SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
29. Březen 2024, 16:07

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142443 příspěvků v 9986 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní  |  Programy pro stolní Pc (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: SW pro převod videa do mobilu - tipy, triky, srovnání, názory a zkušenosti
Strana: [1] 2  Vše
Poslat téma Tisk
Autor Téma: SW pro převod videa do mobilu - tipy, triky, srovnání, názory a zkušenosti  (Zobrazeno 14691 x)
LukeD
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: W995, K750i, T610i
Příspěvků: 58



Zobrazit profil
« v: 22. Červen 2010, 22:35 »

Už už jsem sahal po programu Media Go, že si začnu převádět nějaká ta videa, když jsem na poslední chvíli zjistil, že je zapotřebí nainstalovat také přehrávač Quick Time. Nevím, možná už je to hudbou minulosti, ale o tom jsem nikdy nic moc hezkého neslyšel (příliš náročný na paměť, nacpe se i tam, kam nemá apod.), a tak k němu nemám dvakrát důvěru a na notebooku ho raději nechci. Nebo máte někdo jinou zkušenost?

Kdysi dávno - ještě na firemním PC - jsem nějaká ta videa pro K750i převáděl za pomoci programu Super (teď jsem na něj ale nečetl moc chvály v jedné vedlejší diskusi). Předpokládám však, že to rozhodně nejsou jediné dva programy pro převod videa do telefonu. Navíc bych opravdu rád takový, který bude uživatelsky přívětivý, nebude příliš náročný na paměť (eventuálně na instalaci dalších doplňkových programů jako Media Go) a hlavně bude fungovat tak, jak fungovat má.

  • Je tu někdo, kdo by zažil jak Media Go, tak Super (či jiný vhodný program pro převod videa do mobilu), a měl tak možnost objektivního srovnání?
  • Máte nějaké pozitivní/negativní zkušenosti s výše uvedenými (či jinými) programy?
  • Dokážete doporučit nastavení pro konkrétní program tak, aby byl požitek ze sledování videa v mobilu maximální?

Ať už na výše položené otázky dokážete odpovědět či nikoliv, budu rád, když se zapojíte do diskuse..
« Poslední úprava: 22. Červen 2010, 22:37 od LukeD » uložena

Sony CMD-J6 -> Ericsson R520m & T65 -> Sony Ericsson T610i -> K750i -> W995 (jo, je to kus historie)
M.Čermák
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Shiho Black+IM502+8GB & Shakira White+8GB
Příspěvků: 1350


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1 v: 22. Červen 2010, 23:11 »

ja jsem media go nikdy nemel,ale super jsem pouzival,docela se dal.ted mam format factory a jeste k tomu anydvdconverter portable..ale posledni 3 zminovany maji rozdil jenom v ovladani..jinak je to porad to samy..staci ti format factory..
parametry videa-nastavuj tak 23 a vic snimku za sekundu,bitrate aby to telefon stihal(192 by mohlo i stacit)..zvuk jsem vzdycky nechaval originalni..
uložena



Důležité články
Zkuste ELFy! elfpacky jsou pořád aktualizovány - C905
LukeD
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: W995, K750i, T610i
Příspěvků: 58



Zobrazit profil
« Odpověď #2 v: 23. Červen 2010, 01:11 »

Díky za první vlaštovku!

Už se těm mobilům věnuju na vícero místech x let, a tak občas i zapomínám, co kde důležitého mám. Teď jsem před chvílí v jedné své databázi na jiném diskusním fóru objevil odkaz, který by se určitě mohl hodit všem těm, kteří rozhodně nemají v plánu instalovat nějaký ten program a převádět videa. Jedná se o stránku či spíše fórum obdobné tomuto, na kterém jsou dostupná již převedená videa a filmy ve formátu 3gp či mp4. Přesněji řečeno, jsou zde informace o tom kterém filmu spolu s odkazy k jeho stažení.

Pocket Movies
uložena

Sony CMD-J6 -> Ericsson R520m & T65 -> Sony Ericsson T610i -> K750i -> W995 (jo, je to kus historie)
Ganimed
Administrátor
*****
Pohlaví: Muž
Telefon: LG G7
Příspěvků: 2395



Zobrazit profil
« Odpověď #3 v: 23. Červen 2010, 05:16 »

no takove stranky na hotova videa nemam moc rad, vetsinou tam narazis na nejaky zmetek co ti ani nehraje kvalitne.

Osobne pouzivam jak Super tak MediaGo oba maji mouchy ale momentalne je pro mne nejlepsi MediaGo rotoze dela nejkvalitnejsi videa (pro mou W995) ze vsech co jsem zkousel
uložena

roxetak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Xperia mini pro, Samsung Galaxy SII, Samsung Galaxy Ch@t, HTC Touch HD,
Příspěvků: 2086


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #4 v: 23. Červen 2010, 06:25 »

Tak na pracu s videom, prevod, vycuc zvuku do mp3, ci prevod dvd na avi. Na celu pracu s videom pouzivam Free DVDVideo Studio - http://www.dvdvideosoft.com/free-dvd-video-software.htm a je to proste viac nez super :-) NIc sa mu nevyrovna :-)
uložena

Plny suflik telefonov SE.
Hlavne smarty P1i, M600i, U1i, W960i, p800i, HTC Diamond
LukeD
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: W995, K750i, T610i
Příspěvků: 58



Zobrazit profil
« Odpověď #5 v: 23. Červen 2010, 13:00 »

Ganimed: Ber to tak, že spousta uživatelů nemá čas ani chuť si hrát s nějakým převodem videa, a tohle je pro ně velmi snadná cesta k filmům a různým jiným video-kravinám. Nějakou extra kvalitu pak pochopitelně neřeší, nemluvě o tom, že tam najdou věci, ke kterým by se jinak ani možná nedostali. A já osobně jsem odtamtud kdysi nějaká ta videa (seriály i film) stahoval a i na K750i se na to docela dalo koukat, byť to nebyla žádná sláva.

Co se týče toho MediaGo, používáš nějaké speciální nastavení nebo tam prostě jen vrazíš cd či video, klikneš na převod a nic víc neřešíš? A ten QuickTime Player je opravdu nutností, resp. není nějak přehnaně agresivní, máš-li ho nainstalovaný?

.:roxetak:.: Nic se mu nevyrovná? To bude chtít nějaký ten důkaz namísto slibů. Mrknutí Zkus to krapet rozvést, prosím. V čem spatřuješ jeho jedinečnost či co je na něm oproti Super lepšího? Eventuálně rovnou také přihoď nějaké ideální odzkoušené nastavení.

Jinak to tu zatím vypadá, že každý používá něco jiného. Fajn, alespoň bude z čeho vybírat. Cool
uložena

Sony CMD-J6 -> Ericsson R520m & T65 -> Sony Ericsson T610i -> K750i -> W995 (jo, je to kus historie)
LukeD
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: W995, K750i, T610i
Příspěvků: 58



Zobrazit profil
« Odpověď #6 v: 23. Červen 2010, 13:27 »

Na konkurenčním webu jsem narazil na další zajímavý tip. Jedná se o program Kigo Video Converter, je to freeware, a svou jednoduchostí je doporučován úplným začátečníkům. V článku je ale hlavně k dispozici i ideální nastavení konverze pro telefony platformy A200:

    Video Options
    • Video Codec (Videokodek): mpeg4
    • Video Size (velikost videa): 320x240
    • Video Birate (datový tok videa): 512 (kbps)
    • Video FPS (počet snímků za vteřinu): 25
    • Keep Scale (zachovat poměr stran): true (pokud chcete video roztáhnout přes celý displej, zadejte false)
    Audio Options
    • Audio Codec (Zvukový kodek): aac
    • Audio Birate (Datový tok zvuku): 96 (kbps)
    • Samle Rate (Vzorkovací frekvence): 44100 (Hz)

    Zmíněn je i program Super či autorův experiment s datovým tokem: V modelu C905 jsem testoval video s výše uvedenými parametry avšak s datovým tokem 912Kbps, což spolu s datovým tokem zvuku 96Kbps činilo celkový tok cca 1Mbps. C905 si s videem bez problémů poradil, nevýhodou je však příliš velký výsledný soubor, jednoduše zbytečný přepych. Touto připomínkou jsem chtěl pouze demonstrovat možnosti nových Sony Ericssonů v přehrávání videa a myslím, že tento parametr je více než vynikající.

    Odkaz na celý článek/návod je zde: Převádíme kvalitní video pro platformu A200.
    uložena

    Sony CMD-J6 -> Ericsson R520m & T65 -> Sony Ericsson T610i -> K750i -> W995 (jo, je to kus historie)
    M.Čermák
    Uživatel
    ***
    Pohlaví: Muž
    Telefon: Shiho Black+IM502+8GB & Shakira White+8GB
    Příspěvků: 1350


    Zobrazit profil WWW
    « Odpověď #7 v: 23. Červen 2010, 14:34 »

    slusny co zvladla C905..ale proste video davej vic nez 192 kb/s,25 obrazku za sekundu a vic neres.audio ale taky ma svou cenu kdyz pehravas film.takze minimalne 128 kbit/s,coz je stejne nekdy malo.ale min ne,kdyz chces aby se to dalo poslouchat..
    uložena



    Důležité články
    Zkuste ELFy! elfpacky jsou pořád aktualizovány - C905
    Ganimed
    Administrátor
    *****
    Pohlaví: Muž
    Telefon: LG G7
    Příspěvků: 2395



    Zobrazit profil
    « Odpověď #8 v: 23. Červen 2010, 17:28 »

    No u media go jsem nic nenastavoval, stahnu si nejake Avi filmy a proste je jen sproste prevedu pokynem transfer to phone card nebo jak to je a program to sam hodi primo na kartu do slozky s videosoubory nic tezkeho to same delam s hudebnimi klipy v HD rozliseni, i ty program upravi sam a hodi na kartu bez problemu, prece nebudu stahovat nejaka nekvalitni 3gp stejne bych to stahoval prez PC no tak si stahnu rovnou Avi a necham to programem prevest navic nemusim mit pripojeny telefon k pc staci jak dam kartu do ctecky a muzu klidne odejit pak se vratit k hotovemu.

    QuickTime Player mi nevadi mam ho nainstalovany ale nepovolil jsem mu asociovat soubory na prehravani pouzivam jine programy (lepsi) ani nevim ze ten program mam nainstalovany
    uložena

    LukeD
    Uživatel
    ***
    Pohlaví: Muž
    Telefon: W995, K750i, T610i
    Příspěvků: 58



    Zobrazit profil
    « Odpověď #9 v: 23. Červen 2010, 22:29 »

    Ganimed: Já si právě filmy do notebooku prakticky nestahuju (odmyslím-li občas nějaké to Péčko, které stejně také většinou nakonec smažu  Mrknutí), takže mi ty hotové filmy přijdou docela v pohodě. Nemluvě o tom, že jsem teď schválně jeden zkoušel a kvalita je více než dobrá. Filmy si buď koupím na DVD nebo na ně jdu do kina. Pokud si asi něco do telefonu budu házet, tak to budou maximálně nějaké ty seriály.

    Jestli je to s tím Media Go tak, jak píšeš, tak o něm asi nakonec vážně začnu přemýšlet. Zvláště pak pokud je pravdou to, že ti ta převedená média přijdou v nejlepší kvalitě, a navíc není zapotřebí nikde nic nastavovat. Ještě mne tak napadá: jak je tomu s velikostí těch konvertovaných videí u Media Go? Je srovnatelná s těmi od Super a dalších programů nebo je nějak výrazně vyšší/nižší?

    M.Čermák: U toho staženého filmu jsem si při náhodném přepnutí všiml, že jeho zvuk je výrazně méně hlasitý než u videí předinstalovaných do mobilu s FW. Tenhle rozdíl v hlasitosti je způsoben nastavením datového toku pro zvuk při konverzi nebo to s tím nemá co dělat?

    Mimochodem, docela mne potěšilo zjištění, že když jsem během přehrávání nechtěně překlikl na jiné video, přehrávač médií v telefonu si pamatoval, kde přehrávání skončilo, a přestože mezi tím přehrával jiná videa, po vrácení nazpět začal film opět přehrávat v místě přerušení. O tom bych si u K750 mohl nechat tak maximálně zdát..
    uložena

    Sony CMD-J6 -> Ericsson R520m & T65 -> Sony Ericsson T610i -> K750i -> W995 (jo, je to kus historie)
    Sasakr
    Uživatel
    ***
    Pohlaví: Muž
    Telefon: Nokia E5
    Příspěvků: 745



    Zobrazit profil
    « Odpověď #10 v: 23. Červen 2010, 23:56 »

    Media Go jsem ještě nezkoušel, někdy to udělám. Jinak já jsem dříve používal Super, teď už spíše Any DVD Conventer (není freeware). Nastavení: obraz 192 nebo 256, rozlišení samozřejmě QVGA. Co se framerate týče, nechávám původní (tzn. většinou 25 nebo 30). Zvuk AAC 96 nebo 128.
    uložena

    LukeD
    Uživatel
    ***
    Pohlaví: Muž
    Telefon: W995, K750i, T610i
    Příspěvků: 58



    Zobrazit profil
    « Odpověď #11 v: 24. Červen 2010, 11:32 »

    Díky za další možnost včetně parametrů.

    Já včera díky pročítání fóra Pocket Movies zjistil, co na konvertování používají tamní zásobitelé. Jedná se o program ImTOO 3GP Video Converter a také to není freeware ($29.95 za program s jediným určením je ovšem opravdu docela dost). Takovou malou recenzi na tento program si můžete přečíst zde: ImTOO 3GP Video Converter: Oblíbené videa v mobilním telefonu. Existuje i trial verze, ovšem v té lze konvertovat video o maximální délce 20 minut. Program je sice pouze v angličtině a jiných cizích jazycích, ovšem když budete moc chtít, i ta čeština se na webu dá najít.
    uložena

    Sony CMD-J6 -> Ericsson R520m & T65 -> Sony Ericsson T610i -> K750i -> W995 (jo, je to kus historie)
    roxetak
    Uživatel
    ***
    Pohlaví: Muž
    Telefon: Xperia mini pro, Samsung Galaxy SII, Samsung Galaxy Ch@t, HTC Touch HD,
    Příspěvků: 2086


    Zobrazit profil WWW
    « Odpověď #12 v: 24. Červen 2010, 15:59 »

    Ako citam, tak citam, tak to moje Free DVD video studio vyjde snad najlepsie, nielen ze zvlada prevod videi, do roznych formatov, mobilnych mp4 a 3gp nevynimajuc. Zvlada i prevod videa na mp3, strih videa, strih a upravu mp3, proste multifunkcny program. A je na rozdiel od tych uzko specializovanych free :-) Odskusam i ten media go.
    uložena

    Plny suflik telefonov SE.
    Hlavne smarty P1i, M600i, U1i, W960i, p800i, HTC Diamond
    Ganimed
    Administrátor
    *****
    Pohlaví: Muž
    Telefon: LG G7
    Příspěvků: 2395



    Zobrazit profil
    « Odpověď #13 v: 24. Červen 2010, 16:34 »

    No nevim mi jde dost o kvalitu obrazu nevim jak to ten MediaGo dela ale kdyz jsem se snazil nastavit super tak aby byl obraz hezky bez kosticek tak to telefon prehraval sekane tady je jedno video na ukazku Stahoval jsem ho v HD a jak ho Media Go prevedl na kartu tak jsem ho sem upnul bez vedlejsich uprav. http://leteckaposta.cz/660765412 klidne si to hodte do telefonu a uvidite, W995 to prehrava bezchybne

    Velikost tech souboru u mne nehraje moc roli pouzivam 16Gb kartu zatim jsem nedostatek volneho mista neresil, telefon mam na zabavu poslech hudy, internet, volani, emaily, sms, pouzivam ho naplno
    « Poslední úprava: 24. Červen 2010, 16:38 od Ganimed » uložena

    Kasr
    Uživatel
    ***
    Telefon: W580i
    Příspěvků: 34


    Zobrazit profil
    « Odpověď #14 v: 28. Červen 2010, 07:00 »

    Ked je niekde vyzadovany quick time player,neznamena to,ze ho musis instalovat(ja ho do compu nechcem za ziadnu cenu).Staci mat quick time alternative a mas po problemoch.
    uložena
    Fórum SEMania.cz
       

     uložena
    Strana: [1] 2  Vše
    Poslat téma Tisk
    Fórum SEMania.cz  |  Ostatní  |  Programy pro stolní Pc (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: SW pro převod videa do mobilu - tipy, triky, srovnání, názory a zkušenosti
    Skočit do:  


    © SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
    © 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
    Stránka vytvořena za 0.009 sekund, 18 dotazů.