SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
29. Březen 2024, 06:54

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142443 příspěvků v 9986 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Platforma A200  |  Řady G, K, T, Z (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: navigace v SE G502
Strana: [1]
Poslat téma Tisk
Autor Téma: navigace v SE G502  (Zobrazeno 6205 x)
hunt
Uživatel
***
Telefon: SE G502
Příspěvků: 6


Zobrazit profil
« v: 25. Srpen 2009, 16:04 »

Cau

 Mám sony ericsson G502 a zjistil jsem že s příslušenstvím umí i navigovat. Tak sem googlil a nalezl jsem tohle:

http://mobilenet.cz/recenze/clanek.php?id=r131&sony-ericsson-hge-100:-rozmazlete-si-mobil

Je tam aplikace jménem Wayfinder 7 ale ta je pouze na 1 měsíc zdarma pak je placená... obsahuje mapy k navigování. A tak se chci zeptat zda neexistuje nějaká alternativa místo toho Wayfinderu?Huh abych se nemusel připojovat na internet když chci nechat navigovat... Bylo by dobré kdyby šly mapy stáhnout do PC a do mobilu poté ručně doinstalovat...

díky všem za rady a tipy 

EDIT: a taky zda se musí mobil při navigování pokaždé připojit k internetu? díky všem  Smajlík
uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1 v: 25. Srpen 2009, 20:28 »

Záleží, co všechno od toho požaduješ...
Trošku znám TrekBuddy. Je zdarma a používá offline mapy. Vím, že má nějaké funkce, které mohou mít něco společného s navigováním, ale moc jsem je nezkoumal.
Samozřejmě to bude chtít externí GPS.
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
buky1911
Uživatel
***
Telefon: G502
Příspěvků: 4


Zobrazit profil
« Odpověď #2 v: 25. Srpen 2009, 20:40 »

trekbuddy a G502 ide v pohode, samo ze treba externy GPS. Jedine co mi vadi, je ze neukazuje trasu po cestach, ukaze iba smer, vzdialenost, rychlost a podobne. Na geocaching uplne staci.
uložena
hunt
Uživatel
***
Telefon: SE G502
Příspěvků: 6


Zobrazit profil
« Odpověď #3 v: 25. Srpen 2009, 21:05 »

trekbuddy sem taky někde viděl ale nevěnoval jsem mu moc pozornosti  Embarrassed a náhodou nevíte zda G502ka bere i GPS modul přes BT? bylo by to asik lepší než sluchátka... a neposlali byste mi pls link ke stažení toho TrekBuddy? googlim googlim ale same nefunkcní odkazy  Angry

a nevíte o nějakém levném fonu který přímo podporuje GPS? třeba mapy od tomtoma a tak? uvažoval jsem nad N95 ale nwm nwm pry je tam ta GPS pomalá...

vím že nokia sem nepatří když je to SE forum ale pokud existuje nějaký slušný SE tak klidně postněte typ díky  Mrknutí Smajlík
uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #4 v: 25. Srpen 2009, 21:11 »

No já nevím, ale http://www.google.cz/search?q=trekbuddy&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:cs:official&client=firefox-a mi dá jako první link na http://www.trekbuddy.net/ a tam jsem se raz dva proklikal na http://www.trekbuddy.net/releases/0.9.87/index.html (s novou verzí to může být neaktuální!).

Nevím, jestli G502 umí GPB přes BT, dost možná jo, ale TrekBuddy by si s tím měl poradit případně i sám přes JSR-82. G502 samozřejmě umí JSR-82.
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
hunt
Uživatel
***
Telefon: SE G502
Příspěvků: 6


Zobrazit profil
« Odpověď #5 v: 25. Srpen 2009, 23:25 »

 Shocked tož sem lama  Cheesy asi sem špatně napsal název nebo nwm mě to poslal na stránky kde se mi objevily 2 řádny textu s tím že stránky jsou nedostupné....  Angry ale tendle odkaz funguje díky  Mrknutí
uložena
buky1911
Uživatel
***
Telefon: G502
Příspěvků: 4


Zobrazit profil
« Odpověď #6 v: 26. Srpen 2009, 13:00 »

jasne bere aj BT GPS modul, sam som taky pouzival a bez problemov fungoval
uložena
hunt
Uživatel
***
Telefon: SE G502
Příspěvků: 6


Zobrazit profil
« Odpověď #7 v: 26. Srpen 2009, 15:17 »

mohl by si sem napsat jaký typ díky moc  Smajlík
uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #8 v: 26. Srpen 2009, 15:58 »

Doháje, http://www.google.cz/search?q=bluetooth+GPS&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:cs:official&client=firefox-a .
Aneb UTFSE.
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
hunt
Uživatel
***
Telefon: SE G502
Příspěvků: 6


Zobrazit profil
« Odpověď #9 v: 26. Srpen 2009, 16:42 »

stačí napsat zadej si to do googlu, Huh což sem už taky udělal Roll Eyes ale podle toho co sem se dozvěděl tak všechny BT GPS moduly nefungujou... tak proto sem psal at sem napises typ, ale i tak díky  Mrknutí
uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #10 v: 26. Srpen 2009, 16:59 »

a taky ještě  mám jeden problém Angry chci si upravit menu v G502 s pomocí A2uploaderu ale at ho stahnu z kamakoliv pri extrahovani z archivu mi to ukaze chyba dat
1) Příspěvky se mají pokud možno editovat místo publikování dvou pod sebe.
2) Jak to souvisí s tématem? Tlačítko Nové téma zmizelo?
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
hunt
Uživatel
***
Telefon: SE G502
Příspěvků: 6


Zobrazit profil
« Odpověď #11 v: 26. Srpen 2009, 17:07 »

opraveno
« Poslední úprava: 26. Srpen 2009, 17:09 od hunt » uložena
zby.cz
Uživatel
***
Telefon: SE G502
Příspěvků: 13


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #12 v: 16. Srpen 2010, 23:24 »

Ještě bych měl jednu nabídku na plnohodnotnou navigaci - jedná se o GpsMid. Je to javovský midlet, který funguje skoro na všem. Mapová data má z openstreetmap.org, to je projekt vytvářejí volná mapová data pomocí GPSek a otevřených zdojů. Mapa je tedy místy dost chabá, ale na základní navigaci by to mohlo stačít (pracujeme na tom a vy můžete taky!:)) je to rok od roku výrazně lepší..
Celé to funguje tak, že si stáhneš Osm2GpsMid (via google), vybereš oblast a ono ti to offline zabalí vektorová data.
Jako největší problém aplikace jsem však shledal, že si moc dobře nerozumí s BT GPS a ta grafika/rychlost taky nic moc, ale umí to spooustu věcí Smajlík

Já osobně nejraději využívám TrekBuddyho byť neumí navigovat auto, na kešky je geniální. Když si potřebuju najít cestu autem tak přes vestavěné GoogleMaps přes net..

neměň stávající název vlákna ~peterss
pardon, většinou to mění jen nadpis příspěvku ~zby.cz
« Poslední úprava: 17. Srpen 2010, 15:03 od zby.cz » uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #13 v: 17. Srpen 2010, 12:42 »

Hmm, našel jsem možnost kompilace a pak stažení nějakého cca 7MiB jaru. Ale ten je dost možná nějaký program pro J2SE. Z mobilu to teď asi nezkompiluji. Je tam zkompilovaná (a zabalená a preverifikovaná - prostě ready to use) jar pro mobilní telefony?
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
zby.cz
Uživatel
***
Telefon: SE G502
Příspěvků: 13


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #14 v: 17. Srpen 2010, 15:02 »

no mohl jsi narazit asi na osm2gpsmid - konverze vektorových dat přímo do midletu. Midlet se jmenuje gpsmid ale musí mít v sobě zakompilované mapy. Poslední nightly verze jsou už opravdu dost pokročilé, routuje to auto/kolo/pěší, zobrazení obstojné a v novém menu se dá vyznat.

Poslední nightly verze se jednou za 14dní kompilují na webu zde: http://gpsmid.sourceforge.net/prebuild/ (výřezy Czech nebo Praha)

A potom jeden člověk z českého osm má automatickou kompilaci ČR: http://osm.kyblsoft.cz/gpsmid/ ale je tam stará aplikace (zkusím mu napsat, aby to vylepšil)
« Poslední úprava: 27. Srpen 2010, 19:43 od zby.cz » uložena
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: [1]
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Platforma A200  |  Řady G, K, T, Z (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: navigace v SE G502
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.009 sekund, 17 dotazů.