SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
19. Březen 2024, 11:54

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142443 příspěvků v 9986 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Platforma A200  |  Tuning (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Flashování telefonu pomocí programu A2uploader (diskuze)
Strana: [1] 2 3 ... 14
Poslat téma Tisk
Autor Téma: Flashování telefonu pomocí programu A2uploader (diskuze)  (Zobrazeno 79600 x)
Joza
Anonym
« v: 19. Květen 2009, 13:28 »

Pokud máte telefon na platformě A200 (tedy K850i a novější, s podporou EDGE a HSDPA), můžete kromě klasické aktualizační služby SEUS II na flashování telefonu použít také neoficiální metodu, kterou je použití programu A2uploader. Výhody tohoto způsobu jsou zřejmé: můžete takto nahrát necustomizovaný firmware a zbavit se tak customizace operátora, což s originálním klientem od Sony Ericssonu samozřejmě nejde.

1. nejprve si stáhněte program A2uploader, což můžete udělat v našem downloadu zde:
http://semania.cz/index.php?option=com_remository&Itemid=62&func=fileinfo&id=3735
Pokud se stahování nepodaří, nebo vám antivir zahlásí při stahování nějakou infikaci, dočasně antivir vypněte. nemusíte se bát, A2uploader skutečně není žádný vir, většina antivirů (včetně mého NODa 32) jej ale takto identifikují
2. na stránce http://www.iprotebe.cz/ konkrétně zde http://www.iprotebe.cz/sony-ericsson-firmware-section2.html vyberte svůj telefon a firmware, který do teleonu chcete nahrát. Verze FW by neměla být nižší než verze FW, kterou máte aktuálně v telefonu. Musíte stáhnout celkem dva soubory, tedy FS a Main, samozřejmě ve stejných verzích
3. nakonec stáhněte ještě customizaci z této stránky http://www.iprotebe.cz/custom_files-section6.html Opět vyberte svůj telefon a správnou verzi custom souboru, která se musí shodovat s verzí FW, kterou jste stáhli v předchozím kroku
4. zkontrolujte, zda máte telefon plně nabitý (není nutné, ale doporučuji) a vše si zazálohujte, při flashování totiž o všechna data v telefonu přijdete

Nyní už se dostáváme k samotnému procesu flashování, ten probíhá v následujícím krocích:
5. zapněte program A2uploader, stiskněte tlačítko Add a vložte soubory s koncovkou mbn a fbn, které jste stahovali v kroku 2. Až toto budete mít, klikněte vpravo nahoře na tlačítko flash

6. Vypněte telefon, vyndejte a zandejte baterii, na klávesnici stiskněte a držte tlačítko c a připojte telefon k Pc pomocí kabelu
7. tlačítko c držte dokud A2uploader nezačne načítat informace o vašem telefonu

8. Ve chvíli, kdy telefon načte informace o telefonu můžete tlačítko c pustit a začne samotný proces flashování. Nejprve se flashuje Main, poté FS


9. Po dokončení flashování zavřete A2uploader a odpojte telefon

Hlavní část flashování již máme za sebou, ještě je třeba ale nahrát správnou customizaci, která je nutná pro správný běh telefonu.
10.  opět spusťte A2uploader, tentokrát ale klikněte na tlačítko FileSystem tool
11. podobně jako v kroku 6 a 7 připojte telefon a držte tlačítko c, dokud se nezačnou načítat informace o telefonu
12. potom, co se načte adresářová struktura v telefonu se proklikejte do složky TPA/Preset/Custom

13. do této složky zkopírujte tzv. customizaci, kterou jste stáhli v kroku 3 (nezapomentě, že ji je třeba nejprve rozbalit a nahrát jednotlivé soubory, nikoliv rar archiv, který stáhnete z výše uvedených stránek).

14. po zkopírování souborů stikněte tlačítko Shutdown FS Manager
15. vypněte A2uploader, vyndejte a zandejte baterii, zapněte telefon a užívejte si nového firmwaru

Kromě možnosti decustomizace má použití programu A2uploader i další výhodu. Při aplikaci této metody totiž nejste závislý na připojení k internetu, bez které se v případě použití SEUSu neobejdete. Ačkoliv internet má stále více lidí, nemají jej všichni stále u sebe. Díky programu A2uploader si ale telefon můžete flashnout kdekoliv a kdykoliv (pokud jste si předem stáhly potřebné soubory, což by neměl být problém).
« Poslední úprava: 22. Květen 2009, 08:01 od Jozef Cmar » uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1 v: 19. Květen 2009, 15:54 »

Výhod je skutečně víc, např.:
* nenutnost spouštět jako člen Administrators
* možnost přehrát pouze FS (rychlejší, IMHO menší riziko při přerušení, někdy stačí - ne na debrand, ale když se něco pokazí)
* nezávislost na internetu znamená taky kratší čas, poud FW mám u sebe stažený
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
Joza
Anonym
« Odpověď #2 v: 19. Květen 2009, 15:59 »

Pořád jsem přemýšlel, co jsem ještě zapoměl napsat a až teď po přečtení tvého příspěvku m to trklo. Celá procedura flashování je totiž velmi rychlá, aktualizaci firmwaru včetně nahrání customizace jsem zvládnul za 7 minut Smajlík
uložena
emve
Anonym
« Odpověď #3 v: 23. Květen 2009, 15:14 »

Jak dlouho má trvat bod 6. než se dostanu k 7.? Což je maximum kam podle návodu dojdu neboť informace o telefonu (K800) se dále žádné nenačtou. Na displeji telefonu akorát problikne "připravuje se přenos souborů", držím furt tlačítko c a nic se neděje, krom toho, že na monitoru vyskočí mimo A2uploader 2 okna: PhoneCard a Phone jako při klasickém připojení přes kabel.
uložena
verbatim
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: E T39m ► SE T65 ► SE T630i ► (SE T105) ► SE D(K)750i (R1DB001) ► SE K800i (R8BF003) ► SE C902 (R3EG004) ► SE W995 Silver (R1HA035) + Mini Pro (4.0.2.A.0.58)
Příspěvků: 775



Zobrazit profil
« Odpověď #4 v: 23. Květen 2009, 15:25 »

Kdyby sis přečetl úvodní rozcestník tohoto fóra - trklo by Tě, že K800i je platforma A100, A2uploader je pro A200. Tobě poslouží XS++ - jak na to nalezneš třeba ZDE - samozřejmě i sekce Návody
« Poslední úprava: 23. Květen 2009, 15:28 od verbatim » uložena



SE W995 (R1HA035)+ M2 Sony 8 GB + Handsfree HPM-90 + Handsfree MW600 + MPS-70 + MS-410 + CDS-75 + CCR-70

C902 - uživatelská recenze
Joza
Anonym
« Odpověď #5 v: 24. Květen 2009, 17:46 »

Ono taky stačilo přečíst první větu tohoto návodu Smajlík
uložena
spratek
Uživatel
***
Telefon: C702
Příspěvků: 141


Zobrazit profil
« Odpověď #6 v: 29. Květen 2009, 08:17 »

Ono je sice moc hezký že existuje tahle metoda ale co je to platné když chybí taková drobnost flash soubory pro aktuální verzi
uložena
VaRo
Anonym
« Odpověď #7 v: 29. Květen 2009, 08:51 »

Máš možnost flashnout na verzi nižší a pak ji "zaktualizovat" pomocí aktualizační služby "SEUSuII"...
uložena
Blazs
Anonym
« Odpověď #8 v: 03. Červen 2009, 00:43 »

jsem stáhl několik a2uploaderu vypl antivirák ale prostě ten exe soubor notevřu a neotevřu please help me
uložena
Ganimed
Administrátor
*****
Pohlaví: Muž
Telefon: LG G7
Příspěvků: 2395



Zobrazit profil
« Odpověď #9 v: 03. Červen 2009, 08:42 »

Antivirak musis vypnout jeste pred stahovanim a nechat vyply po celou dobu prace s A2uploaderem. Ja mam Nod32 antivirus a problemy nemam, pri stahnuti jsem ho vypnul, pri praci s A2uploaderem ho vypinat nemusim nejak mu to nevadi.
uložena

v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #10 v: 03. Červen 2009, 08:56 »

Já jsem A2uploader poslal výrobci na přezkoumání a od té doby to je OK.
Jinak mnoho antivirů umí nastavit výjimky.
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
davelosos80
Uživatel
***
Telefon: SE W980
Příspěvků: 1


Zobrazit profil
« Odpověď #11 v: 07. Červen 2009, 00:36 »

ahoj tak jsem se pokoušel nahrát nový firmwer podle návodu a bohužel se nepovedlo:o(((když zapnu tlf. tak mi to napíše please wait,po nějaké době naskočí at zadám PIN a po zadání pinu to napíšeConfiguration error. Please contact your network operator or service centre. Tu customizaci jsem nedělal,nikde není ke stažení...neví někdo co mám dělat? Ten tlf je novej a jsem z toho na mrtvici je to w980. Díky moc Jirka.
uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #12 v: 07. Červen 2009, 10:21 »

Tu customizaci jsem nedělal
To je vidět.
nikde není ke stažení...
No já jsem měl Customize.xml z K850i a ničemu to nevadilo. Mohlo by to vadit při updatu SEUSem (Cpal by jiný FW a to by mohlo v některých případech být dost zásadní! Anebo by se mohl tvářit, že nic nenašel - v lepším případě.) nebo při reklamaci.
Ten tlf je novej a jsem z toho na mrtvici
Zálohu starého FS nemáš, předpokládám. Nebo jo?
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
Verissek
Anonym
« Odpověď #13 v: 07. Červen 2009, 10:27 »

Ja už to mám nainstalovane a nevíte nekdo jak to odinstalovat???proosíím napište tady nebo na e-mail [email protected]   mooooc dekuji!!!!!!!!!!!!
uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #14 v: 08. Červen 2009, 06:33 »

Nevíme, co máš nainstalované a co chceš odinstalovat. A mailem tu nikdo radit nebude, zaregistruj se, a budeš dostávat na témata, kam odpovíš (lze nastavit), e-mailem uporoznění.
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: [1] 2 3 ... 14
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Platforma A200  |  Tuning (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Flashování telefonu pomocí programu A2uploader (diskuze)
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.007 sekund, 18 dotazů.