SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
29. Březen 2024, 00:04

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142443 příspěvků v 9986 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Windows Mobile  |  Obecné (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: X2: aktualizace MR2 je venku!!!
Strana: [1] 2 3 4  Vše
Poslat téma Tisk
Autor Téma: X2: aktualizace MR2 je venku!!!  (Zobrazeno 20361 x)
alesmatusek
Uživatel
***
Telefon: SE Xperia ARC Silver, SE Xperia X10 Black, SE U8i Vivaz Pro, SE Xperia X2 Elegant Black
Příspěvků: 191


Zobrazit profil
« v: 15. Květen 2010, 19:15 »

Ahoj všem X2kářům, MR2 je venku, zatím však pouze pro švédsko a UK. Dá se však očekávat, že do pár dnů by měla být uvolněna i česká MR2.

Ohlasy jsou zatím velmi kladné. Jakmile zjistím více dám vědět.
uložena
MartinChroust
Redaktor
*****
Pohlaví: Muž
Telefon: XPERIA X10
Příspěvků: 857



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1 v: 15. Květen 2010, 20:17 »

Tak doplním nějaké info. Nový FW nese označní R3AA035, změnilo se UI, dotykové prvky najdeme ve spodní liště (tedy třeba klávesu Start nebo OK, popř. další klávesy). Bug s paměťovou kartou údajně stále trvá...

uložena

Sony Ericsson Satio Silver, Sony Ericsson Vivaz, Sony Ericsson XPERIA X10 Black


zástupce šéfredaktora SEMania.cz

student Vysoké Školy Báňské - Technické univerzity Ostrava, obor Mobilní technologie
alesmatusek
Uživatel
***
Telefon: SE Xperia ARC Silver, SE Xperia X10 Black, SE U8i Vivaz Pro, SE Xperia X2 Elegant Black
Příspěvků: 191


Zobrazit profil
« Odpověď #2 v: 15. Květen 2010, 20:26 »

Přiznám se, že největší otázkou pro mě je integrace taskmanageru do nového UI. HTC na taskmanager rezignovalo úplně a do svých nových 6.5.3 neintegruje žádnou možnost přepínat aplikace z pohotovostní obrazovky. Velmi doufám, že se SE neuchýlí k podobné hlouposti.

Problém s SD kartou vlastně vůbec není žádný problém nebo bug. Jedná se zcela určitě o součást balíčku Power Managementu. Zkrátka má tahle pitomost šetrit baterku. Naštěstí existuje řešení v podobě SDfixu (neboli dva upravené klíče v regristrech). Hledejte mnou založené vlákno a garantuju Vám, že již nebudete mít problémy s výpadky SD karty a telefon pojede celkově rychleji. Opravdu to funguje.
uložena
AlesU
Anonym
« Odpověď #3 v: 17. Květen 2010, 04:06 »

Co jsem se tak docetl, vetsina bugu alias vychytavek zustala (obcas se nehlasici SD karta, spatne nastaveny GPS port, polofunkcni G-senzor, atd.)
Vetsinu "problemu" lze vyresit stejne jako u MR1 (upravou registru, zmenou portu,......).
Cim je vsak MR2 prinosem? Stabilitou. Na forech lidi pisi, ze po aktualizaci je telefon rychlejsi a stabilni. Pry i nahravani videa je plynulejsi.


No uvidime, snad nas pratele z SE nebudou napinat moc dlouho a MR2 pro nas uvolni, co nejdrive. Uz na to netrpelive cekame.
Byl bych rad, kdybych po instalaci MR2 a mirnych upravach mohl rict, ze X2 je uzasny stroj. A ne abychom se pak vsichni shodli na volani po MR3.


17.5. 14:15 ... MR2 zatim nic. Co ti, kteri maji pristup na SEUS Pro?
« Poslední úprava: 17. Květen 2010, 13:16 od AlesU » uložena
Kolda.o
Uživatel
***
Telefon: Xperia ARC a par dalsich SE
Příspěvků: 580



Zobrazit profil
« Odpověď #4 v: 17. Květen 2010, 08:17 »

ja tedy doufam a nejvic se tesim na update WM6.5.3, kdyz ne oficialni tak alespon jinou cestou.
Telefon je vic nez pouzitelny uz ted takze jeste "dostat" nabidku START dolu a jsem uplne spokojeny. Smajlík
uložena

SE P900 -> SE P910 -> SE M600 -> SE P990 -> SE P1i -> XDA Orbit WM6 -> HTC Kaiser -> HTC Diamond -> SE X2 / HTC HD2 -> SE X2 / SE X10 white -> SGS / SE X10 white -> X12
alesmatusek
Uživatel
***
Telefon: SE Xperia ARC Silver, SE Xperia X10 Black, SE U8i Vivaz Pro, SE Xperia X2 Elegant Black
Příspěvků: 191


Zobrazit profil
« Odpověď #5 v: 18. Květen 2010, 23:14 »

Začínám být velice netrpělivý. Verze pro UK, Švédsko, a Indonesii je venku. Kdy se konečně dočkáme CZ verze? Nemáte někdo bližší info?
uložena
Srandista
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: K510i, K610im, W995, Xperia Arc Blue
Příspěvků: 262



Zobrazit profil
« Odpověď #6 v: 18. Květen 2010, 23:39 »

AlesU: stale nic, dokonca ani nemci este nemaju zupdatovany soft...
uložena
AlesU
Anonym
« Odpověď #7 v: 18. Květen 2010, 23:59 »

To neni moc potesujici informace.
Pokud to jeste neni ani v nabidce servisnich SW, pak v nejblizsich dnech update ocekavat asi nema smysl..

Ja jsem svou X2 tunil az jsem ji pretunil a hodne veci mi prestalo fungovat. Nechtelo se mi delat HR, protoze jsem ocekaval MR2 kazdym okamzikem. Ale zrejme HR udelam..nez prijde update, tak to jeste hodne casu ubehne...

Co navrhujete? Pockat na MR2 nebo HR (nez prijde update, tak to svou X2 jeste zpackam nekolikrat)?
uložena
alesmatusek
Uživatel
***
Telefon: SE Xperia ARC Silver, SE Xperia X10 Black, SE U8i Vivaz Pro, SE Xperia X2 Elegant Black
Příspěvků: 191


Zobrazit profil
« Odpověď #8 v: 19. Květen 2010, 01:01 »

AlesU: Mám stejný problém, také jsem experimentoval až jsem si polovinu věcí v X2 rozhodil. Řeším jestli má cenu jit do HR nebo počkat na MR2....
uložena
AlesU
Anonym
« Odpověď #9 v: 19. Květen 2010, 01:16 »

alesmatusek:
tot otazka.. Podle dostupnych informaci se po MR2 musi udelat stejne "upravy" jako delame ted.
a kdyz si predstavim, ze po HR cca pul hodky nez se telefon nainstaluje a pak zmeny v registrech, doprovazene restartama a nakonec instalace aplikaci.
Vubec se mi do toho nechce.. Kdyby aspon dali nekde datum, kdy nam to vydaji..


A stale nic. Pekne nas napinaji..
Tak jsem udelal HR. Kdo vi kdy MR2 bude..

Sony Ericsson se vyjadril, kdy bude MR2 k dispozici!!
Cituji: ...uvolnění firmwaru u X2 proběhne koncem května. Konkrétní datum však zatím nelze upřesnit.
« Poslední úprava: 20. Květen 2010, 11:52 od AlesU » uložena
Srandista
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: K510i, K610im, W995, Xperia Arc Blue
Příspěvků: 262



Zobrazit profil
« Odpověď #10 v: 21. Květen 2010, 21:59 »

Chcem len upozornit ze v Emme (SEUS Pro, nazvyte si to ako chcete) je uz dostupny FW R3AA035 aj pre Cesku Republiku...
uložena
andys007
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Xperia X10i
Příspěvků: 194



Zobrazit profil
« Odpověď #11 v: 22. Květen 2010, 08:13 »

Hod to sem ... Cheesy  Cheesy  Cheesy
uložena

Sony Ericsson P900, P990i, P1i, Xperia™X1i, Samsung Omnia i900, Xperia™X2-Krok vedľa,... Xperia X10i zase späť  Cheesy
alesmatusek
Uživatel
***
Telefon: SE Xperia ARC Silver, SE Xperia X10 Black, SE U8i Vivaz Pro, SE Xperia X2 Elegant Black
Příspěvků: 191


Zobrazit profil
« Odpověď #12 v: 22. Květen 2010, 10:01 »

Takže pánové, česká MR2 je v telefonu. Zde pár postřehů (po pár hodinách používání):

- telefon je krásně rychlý a stabilní. U X2 nevídaný jev
- aplikace se instalují subjektivně podstatně rychleji
- budík už konečně zvoní déle nez jednu sekundu
- automatický zámek už odemyká bez sekání (na MR1 byla tato funkce díky trhání nepoužitelná)
- nový Windows Mobile 6.5.3 je velmi příjemný, jak pro užívání tak pro celkovou svižnost. Jen to chce trochu zvyku, nic pro milovníky starých pořádků.
- nový SPB Mobile Shell 3.5.1
- nový tilewave panel. Přidány funkce pro ovládaní audia
- EDIT: psani nejen SMS, ale vsude napric systemem a aplikacema je velmi rychle. Presne tak jsem si to predstavoval.

Nevýhody:

- ZMIZEL X2 TASK MANAGER!!!! Obrovská chyba! Proč nemohli šipku z pravého horního rohu přemístit do spodní lišty?Huh? Jak teď mám přepínat běžící aplikace? To mám pokaždé chodit do menu nastavení?
- Výchozí skin X2 Saturn je dost nevychytaný a barevně nevyvážený (šedý podklad v aplikacích - např. ve zprávách), lepší je přepnout rovnou na skin X2 Saturn Light
- stále nefunguje QTV akcelerace videa v Core Playeru (zde bude nejspíše problém na straně CP).
- EDIT: stale se po zamknuti pristroje odpoji SD karta. Zrejme v ramci uspory energie. SDfix nutny!!
- EDIT: pri prichozim hovoru se mi zatim vzdy zobrazila vychozi obrazovka Windows Mobile misto klasickeho vulcaniho dialeru. Budu koumat, kde muze byt chyba.

další poznatky budu přidávat postupem
« Poslední úprava: 22. Květen 2010, 18:43 od alesmatusek » uložena
alesmatusek
Uživatel
***
Telefon: SE Xperia ARC Silver, SE Xperia X10 Black, SE U8i Vivaz Pro, SE Xperia X2 Elegant Black
Příspěvků: 191


Zobrazit profil
« Odpověď #13 v: 22. Květen 2010, 22:00 »

Po delsim zkoumani jsem objevil, ze windowsovska obrazovka pro prichozi hovor se nakonec objevi jen tehdy, je-li aktivovan automaticky zamek displeje (tahnutim odemkni). Pokud tuto funkci vypnete, zobrazuje se normalni vulcani obrazovka. Jedna se tedy o dalsi bug
uložena
marcelino
Uživatel
***
Telefon: T610, P800, P910i, ASUS636N WM
Příspěvků: 116



Zobrazit profil
« Odpověď #14 v: 22. Květen 2010, 22:05 »

A bude sa dať tá neexistencia task manageru nejako obísť, napr. aplikáciou  tretej strany. A SPBmobile je v pohode a bez chýb? Inak potešujúce správy
uložena
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: [1] 2 3 4  Vše
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Windows Mobile  |  Obecné (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: X2: aktualizace MR2 je venku!!!
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.008 sekund, 17 dotazů.