SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
24. Červenec 2019, 10:46

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142430 příspěvků v 9975 tématech od 23750 uživatelů
Nejnovější uživatel: zdenulka
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Windows Mobile  |  Návody (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Stručný návod flashe X1-ky
Strana: [1]
Poslat téma Tisk
Autor Téma: Stručný návod flashe X1-ky  (Zobrazeno 10348 x)
VaRo
Anonym
« v: 19. Červen 2009, 22:32 »

Redakce semanie nezodpovídá za případné poškození Vašeho mobilu, způsobené nesprávnou aplikací tohoto návodu!

Metod flashování X1-ky je několik. Oficiální přes SEUSII, další přes paměťovou kartu a ten, který zde popíši já.
V mém návodu půjde o flash Xperie na ROM WM 6.5 vyrobénou od jednoho z největších machrů na ROMky pro X-ku s nickem itje. Konktrétně půjde o ROMku s označením: Touch-IT 6.5/Manila, kterou jsem vyzkoušel na základě doporučení Ondy Kolaříka a kterou po testech mnoha dalších, pokládám v současnosti za nejlepší WM 6.5 ROMku pro X1-ku.

Než začnete uvažovat o flashi X1-ky, nastudujte a proveďte HardSPL tohoto zařízení. Není to nic těžkého a postupovat můžete např. podle tohoto návodu:
HardSPL

Věc se dá vždy vrátit (ať už z důvodu reklamace, či chuti vrátit se k oficiální ROMce). Více např.viz:
Vrácení původní SPL - StockSPL

Oficiální ROMky pro X1-ku si můžete stáhnout odsud:
ROM X1_1
nebo
ROM X1_2

"Uvařené (vyrobené)" ROMky (členy XDA fóra) pro X1-ku si pak můžete stáhnout odsud:
CUSTOM "cooked" ROMs FROM XDA-DEVS MEMBERS

Pokud již máte HardSPL na X1-ce, vyberte si ROMku, kterou chcete otestovat a stáhněte ji. Po jejím stažení a rozbalení byste měli dostat adresář čítající 2 soubory (exe a nbh) - viz první screen. Pokud nbh-soubor nemáte a máte soubor s jinou koncovkou, soubor prostě přejmenujte.Exe-soubor CustomRUU.exe je univerzální a jako univerzální ho lze tedy i používat. Pokud vám u nějaké stažené ROMky chybí, stačí ho k ní zkopírovat.

Nyní už k vlastní flashi. Zkontrolujte si, zda vaše baterie je alespoň napůl nabitá, v opačném případě nejdříve dobijte. Pak Xpérii vypněte a stiskněte a držte současně tlačítko pro zeslabení hlasitosti a zapínací/vypínací tlačítko do chvíle, než vám na displeji začnou probíhat barevné pruhy. Pak tlačítka pusťte a zkontrolujte si, zda máte hodnotu SPL-0.72 - viz další screen:.. pokud ne, provedli jste špatně HardSPL a tento proces pak musíte zopakovat.

... pokud ano, pokračujte...

Po kliknutí na exe-soubor se tento rozbalí a nabídne první interaktivní obrazovku (podobně jako při HardSPL):Zaškrtněte okénko potvrzující, že rozumíte a souhlasíte s tím, co se dál bude dít.... a klikněte na "Next"

Připravte si USB kabel (nainstalovaný ActiveSync předpokládám) a opět zaškrtněte okénko a pokračujte dle instrukcí opět kliknutím na "Next"


Připojte svojí Xpérii k USB kabelu a po jejím načtení naskočí další obrazovka:... potvrďte zamýšlený Update a další obrazovkou bude:... pak opět "Next":... pak opět "Next" a naskočí:(při tom se vám změní i obrazovka na Xpérii a uvidíte na ní analogicky pruh s procenty nahrávané flashe, stejně - jako na obrazovce v PC)

... flash běží:... a po jejím korektním skončení obdržíte toto okno:S tímto oknem se vám Xpérie současně nastartuje (odpojte ji už od USB kabelu) a proběhne klasické nastavení, jako při prvním startu po koupi mobilu (kalibrace displeje, základní nastavení, atd.). Po náběhu today obrazovky máte 3 vteřiny na to, abyste skrečovali customizaci ROMky, o jejímž průběhu vás bude X1-ka informovat. Pokud tedy nechcete nahrát do smárta custom soubory, předem si připravte stylus a nechte sundaný zadní kryt X1-ky. Během těchto 3 vteřin proveďte softreset a custom-soubory se vám nenainstalují.


Diskutovat k tématu můžete zde:
Diskuze
« Poslední úprava: 20. Červen 2009, 09:02 od VaRo » uložena
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: [1]
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Windows Mobile  |  Návody (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Stručný návod flashe X1-ky
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.022 sekund, 15 dotazů.