SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
28. Duben 2024, 07:48

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142444 příspěvků v 9987 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Windows Mobile  |  Problémy a chyby (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: xperia problem s klavesnicou?Pomoc pri vymene telefonu...
Strana: [1]
Poslat téma Tisk
Autor Téma: xperia problem s klavesnicou?Pomoc pri vymene telefonu...  (Zobrazeno 3303 x)
notfake
Anonym
« v: 02. Září 2009, 08:08 »

Ahojte, takze mam takyto problem, mam samsung omnia a mam mounost vymenit za xperiu, s kompletnym prislusenstvom, ale bez zarukylebo je z anglicka. Telefon ma pol roka, nepraska a klavesnica hardwerova funguje. Na jednom fore a aj xda-devolepers som cital ze sa tato klavesnica a sposobuje to oxidacia zakladnej dosky, najprv prestanu fungovat tlacitka a potom cely rad. Kedze som tu takyto problem nenasiel, stalo sa to uz niekomu z vas? Myslite si ze sa ni to oplati vymenit aj ked x1 nema zaruku? Lebo citam problemi x1 a ma to odradzuje, ale zas niektory clenovia pisu ze maju telefon uz dlho a ziadny problem. A este by som sa chcel spytat na co by som si mal dat hlavne pozor pri vymene, co si hlavne vsimat aby som potom nelutoval. Dakujem za vsetky odpovede a nazory.
uložena
Ulmo
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SEX1
Příspěvků: 99



Zobrazit profil
« Odpověď #1 v: 02. Září 2009, 11:08 »

Bez záručáku rozhodně NE. Dej na mě, tohle se nevyplatí! Mnoho lidí doplatilo na chybějící záručák.
Koukni třeba do Problémy a chyby na tomto fóru.
uložena

Poctivé mobily jsou minulostí, smiřte se s tím...
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #2 v: 02. Září 2009, 11:10 »

To se asi liší kus od kusu. Takže je to risk. Může se to vyplatit (pokud je to ok), ale pokud jsou známy takovéto případy, tak bych to neriskoval.
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
notfake
Anonym
« Odpověď #3 v: 02. Září 2009, 15:28 »

No tak asi nebudem riskovat, aj ked by ma vysla vlastne ta xperia 210 eur, plus mi k tomu chce dat pametovku a sluchatka co kupil za 60 eur, lenze prave to, ze moze byt dobra a bolo by to ok, ale ak sa mi to pokazi tak platit z vlastne vrecka to by asi neislo. Ten kryt to by mi ani nevadilo ze praska, keby ste videli moju p1i ako vyzerala po 3 mesiacoch tak by ste odpadli, cela polepena, ale odvtedy som si zacal uz dabat na fony pozor. Lenze po tej hardwerovych chybach co citam v tejto teme si ju asi nezoberiem, ale aj tak ma to laka. Po kolko idu  asi tak pouzite xperie zo zarukou? Je niejaky iny telefon s qwerty vysuvnou klavesnicou a dotykovym displeyom okrem htc touch pro( mam moznost zobrat aj tento, s priplatkom 30 eur ale je komplet so zarukou, ale xperia sa mi lubi o dost viacej)? Taky co nema taku kazivost ako xperia. Dakujem
uložena
notfake
Anonym
« Odpověď #4 v: 02. Září 2009, 21:44 »

Ahojte, este by som sa chcel informovat, ked praskne kryt na xperii, treba ho menit kvoli funkcnosti alebo si to davate menit kvoli vzhladu? A len tak sa informativne este chcem spytat, je tu v teme napisane viac chyb v omnii, vedel by niekto napisat kolko tak priblizne stoji oprava? napr. ked odide reprak- cena, zakladna doska-cena..atd.. A vsetky xperie su kazive, aj tie co sa vyrabaju teraz( myslim tym teda novsie), alebo ako je to mozne ze niekomu sa kazia niekomu nie. Viete mam takeho,, cerva" v hlave, aj tak rozmyslam nad tou vymenou a ten zarucak ma hneva, lenze sme s jedneho meste tak by som to isiel aj pozriet ale xperia sa mi lubi odvtedy jak vysla ale nemam som tolko money,  a teraz ked je tak na dosah ruky zas nemozem a kebyze ju idem pozriet tak by som to asi vymenil. Diky za odpoved.
uložena
Ulmo
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SEX1
Příspěvků: 99



Zobrazit profil
« Odpověď #5 v: 03. Září 2009, 07:32 »

Bavíš se tu o eurech, měl bys ještě napsat, kde přesně chceš Xperii kupovat.
V českých bazarech se cena pohybuje kolem 7500-8500kč. Nemám ted´ na mysli nějakou webovou inzerci,
 ale spíše kamenný obchod, který nabízí i použité zboží. Právě tam obvykle získáš záruku na 1 rok.
Na Aukru se však dá kolikrát sehnat za ještě nižší cenu i se záručákem.

Ona pověstná prasklina na Xperii ničemu nevadí. Alespon´ já jsem si jí skoro nevšiml. Za takové peníze však nemám ve zvyku tolerovat závady tohoto typu. A tak jsem jí poslal do servisu. To však zdaleka není to nejhorší. Nejzávaznější závadou je špatně reagující klávesnice. Tohle už se překousnout skutečně nedá. Odešla mi skoro celá spodní řada kláves(včetně mezerníku a tečky Sad)

Cenu jednotlivých náhradních dílů neznám, ale vzhledem k celkové ceně Xperie je přemrštěná.

Nějaká alternativa? S qwerty a v téhle cenové kategorii skutečně jen Touch Pro.
 Je méně poruchové, ale taky v mnoha ohledech horší než X1.

Já osobně uvažuji o zřízení účtu na eBay. Ty ceny jsou tam prostě nesrovnatelné. Mnoho prodejců tam taky nabízí záruční služby.
Jakmile mi Xperie dojde zpět domů, tak jí bud´ prodám, nebo vyměním. Vysouvací konstrukce je obecně poruchovější, než ta jednoduchá (Diamond1,2, Omnia...) Proto půjdu do HD.

Každopádně, koupi pořádně promysli a najdi si raději X1 se záručním listem.
uložena

Poctivé mobily jsou minulostí, smiřte se s tím...
notfake
Anonym
« Odpověď #6 v: 03. Září 2009, 16:06 »

no ja som to myslel s tou cenou 210 eur tak, ze vlastne mam vymenit moju omniu za xperiu, vsetko je komplet akurat ze moja omnia ma zaruku a xperia nie. Omniu som kupoval s druhej ruky za 210 eur. takze by ma presne xperia vysla v prepocte na 5379kc, ale je to dovoz s anglicka a nema zaruku, ale laka ma to hlavne kvoli tej cene, jedni mi pisu ze mam vymenit druhy ze nie, mam na mysli aj ine fora, takze rozhodovanie je tazke.
uložena
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: [1]
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Windows Mobile  |  Problémy a chyby (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: xperia problem s klavesnicou?Pomoc pri vymene telefonu...
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.009 sekund, 18 dotazů.