SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
28. Březen 2024, 17:22

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142443 příspěvků v 9986 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Platforma A200  |  Aino, Cedar, Elm, Hazel, Jalou, Naite, Yari (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Testujeme Sony Ericsson Aino - co vás zajímá?
Strana: 1 2 3 [4] 5 6 ... 13
Poslat téma Tisk
Autor Téma: Testujeme Sony Ericsson Aino - co vás zajímá?  (Zobrazeno 59747 x)
MartinVagner
Anonym
« Odpověď #45 v: 15. Říjen 2009, 17:20 »

Telefon je slušně svižný, vcelku nevidím problém. S těmi hrami to bude problém, nejsem hráč a nejspíš nikdy nebudu;-).

Příručka se dá stáhnout zde: http://www.sonyericsson.com/cws/support/phones/detailed/userguide/aino?lc=cs&cc=cz
uložena
flai
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: P1i
Příspěvků: 224


Zobrazit profil
« Odpověď #46 v: 15. Říjen 2009, 17:22 »

ty hry by me dost zajimaly

tu prirucku sem tam hledal ale tam je jen v anglictine
uložena
jacktalking
Uživatel
***
Telefon: telefon? Mám
Příspěvků: 331


Zobrazit profil
« Odpověď #47 v: 15. Říjen 2009, 18:01 »

flai: Viz Martin V. - na http://www.sonyericsson.com/cws/support/phones/detailed/userguide/aino?lc=cs&cc=cz je v první řadě v češtině a na druhém místě v angličtině.
uložena

MIKE BIKER: Zatím to vypadá na podporu jen od Sony Ericssonu a ta je vyhlášená svou nekompetentností a velmi laxním přístupem. Obracet se na ně je jen ztráta času.
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #48 v: 15. Říjen 2009, 18:07 »

K mezeře # vs. 0: Možná to zní jako prkotina, ale přijde mi to jako relativně zásadní problém. Zvlášť při prediktivním psaní (např. T9). Dosud jsem si mohl so vlastního slovníku oložit slova obsahující nejen písmena, ale i číslice, tečky, čárky a další. Hlavně to nesmělo obsahovat mezeru. Přišel jsem na plno vychytávek, například 11 -> (), 121 -> [b], mám tam uložený i vlastní e-mail, Jabber ID, OpenID, telefonní číslo a mnoho dalších. Takže, klávesy 0 a 2-9 byly vždy součásti slova, 1 byla příležitostná součást (slovo se mohlo u jedničky oddělit, ale nemuselo) a # byl vždy oddělovač. Ta jednička byla občas nepříjemná, protože někdy vyžaduje smazat o něco víc. Skutečně, můžu za slovem napsat tečku (klávesa 1) a bez mezery psát další slovo, nebo ta tečka (případně jiný znak pod klávesou 1) může znamenat součást dlouhého "slova" (třeba tečka nebo zavináč u e-mailu).
Jenže, mezera logicky musí oddělovat slova. Tím, že se dostala na nulu, musí nula logicky změnit svoje chování. Buď se z ní stane, jak je u mezery zvykem, oddělovač za každých podmínek, nebo bude, jako jednička, za určitých podmínek plnit roli oddělovače a za určitých ne.
Oboje mi přijde špatně a čekám spíš tu horší variantu. (Tedy nula vždy odděluje.) Jenže, pokud by to byla jediná změna, pak by to narušilo konzistenci. (Už tak stačí ta vybočující jednička.)
K čemu je důležitá konzistence? Uživatel většinou příliš nepřemýšlí nad logikou UI (uživatelského rozhraní), platí zde axiom: "Správné chování UI je právě takové, jaké právě chci." Jedním z neuvěřitelně jednoduchých a přitom účinných prostředků ke "správnému" UI (to nemyslím ani tak ironicky) je právě ona konzistence. Uživatel zjistí, že C umí mazat znaky a očekává, že bude konzistentně s tím moct mazat soubory taky pomocí C. Nebo rozložení softkeys, to je ještě lepší příklad. A jeho typickým porušením jsou staré Siemensy, minimálně S55. Chvilku byla hlavní akce nalevo a chvilku napravo. To byla koneckonců pro mě nejtěžší věc na zvykání a jediná věc, na kterou jsem si za pár dní vypůjčení S55 nezvykl.
Takže jako krok pro konzistenci by mohli udělat to, čeho se nejvíce obávám a co znám ze své staré Nokie 3120 (a Nokie to mají AFAIK dodnes): Zatímco dosud bylo možné mít ve vlastním slovníku téměř cokoli, od této změny by se mohly zakázat čísla. Tedy svoje telefonní číslo, e-mail, Jabber ID, web, OpenID a další bych menohl mít ve slovníku. Ani svou přezdívku. Snad by zůstalo aspoň možnost mít například smajlíky (:-D se píše dobře), závorky a pár dalších.

Další možnost by byla přijít s naprosto novou a geniální koncepcí UI, o které nemám ani tušení. Kdysi jsem přemýšlel, jak současné psací UI Sony Ericssonu vylepšit a jakýkoli nápad na vylepšení byl vyvážen (nebo spíš převážen) nevýhodami, které by to přineslo. Jediná možnost by byla připravit nějaké nové klávesy, což by byla také možná trochu problematická cesta. Ale IMHO nejlepší možná.

Martine, nakolik potvrzuješ moje obavy?

EDIT: Jo, k té Opeře mini: tam to bude spíš její vlastnost. Adresní řádek si dělá Opera mini sama a snaží se zřejmě se do jisté míry přiblížit nativnímu UI. Detekovala Sony Ericsson, tak je mezera na křížku. Po zvolení "Vložit symbol" by se měl otevřít TextBox (nativní UI), který by se již měl chovat normálně. Je to tak, že jo?
« Poslední úprava: 15. Říjen 2009, 18:11 od v6ak » uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
flai
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: P1i
Příspěvků: 224


Zobrazit profil
« Odpověď #49 v: 15. Říjen 2009, 18:14 »

flai: Viz Martin V. - na http://www.sonyericsson.com/cws/support/phones/detailed/userguide/aino?lc=cs&cc=cz je v první řadě v češtině a na druhém místě v angličtině.


pod tim tlacitkem stahnout je napsano ze soubor neni k dispozici v cestine
Edit: dobry chvilku to trvalo nez se to nacetlo
« Poslední úprava: 15. Říjen 2009, 18:18 od flai » uložena
MartinVagner
Anonym
« Odpověď #50 v: 15. Říjen 2009, 18:35 »

2 flai: to jsi vážně takový jouda?

Dám stáhnout a mluví to česky!

http://www.sonyericsson.com/cws/download/1/656/528/1252928120/U10__UG_CS_1230-5151_1.pdf

pls jen klikni
uložena
flai
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: P1i
Příspěvků: 224


Zobrazit profil
« Odpověď #51 v: 15. Říjen 2009, 18:38 »

v predchozim prispevku sem psal ze mi to jde ale nacita se to asi 2minuty
uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #52 v: 15. Říjen 2009, 18:54 »

Joj, ono to je "Aino" a ne "Anio".
Jinak je zajímavé, že u Aina se uvádí A300 a u Yari A200 a přitom mají stejnou uvedenou Java Platform (AFAIK JP-8.5.*). Na druhou stranu, možné to je, mezi A200 a A300 přecejen nejsou takové rozdíly jako A100 a A200.
Jinak, má Aino přední kameru? Pokud ano, pak asi i podporuje Gesture gaming.
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
flai
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: P1i
Příspěvků: 224


Zobrazit profil
« Odpověď #53 v: 15. Říjen 2009, 18:57 »

nn u yari-ho je take platforma A300
uložena
MartinVagner
Anonym
« Odpověď #54 v: 15. Říjen 2009, 19:04 »

2 v6ek: Vypadá to tak jak popisuješ, mezerou nad nulou je třeba problém  uložit si čislo, uložit lze, ale problém je pak jej vyvolat, mezera má místo nuly přednost.

A v Opeře je to také tak jak píšeš, Opera identifikuje Sony Ericsson, proto volí mezeru na pravé klávese, ale například vložením slova si telefon bere vše z telefonu a pak je mezera na nule. Takže během psaní třeba jednoho slova se dá změnit umístění mezery na klávese dvakrát. To je mi panečku vynález. Tohle uživatelé vážně pocítí a fest....
uložena
flai
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: P1i
Příspěvků: 224


Zobrazit profil
« Odpověď #55 v: 15. Říjen 2009, 19:13 »

ted sem si vsiml (v uzivatelske prirucce) ze aino umi nahravat video v nHD kvalite tak az budes delat recenzi (nvm kdo je to jedno  Grin) tak tam pls neco natoc dik
uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #56 v: 15. Říjen 2009, 19:14 »

Opera mini bude IMHO nejmenší problém, jednak do URL mezery nepatří a pak si myslím, že v nejbližší další verzi to "opraví". (Ona to de facto není chyba a nějak systematicky to dost dobře řešit v současnosti nejde, museli bychom se obejít bez našeptávání a používat onen nativní TextBox.)

Dobře, nula nejde, jak to je s ostatními čísly? Je možné si přidat třeba moji přezdívku, nebo jim byla milejší konzistence? Případně zkus ještě PLS svůj/něčí e-mail kvůli ověření zachování funkčnosti jedničky, ale s tím by snad neměl být problém.
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
MartinVagner
Anonym
« Odpověď #57 v: 15. Říjen 2009, 19:44 »

Obávám se že s tím mailem bude stejný problém, nezobrazí se v nabídce slov.... Embarrassed
uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #58 v: 15. Říjen 2009, 20:06 »

Takže z výhod prediktivního psaní SE ve srovnání s Nokií 3120 tu zbývá jen seznam nabízených slov a ve vzácných případech nabídnutí celého slova před napsáním? Docela bída.
To "obávám se" znamená "vyzkoušel jsem", nebo "asi to tak bude, ale nevím"? Zní mi to poněkud nejistě. BTW zavináč apod. (aspoň na G502) odpovídá číslici 1, ale to je snad jasný.
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
MartinVagner
Anonym
« Odpověď #59 v: 15. Říjen 2009, 20:27 »

Obávám se mělo znamenat, že si do nabídky svých slov sice e-mail nedávám, ale když jsem to zkusil, tak se to na Ainu nechytá. Nabídne to pak slovo jen do zavináče, zbytek chybí(ted jsem to zkusil podruhe a zadam-li [email protected], tak se zobrazi v seznamu jen pepaaaa). Přitomu  mé W995 no problém.

Navíc mě neskutečně se.e to, že nabídka slov se pořád zobrazuje. Fakt nevím zda to byl úmysl nebo je to bug. Dle nabídky v menu kde to mám vypnuté to vidím na druhou možnost...
« Poslední úprava: 15. Říjen 2009, 20:38 od Martin V. » uložena
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: 1 2 3 [4] 5 6 ... 13
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Platforma A200  |  Aino, Cedar, Elm, Hazel, Jalou, Naite, Yari (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Testujeme Sony Ericsson Aino - co vás zajímá?
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.008 sekund, 18 dotazů.