SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
16. Duben 2024, 06:09

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142444 příspěvků v 9987 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Platforma A200  |  Řada C  |  C702 (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: HSDPA ano, HSUPA ne
Strana: 1 2 [Vše]
Poslat téma Tisk
Autor Téma: HSDPA ano, HSUPA ne  (Zobrazeno 12693 x)
Swejzi
Uživatel
***
Telefon: C702
Příspěvků: 32


Zobrazit profil
« v: 02. Duben 2010, 14:11 »

Jak jsem zjistil, C702 podporuje jen HSDPA, ale ne HSUPA. Co to pro mě znamená, když pojedu na 3G internetu konkrétně od Vodafonu, který má nastavený limit na download 1,5 Mbit/s a upload 0,5 Mbit/s? Download bude OK,ale co upload? jakou mi pojede rychlostí, když telefon nemá podporu HSUPA? Zatím tu není pokryto, takže nemůžu vyzkoušet, ale to se snad brzy změní.
uložena
Ganimed
Administrátor
*****
Pohlaví: Muž
Telefon: LG G7
Příspěvků: 2395



Zobrazit profil
« Odpověď #1 v: 02. Duben 2010, 15:33 »

to jako myslis ze nekdy v pristich 5 letech vyuzijes moznosti rychleho uploadu, kdyz nasi operatori jsou primitivni. Nejsou schopni vyuzit potencial 3g natoz HSDPA nebo HSUPA
uložena

Swejzi
Uživatel
***
Telefon: C702
Příspěvků: 32


Zobrazit profil
« Odpověď #2 v: 02. Duben 2010, 17:31 »

Mě jde spíš o to, že nemám vůbec představu jak rychle mi ten upload půjde, když není ta podpora pro rychlý upload. Nejsem žádný odborník, proto se ptám. Je mi jasný, že vodafone nevyužije plný potenciál technologií, spíš mi jde o to jestli telefon zvládne upload těch 500 kbit/s.
uložena
Sasakr
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Nokia E5
Příspěvků: 745



Zobrazit profil
« Odpověď #3 v: 02. Duben 2010, 18:24 »

Bez HSUPA ti pojede download teoretickou maximální rychlostí UMTS - 384kbitps. Jinak Ganimed nevím, o čem to mluvíš, O2 má HSUPA ve všech nově pokrytých krajských městech a i někde v Praze.
uložena

Swejzi
Uživatel
***
Telefon: C702
Příspěvků: 32


Zobrazit profil
« Odpověď #4 v: 02. Duben 2010, 20:48 »

Bez HSUPA ti pojede download teoretickou maximální rychlostí UMTS - 384kbitps. Jinak Ganimed nevím, o čem to mluvíš, O2 má HSUPA ve všech nově pokrytých krajských městech a i někde v Praze.

Opravdu download? Já měl za to,že HSUPA (High-Speed Uplink Packet Access) je pro rychlejší upload, ne download.
uložena
M.Čermák
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Shiho Black+IM502+8GB & Shakira White+8GB
Příspěvků: 1350


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #5 v: 02. Duben 2010, 21:13 »

s 3G jsem stahoval az 92kB/s (ne kbit/s) ale pripojeni mam jen zakladni 3G.kamaradovi s HSDPA(W890i) jede net priblizne stejnou rychlosti.co bych musel mit abych dosahl te udavane maximalni rychlosti (3,6Mbit/s)?
Swejzi:HSDPA ti staci,Sas se asi prepsal.. D je download a U upload:HSDPA,HSUPA..
« Poslední úprava: 02. Duben 2010, 21:15 od M.Čermák » uložena



Důležité články
Zkuste ELFy! elfpacky jsou pořád aktualizovány - C905
Sasakr
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Nokia E5
Příspěvků: 745



Zobrazit profil
« Odpověď #6 v: 02. Duben 2010, 21:55 »

Jo samozřejmě myslel jsem upload, pardon.

M. Čermák: Já se dostávám přes 3Mbitps, maximum jsem měl asi 3,2; což je slušný vzhledem k tomu, že 3,6 je maximum mobilu.
uložena

M.Čermák
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Shiho Black+IM502+8GB & Shakira White+8GB
Příspěvků: 1350


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #7 v: 02. Duben 2010, 22:10 »

to jo,tak tady to asi jeste upne nefunguje,sice v budejicich se mu zobrazuje H jako dostupnou HSDPA ale jede stejne rychle jak ja..
uložena



Důležité články
Zkuste ELFy! elfpacky jsou pořád aktualizovány - C905
Sasakr
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Nokia E5
Příspěvků: 745



Zobrazit profil
« Odpověď #8 v: 03. Duben 2010, 00:23 »

Jenže pokud stahuje 92kBps, tak to musí být HSDPA. UMTS bez nadstavby zvládne jenom 48kBps.
uložena

M.Čermák
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Shiho Black+IM502+8GB & Shakira White+8GB
Příspěvků: 1350


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #9 v: 03. Duben 2010, 02:09 »

Ne,JA s K770i bez HSDPA stahuju maximalne az touhle rychlosti.bezne kolem tech 50 ale 60, 70 taky.tech 92,5 bylo maximum co jsem zpozoroval-v download klientu v mozille-ale to jede vzdycky kdyz stahuju nejaky drivery od nVidie nebo kdyz mam nekolik stahovani najednou,tak treba dva sloty jedou najednou,kazdej tech 30 az 50 kB/s a taha to co nejvic,postupne zrychluje,strop je ruzne,jak kde(asi zalezi na serveru..)
« Poslední úprava: 03. Duben 2010, 02:22 od M.Čermák » uložena



Důležité články
Zkuste ELFy! elfpacky jsou pořád aktualizovány - C905
Ganimed
Administrátor
*****
Pohlaví: Muž
Telefon: LG G7
Příspěvků: 2395



Zobrazit profil
« Odpověď #10 v: 03. Duben 2010, 06:05 »

Sas

No vidis prave jsi odpovedel na to co jsem rikal, pokryti jen v blbych krajskych mestech. Navic jen blby O2, kde mas Vodafone a T-mobile ? Dalsi vec je ze ve vsech mestech to nejede stejne rychle uz u samotneho O2. Ta ze primitivni jsou zatim vsichni nasi operatori. Jak jsem psal jinde, zajeď si do Italie prez Rakousko po ceste tam ti bude pismenko H svitit i kdyz pojedes 3 hodiny po dalnici, u nas nic takoveho nenajdes.
uložena

Sasakr
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Nokia E5
Příspěvků: 745



Zobrazit profil
« Odpověď #11 v: 03. Duben 2010, 12:01 »

MČ: Ale to není možný  Shocked když to ten telefon neumí, tak se tam ten tok dat nemůže vyčarovat  Shocked když uděláš test na speedtestu, kolik ti to ukazuje?

Ganimed: Tak jistě, ale já ze svojí pozice jsem spokojen, HSDPA potřebuju jen ve městě a tam ho mám, jestli je rychlost 3Mbity, 1 nebo třeba 14, to už je mi celkem jedno, na surfování to je použitelný. Pingy mi na hraní taky stačí. Ale tak pochopitelně v porovnání se zbytkem Evropy jsem na tom prachbídně.
uložena

M.Čermák
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Shiho Black+IM502+8GB & Shakira White+8GB
Příspěvků: 1350


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #12 v: 03. Duben 2010, 12:36 »

co neni muze byt,jak rikam-behem minuty to letelo pres 70:
edit:no uprimne to bylo par sekund,ty rychlosti to dosahlo tak za 15 sekund..ale zase jenom kdyz stahuju neco od nvidie nebo microsoftu,jinak to tak casto takle rychle nestahuje..
« Poslední úprava: 03. Duben 2010, 12:38 od M.Čermák » uložena



Důležité články
Zkuste ELFy! elfpacky jsou pořád aktualizovány - C905
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #13 v: 06. Duben 2010, 19:16 »

No HSUPA bylo u Vodafone plánováno, vizte http://www.google.cz/search?hl=cs&client=firefox-a&hs=sXY&rls=com.ubuntu%3Acs-CZ%3Aunofficial&q=vodafone+hsupa&btnG=Hledat&lr=lang_cs&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai= , jen nevím, jak jsou na tom teď. Asi spíš zatím ne, jinak by se tím asi víc chlubili. Jinak HSDPA prý dnes mají přes celé Brno a velkou část Prahy. Občas se mi ale stane, že GSM dostane vyšší prioritu než HSDPA, přestože jsou dostupné obě sítě.
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
M.Čermák
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Shiho Black+IM502+8GB & Shakira White+8GB
Příspěvků: 1350


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #14 v: 06. Duben 2010, 19:56 »

kdyz by jsi se nepohyboval mimo pokrytou oblast,muzes pouzivat jen 3G.v MPE se to da nastavit.
uložena



Důležité články
Zkuste ELFy! elfpacky jsou pořád aktualizovány - C905
Sasakr
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Nokia E5
Příspěvků: 745



Zobrazit profil
« Odpověď #15 v: 06. Duben 2010, 21:27 »

Vodafon má i HSUPA. Stejně tak i O2, tam akorát nevím, jestli úplně na všech BTS, ta stará zástavba z roku 2005 to nemá.
uložena

Swejzi
Uživatel
***
Telefon: C702
Příspěvků: 32


Zobrazit profil
« Odpověď #16 v: 30. Říjen 2010, 08:49 »

kdyz by jsi se nepohyboval mimo pokrytou oblast,muzes pouzivat jen 3G.v MPE se to da nastavit.
Kdeže? A jak? Tohle by mě zajímalo.
uložena
M.Čermák
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Shiho Black+IM502+8GB & Shakira White+8GB
Příspěvků: 1350


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #17 v: 30. Říjen 2010, 12:11 »

v my phone exploreru-v zalozce ostatni-profily je tam dole moznost zatrhnout "pouze 3G"..jsou na to i patche pro plno telefonu na pridani te moznosti..ale hodi se to jen v pripade kdyz pouzivas internet a pohybujes se skoro porad v ty pokryty oblasti (jak jedes pryc tak zapnout GSM ! )..
uložena



Důležité články
Zkuste ELFy! elfpacky jsou pořád aktualizovány - C905
roxetak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Xperia mini pro, Samsung Galaxy SII, Samsung Galaxy Ch@t, HTC Touch HD,
Příspěvků: 2086


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #18 v: 30. Říjen 2010, 12:32 »

HSUPA je upload. Odmeraj si down aj upstream napr. na www.speedtest.net alebo na www.speedmeter.sk
uložena

Plny suflik telefonov SE.
Hlavne smarty P1i, M600i, U1i, W960i, p800i, HTC Diamond
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: 1 2 [Vše]
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Platforma A200  |  Řada C  |  C702 (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: HSDPA ano, HSUPA ne
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.009 sekund, 19 dotazů.