 08. Září 2010, 20:05 »

Kdo se mi hrabal ve slovníku bez dovolení? Angry
uložena
VaRo
Anonym
« Odpověď #9 v: 08. Září 2010, 20:28 »

že by: « Poslední úprava: Včera v 20:14 od 3m3 »
uložena
HUdasp
Uživatel
***
Telefon: SE SK17i, SE G502
Příspěvků: 1865



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #10 v: 14. Září 2010, 09:58 »

Další pojem - PC Companion - mohl by mi někdo osvětlit, co to umí a dělá?
uložena
peterss
Anonym
« Odpověď #11 v: 15. Září 2010, 15:34 »

Sony Ericsson PC Companion 2.0
PC Companion je počítačový software, který funguje jako portál webových stránek Sony Ericsson a funkcí a aplikací mobilního operátora. Nabízí například aktualizace softwaru telefonu, připojení k webovým uživatelským službám, podporu Sony Ericsson a uživatelské příručky. Další aplikace lze stáhnout a přidat, jakmile je společnost Sony Ericsson nebo váš mobilní operátor nabídne ke stažení.
uložena
321654
Anonym
« Odpověď #12 v: 25. Říjen 2010, 19:28 »

certifikace (podepsani aplikace symbian)

a pod Z bych napsal zalohovani, na to hoooodne novacku zapomina
 Cheesy
uložena
HUdasp
Uživatel
***
Telefon: SE SK17i, SE G502
Příspěvků: 1865



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #13 v: 31. Říjen 2010, 19:57 »

Doplněno - můžete promáznout

Omlouvám se za zpoždění
uložena
Joza
Anonym
« Odpověď #14 v: 09. Leden 2011, 23:15 »

Poprosil bych do tématu dodat servisní menu i s návodem, jak jej vyvolat u jednotlivých telefonů (sloučí nám to dva návody do jendoho)
uložena
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: [1] 2  Vše
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní  |  Co se jinam nevešlo/O tomto webu (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Slovníček pojmů - diskuze
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.007 sekund, 19 dotazů.