SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
29. Březen 2024, 14:46

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142443 příspěvků v 9986 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Windows Mobile  |  Obecné (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Váhám Xperia x HTC
Strana: 1 2 3 [Vše]
Poslat téma Tisk
Autor Téma: Váhám Xperia x HTC  (Zobrazeno 12171 x)
simon222
Uživatel
***
Telefon: M600i
Příspěvků: 4


Zobrazit profil
« v: 13. Červenec 2009, 16:39 »

Ahoj,
předem se musím omluvit, pokud jsem pro tenhle topic našel blbé umístění, ale nevšiml jsem si sekce "Poraďte", nebo něčeho podobného.
Pokud patřím s dotazem jinam, prosím moderátory o přesunutí mého příspěvku.

Teď k samotnému dotazu. Už tomu budou tři roky, co jsem si koupil SE M600i, telefon přesně splňoval moje požadavky(ach ta klávesnice! Smajlík), ale nastal čas vhodný k výměně.
Prošel jsem si různá fóra, eshopy i kamenné prodejny a v hledáčku zůstal HTC Touch Diamond 2 a SE Xperia X1.
Rád bych Vás poprosil o subjektivní hodnocení, na zbytek mám recenze Smajlík
Opravdu váhám. Cena plus minus stejná.
Ve prospěch SE hovoří klávesnice. HTC je asi rychlejší? A s příjemnějším prostředím?
Má ještě vůbec smysl uvažovat nad SE? Neblíží se nějaká novinka v podobném duchu (tj. s WM)?
Fotoaparát nehraje žádnou roli, stejně jako velikost přístroje.
Od telefonu naopak chci: -pěkný, jemný a dobře čitelný display
                                     -příjemné provedení uživatelského rozhraní
                                     -ocením přístroj, který se mi bude snáz nastavovat (přestávám se v tom pomalu orientovat)
                                     -Wifi (mají oba)
                                     -GPS (bez/s využitím stahování dat od operátora)
                         
Tohle jsou mé stručné představy. A teď který? Smajlík
 Budu rád za věcné připomínky.
uložena
sanysek
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: d460 - T68i - Z600 - XPERIA
Příspěvků: 86



Zobrazit profil
« Odpověď #1 v: 14. Červenec 2009, 13:29 »

Jsi na foru SE, tak jedine Xperia :-)))

Ted vazne, kamarad ma HTC ja mam X1... oba dva jsme spokojeni, protoze i kdyz chceme ty podobny veci, tak treba u me hrala prim klavesnice, u nej zase velikost. On mi trochu zavidi "neplastovy" vzhled, ktery ovsem po nekolika tydne nahradi skrabance na Xperii (zadni plech).
Pokud chces mit ovladani HTC na Xperii myslim si ze to neni zadny problem, existuji ROMky kteryma to tam dostanes.

A co se tyce novinek, myslim ze samsung neco chystal nebo jestli uz s tim vyjel to nevim... Ale defacto, vsechno to budou podobne hracky :-) Rozdil bude v malickostech.
uložena
simon222
Uživatel
***
Telefon: M600i
Příspěvků: 4


Zobrazit profil
« Odpověď #2 v: 14. Červenec 2009, 14:09 »

Děkuju za odpoveď..
To jsem potřeboval slyšet..
No, ta klávesnice je super.. Něco v duchu M600i..
Teď ještě kde koupit..
Na internetu jsem našel toto: http://www.allmobil.cz/sony_ericsson_xperia_x1_solid_black-MOSEX1

Nechci tím odkazem dělat reklamu. Jen jestli máte nějakou zkušenost s tímto obchodníkem? Cena skvělá a ta záruka 36měsíců není taky k zahození..
Tak aby to nebyla habaďůra.. Smajlík

EDIT: Nebo, pokud víte o nějakém jiném obchodu s podobnou cenou a tříletou zárukou, tak bych byl rád za odkaz.. Děkuji

EDIT2: Necituj předchozí příspěvek - viz pravidla... šetři místem...
« Poslední úprava: 14. Červenec 2009, 14:33 od VaRo » uložena
simon222
Uživatel
***
Telefon: M600i
Příspěvků: 4


Zobrazit profil
« Odpověď #3 v: 15. Červenec 2009, 17:39 »

Pořádně jsem si prošel internet.. Ale teď mi došlo, že ti nejlevnější mají pouze šedý dovoz..
Nějaký typ na levnou oficiální českou distribuci?
uložena
MartyP.k750
Uživatel
***
Příspěvků: 3


Zobrazit profil
« Odpověď #4 v: 15. Červenec 2009, 18:22 »

Co takhle Esomobil? Mají tam napsáno oficielní distribuce ale člověk nikdy neví...
uložena
uiqjirka
Anonym
« Odpověď #5 v: 15. Červenec 2009, 18:41 »

Mobildick,stribrne verze maji dovozove,ale cerne Xperie jsou od ceske distribuce T-Mobile.
uložena
Twin.Spark
Uživatel
***
Příspěvků: 93


Zobrazit profil
« Odpověď #6 v: 17. Červenec 2009, 07:51 »

Moje zkušenost mezi X1 a HTC (Touch Pro Raphael). Už jsem je tu někde občas psal, ale souhrnně po asi měsíci a půl srovnávání:

HTC Touch Pro jsem koupil v listopadu, tehdy ještě X1 nebyla a navíc bylo jasné, že bude šíleně drahá. Raphael má také GPS, klávesnici (lepší), ale byl jsem z něj po nějaké době dost něšťastný v několika věcech, které shrnu níže. Ale pro mě je HW klávesnice celkem nutností a bez ní bych se neobešel. A radil bych to asi všem, co aspon trochu smskují či mailují.

Raphael - plusy:
 - lepší klávesnice (více řádků - pátý řádek přímo pro čísla a některé znaky přes Fn, směrové klávesy, klávesa CTRL). Co se týče psaní na klávesnicích, téměř stejně (o setinku bodíku se mi líp psalo na Raphaelu, ale možná jen zvyk z delšího používání.
- Gsensor - šikovná blbůstka, kterou jsem ale po chvíli hraní si s telefonem vůbec nepoužil, protože i na prohlížení fotek jsem používal mnohem lepší soft než vestavěné album, ztišení vyzvánění otočením jsem taky používal jen tlačítkem, stejně tak u ostatních programů, takže nakonec zbytečnost
- čidlo na stylus - jednak magneticky drží stylus v telefonu a registruje vytáhnutí a zatáhnutí, což se někdy hodí, mě je to ale celkem fuk, jediný na co jsem to využil bylo odemčení S2U2 při vytáhnutí stylusu, jinak vůbec.
Raphael - mínusy:
- dost zásadním problémem pro mě byly HW klávesy pod displejem, které mají jeden společný kryt a tedy se dost často stávalo, že když jsem stisknul více u kraje, tak se nic nestalo, a když jsem zmáčknul víc na střed, tak se často zmáčklo i sousední tlačítko. Stejně tak ani zoomovaní ježděním okolo kolečka žádná hitparáda. Navíc se mi často stávalo, že telefon dlouho nereagoval na stisknutí obecně. X1 je pro mě co se tlačítek pod displejem týče naprosto perfektní, je jich dost, jsou oddělené, nemám jediný problém s používáním, takže v tlačítkách je to sto a jedna.
- slabší baterka (zdá se mi, že X1 vydrží cca. o 20% víc)
- chybějící jack audio
- chybějící tlačítko foťáku (jak pro namáčknutí zaostření, tak pro rychlou aktivaci foťáku), i když fotím málo, tak když už rychle potřebuju něco vyfotit náhodou, tak u X1 (stejně jako u starších Péček) je to raz dva, u HTC napřed hledání aplikace foťák, pak zápas se zaostřováním a celkově velmi pomalé, momentky skoro bez šance.
- dipslej také mnohem povedenější u X1
- celkově provedení u X1 výrazně lepší
- špatná konstrukce reproduktoru (telefonního hlavně), takže v rušnějším prostředí kolikrát není nic slyšet, i když je hlasitost na max a ještě dalším softem víc zesílena

Takže zatím jednoznačně dobré rozhodnutí jít do Xperie oproti i třeba lépe vybavenému HTC. Po experimentech s ROMkami jsem nakonec u Xperie skončil ve WM6.5 v LITE verzi bez TouchFlo3D, na které jsem sice z HTC zvyklý, ale dobře vyladěný např. SPB Mobile Shell je mnohem praktičtější, TF3D se určitě nedá tak dobře přizbůsobit (vlastně skoro vůbec). Je sice efektnější, ale docela zbrzdí systém a práce s ním pomalejší i když jsem na něm fungoval víc jak půl roku.

Samozřejmě ne všechny srovnání budou sedět na Diamond 2, ale aspoň víš, co si u HTC případně ohlídat. Bohužel na spoustu věcí jsem došel až jsem ho měl doma, a říkal si, že si na to zvyknu, že to chce čas. No nezvykl, časem to začalo být naopak ještě horší, u X1 přesný opak. Napřed paráda a spokojenost, a časem ještě víc, a místo abych přicházel na chyby, tak se mi prostě zamlouvá čím dál víc...  Mrknutí
uložena
DavesMan
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: C702, Samsung Galaxy S II i9100
Příspěvků: 1691



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #7 v: 17. Duben 2010, 10:42 »

Co takhle Esomobil? Mají tam napsáno oficielní distribuce ale člověk nikdy neví...
Oficiální to ano, ovšem moje C702 byla z oficiální distribuce pro Francii, Itálii a Německo. A nedají ti k tomu ani originální záruční list. Jen jejich "cár papíru". Na dotaz proč jsem obdržel odpověď: je to proto ať se zákazníci obracejí na nás v případě reklamace, jelikož je spousta nespolehlivých servisů, a my splupracujeme pouze s těmi spolehlivými a nejrychlejšími. Oficiální ale znamená že veškeré naše telefony jsou legálně nabyté.
Teď s nimi budu řešit reklamaci a podle ohlasů na internetu se mám nejspíš na co těšit.
uložena

Sony Ericsson C702 Speed Black / www.cyber-shot.cz
R3EK002 Generic CENTRAL-EURO, EROM: 1200-4341, OTP CID: 52, EROM CID: 52, EROM COLOR: RED, CDF: 1201-0116 R12A
SanDisk Memory Stick™ Micro 2 GB
Sony Ericsson MW600
Kolda.o
Uživatel
***
Telefon: Xperia ARC a par dalsich SE
Příspěvků: 580



Zobrazit profil
« Odpověď #8 v: 18. Duben 2010, 18:51 »

ja bych pockal na ASPEN - pro prechod z M600 je to naprosta jednicka (X1, X2 bych jeste zvazil)
uložena

SE P900 -> SE P910 -> SE M600 -> SE P990 -> SE P1i -> XDA Orbit WM6 -> HTC Kaiser -> HTC Diamond -> SE X2 / HTC HD2 -> SE X2 / SE X10 white -> SGS / SE X10 white -> X12
Hl@w@OO7
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SE w610i R6BC002; SE w302; SE k310i; SE w850i
Příspěvků: 267



Zobrazit profil
« Odpověď #9 v: 18. Duben 2010, 19:15 »

HTC Touch Pro 2 je prý hrozný krám, raději bych volil x1.
uložena

Joza
Anonym
« Odpověď #10 v: 18. Duben 2010, 20:11 »

A něco konkrétního? Povídala ti to babička nebo spolužák, co zjistil, že je na to málo her? Samozřejmě nechci tvrdit, že je X1 lepší nebo horší než Touch Pro 2, každý má něco do sebe, ale informační hodnota tvého příspěvku je naprosto nulová... Sám jsem používal obojí, X1 mi sedí více, ale zase klávesnice u TP2 je fajn a najde se i pár dalších drobností, kde HTC nezaostává
uložena
Hl@w@OO7
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SE w610i R6BC002; SE w302; SE k310i; SE w850i
Příspěvků: 267



Zobrazit profil
« Odpověď #11 v: 18. Duben 2010, 20:38 »

Tak třeba konstrukce... Mobily od HTC jsou co se týče konstrukčního zpracování na dobré úrovni, Touch Pro 2 se jim v tomto ohledu moc nepovedl. Výhodou je větší displej než u x1, na druhou stranu zase menší jemnost. Také docela časté restarty a záseky, ale jestli je na tom x1 lépe, to nemůžu porovnat. A abych odpověděl na vše, tohle htc má spolužákův táta + co jsem si přečetl na netu.
uložena

Joza
Anonym
« Odpověď #12 v: 18. Duben 2010, 20:48 »

To je sranda, tak s X1 to nemůžeš porovnat, ale stejně ji doporučuješ Smajlík Obecně pokud na to máš HW (což TP2 má), tak jsou WM taková, jaká si je udělá uživatel (pokud zrovna nemáte X2)... Kolega používal BlackBerry i iPhone a nakonec TP2 nechce dát z ruky.
uložena
Kolda.o
Uživatel
***
Telefon: Xperia ARC a par dalsich SE
Příspěvků: 580



Zobrazit profil
« Odpověď #13 v: 18. Duben 2010, 21:42 »

Vidis Jozef a ja ho dal z ruky klidne a vratil se k X1. Navic po drobnyych upravach se da velmi dobre pouzit i X2 Mrknutí
Touch Pro 2 se opravdu moc nepovedlo. Ostatni HTC ale udavaji smer o neni pochyb. sam pouzivam pro praci HD2
uložena

SE P900 -> SE P910 -> SE M600 -> SE P990 -> SE P1i -> XDA Orbit WM6 -> HTC Kaiser -> HTC Diamond -> SE X2 / HTC HD2 -> SE X2 / SE X10 white -> SGS / SE X10 white -> X12
AlesU
Anonym
« Odpověď #14 v: 19. Duben 2010, 09:30 »

Vaham jestli se nezbavit X2.
A co misto X2?
(nemusim mit WM a jelikoz nikdo nenabizi nic poradneho s HW klavesnici, mohl bych slevit a nemit ji)
X10? HTC desire?
uložena
Kolda.o
Uživatel
***
Telefon: Xperia ARC a par dalsich SE
Příspěvků: 580



Zobrazit profil
« Odpověď #15 v: 19. Duben 2010, 10:10 »

jako pracovni foun mam HD2 a externi BT klavesnici. ;-) dokonala kombinace.
uložena

SE P900 -> SE P910 -> SE M600 -> SE P990 -> SE P1i -> XDA Orbit WM6 -> HTC Kaiser -> HTC Diamond -> SE X2 / HTC HD2 -> SE X2 / SE X10 white -> SGS / SE X10 white -> X12
jacktalking
Uživatel
***
Telefon: telefon? Mám
Příspěvků: 331


Zobrazit profil
« Odpověď #16 v: 19. Duben 2010, 10:21 »

AlesU: zvolil bych HTC Desire. Důvod?
-lepší cena
-rychlejší přístroj (papírově stejné, Desire skutečně rychlejší)
-přístup servisu a výrobce-lepší podpora
-AMOLED displej
-2x více RAM než X10
-více ovládacích prvků
-vyrobilo to HTC a tak víš co máš očekávat (abych se přiznal, dosud nevím kdo vyrobil X10 pro SE,ačkoliv se šíří že X10 si SE vyrábí samo)
-HTC nemá první model s Androidem, SE ano. Víš tedy co čekat, jak to může (ale i nemusí) být odladěné.

U X10 je v základu větší pam.karta (8GB, Desire 4GB). Ale vzhledem k ceně pam.karet je stále levnější koupit HTC Desire a k tomu i 16GB kartu a stále jsi ušetřil zhruba 2000-2500Kč.
U Desire je dle mého o něco lepší fotoaparát, ale není tam zase tak zásadní rozdíl, aby to hrálo roli při výběru. V horších světelných podmínkách je to bída u obou.
Nevýhoda ale je, že o HTC Desire je poměrně velký zájem a tak se docela špatně shání. X10 bez problému seženeš

Zatím jsem nepřišel na žádný důvod, proč je X10 dražší o nějaké 3 tisíce oproti HTC Desire.

CO se klávesnice týče, jedna varianta je i BT klávesnice, pokud píšeš delší texty. Ale u HTC Desire se píše pohodlně, opět díky multitouch
uložena

MIKE BIKER: Zatím to vypadá na podporu jen od Sony Ericssonu a ta je vyhlášená svou nekompetentností a velmi laxním přístupem. Obracet se na ně je jen ztráta času.
Kolda.o
Uživatel
***
Telefon: Xperia ARC a par dalsich SE
Příspěvků: 580



Zobrazit profil
« Odpověď #17 v: 19. Duben 2010, 11:55 »

asi souhlasim s prispevkem nade mnou, nicmene jen si dovolim opravdu rict jasny fakt. Pokud pises hodne - porid i externi klavesnici. Na zadnem zarizeni se neda psat pomoci displeje dlouhy text. SMS ok, kratky email tak OK. Ale delsi texty jsou opruz. At mas displej takovy nebo makovy.
uložena

SE P900 -> SE P910 -> SE M600 -> SE P990 -> SE P1i -> XDA Orbit WM6 -> HTC Kaiser -> HTC Diamond -> SE X2 / HTC HD2 -> SE X2 / SE X10 white -> SGS / SE X10 white -> X12
AlesU
Anonym
« Odpověď #18 v: 19. Duben 2010, 12:04 »

Ja jsem si poridil X2 i kvuli HW klavesnici.
A zadne jine adekvatni zarizeni neexistuje.
Jenze X2 me zacina mirne dosti stvat. Kazdou chvili problem s kartou, nechodici MMS, SMS prijde obcas az telefon vzbudim, obcas se telefon sekne uplne a vrcholem je to, ze se mi zacina osoupavat zadni kryt telefonu (nosim ho s pouzdre od SE ).
Je tohle telefon za cca 13tis???
uložena
VaRo
Anonym
« Odpověď #19 v: 19. Duben 2010, 12:43 »

Pořiď si X1-ku a máš po problémech.
uložena
lordran84
Uživatel
***
Telefon: SE XPERIA X2, Motorola Milestone
Příspěvků: 1


Zobrazit profil
« Odpověď #20 v: 19. Duben 2010, 14:44 »

Já jsem místo X2 pořídil Motorolu Milestone a rozhodně teď nelituji  Mrknutí
uložena
VaRo
Anonym
« Odpověď #21 v: 19. Duben 2010, 14:53 »

Motorka není špatná... taky možnost...
uložena
Kolda.o
Uživatel
***
Telefon: Xperia ARC a par dalsich SE
Příspěvků: 580



Zobrazit profil
« Odpověď #22 v: 19. Duben 2010, 15:16 »

Jak rika VaRo X1 neni vubec spatna volba. Navic kdyz do ni nahrajes soft z X2 tak .......   :-P
uložena

SE P900 -> SE P910 -> SE M600 -> SE P990 -> SE P1i -> XDA Orbit WM6 -> HTC Kaiser -> HTC Diamond -> SE X2 / HTC HD2 -> SE X2 / SE X10 white -> SGS / SE X10 white -> X12
jacktalking
Uživatel
***
Telefon: telefon? Mám
Příspěvků: 331


Zobrazit profil
« Odpověď #23 v: 19. Duben 2010, 19:09 »

AlesU: ad adekvátní zařízení - mno, místo X2 existuje s klávesnicí X1 či HTC Touch Pro 2. Jsou i starší zařízení od HTC s klávesnicí. Ale mezi X1 a X2 rozdíl nevidím. Jiný kryt, stejný vnitřek. A ještě zmršený SW.

Kolda.o: do X1 SW z X2? Co to přinese lepšího?
uložena

MIKE BIKER: Zatím to vypadá na podporu jen od Sony Ericssonu a ta je vyhlášená svou nekompetentností a velmi laxním přístupem. Obracet se na ně je jen ztráta času.
Kolda.o
Uživatel
***
Telefon: Xperia ARC a par dalsich SE
Příspěvků: 580



Zobrazit profil
« Odpověď #24 v: 19. Duben 2010, 19:20 »

funguje to jak ma Cheesy Tedy pokud nepreferujes TF3D i to si muzes v X1 doprat spolehlive a v nekolika variantach
uložena

SE P900 -> SE P910 -> SE M600 -> SE P990 -> SE P1i -> XDA Orbit WM6 -> HTC Kaiser -> HTC Diamond -> SE X2 / HTC HD2 -> SE X2 / SE X10 white -> SGS / SE X10 white -> X12
Twin.Spark
Uživatel
***
Příspěvků: 93


Zobrazit profil
« Odpověď #25 v: 26. Červen 2010, 23:52 »

Taky se přikláním k X1. Před ní jsem měl (ještě mám jako zálohu) HTC Touch Pro, ale zalíbila se mi pak X1 a vyladil jsem si ji celkem bez problémů k obrazu svému (vlastní naprosto odlehčená ROM 6.5 s některými prvky z HTC - telefon, commanager,...), jako prostředí jsem se vykašlal na veškerý Touch Flo 3d, panely, Manilu atd. (co stejně jen zabírá RAM), a naprosto maximálně mi vyhovuje SPB Mobile Shell (má naprosto vše v sobě a navíc perfektně přizpůsobitelné).
Teď jsem ale X1 dával na reklamačku, začínali mi trošku blbnout některý hw klávesy klávesnice (ale taky dostává zabrat holka), takže nouzově jedu zase s Touch Pro, a ovládáním až na HW klávesnici trpím (hw tlačítka pod displejem se fakt nepovedly).

Ale pomalu pošilhávám po něčem novějším (ale jsou možnosti pro mě jen X2 nebo HTC TP2) kvůli těmto subjektivním drobnostem na X1:
- zapuštěný displej (prstem se mi blbě na fullkeyboard píše "a", který je na kraji displeje)
- na hw klávesnici chybí ctrl tlačítko, kurzorové klávesy (event. pátá číselná řada - ale bez všeho jsem se naučil v pohodě žít)
- Gsensor (opět jen blbinka navíc bez která nemám problém, ale proč ji v novějším nemít)
- proximity sensor (stejně jako Gsensor - nepotřebný ale proč ne)
Problém s praskáním nebo poškrábáním krytu nemám, až na ty výše uvedené drobnůstky pro mě foun ideální. X2 je tedy pro mě jednoznačný favorit, bohužel až ve chvíli, kdy se objeví HardSPL pro odemčení telefonu a nahrání vlastní ROM...
uložena
SquirrelCZE
Uživatel
***
Telefon: Xperia X2
Příspěvků: 24


Zobrazit profil
« Odpověď #26 v: 27. Červen 2010, 21:31 »

Ono hlavni nevyhoda a rozhodnuti pro X2 bylo treba u mne absence 3,5mm jacku u HTC TP2, coz pro mne kdo pouziva mobil na vse je ...
uložena
Twin.Spark
Uživatel
***
Příspěvků: 93


Zobrazit profil
« Odpověď #27 v: 27. Červen 2010, 22:09 »

No když teď srovnávám X2 vs. TP2, tak chybí pro mě nejdůležitější více HW kláves pod displejem a kurzor (u X2 slabší než X1, ale aspoň něco oproti TP2), jack 3,5 mm, pro mě podstatnější blesk foťáku, tlačítko foťáku, posuvník na zoom je mi úplně naprd u TP2, špatně umístěné power tlačítko (při psaní na hw klávesnici si prý telefon omylem člověk často vypne), a už větší rozměry... Jediná výhoda je v 5. číselné řadě kláves, čidlo vytažení stylusu a hlavně kustomizace TP2 (jiná ROM)... A toto rozhodování je velký, moc velký dilema, ale asi nadšení u mě opadává a s X1 ještě vydržím, dokud nebude na X2 HardSPL (a 5. číselnou řadu na HW klávesnici prostě oželím)...
uložena
HUdasp
Uživatel
***
Telefon: SE SK17i, SE G502
Příspěvků: 1865



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #28 v: 28. Červen 2010, 06:59 »

Vona nastává otázka, čím nahrazovat. Novinky na X2 nejsou nějakého rázu, proč si připlácet okolo 4k za jetou X2 oproti X1. Bohužel situace pro nás, co chceme HW klávesnici není moc příznivá - lepší kus železa v hlediska výkonu než X1 je v podstatě pouze Omnie PRO (tak mi ale vadí plně dotykové ovládání s absencí nějakého kurzoru), u Androidu připadá v úvahu snad jen Milestone (ale tam je procesor na prd). Klávesa Ctrl se dá mimochodem obejít šikovným prográmkem (KwikEMap). Výrobci na nás prdí, nicméně vypadlo pár zajímavých projektů s Win7 (i od SE), ale to je ještě načekáme).
uložena
Twin.Spark
Uživatel
***
Příspěvků: 93


Zobrazit profil
« Odpověď #29 v: 28. Červen 2010, 08:30 »

Pro mě je X1 téměř ideální a má jen drobnosti, které jsem popsal v předchozím příspěvku a většinu z nich X2 řeší, takže konkrétně pro mě bude přechod smysluplný...

Androida jsem zavrhnul hned, protože jestli si chci přesně telefon nastavit a vyladit, u Androida toho tolik prostě neudělám. Jsem zvyklej si namapovat svoje HW klávesy, v SPB si nastavit přesně prostředí, a hlavně účet u googlu si zřizovat taky nechci...

A W7? To je zatím co jsem slyšel jen špatnej vtip...

Pro mě nejideálnější by bylo na nějakej Androidovej foun hodit WM 6.5, protože Androidi mají lepší HW parametry, ale nějak jsem bohužel řešení nenašel, takže já budu vyčkávat buď na vyladění X2 nebo na HardSPL...
uložena
SquirrelCZE
Uživatel
***
Telefon: Xperia X2
Příspěvků: 24


Zobrazit profil
« Odpověď #30 v: 28. Červen 2010, 14:50 »

 W7 proc? .)
Mne osobne se na tom libi ze budou zacinat na 1Ghz procaku a hooodne, hooodne jednoduche prostredi (ktere se mne osobne libi) takze pokud to Microsoft nezmrvi, proc ne?
P.S: to ze kombinace jednoducheho prostredi a 1Ghz procaku nam dava spoustu vykonu pro nas ...
uložena
HUdasp
Uživatel
***
Telefon: SE SK17i, SE G502
Příspěvků: 1865



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #31 v: 28. Červen 2010, 19:20 »

Já nevím, každej kritizuje W7 aniž by to jedinej člověk měl v ruce v nějaký finální verzi.. Ale co vím, tak poslední výtvory Mrkvosoftu stojí za to a jsou to špičkové produkty (např. Windows 7, Security Essentials, Live mesh..), takže hůl bych rozhodně nelámal. Hlavně díky tomu, že všechny zatím naznačená zařízení mají qwerty klávesnici.
uložena
Twin.Spark
Uživatel
***
Příspěvků: 93


Zobrazit profil
« Odpověď #32 v: 28. Červen 2010, 22:10 »

No jasně, já zatím slyšel jen z doslechu, ale prý chybí multitasking, ale bez toho bych se snad zvládl obejít, takže uvidíme. Já osobně jsem Visty nechtěl ani vidět, ale Windows 7 už mám několik měsíců a spokojenost, dokonce se mi líbí víc jak XP i rychlostí, i když to někdo popírá... Nechám se mile překvapit. ;-)
uložena
SquirrelCZE
Uživatel
***
Telefon: Xperia X2
Příspěvků: 24


Zobrazit profil
« Odpověď #33 v: 29. Červen 2010, 21:16 »

mno, ja osobne multitasking v 6.5 nenavidim, aplikace si tak jak je bezi porad, zato co napr. verze v iPhonu kde aplikace prejde do specialniho rezimu se mi libi .)

P.S: qwerty, 3,5mm jack, velky displej, spolehlive, budu to milovat .)
uložena
Biges
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: HTC Kaiser, SE Satio
Příspěvků: 56



Zobrazit profil
« Odpověď #34 v: 15. Červenec 2010, 15:09 »

A co tedy má vlastně WM7 nabídnout řekněme proti Androidu?
Když se vzdává hodně vlastností, kvůli kterým ještě dneska někdo používá WM6.1/6.5.
uložena
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: 1 2 3 [Vše]
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Windows Mobile  |  Obecné (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Váhám Xperia x HTC
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.013 sekund, 17 dotazů.