SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
28. Březen 2024, 18:17

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142443 příspěvků v 9986 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Windows Mobile  |  Obecné (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Ucelené informace o Xperii X1
Strana: [1] 2  Vše
Poslat téma Tisk
Autor Téma: Ucelené informace o Xperii X1  (Zobrazeno 9272 x)
BlueDragon
Uživatel
***
Telefon: Sony Ericsson X1i, SE U100i, SE K610i, SE K750i, SE T230
Příspěvků: 21


Zobrazit profil
« v: 07. Listopad 2009, 11:59 »

Zdravím,
vím, že toto už tu bylo několikrát, ale mám pár dotazů ohledně Xperie. Přeci jen je to dražší telefon a než bych ho koupil, tak by mě zajímalo několik věcí, které bych od něj očekával a zajímaly by mě.

1) Má Xperia vysloveně hardwarové problémy po delším používání?
2) Četl jsem, že se Xperia sama připojuje přes GPRS i když je dostupné Wi-Fi, je v pořádku používat aplikaci No data pro zastavení tohoto připojení, nebo je to proti záruce?
3) Lze Xperii používat jako plnohodnotnou navigaci? Tím myslím, jestli jsou nějaké problémy s aplikacemi typu TomTom, nebo iGO?
4) Na fóru jsem objevil návod na přeinstalaci WM 6.1 na verzi 6.5. Je to proti záruce a WM 6.5 se dá koupit třeba jako Windows XP, nebo Vista?
5) Pokud se pokazí software zařízení s WM, je nutné jej přeinstalovat jako stolní Windows, nebo se resetuje jako například K610i?
6) Je Xperia ohrožena internetovými viry a popřípadě existuje na ní antivirus, který je kvalitní a zdarma?
7) Objevuje se u nových Xperií stále problém s praskáním krytu?
8 ) Dá se Xperia použít na hru Geocaching a Wherigo?
9) Trochu se ztrácím v rozlišování typů zařízení s WM. Je Xperia PocketPC, PDA, nebo smartphone?
10) Jak je na tom telefon s výdrží po delší době používání?
11) Mohu na Xperii instalovat JAVA hry a aplikace, jako třeba na K610i?

Omlouvám se za případně hloupé dotazy, ale přecházím na X1 z K610i a několik věcí mi prostě není jasných.
Děkuji za případnou pomoc
« Poslední úprava: 07. Listopad 2009, 12:12 od BlueDragon » uložena
jacktalking
Uživatel
***
Telefon: telefon? Mám
Příspěvků: 331


Zobrazit profil
« Odpověď #1 v: 07. Listopad 2009, 12:28 »

1) co to znamená
2) mě ne, kolegovi také ne. Z dalšího okolí nevím. Ale řešili to jen jednotlivci, takže to vidím na problém spíš tam
3) ano, lze jí používat jako plnohodnotnou navigaci. Ne, nejsou problémy s TomTom či Igo. Igo mám ještě z prototypu, TomToma koupeného a fungují. Garmin jistě také, ale toho jsem nekoupil a neuvažuju
4) ano, je to proti záruce a není to jako WXP či WV. Windows na PC nejsou vázány na konkrétní mašinu, pokud si je koupíš zvlášť. WM si zvlášt někoupíš
5) postačí obnovení továrního nastavení, pokud jsi neudělal nějaký zásah do ROM
6) ano, stejně jakákoliv jiná platforma. Zatím však neexistuje dostatek virů, to co zatím existuje jsou různé proof-of-concept. Tj zatím se masivně nešíří a bude dlouho trvat než začnou. Ale jako v případě PC, vir nelze chytit jen tak, je za tím v 90% blbost uživatele že nečte.
7) u nově vyrobených už ne, nemám na to zpětnou vazbu.
Cool viz bod 3 - má GPS, má otevřený OS, je tedy možné cokoliv. Mám GCZII na geocaching a nestěžuji si. Zda umí či neumí není na teelfonu, ale aplikaci
9) smartphone je dnes bez dotykové obrazovky. PocketPC je Xperia. PDA je jako Xperia ale bez GSM modulu. Dnes v zásadě jsou PocketPC a smartphone. Pokud máš PDA, bude to pocketpc, jelikož má dotyk.obrazovku
10) co to znamená?
11) ano, lze. Sám mám Opera mini, naší aplikaci pro VPN. Není problém Smajlík
uložena

MIKE BIKER: Zatím to vypadá na podporu jen od Sony Ericssonu a ta je vyhlášená svou nekompetentností a velmi laxním přístupem. Obracet se na ně je jen ztráta času.
BlueDragon
Uživatel
***
Telefon: Sony Ericsson X1i, SE U100i, SE K610i, SE K750i, SE T230
Příspěvků: 21


Zobrazit profil
« Odpověď #2 v: 07. Listopad 2009, 13:06 »

Ad 1) Myslel jsem, jestli se vyskytují problémy např. s klávesnicí, displeyem,atd... Prostě, jestli je nějak patrné opotřebení materiálu.
Ad 10) Výdrž baterie. Jak rychle ubývá,... Mám totiž problémy u K610i, že každá nová baterie má výkyvy a málo vydrží( Proto také měním Smajlík )

Děkuji mockrát za pomoc
uložena
jacktalking
Uživatel
***
Telefon: telefon? Mám
Příspěvků: 331


Zobrazit profil
« Odpověď #3 v: 07. Listopad 2009, 13:28 »

BlueDragon: patrné opotřebení materiálu bude vždy po určité době. Já mám po roce ošoupaný jen bat kryt. Klávesnice či displej OK

Baterie vyrží 7 hodin hovoru, já měl nejvíc 4. Pokud WIFI a bude zaplý displej, bude to pod touto dobou. S GPS opět to samé. Není od věci koupit náhradní baterii, nevíš kdy se může hodit
uložena

MIKE BIKER: Zatím to vypadá na podporu jen od Sony Ericssonu a ta je vyhlášená svou nekompetentností a velmi laxním přístupem. Obracet se na ně je jen ztráta času.
BlueDragon
Uživatel
***
Telefon: Sony Ericsson X1i, SE U100i, SE K610i, SE K750i, SE T230
Příspěvků: 21


Zobrazit profil
« Odpověď #4 v: 07. Listopad 2009, 16:39 »

Dobrý večer,
jak takl postupně pročítám specifikaci X1 na internetu, tak jsem narazil na věc, která se jmenuje aGPS. Vím, že je to věc, která zrychlí nalezení satelitů GPS přes GPRS, ale zajímalo by mě, jestli se to stane pokaždé, když zapnu aplikace používající GPS Xperie, nebo se mohu rozhodnout, kdy aGPS použít?

Děkuji za pomoc
uložena
jacktalking
Uživatel
***
Telefon: telefon? Mám
Příspěvků: 331


Zobrazit profil
« Odpověď #5 v: 07. Listopad 2009, 16:44 »

to co řeknu bude kacířstvím proti oblíbenému a rozšířenému nesmyslu - aGPS jde vypnout u jakéhokoliv mobilu. Je jen na rozhodnutí uživatele zda ho použije či nikoliv. Asi je lepší ho ale mít zapnuté, protože jak při předplacené kartě to vezme MAXIMÁLNĚ 50haléřů, tak při tarifu.
Dále je tam aplikace quickGPS, ale ta nemá s aGPS nic společného (jen info pro případ že by na to přišla řeč Smajlík )
uložena

MIKE BIKER: Zatím to vypadá na podporu jen od Sony Ericssonu a ta je vyhlášená svou nekompetentností a velmi laxním přístupem. Obracet se na ně je jen ztráta času.
BlueDragon
Uživatel
***
Telefon: Sony Ericsson X1i, SE U100i, SE K610i, SE K750i, SE T230
Příspěvků: 21


Zobrazit profil
« Odpověď #6 v: 07. Listopad 2009, 17:10 »

Já jsem se psal kvůli tomuto: http://www.mobilmania.cz/clanky/nove-uctovani-dat-u-o2-10-minut-za-20-kc/sc-3-a-1122804/default.aspx Sad

Takže pokud jsem to pochopil, tam někde v menu X1 je volba aGPS zapnout-vypnout, nebo se musím hrabat někde v systému?

Děkuji za rady

P.S.: Já vždy pročtu nějakou část specifikace, nějaké články, atd. a když mi něco není jasné, tak se zeptám, protože chci vědět do čeho jdu Smajlík
uložena
miggell
Uživatel
***
Telefon: SE K810i, SE K750i ,SE G900, SE X1
Příspěvků: 20


Zobrazit profil
« Odpověď #7 v: 07. Listopad 2009, 18:38 »

s tou výdržou baterie si asi velmi nepolepšíš. predsa velký display niečo zožerie.
uložena
Zbyszek
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: XPERIA X2
Příspěvků: 66



Zobrazit profil
« Odpověď #8 v: 09. Listopad 2009, 08:02 »

Možná, že pomůže i tato zkušenost: http://www.demcak.cz/elektronika/sony-ericsson-x1-experia-prvni-dojmy-a-zkusenosti-velka-recenze/#f386
« Poslední úprava: 09. Listopad 2009, 08:05 od Zbyszek » uložena
BlueDragon
Uživatel
***
Telefon: Sony Ericsson X1i, SE U100i, SE K610i, SE K750i, SE T230
Příspěvků: 21


Zobrazit profil
« Odpověď #9 v: 11. Listopad 2009, 10:13 »

Děkuji za rady, ale mám další dotaz.

Když mi prodejce prodá Xperii od T-mobilu, je jisté, že tam nebude ten jejich růžový paskvil Smajlík nikde na krytu ani v menu. Já abych ji nemusel rovnou překrytovat a přehrát software.

Děkuji moc za pomoc
uložena
jacktalking
Uživatel
***
Telefon: telefon? Mám
Příspěvků: 331


Zobrazit profil
« Odpověď #10 v: 11. Listopad 2009, 11:22 »

SW pokud vím ne, na bat.krytu je nápis T-Mobile, co jsem měl možnost vidět. Ale kryt lze přes servis koupit nový, takže není problém
uložena

MIKE BIKER: Zatím to vypadá na podporu jen od Sony Ericssonu a ta je vyhlášená svou nekompetentností a velmi laxním přístupem. Obracet se na ně je jen ztráta času.
BlueDragon
Uživatel
***
Telefon: Sony Ericsson X1i, SE U100i, SE K610i, SE K750i, SE T230
Příspěvků: 21


Zobrazit profil
« Odpověď #11 v: 14. Listopad 2009, 11:10 »

Tak všem děkuji za rady. Včera jsem si ji v černé barvě přinesl domů a hned mám pár dotazů, na které jsem marně hledal odpověď.
Jak mám u psaní zpráv nastavit rozpoznávání ručního psaní, protože Xperia mi ukazuje pouze klávesnici?
A ještě, jestli by se našel někdo, kdo by mi poradil, jak mám nastavit přetočení displaye na nějaké tlačítko, popřípadě, která jsou na Xperii tlačítka levé a pravé?

Děkuji za případné rady.

P.S.: Zdá se mi to, nebo se výsuvná část X1 trochu viklá? Já jestli je to jen u mě, nebo je to normální.
uložena
jacktalking
Uživatel
***
Telefon: telefon? Mám
Příspěvků: 331


Zobrazit profil
« Odpověď #12 v: 14. Listopad 2009, 11:23 »

BlueDragon:
1) CZ verze rozpoznávání nemá. Respektive má, ale schované. Úprava na to lze stáhnout http://www.google.com/search?client=X123_operandroid&rls=cs&q=enableRecognizers.cab&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8
2) viklání je normální, slabá vůle tam je a u vysouváků asi vždy bude, kvůli konstrukci. U vysouváků je schovaná pružinka a ta se prostě ochodí po určité době.
uložena

MIKE BIKER: Zatím to vypadá na podporu jen od Sony Ericssonu a ta je vyhlášená svou nekompetentností a velmi laxním přístupem. Obracet se na ně je jen ztráta času.
VaRo
Anonym
« Odpověď #13 v: 14. Listopad 2009, 11:29 »

Ad přetočení displeje - použij super aplikaci AE Button Plus a namapuj si ho na libovolnou klávesu (je to 35. volba výběru).  Mrknutí
uložena
BlueDragon
Uživatel
***
Telefon: Sony Ericsson X1i, SE U100i, SE K610i, SE K750i, SE T230
Příspěvků: 21


Zobrazit profil
« Odpověď #14 v: 14. Listopad 2009, 11:42 »

Přetočení displaye jsem našel přímo v menu, ale nefunguje to, tak zkusím tu aplikaci.
Ještě jsem se chtěl zeptat, jestli je pro WM nějaký antivirus zdarma?

Děkuji moc
uložena
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: [1] 2  Vše
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Windows Mobile  |  Obecné (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Ucelené informace o Xperii X1
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.007 sekund, 18 dotazů.