SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
28. Březen 2024, 11:40

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142443 příspěvků v 9986 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Platforma A200  |  Aino, Cedar, Elm, Hazel, Jalou, Naite, Yari (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Testujeme Sony Ericsson Yari - máte připraveny otázky?
Strana: 1 [2] 3 4 ... 6
Poslat téma Tisk
Autor Téma: Testujeme Sony Ericsson Yari - máte připraveny otázky?  (Zobrazeno 25741 x)
flai
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: P1i
Příspěvků: 224


Zobrazit profil
« Odpověď #15 v: 03. Říjen 2009, 17:23 »

jestli myslis guest gaming ze ti nesel tak to ti asi nepujde protoze to je inovace kterou disponuje yari
uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #16 v: 03. Říjen 2009, 17:36 »

Ad A300: Jisté je, že bude na nějaké platformě, která staví na nejnovějších dnešních A200, ale je vylepšená. Jestli to bude další verze A200, nebo to pojmenují A300, je IMHO celkem jedno. Jsou to podobné diskuze jako kdysi Firefox 1.1 vs. Firefox 1.5. Jediná změna plánu s tímto spojená však byla skutečně pouze v číselném označení.
Ad viry na hloupých telefonech: Je to celkem rozšířený mýtus. Ano, v začátcích Javy to bylo prakticky nemožné. Dnes přibylo Push Registry (součást MIDP 2.0, dnes běžné MIDP 2.1), které umožňuje automaticky spouštět aplikace (i na S40, i když běžně po potvrzení), běžně máme JSR-75 (přístup k filesystému), máme tu WMA (API pro přijímání a odesílání SMS, i když není možné přijímat běžné SMS), které lze použít zároveň s Push Registry, máme tu JSR-82 pro Bluetooth. Narozdíl od počítače tu běžně máme k dispozici také GPS, akcelerometry, snímač obrazu, mikrofon a určení k nošení u sebe. (Ano, některé vlastnosti dnes počítače také dostávají a to nejen v případě mikrofonu.) Zvláště u Sony Ericssonů máme také stále bohatší CHAPI, které (tuším od JP-8.3) umožňuje nahrazovat části nativního UI mobilu. Jsou zde i mnohé další možnosti (asociace protokolů a souborů apod.), ale už nemám až tolik představu, co je kde povoleno.
Ano, jsou tu stále mnohá omezení (většinou nemožnost zasahovat do jar souborů nainstalovaných aplikací, nemožnost bezokenní aplikace, dotazy na oprávnění a další). Některé z nich tu dost možná zůstanou (třeba dotazy na oprávnění), jiné (AFAIK třeba bezokenní aplikace) budou umožněny například od MIDP 3.0.
Záleží to dost na tom, co má daný virus umět, jak se má šířit a jak se má maskovat. Nechci to tady podrobně rozebírat, ale možností tu určitě jsou.
Jinak si ale myslím, že do jisté míry je to reklamní trik. Podpora antiviru ale dost možná znamená i větší možnosti potenciálním virům. Konkrétní podobu jsem ale ještě neviděl, takže nechci soudit.
Zajímalo by mě Gesture gaming - evidentně to má souvislost s akcelerometry. API pro akcelerometry má už první A200, i když celkem nízkoúrovňové. Je Gesture gaming tedy nějaká vysokoúrovňová nadstavba tohoto API. Na developer.sonyericsson.com se mi to nepodařilo najít.
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
Südoo
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SE W910i
Příspěvků: 91



Zobrazit profil
« Odpověď #17 v: 03. Říjen 2009, 17:59 »

Zde jsme zkopiroval primo text z navodu:
Antivirus
Aplikace Antivirus identifikuje a odstraňuje aplikace instalované v telefonu, které jsou
infikovány viry. Aplikace jsou automaticky prověřovány při instalaci. Při odhalení infikované
aplikace ji můžete odstranit nebo uvolnit. Můžete využít 30denní bezplatné zkušební verze,
nebo zadat objednací číslo. Doporučujeme častou aktualizaci antivirové aplikace
nejnovějšími ochranami proti virům. Před použitím této funkce budete v telefonu potřebovat
správná nastavení pro Internet.
Naše poskytnutí či vaše používání antivirového softwaru nezaručí, že při používání tohoto
produktu nedojde k nakažení viry nebo jiným škodlivým softwarem.
Zapnutí aplikace Antivirus
1 Vyberte Nabídka > Nastavení > Všeobecné > Zabezpečení > Antivir. program.
2 Postupujte podle pokynů v průvodci nastavením.
Vypnutí aplikace Antivirus
1 Vyberte Nabídka > Nastavení > Všeobecné > Zabezpečení > Antivir. program
> Skenování virů.
2 Vyberte možnost Vypnuto.
uložena

Pokud mam nejake chyby v cestine, tak to neni schwalne ale je to z duvodu ze pochazym z nemecka zatim mam nejake drobne chyby.
MartinChroust
Redaktor
*****
Pohlaví: Muž
Telefon: XPERIA X10
Příspěvků: 857



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #18 v: 03. Říjen 2009, 18:20 »

Tak antivirus jsem rozhodil, nabízí autoimatické updatování databáze v určitou dobu. Připadá mi to jako takový mobilní firewall. Aktivní pohotovostní režim v pravém slova smyslu to není, na wallpaperu mohou být zobrazeny ikony všech nainstalovaných her (lze je odtud i spustit) nebo se tam může střídat okno s kalendářem, aktuální úkoly a poslední vyfocená fotografie. Nezdá se mi, že by se mělo jednat o A300, je to stále A200 s jinou barvou ikon v menu.
« Poslední úprava: 03. Říjen 2009, 18:32 od MartinChroust » uložena

Sony Ericsson Satio Silver, Sony Ericsson Vivaz, Sony Ericsson XPERIA X10 Black


zástupce šéfredaktora SEMania.cz

student Vysoké Školy Báňské - Technické univerzity Ostrava, obor Mobilní technologie
flai
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: P1i
Příspěvků: 224


Zobrazit profil
« Odpověď #19 v: 03. Říjen 2009, 18:30 »

mno podle me je ohrozeni po strane vyru dost male jeste sem se s tim nikdy nesetkal a navic kdyz uz se ti tam neco dostane tak to staci dat na SEUS a behem 10-ti minut je to jako novi
uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #20 v: 03. Říjen 2009, 18:31 »

Firewall funguje spíše obecně na základě pravidel nebo ptaní a mnohem víc se tomu podobá nastavení oprávnění aplikací.

Antivirus zase pracuje na základě vzorků škodlivého kódu, což asi zde souhlasí.

Zajímalo by mě, zda je ten antivirus jako integrální součást FW, nebo jako java aplikace. Ale to se asi např. bez zkoumání /tpa/pdh/0004 nedozvím.

Tady jsou novinky, které jsem v senzorech našel:

JP-8.4.1 (nejspíš Naite a Jalou a možná i další)
* Step counter sensor
* Steps per minute sensor

Anio a Yari (JP-8.5):
* Camera motion detection sensor - detekce pohybu podle dvou os pomocí "video telephony camera"
* Camera shake detection sensor - detekce pohybu pomocí v jednom směru "video telephony camera"

Gesture gaming hledám marně. Kde jsou k dispozici hry vyžadující gesture gaming?
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
flai
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: P1i
Příspěvků: 224


Zobrazit profil
« Odpověď #21 v: 03. Říjen 2009, 18:32 »

Tak antivirus jsem rozhodil, nabízí autoimatické updatování databáze v určitou dobu. Připadá mi to jako takový mobilní firewall. Aktivní pohotovostní režim v pravém slova smyslu to není, na wallpaperu mohou být zobrazeny ikony všech nainstalovaných her (lze je odtud i spustit) nebo se tam může střídat okno s kalendářem, aktuální úkoly a poslední vyfocená fotografie

doufam ze udelas fotky  Mrknutí
uložena
MartinChroust
Redaktor
*****
Pohlaví: Muž
Telefon: XPERIA X10
Příspěvků: 857



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #22 v: 03. Říjen 2009, 18:33 »

Anio a Yari (JP-8.5):
* Camera motion detection sensor - detekce pohybu podle dvou os pomocí "video telephony camera"
* Camera shake detection sensor - detekce pohybu pomocí v jednom směru "video telephony camera"

právě tohle popisuje princip gesture gaming
uložena

Sony Ericsson Satio Silver, Sony Ericsson Vivaz, Sony Ericsson XPERIA X10 Black


zástupce šéfredaktora SEMania.cz

student Vysoké Školy Báňské - Technické univerzity Ostrava, obor Mobilní technologie
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #23 v: 03. Říjen 2009, 18:38 »

Tak to mi nepřijde jako až taková bomba. Určité výhody to bude mít, například při jízdě to nebude detekovat zrychlení vozidla, pokud bude snímač obrazu namířen dovnitř vozidla. (Záleží i na inteligenci SW.)
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
Südoo
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SE W910i
Příspěvků: 91



Zobrazit profil
« Odpověď #24 v: 03. Říjen 2009, 18:45 »

hry jsem stahl na strankach v telefonv. presneji na wapv od se. ale musite dole prepnout na telefon yari. a pak si muzete stahnout 2 hry zdarma. boxing a boxer
uložena

Pokud mam nejake chyby v cestine, tak to neni schwalne ale je to z duvodu ze pochazym z nemecka zatim mam nejake drobne chyby.
flai
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: P1i
Příspěvků: 224


Zobrazit profil
« Odpověď #25 v: 03. Říjen 2009, 19:11 »

hele a jak rychli je pripojeni prez gps Huh

EDIT: ted sem si vsiml ze v telefonu je predinstelovana hra jmenem LocoRoco, uz si to hral?? jestli jo tak jaky to je???
« Poslední úprava: 03. Říjen 2009, 19:35 od flai » uložena
Südoo
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SE W910i
Příspěvků: 91



Zobrazit profil
« Odpověď #26 v: 04. Říjen 2009, 14:58 »

Mám ještě dotaz k tomu mobilu Yari, v jakém rozlišení nahrává videa? Všiml jsem si že jsem si s WApu od SE stáhl základní video na Yariho ale moje W715 a ani W910i nedokáže v pořádku to video přehrát a v PC se mi ukázalo že má 240x320 rozlišení ale moc velkej Bitarate. No ale když nahraju v tomto teelfonu Video v jakém max. rozlišení to nahrává.?
uložena

Pokud mam nejake chyby v cestine, tak to neni schwalne ale je to z duvodu ze pochazym z nemecka zatim mam nejake drobne chyby.
MartinChroust
Redaktor
*****
Pohlaví: Muž
Telefon: XPERIA X10
Příspěvků: 857



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #27 v: 04. Říjen 2009, 15:46 »

Yari natáčí videa ve formátu MP4 a rozlišení VGA
uložena

Sony Ericsson Satio Silver, Sony Ericsson Vivaz, Sony Ericsson XPERIA X10 Black


zástupce šéfredaktora SEMania.cz

student Vysoké Školy Báňské - Technické univerzity Ostrava, obor Mobilní technologie
Südoo
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SE W910i
Příspěvků: 91



Zobrazit profil
« Odpověď #28 v: 04. Říjen 2009, 18:02 »

Ahojte lidi, mám docela vážný důvod se bát koupit Yariho. Koukám že T-Mobile.DE má všechny tři telefony v nabidce. Zde je odkaz na Aino: http://www.t-mobile.de/shop/handy/0,4855,2963-_24596-0-xxx_tariff_xxx-0,00.html a zde je Yari: http://www.t-mobile.de/shop/handy/0,4855,2963-_24598-0-xxx_tariff_xxx-0,00.html a když se koukám do tabulky tak ani jeden neumí WAP a ani T-Zones. V tom případě asi nebude v nich fungovat ani O2 Active, přes který si aktivuju různé věci. A ani PlayNow nebude fungovat. Chci se zeptat jak to je. Umí WAP?? Nebo jenom Internet stránky??. Protože pokud nepodporuje WAP tak ej to na nic.
uložena

Pokud mam nejake chyby v cestine, tak to neni schwalne ale je to z duvodu ze pochazym z nemecka zatim mam nejake drobne chyby.
Hl@w@OO7
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SE w610i R6BC002; SE w302; SE k310i; SE w850i
Příspěvků: 267



Zobrazit profil
« Odpověď #29 v: 04. Říjen 2009, 18:20 »

Já zase TADY čtu že wap umí, podle mě je to na tom t-mobile.de jenom nějaká chyba.
uložena

Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: 1 [2] 3 4 ... 6
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Platforma A200  |  Aino, Cedar, Elm, Hazel, Jalou, Naite, Yari (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Testujeme Sony Ericsson Yari - máte připraveny otázky?
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.009 sekund, 17 dotazů.