SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
19. Březen 2024, 10:25

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142443 příspěvků v 9986 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Platforma A200  |  Aino, Cedar, Elm, Hazel, Jalou, Naite, Yari (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Sony Ericsson Elm v redakci - krásný banán (ptejte se co vás zajímá)
Strana: 1 2 [3] 4 5 ... 13
Poslat téma Tisk
Autor Téma: Sony Ericsson Elm v redakci - krásný banán (ptejte se co vás zajímá)  (Zobrazeno 63083 x)
Fíla SE
Anonym
« Odpověď #30 v: 04. Duben 2010, 18:59 »

Myslím, že telefon dobře padne i do dámské ručky. Smajlík Navíc černo-stříbrná varianta je poměrně neutrální a hodí se pro drsné i něžné pohlaví.

První zkušenosti jsem pospal v odkazovaném příspěvku na fóru MM. Telefonu nemohu nic podstatného vytknout, snad jen nemožnost ručního nastavení ekvalizéru. Naopak se mi líbí povedené vizuální retro styly přehrávače (kazeta, gramodeska, magneťák atd.).

Kvalitu fotoaparátu zatím nemohu objektivně posoudit, ale snad se brzy najde čas na pořízení pár snímků.

Klávesnice je pravděpodobně vyrobena z gumy, takže je příjemná na dotyk, tlačítka nevržou, stisk je jistý a takřka nedochází k překlepům.

Customizace Vodafonu není nijak drastická:
- logo Vodafonu při zapnutí (lze změnit či vypnout) a vypnutí (nelze změnit)
- uzamčené datové účty pro Internet, MMS a live, avšak mohou se vytvořit i vlastní
- v internetovém prohlížeči jsou záložky na služby Vodafonu, které lze smazat
- po spuštění prohlížeče se vždy načítá stránka "live.vodafone.com"
- pravé tlačítko je vyhrazeno internetovému prohlížeči a není možné mu přiřadit jinou funkci
- pod položkou "Menu > Zábava > Hry" jsou 3 dema her, která nelze smazat
- java aplikaci nelze nastavit jako tapetu ani při použití JAD souboru se "SEMC-StandbyApplication: Y"

Vadí mi však, že i když změním v prohlížeči domovskou stránku, telefon se vždy připojuje na adresu "live.vodafone.com", která navíc pro český Vodafone není funkční. Undecided

Telefon má bohužel CID80, takže A2uploader ani plugin pro Far Manager ho zatím nepodporují. Zkoušel jsem ho debrandovat přes WotanServer, ale WotanClient2 při detekci skončil s chybou. Z jejich podpory se mi dostalo pouze odpovědi, ať použiju WotanClient2. Napsal jsem jim znovu, jelikož právě ten jsem použil, tak uvidím, co mi odepíšou.
uložena
VaRo
Anonym
« Odpověď #31 v: 04. Duben 2010, 19:42 »

Dík za vyčerpávající info. To je přesně to, co jsem chtěl vědět...  Mrknutí
uložena
Fíla SE
Anonym
« Odpověď #32 v: 04. Duben 2010, 20:08 »

VaRo: Není zač, rádo se stalo. Mrknutí Nevíš, zda ještě funguje česká podpora Wotanu? Pamatuji se, že kdysi, když jsem debrandoval K800i, jsem to řešil po ICQ s jedním Čechem.
uložena
VaRo
Anonym
« Odpověď #33 v: 04. Duben 2010, 20:14 »

To Ti neřeknu, poslední měsíce se spíš věnuju smártům s WM a věcem kolem nic...
uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #34 v: 04. Duben 2010, 20:30 »

Ta tapeta mi třeba drastická přijde. A když nainstaluješ aplikaci, není ji cpáno Vodafoneské nastavení dat? (Podobně se mi chovala T-G502 i přes jiné nastavení připojení. Musel jsem to měnit každé aplikaci zvlášť.)

Jinak live.vodafone.com u nás bylo podporováno, ale musíš mít wapový (Vodafone live!) profil.

Hmm, CID 80, to se to číslo hodně posunulo.
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
HUdasp
Uživatel
***
Telefon: SE SK17i, SE G502
Příspěvků: 1865



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #35 v: 04. Duben 2010, 20:33 »

Fíla SE Zkus se pozeptat na se-tuningu. Pár schopnej lidí tam ještě zůstalo.

v6ak Taky se toho čísla bojim.. pokud to nikdo neprolomí, tak hloupý SE-čka ztratí svojí nej výhodu.
« Poslední úprava: 04. Duben 2010, 20:35 od HUdasp » uložena
Fíla SE
Anonym
« Odpověď #36 v: 04. Duben 2010, 20:50 »

v6ak: S "live účtem" sice adresa "live.vodafone.com" funguje, avšak stránka se nezobrazí korektně. Když jsem telefon první den přinesl domů a dal do něj SIMku Vodafonu, zanedlouho mi přišla SMSka s tím, že v telefonu je zastaralý "live účet" a následně mi přišla zpráva s novým nastavením. Nové nastavení však nepřepsalo původní zamčený datový účet pro "VF live", takže telefon se dál připojuje na "live.vodafone.com". Ale neřeším to, jelikož stejně používám Operu Mini 5. Smajlík

Nemožnost javy jako tapety sice zamrzí, jelikož jsem to používal na SE Naite pro zobrazení svátků, avšak na druhou stranu mi tak alespoň o něco dýl vydrží baterka.

HUdasp: Zkusím se tam poptat. Koukal jsem však na www.se-nse.net a tam již byla nějaká debata o tom, že se na prolomení CID80 pracuje a údajně je podobný CID53.


EDIT 0:27 hod., 5. 4. 2010:

Včera večer vyšla aktualizace pro WotanClient2, takže se mi nakonec podařilo telefon přehrát nebrandovaným FW.

Změny:
- po zapnutí se nezobrazí logo Vodafone, ale Sony Ericsson a GreenHeart
- telefon neobsahuje žádné uzamčené datové účty
- pravé tlačítko není vyhrazeno "internetovému prohlížeči", ale funkci "Hledat"
- ikonka "Email" v hlavním menu byla nahrazena službou "PlayNow"
- přístup do "emailového klienta" se přesunul z hlavního menu do "Zpráv"
- internetový prohlížeč otevře po spuštění nastavenou oblíbenou stránku namísto "live.vodafone.com"
- možnost vypnout zvuk spouště fotoaparátu
- pod položkou "Menu > Zábava > Hry" je plná verze hry "Quadrapop" a žádné demo verze
- java aplikaci stále nelze nastavit jako tapetu, takže je to bohužel asi vlastnost Elmu
- java aplikace nevyžadují povolení přístupu na Internet, avšak musí se to pro každou zvlášť nastavit
- tón pro sms zprávu je standardní, tedy pozměněný byl jen v brandované verzi
- v "Menu > Nastavení > Všeobecné" přibyla položka "Aktualizace softwaru"
- přehrávání videí z YouTube stále nefunguje, takže customizace nebyla toho příčinou
« Poslední úprava: 05. Duben 2010, 00:09 od Fíla SE » uložena
Rado_MY
Uživatel
***
Telefon: SE C902
Příspěvků: 2


Zobrazit profil
« Odpověď #37 v: 05. Duben 2010, 19:25 »

Zdravím.
Keď som pred pár mesiacmi pozeral na stránkach sonyericsson informácie o Elme, bolo tam písané aj o odolnosti voči postriekaniu vodou, teraz to tam už nie je uvedené. Ako je to teda s tou vodeodolnosťou? Nemám v úmysle s tým fotiť pod vodou, ale napríklad či vydrží ak ho budem držať v ruke a bude naň pršať.
uložena
obluda zelená
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Nokia N8-00
Příspěvků: 253



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #38 v: 05. Duben 2010, 19:44 »

Je pravda, že už to tam není. Je to jen v té flashové prezentaci. Podle to vypadá na nějaký déšť, postříkání vodou, takže pokud nebude průtrž mračen nebo hodně hustý déšť, tak by měl být v pohodě.

EDIT: U Hazela je psáno proti stříkající vodě, takže pokud to u Elmu fakt nezrušili, tak by to mělo být taky tak.
« Poslední úprava: 05. Duben 2010, 19:48 od obluda zelená » uložena

Občas se tady objevím.
Motorola T180 -> Nokia 3140 -> SE Z600 -> Nokia 3410 -> SE K750i -> SE K790i -> Nokia N8-00
C510
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SE XPERIA PRO
Příspěvků: 272



Zobrazit profil
« Odpověď #39 v: 05. Duben 2010, 19:54 »

Orange ho už má v ponuke a jednou z vlastností je aj: odolný voči prachu a striekajúcej vode  Mrknutí

edit 12. 4. 2010: Po diskusii s českým e-shopom som zistil, že SE má chybu v tlačovej správe. Telefón teda nie je odolný voči prachu ani vode. Angry

btw: prečo si myslíte, že to SE robí?....aby si nahnal zákazníkov, oni si kúpili telefón a potom zistia, že vlastne nemá to čo mal mať?....  Angry Angry Angry

Som zvedavý čo bude robiť potom, keď niekto podá reklamáciu. Klamstvo samé klamstvo. Tak ako mala mať C510 tvrdený displej... Angry
« Poslední úprava: 12. Duben 2010, 17:37 od C510 » uložena


Ericssson A1018s -> Nokia 3310 -> Sagem MyX-6 -> SE K600i -> Nokia 6120 classic -> SE C510 -> SE XPERIA PRO Smajlík
M.Čermák
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Shiho Black+IM502+8GB & Shakira White+8GB
Příspěvků: 1350


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #40 v: 05. Duben 2010, 21:32 »

pokud to nikdo neprolomí, tak hloupý SE-čka ztratí svojí nej výhodu.
to je jisty ze uz je to prolomeny.ten kdo to programoval tak se do toho dostane a driv nebo pozdeji se to dostane ven.
uložena



Důležité články
Zkuste ELFy! elfpacky jsou pořád aktualizovány - C905
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #41 v: 06. Duben 2010, 06:32 »

No VF live jsem již dlouho nepoužíval, takže i to je možné.

K CID 80: Na druhou stranu je to stále jen číslo, nějaké označení. I nějakou úplnou prkotinu mohli označit třeba CID 128. Tak snad to nebude tak strašný.
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
Fíla SE
Anonym
« Odpověď #42 v: 06. Duben 2010, 18:21 »

Test fotoaparátu

Pořídil jsem několik fotografií, z nichž jsem vybral 3 nejzdařilejší. Snímky byly vyfoceny na automatiku a jsou bez dodatečných úprav.

Kašna
Kostel sv. Ducha
Telefonní budky


Test fotoaparátu II - interiér

Fotografie byla pořízena v místnosti bez zapnutého osvětlení. Scéna snímána ze vzdálenosti cca 1m a s použitím diody.

zobrazit fotografii


Test nahrávání videa

Formát MP4, rozlišení VGA, délka 31 sekund. Video lze přehrát např. v KMPlayeru.

stáhnout video


Test nahrávání videa II - zoomování

Zoomoval jsem přidržením tlačítka pro regulaci hlasitosti, přesto však není plynulé, jak můžete vidět na následujícím videu.

stáhnout video
« Poslední úprava: 09. Duben 2010, 13:00 od Fíla SE » uložena
chlupi
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Sony Ericsson Elm
Příspěvků: 3


Zobrazit profil
« Odpověď #43 v: 19. Duben 2010, 14:46 »

Dneska sem si ho pořídil a mám pár dotazů a poznatků  Cool

1) Jaký typ paměťových karet lze použít? V návodu je microSD, je mozne i microSDHC?? (http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=65201)
2) je možné používat aplikace jako GoogleMaps, Facebook,... s Wi-Fi nebo je třeba datové připojení od operátora?? co sem zkoušel tak to vypadá že je třeba datový účet od operátora, wifi na to nastavit nikde nejde.  Sad
3) v balení nebyl datový kabel.. Undecided.. aspoň v mým. Ještě ze má sestra 2  Grin
4) při focení je několik stupnice rozlišení: 5mpx, 3mpx, 1mpx, VGA (640x480). Zoomovat jde jen u 640x480

To sou veci co me zatim trochu trápí. Roll Eyes

Jinak spokojenost. Cheesy Klávesnice supr, ovládání svižný. Krásný zaoblený tělíčko, materiály příjemný. Zatim ho zkouším, nebylo na to zatim dost času. Později sem přidám další zkušenosti, případně fotky a videa.

wi-fi funguje fajn, jen co sem zkoušel ve škole je třeba být vcelku blízko zdroje. V učebnách naprosto v pořádku, venku v areálu už to bylo horší. Nevim ale urcite ze nejsou pokryte jen vnitrky budov....
Jelikož google maps a wisepilot potrebuje net tak nemuzu poreferovat. Aplikace Stopař furt vyhledávala satelity a nic ani po skoro 10minutách. Uvidíme co vykutím až se dostanu domu.
Pokud nemáte předplacený datový balíček, hned po spuštění telefonu smažte profily na připojení. Jinak i při zkoušení googlempas se automaticky začne připojovat a žrát data...  Cheesy

Telefon mě moc těší a doufám že se nějaký problémy vyřeší. Negativa, na který jsem přišel jsem vypsal nahoře. Kladů je dost, ale podrobnějc na to později.   Smajlík
Máte-li nějaké dotazy, pokusím se zodpovědět. Mrknutí
uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #44 v: 19. Duben 2010, 14:58 »

No ten zoom beztak funguje jen tak, že to snímá plné rozlišení a pak ořezává a změnšuje. Takže u plného rozlišení to nemá smysl. A ořezat by to mělo jít i zpětně při prohlížení (prakticky nezávisle na rozlišení) pomocí zoomu a volby Save. Aspoň relativně stará G502 to tak umí.
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: 1 2 [3] 4 5 ... 13
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Platforma A200  |  Aino, Cedar, Elm, Hazel, Jalou, Naite, Yari (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Sony Ericsson Elm v redakci - krásný banán (ptejte se co vás zajímá)
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.008 sekund, 18 dotazů.