SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
28. Březen 2024, 11:25

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142443 příspěvků v 9986 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Windows Mobile  |  Obecné (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Sony Ericsson Aspen v redakci - máte otázky?
Strana: [1] 2  Vše
Poslat téma Tisk
Autor Téma: Sony Ericsson Aspen v redakci - máte otázky?  (Zobrazeno 9800 x)
Joza
Anonym
« v: 14. Srpen 2010, 08:04 »

Po dlouhém čekání mi do redakce včera dorazil Sony Ericsson Aspen a začal jsem se rychle s telefonem sbližovat. Moje pocity jsou zatím celkem rozporuplné, ale z větší části je to asi dáno mou náklonností (či spíše nenáklonností) k Windows Mobile. Telefon nestojí moc peněz, na první pohled vypadá pěkně a funkční výbava je velmi komplexní. Na druhou stranu zatím na mně telefon působí dojmem, že sice nabízí vše, ale nic není stoprocentní. Ovládací prostředí mi nepřijde zrovna nejpřehlednější a ačkoliv SPB můžu, v podání Aspenu na malém displeji to není úplně ono. Také klávesnice (ač rozměrná) mi připadá relativně gumová a třeba s BlackBerry 8520 (se kterým se telefon může porovnávat koncepcí i cenově, takže asi připravím nějaké srovnání) se moc srovnat nedá. Aspen mi zatím přijde jako solidní hybrid - svoje zákazníky si najde, ale bude to celkem úzká skupina lidí. Kombinace QWERTY pod displejem, Windows Mobile, dotykového displeje, stylusu a to vše zabalené do nádechu ekologie je zkrátka zvláštní. Co už ale mohu íci teď - telefon mohl být menší... Pokud máte jakékoliv otázky, ptejte se (předem ale upozorňuji, že s WM nejsem veliký kamarád...).


 
uložena
Kolda.o
Uživatel
***
Telefon: Xperia ARC a par dalsich SE
Příspěvků: 580



Zobrazit profil
« Odpověď #1 v: 16. Srpen 2010, 19:14 »

a neches prenechat testovani nekomu nezaujatemu?
uložena

SE P900 -> SE P910 -> SE M600 -> SE P990 -> SE P1i -> XDA Orbit WM6 -> HTC Kaiser -> HTC Diamond -> SE X2 / HTC HD2 -> SE X2 / SE X10 white -> SGS / SE X10 white -> X12
Joza
Anonym
« Odpověď #2 v: 16. Srpen 2010, 20:54 »

No už jsem oslovil pár WM pozitivních, uvidíme jak to dopadne. Recenzi udělat chci, ale nějaký hlubší pohled nchám někomu jinému.Trochu se ale bojím, že nebude moc co řešit,ten displej je zkrátka malý a ovladatelnost nic moc...
uložena
Kolda.o
Uživatel
***
Telefon: Xperia ARC a par dalsich SE
Příspěvků: 580



Zobrazit profil
« Odpověď #3 v: 17. Srpen 2010, 13:58 »

podobny displej mam i na svem HTC Exculibur a je to vazne v klidu. Mysleno pro praci. Tady mi prijde akorat hafo miste kolem ale budiz. Klavesnice mi na foto prijde taky OK vzhledem k velikosti na HTC E. Ale jeste jsem ji neosahal.
uložena

SE P900 -> SE P910 -> SE M600 -> SE P990 -> SE P1i -> XDA Orbit WM6 -> HTC Kaiser -> HTC Diamond -> SE X2 / HTC HD2 -> SE X2 / SE X10 white -> SGS / SE X10 white -> X12
MonikaSh
Uživatel
***
Pohlaví: Žena
Telefon: J105, HTC TouchPro, Z520 (záložní)
Příspěvků: 139



Zobrazit profil
« Odpověď #4 v: 17. Srpen 2010, 19:13 »

Má měřič přenesených dat (něco jako Spb GPRS Monitor)? A dá se přehodit "z" a "y" na HW klávesnici? Jinak, ještě že má Spb Today obrazovku. Ta WM 6.5 je teda něco.  Cheesy
uložena

Jediné antidepresivum je T. Pratchett a jeho Zeměplocha, proto ho užívám pravidelně a opakovaně. Dalším lékem je hlína pod hlavou i nad hlavou.
VaRo
Anonym
« Odpověď #5 v: 17. Srpen 2010, 20:24 »

pro změnu z<->y by měl jít následující postup úpravy v registrech:

uložena
Kolda.o
Uživatel
***
Telefon: Xperia ARC a par dalsich SE
Příspěvků: 580



Zobrazit profil
« Odpověď #6 v: 18. Srpen 2010, 21:08 »

no pozor na to - pokud provedes tuhle upravu tak riskujes ze ti premapuje nektere znaky. Mysleno ty "modre" pod klavesou Fn
uložena

SE P900 -> SE P910 -> SE M600 -> SE P990 -> SE P1i -> XDA Orbit WM6 -> HTC Kaiser -> HTC Diamond -> SE X2 / HTC HD2 -> SE X2 / SE X10 white -> SGS / SE X10 white -> X12
HUdasp
Uživatel
***
Telefon: SE SK17i, SE G502
Příspěvků: 1865



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #7 v: 18. Srpen 2010, 21:15 »

Návod na Xperii X1 (zde na fóru) v tomto případě nefunguje?
uložena
MonikaSh
Uživatel
***
Pohlaví: Žena
Telefon: J105, HTC TouchPro, Z520 (záložní)
Příspěvků: 139



Zobrazit profil
« Odpověď #8 v: 19. Srpen 2010, 13:59 »

Na Kaiserovi to funguje bez problému.

Dneska jsem Aspena viděla v MP ve Brně. Vypadá pěkně, jen ta qwerty tlačítka mi přišla trochu menší.
uložena

Jediné antidepresivum je T. Pratchett a jeho Zeměplocha, proto ho užívám pravidelně a opakovaně. Dalším lékem je hlína pod hlavou i nad hlavou.
Kolda.o
Uživatel
***
Telefon: Xperia ARC a par dalsich SE
Příspěvků: 580



Zobrazit profil
« Odpověď #9 v: 19. Srpen 2010, 15:30 »

i na Aspenu? a vsechny ostatni znaky jsou fine? To je potom dobra zprava :-) Ale stejne si radeji sezeneu GER verzi Smajlík hned jak do ni dostanu AJ nebo CJ
uložena

SE P900 -> SE P910 -> SE M600 -> SE P990 -> SE P1i -> XDA Orbit WM6 -> HTC Kaiser -> HTC Diamond -> SE X2 / HTC HD2 -> SE X2 / SE X10 white -> SGS / SE X10 white -> X12
VaRo
Anonym
« Odpověď #10 v: 19. Srpen 2010, 15:43 »

Na Aspenu to zatím nikdo nezkusil... reagoval jsem na X1-ku... tam to funguje.
uložena
MonikaSh
Uživatel
***
Pohlaví: Žena
Telefon: J105, HTC TouchPro, Z520 (záložní)
Příspěvků: 139



Zobrazit profil
« Odpověď #11 v: 19. Srpen 2010, 15:53 »

Je to úprava "knihovny", takže by to mělo fungovat na všech WM6.x stejně, ne?
uložena

Jediné antidepresivum je T. Pratchett a jeho Zeměplocha, proto ho užívám pravidelně a opakovaně. Dalším lékem je hlína pod hlavou i nad hlavou.
Kolda.o
Uživatel
***
Telefon: Xperia ARC a par dalsich SE
Příspěvků: 580



Zobrazit profil
« Odpověď #12 v: 24. Srpen 2010, 20:23 »

mluvim o tom celou dobu - ANO bude ale nemeni to jen Z a Y, ale celou znakovou sadu. Tzn "modra" pismenka muzou zacit psat jinaci znaky :-)
uložena

SE P900 -> SE P910 -> SE M600 -> SE P990 -> SE P1i -> XDA Orbit WM6 -> HTC Kaiser -> HTC Diamond -> SE X2 / HTC HD2 -> SE X2 / SE X10 white -> SGS / SE X10 white -> X12
MonikaSh
Uživatel
***
Pohlaví: Žena
Telefon: J105, HTC TouchPro, Z520 (záložní)
Příspěvků: 139



Zobrazit profil
« Odpověď #13 v: 26. Srpen 2010, 17:31 »

U WM6.1 na Kaiserovi to změnilo jen SW klávesnici. HW zůstala beze změny (Z je Z a Y je Y).
uložena

Jediné antidepresivum je T. Pratchett a jeho Zeměplocha, proto ho užívám pravidelně a opakovaně. Dalším lékem je hlína pod hlavou i nad hlavou.
Kolda.o
Uživatel
***
Telefon: Xperia ARC a par dalsich SE
Příspěvků: 580



Zobrazit profil
« Odpověď #14 v: 27. Srpen 2010, 08:05 »

a i to je dukaz ze to dela na ruznem HW ruzne veci :-)
uložena

SE P900 -> SE P910 -> SE M600 -> SE P990 -> SE P1i -> XDA Orbit WM6 -> HTC Kaiser -> HTC Diamond -> SE X2 / HTC HD2 -> SE X2 / SE X10 white -> SGS / SE X10 white -> X12
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: [1] 2  Vše
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Windows Mobile  |  Obecné (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Sony Ericsson Aspen v redakci - máte otázky?
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.006 sekund, 18 dotazů.