SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
28. Březen 2024, 21:31

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142443 příspěvků v 9986 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Google Android  |  Obecné X8, X10, X10 Mini, X10 Mini Pro (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Sony Ericsson X10 (Rachael) představen
Strana: [1] 2  Vše
Poslat téma Tisk
Autor Téma: Sony Ericsson X10 (Rachael) představen  (Zobrazeno 10780 x)
MartinChroust
Redaktor
*****
Pohlaví: Muž
Telefon: XPERIA X10
Příspěvků: 857



Zobrazit profil WWW
« v: 03. Listopad 2009, 12:02 »

Dnes byl představen Sony Ericsson X10 http://semania.cz/sony-ericsson-rachael-predstaven-rikejme-mu-x10.html co si o něm myslíte? Vypadá to na komplexní zařízení, které by s notnou dávku originality od Sony Ericssonu mohlo být na trhu úspěšné.
uložena

Sony Ericsson Satio Silver, Sony Ericsson Vivaz, Sony Ericsson XPERIA X10 Black


zástupce šéfredaktora SEMania.cz

student Vysoké Školy Báňské - Technické univerzity Ostrava, obor Mobilní technologie
Milan_C905
Uživatel
***
Telefon: C905, C702, K790i, K750i
Příspěvků: 132



Zobrazit profil
« Odpověď #1 v: 03. Listopad 2009, 12:14 »

chtěl jsem SATIO, ale po tom, co jsem se dočetl o androidu zde:

http://www.mobilmania.cz/clanky/t-mobile-g1-prvni-cesky-test-prvniho-androida/android---uvod/sc-3-a-1121314-ch-1042294/default.aspx

 a X10 zde:

http://smartmania.mobilmania.cz/index.php?ind=news&op=news_show_single&ide=1250

tak chci X10  Cry
uložena

C905, C702, K790i, K750i
MartinVagner
Anonym
« Odpověď #2 v: 03. Listopad 2009, 13:00 »

Kdo si počká ten se dočká. O Androidu se u SE rok mluví, pak další tři spekuluje, pak čeká na představení a když už řekneme je to taky, tak oni řeknou, že na trh to příjde koncem března. Jako vždy jsi se nám Sony Ericssone nepochlapil...

Ale jinak zařízení vážně moc pěkný a nadupaný, škoda přeškoda toho čekání.... Undecided
uložena
M.Čermák
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Shiho Black+IM502+8GB & Shakira White+8GB
Příspěvků: 1350


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #3 v: 03. Listopad 2009, 14:25 »

Muj pohled na android se dost zmenil.iluze ze to bude neco podobnyho jako t-mobile g1 je pryc,ten telefon se mi moc nelibil.X10 je neco jinyho,vypada ze by mohla mit vetsi uspech.ale v mych snech je stale Top WM.
uložena



Důležité články
Zkuste ELFy! elfpacky jsou pořád aktualizovány - C905
Milan_C905
Uživatel
***
Telefon: C905, C702, K790i, K750i
Příspěvků: 132



Zobrazit profil
« Odpověď #4 v: 03. Listopad 2009, 16:08 »

já WM nerad. Amdroid vypada dobře  Mrknutí Jinak jak řikal Martin, snad to nebude jako s X1, třičtvrtě roku jsme čekali na prodej, potom co nás SE namlsal první zmínkou o telefonu. To Satio (Idou) vyšlo relativně rychle po představení Idou, tak snad se SE pochlapí i s X10 Tongue
uložena

C905, C702, K790i, K750i
Ganimed
Administrátor
*****
Pohlaví: Muž
Telefon: LG G7
Příspěvků: 2395



Zobrazit profil
« Odpověď #5 v: 03. Listopad 2009, 16:17 »

Hm to mi taky Wm nejak nevoni. X10 vypada skvele a s tim prodejem bych to tak blede nevidel. I kdyz prisla x1 pozde porad je to funkcne spickove zarizeni
uložena

Pupu
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: X10 black
Příspěvků: 535



Zobrazit profil
« Odpověď #6 v: 04. Listopad 2009, 09:45 »

WM v soucasne dobe je zastaraly system, cehoz si je vedom i sam Microsoft, kdyz doslova prohlasil, ze s vyvojem WM zaspal. Jako docasny uzivatel Androidu mohu tento system vrele doporucit, oproti S60 ma daleko lepsi a prehlednejsi ovladani a nesporou vyhodou je i exitence Android marketu, kdy mate vse na jednom miste. System sam je velice svizny a hlavne jeho vyvoj jde milovymi kroky kupredu, verze 2,0 (zatim jen v USA) je toho jasnym dukazem.

Bohuzel SE s X10 zase hraje zakaznikum na nervy, jako v drivejsi dobe, ale pokud se stihne vydani skutecne v lednu/unoru, rekl bych, ze to bude hit, nebot konkurence zatim takovy HW predvedeny nema, ovsem na druhe strane HTC predtavi brzy Dragona, ktery na tom bude po HW strance asi stejne.
uložena
Milan_C905
Uživatel
***
Telefon: C905, C702, K790i, K750i
Příspěvků: 132



Zobrazit profil
« Odpověď #7 v: 04. Listopad 2009, 12:24 »

no jistě to bude znát, zkoušel jsem si HTC diamond2 a jako něco lze ovládat rukou - nové uživ. prostředí včetně běžných nastavení, ale psát bez stylusu je sebevražda. Navíc podle videí na netu jak to prostředí vypadá a jak jsou tam pěkný efektivní přechody (např. to listování multimédii), no musim říct, že jak sem nehctěl dotykáč, protože je to jen takový trend co teď frčí, tak X10 andoid by nemusel být jen na parádu.....

2 Pupu: jaký je tam prohlížeč na net??? Klasická opera pofrčí taky ne?
uložena

C905, C702, K790i, K750i
Pupu
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: X10 black
Příspěvků: 535



Zobrazit profil
« Odpověď #8 v: 04. Listopad 2009, 12:53 »

Je tam klasicky Android prohlizec Webkit, ktery od verze 2.0 uz ma defaultne multitouch v sobe a i ten starsi funguje v pohode, ale Opera mini tam samozrejme jede bez problemu ( http://my.opera.com/operamini/blog/2009/01/28/opera-mini-4-2-for-android-final-version ).

Rukou lze na Androidu ovladat vse, nebot cely OS a i aplikace pro nej jsou na to stavene, takze napr. nikde nenajdete prtavy krizek ala zavrit okno dle WM apod. Proste lze rici, ze SW klavesnice na velkych displejich je bez problemu pouzitelna a neni zadny duvod se ji bat.
uložena
Milan_C905
Uživatel
***
Telefon: C905, C702, K790i, K750i
Příspěvků: 132



Zobrazit profil
« Odpověď #9 v: 04. Listopad 2009, 13:22 »

no právě, WM je platforma původně pro počítače upravená do mobilů a jako taková je prostě o dost komplikovanější aby se stále podobala. Sám Microsoft to ví a proto se snaží WM co nejvíce zjednodušit. Android je čistě pro dotykáče... já se s ním seznamuju teprve velmi krátce a zatím mne víc a víc překvapuje  Shocked ale v dobrým  Grin

2 Pupu: ty si takový zkušený jůser androida. Prosím, tady v tom článku se píše že nelze standartně ukončovat běžící úlohy pomocí správce úloh, jedině přes nějaký root přístup. Ale jistě X10 podpuruje multiasking a tak lze zobrazit aktuálně běžící úlohy a libovolně je ukončovat. Navíc při nedostatku pamětí je android ukončí i sám, je-li potřeba, tak teď nevim, jeslti to v tom článku platí i o androidovi v X10

http://www.mobilmania.cz/clanky/t-mobile-g1-prvni-cesky-test-prvniho-androida/android---uvod/sc-3-a-1121314-ch-1042294/default.aspx
uložena

C905, C702, K790i, K750i
Pupu
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: X10 black
Příspěvků: 535



Zobrazit profil
« Odpověď #10 v: 04. Listopad 2009, 13:31 »

Funguje to tak, ze multitasking samozrejme jede, a to pro 6 app najednou. Muzes se mezi nimi snadno prepinat podrzenim tlacitka MENU a pak si primo vyberes, do ktere bezici app se chces prepnout. Vypinat ty aplikace bezici na pozadi primo v systemu ted nelze, ale existuje sikovna aplikace Taskiller, (zdarma na marketu a zadny root pristup nepotrebuje) - je jich vice, ale ja pouzival jen jednu proverenou a jine jsem ani nezkousel - ktera tento ukol splni, takze zapnes tuto app a vyberes si, ktere bezici app se maji vypnout - to vse jednim dotykem a je to.

Jinak ty stare clanky o G1 nema moc smysl cist, spise se zamer na clanky a recenze Motoroly Droid (Milestone), nebot tam uvidis, jak vypada a funguje Android 2.0 (povazuji za samozrejme, ze X10 na nem pri vydani bud primo pojede, nebo se to poresi updatem casem). Za zkuseneho androidaka bych se opravdu nepovazoval Cheesy
uložena
Milan_C905
Uživatel
***
Telefon: C905, C702, K790i, K750i
Příspěvků: 132



Zobrazit profil
« Odpověď #11 v: 04. Listopad 2009, 18:52 »

takže je to podobné Symbianu, do té aplikace v pozadí, co chci ukončit musím vstoupit a ukončit jí. Příp. použít tu aplikaci co říkáš, ale to je už jedno, jeslti mám tu aplikaci na pozadí vypnout vstoupením do jiiné nebo do ní samotné... No už jsem si milestona pročítal. Ten první článek pro seznámení s androidem mi pomohl :-)) Ale děkuju
uložena

C905, C702, K790i, K750i
Pupu
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: X10 black
Příspěvků: 535



Zobrazit profil
« Odpověď #12 v: 05. Listopad 2009, 12:29 »

V podstate je to jak rikas, ale s tim, ze nema zadny smysl ty aplikace vypinat (snad s vyjimkou her), nebot se to na rychlosti telefonu prakticky neprojevovalo, Android je vypina sam pokud dojde pamet a jinak je to fuk.
uložena
Pupu
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: X10 black
Příspěvků: 535



Zobrazit profil
« Odpověď #13 v: 13. Listopad 2009, 13:05 »

Pro nedockavce jako jsem ja prinasim mensi ochutnavku v anglickem jazyce:

http://www.youtube.com/watch?v=m19Lu-JUW1Q
uložena
flai
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: P1i
Příspěvků: 224


Zobrazit profil
« Odpověď #14 v: 13. Listopad 2009, 14:30 »

je to dost rychli nato ze to neni finalni vzorek
uložena
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: [1] 2  Vše
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Google Android  |  Obecné X8, X10, X10 Mini, X10 Mini Pro (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Sony Ericsson X10 (Rachael) představen
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.008 sekund, 18 dotazů.