SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
29. Březen 2024, 15:00

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142443 příspěvků v 9986 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Platforma A200  |  Řada C  |  C702 (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Odolnost vs. odolnost u C702
Strana: [1] 2 3 ... 5  Vše
Poslat téma Tisk
Autor Téma: Odolnost vs. odolnost u C702  (Zobrazeno 20689 x)
Joza
Anonym
« v: 12. Únor 2009, 09:26 »

Jak většina z vás ví, spousta kusů C702 má problémy s loupáním barev (ať už větším, či menším). Mnoho lidí to bere jako podvod od výrobce, který přece inzeroval odolný telefon (specifikace IP54). Nějakou dobu jsem strávil pročítáním fór a zjistil, že ačkoliv s loupáním barev má problémy mnoho lidí, že by se telefon jakkoliv porouchal a přestal být funkční ale nepotkalo snad nikoho. Osobně je pro mě mnohem důležitější funkční odolnost, tedy že když se s telefonem něco stane, dál bude fungovat. To, že časem nemusí vypadat jako nový mi moc nevadí. Zajímalo by mě ale, jak se na tuto otázku díváte vy ostatní? Myslíte si, že když je C702 odolný telefon, znamená to, že se mu nemohou loupat barvy? Pokud to obrátím, když se nějakému telefony barvy neloupou, stává se tím z něj odolný telefon? Pravděpodobně většina zdejších uživatelů ví, že mám C702 rád a vyhovuje mi, zajímal by mě ale názor více lidí na tuto problematiku. Chápu, že každý by chtěl mít telefon jako nový, ale omezuje nějak loupající se barva funkčnost nebo odolnost telefonu? Já myslím, že nikoliv a budu rád, když mi tento názor potvrdíte nebo vyvrátíte.
uložena
verbatim
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: E T39m ► SE T65 ► SE T630i ► (SE T105) ► SE D(K)750i (R1DB001) ► SE K800i (R8BF003) ► SE C902 (R3EG004) ► SE W995 Silver (R1HA035) + Mini Pro (4.0.2.A.0.58)
Příspěvků: 775



Zobrazit profil
« Odpověď #1 v: 12. Únor 2009, 09:58 »

Samozřejmě záleží na tom jak se kdo k telefonu chová - já jsem telefon vždy nosil v pouzdře - nikoli v kapse a i po roce - a déle - stále vypadaly jako nové.

To samé K800i (D750i - tu nepočítám - bohužel jsem ji půjčil bratrancovi - a vrátila se trochu jako z válečného tažení Grin) - i teď vypadá - jako bych si ji koupil včera -

Pokud se ale C702 loupe i při (jak jsem se většinou dočetl) vcelku šetrném zacházení - pak bych to viděl jako problém.

Co však musím uznat - výrobce (ale to všichni) šetří - no a i přes to ,že se k C902 chovám opravdu hezky - ani jednou nespadla - se mi na ní vyhladil šev - přitom pouzdro je krásně měkké - to teda K800i- ani šrám - nechci tedy ani vidět jak by to dopadlo - kdyby to nebyl černý plast, ale barvená plocha...

(vyhlazení není moc znatelné - ale já ho prostě vidím - stačilo mít u T630 škrábaneček na displeji - a už jsem byl celý nesvůj Grin)
uložena



SE W995 (R1HA035)+ M2 Sony 8 GB + Handsfree HPM-90 + Handsfree MW600 + MPS-70 + MS-410 + CDS-75 + CCR-70

C902 - uživatelská recenze
Mexner
Anonym
« Odpověď #2 v: 12. Únor 2009, 10:09 »

Telefon se mi neloupe, leč nechápu, proč se kryty vůbec touhle metodu (barvený) dělaj a proč se nepoužije probarvený plast. Uvítal bych kryt nebarvený černý. Ošoupaný kryt nevadí, horší je pokud přes poškrábaný sklíčko není vidět na displej.
uložena
Tonanek
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: W902 (W810,R520m)
Příspěvků: 648



Zobrazit profil
« Odpověď #3 v: 12. Únor 2009, 10:43 »

No,ja za sebe muzu rict,ze opravdovy fanda mobilu,zde na Semanii to plati obzvlast-si sveho mazlika hycka a opravdu potom po par dnech uzivani vadi,ze se loupe barva. Samozrejme to ve funkcnosti nevadi,telefon je na to,aby se pouzival. Ale kolikrat vidim,v jakem stavu maji telefony nekteri mi znami a jak se k nemu chovaji,tak se divim,ze jim jeste hrne.Nekdy ty stroje za 1500 a mene penez,ktere maji mi znami, se mi opravdu chteji nekdy nazvat odolne. Totez by melo platit o outdoorove 702. Kdyz si vemu,co semnou zazila stara dobra W810,ktera nemela ani naznak mit v nazvu odolny,a jak po dvou a pul letech vypada dnes-jako nova-ale presto vykoupana na vode,zmokla,zasnezena v Alpach,vyvalena po asfaltu kdyz vypadla z brasny na kole,tak se nestastnym fandum kterym se loupe barva opravdu nedivim,ze jsou zklamani a ze se opravdu boji telefon nejak vyrazneji ,,outdoorove" pouzivat. Nehlede na to ,ze kdyz za to vyplaznu 7 fiku,tak chci,aby to nejakou dobu vypadlo,ze jsem opravdu fanda SE. Jak to pak vypada,kdyz vytahnu tyden stary mobil pred kamosema a je zedreny? To si pak v klidu muzuo rict-,,Podivej se na Semaniaka. Kazdy den je na Semanii a uz ma doskrabany telefon". Tak to si myslim,ze toto opravdu neni dobra vizitka ani pro SE ani pro jeho uzivatele. Ale tot jen muj nazor.T.
« Poslední úprava: 12. Únor 2009, 10:45 od Tonanek » uložena

TONY
Ganimed
Administrátor
*****
Pohlaví: Muž
Telefon: LG G7
Příspěvků: 2395



Zobrazit profil
« Odpověď #4 v: 12. Únor 2009, 11:33 »

Ja to vidim tak SE si za to muze sam ze nazval tento telefon odolnym, cetl jsem ze se dokonce skrabe i displej a to je u odolneho telefonu neprijatelne, tak ze i barva se nesmi loupat, kamos pouziva blbou T650i a odolnost displeje proti skrabancum je neuveritelna, telefon se mu bezne vali v brasne s klicema uz jsem mu vynadal ale na displeji ani skrabanec.

Proto C702 vidim jako podvod a nesouhlasim s odolnosti.

Muj bratr je zednik ani nevite jak by byl sklamany kdyby se mu odolny telefon takhle sedrel, v kapsach ma bezne pisek.
uložena

Lupity
Anonym
« Odpověď #5 v: 12. Únor 2009, 12:23 »

Zajímalo o kolik by vyšla dráž výroba, kdyby telefon zpracovali o trochu kvalitněji. Ale SE je ve ztrátě, takže se začlo šetřit a kde jinde šetřit než ve výrobě, že jo. O to více se dá pak peněz do reklamy a výsledky se nepochybně dostavily, o čemž svědčí, že C702 byl v lednu 3. nejprodávanější foun v ČR. Takže pane Cmar, klobouk dolů, odvedl jste svou práci výtečně.
Sám mám telefon měsíc, barva zatím drží i když náznaky na rozích jsou, daleko víc mi však vadí celkové zpracování telefonu, asi 0,3mm vůle mezi středovým páskem a kryty, celkově z něj mám takový nejistý pocit. Vzdyt daleko levnější telefony jsou zpracováný daleko kvalitněji! Prostě se šetřilo, co dodat.
A pokud někdo telefon na tiskovkách vytahuje z bedny s pískem .... je to k smíchu, nebo k pláči? Zvlášt když telefon má tak geniálně vyřešenou krytku fotoaparátu, z pod které se každá nečistota dost obtížně dostává a pak špiní sklíčko. Je mi jasné jak by to dopadlo kdyby se tam dostalo pár zrnek písku.

Takže ano, cítím se podveden.
uložena
Joza
Anonym
« Odpověď #6 v: 12. Únor 2009, 12:46 »

Díky za pochvalu, teď už jen čekám na ty peníze z reklamy... 7 měsíců pryč a stále nic, možná se vyplácí až se prodá poslední vyrobená C702. Do té doby nezbývá než pracovat a studovat, ono se to čekání na výplatu taky může pěkně natáhnout.
uložena
Tonanek
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: W902 (W810,R520m)
Příspěvků: 648



Zobrazit profil
« Odpověď #7 v: 12. Únor 2009, 13:04 »

Neda se nic delat. Proste Joza mel kliku na bezchybny kousek. Psal to uz v jinem vlakne. Proto ta chvala,hosi. Nedivte se. Tady prece vubec neslo o reklamu ale o nazory ostatnich uzivatelu. At uz spokojenych nebo zklamanych. T.
uložena

TONY
Peťas
Uživatel
***
Telefon: C702
Příspěvků: 60



Zobrazit profil
« Odpověď #8 v: 12. Únor 2009, 17:06 »

Já jsem po funkční stránce s telefonem nadmíru spokojen, ale zpracování krytů je opravdu dost podprůměrné a věřím, že mnoha lidem to kazí radost. Jak již bylo řečeno, mnohem levnější i méně ambicióznější telefony působí robustnějším a solidnějším dojmem. Nepřesné slícování dílů a vrzání krytu baterie na jistotě používání opravdu nepřidá. K telefonu se chovám jak k mazlíkovi a outdoorový dojem ve mě opravdu nevyvolává, nedej bože abych ho třeba připnul dodávanou karabinou k batohu a nechal volně plápolat, to ani omylem  Tongue
uložena
Tonanek
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: W902 (W810,R520m)
Příspěvků: 648



Zobrazit profil
« Odpověď #9 v: 12. Únor 2009, 17:15 »

Tak nejak jsem to myslel v prvnim prispevku. .T.
uložena

TONY
Kitovec
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: C702 Cool Cyan
Příspěvků: 119


Zobrazit profil
« Odpověď #10 v: 12. Únor 2009, 17:39 »

Jo, po funkční stránce je ten telefon super. Ale největší šunt, jaký jsem kdy viděl je kryt. Mám ještě dvou starou K300i a ani ona nevrže skoro po 3 letech tak, jak C702 ani ne po půl roce. Barva se šoupe, zadní kryt se prohýbá tak silné, že nemám vůbec jistotu při držení, natož psaní SMS...! Pak taky ten středový pásek s nápisem GPS je prohýbatelný a jaksi divně nakloněný. Ne, za 6000 to pro mě není co se týče zpracování vůbec dobrá koupě...
uložena

I love my Sony Ericsson C702 Cool Cyan
Snekac
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Příspěvků: 35



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #11 v: 12. Únor 2009, 18:57 »

No,ja za sebe muzu rict,ze opravdovy fanda mobilu,zde na Semanii to plati obzvlast-si sveho mazlika hycka a opravdu potom po par dnech uzivani vadi,ze se loupe barva. Samozrejme to ve funkcnosti nevadi,telefon je na to,aby se pouzival. Ale kolikrat vidim,v jakem stavu maji telefony nekteri mi znami a jak se k nemu chovaji,tak se divim,ze jim jeste hrne.Nekdy ty stroje za 1500 a mene penez,ktere maji mi znami, se mi opravdu chteji nekdy nazvat odolne. Totez by melo platit o outdoorove 702. Kdyz si vemu,co semnou zazila stara dobra W810,ktera nemela ani naznak mit v nazvu odolny,a jak po dvou a pul letech vypada dnes-jako nova-ale presto vykoupana na vode,zmokla,zasnezena v Alpach,vyvalena po asfaltu kdyz vypadla z brasny na kole,tak se nestastnym fandum kterym se loupe barva opravdu nedivim,ze jsou zklamani a ze se opravdu boji telefon nejak vyrazneji ,,outdoorove" pouzivat. Nehlede na to ,ze kdyz za to vyplaznu 7 fiku,tak chci,aby to nejakou dobu vypadlo,ze jsem opravdu fanda SE. Jak to pak vypada,kdyz vytahnu tyden stary mobil pred kamosema a je zedreny? To si pak v klidu muzuo rict-,,Podivej se na Semaniaka. Kazdy den je na Semanii a uz ma doskrabany telefon". Tak to si myslim,ze toto opravdu neni dobra vizitka ani pro SE ani pro jeho uzivatele. Ale tot jen muj nazor.T.

Podpisuji, krásně vystiženo.

Nejde přeci o funkčnost, ale telefon za 6 a půl tisíce a po pár týdnech se mu sedře barva? No kde to jsme... Kdyby to bylo po půl roce tak budu naštvaný ale pochopím to, ale takhle určitě ne. Jsou telefony za tisíc, který maj mnohokrát kvalitnější povrch.

Vrzající kryt mi přijde jako pohroma, kvůli tomu šla z domu K770, bohužel i C702 má tento problém, což mě štve opravdu hodně Sad No... Mám Nokii E51 a ta je naprosto bezchybná, škoda že na ní není logo SE :/
uložena
bedka
Uživatel
***
Telefon: SE C 702, SE T 700
Příspěvků: 6


Zobrazit profil
« Odpověď #12 v: 12. Únor 2009, 22:11 »

Plně s vámi souhlasím. Již 10 let používám výhradně Ericssony, resp. Sony Ericsson. jsou mi příjemné, prostě je mám rád. Na podzim jsem vyměnil K 600i který jsem měl 2 roky za T 700. To jsem si ale moc radosti neudělal. Telefon je již tak malý a tenký, že se špatně drží a několikrát mi i vyklouzl z ruky. Co se týká funkcí byl perfektní, ale velkou nevýhodou je slabý zvuk při zvonění, v kapse není prakticky slyšet. I vybrace jsou podstatně slabší, než je u SE zvykem. A tak šel T700 po 3 měsících do světa. Po důkladném zvažování vyhrál C 702. A nyní po 3 měsících seznamování musím říct, že jsem zvolil dobře. Rádio funguje velmi dobře, má i slušnou citlivost na slabší stanice. Ostatní funkce velmi dobré, pouze GPS zatím nic moc (možná jsem zmlsaný Garminem 660, který mám v autě). Takže i já musím říct, že středně náročný uživatel si C 702 zamiluje. Jedinou vadou je stříbrná barva na rozích. Skutečně se nezadržitelně strácí. Vyřešil jsem to po kutilsku. Koupil jsem opravný lak na mealízu, (vypadá jako lak na nehty) nejlépe odpovídá odstín Ford. A když už jsou rohy hnusně odřené, tak je prostě štětečkem přetřu. Takže ode mě pro C 702 pochvala.         
uložena
spratek
Uživatel
***
Telefon: C702
Příspěvků: 141


Zobrazit profil
« Odpověď #13 v: 13. Únor 2009, 09:41 »

můžeš hodit foto těch rohů? taky mě to napadlo ale mám obavy pokud se netrefí přesně stejný odstín napáchá to víc škody než užitku. Setření laku je v pohodě tolerovatelné zatímco fleky po přetření můžou vypadat dost nepřirozeně
uložena
Radek178
Uživatel
***
Příspěvků: 14


Zobrazit profil
« Odpověď #14 v: 13. Únor 2009, 16:48 »

Jak většina z vás ví, spousta kusů C702 má problémy s loupáním barev (ať už větším, či menším). Mnoho lidí to bere jako podvod od výrobce, který přece inzeroval odolný telefon (specifikace IP54). Nějakou dobu jsem strávil pročítáním fór a zjistil, že ačkoliv s loupáním barev má problémy mnoho lidí, že by se telefon jakkoliv porouchal a přestal být funkční ale nepotkalo snad nikoho. Osobně je pro mě mnohem důležitější funkční odolnost, tedy že když se s telefonem něco stane, dál bude fungovat. To, že časem nemusí vypadat jako nový mi moc nevadí. Zajímalo by mě ale, jak se na tuto otázku díváte vy ostatní? Myslíte si, že když je C702 odolný telefon, znamená to, že se mu nemohou loupat barvy? Pokud to obrátím, když se nějakému telefony barvy neloupou, stává se tím z něj odolný telefon? Pravděpodobně většina zdejších uživatelů ví, že mám C702 rád a vyhovuje mi, zajímal by mě ale názor více lidí na tuto problematiku. Chápu, že každý by chtěl mít telefon jako nový, ale omezuje nějak loupající se barva funkčnost nebo odolnost telefonu? Já myslím, že nikoliv a budu rád, když mi tento názor potvrdíte nebo vyvrátíte.

To snad nemyslis vazne? Jak muzes psat, ze mnoho lidi bere jako podvod od vyrobce, ze inzeroval odolny telefon a on odolny podle nich neni a jine, ktere se neposkrabou jsou pak odolne? Pravdepodone se ti to nelibi. Unika ti uplne zakladni pointa. Ponechme stranou privlastek odolny. Je uplne jedno, jak to vyrobce myslel a podle vseho je tento telefon mene odolny, nez uplne bezny telefon, neoznaceny nazvem odolny. Tak k veci. Neni vubec bezne (ani u telefonu neoznaceneho jako odolny), aby se po par dnech nebo tydnech, ale ani po par mesicich zacala loupat barva. Zaruka je 2 roky a tohle za tak kratkou dobu nikdo normalni (ne servisaci), nemuze povazovat za bezne opotrebeni. Kdyz si kupuju pomerne drahou vec (ano vim, uz to stoji min nez cca 7.t, co to stalo na zacatku), tak ocekavam nejen ze bude fungovat, ale take to, ze bude alespon nejakou dobu nejak vypadat-taky proto jsem si ji kupoval. Dnes jsme v dobe, kdy si veci kupujeme i kvuli vzhledu. Jak by se ti libilo, kdyby sis ode mne (hypoteticky jsem vyrobce aut) koupil auto, ona by se ti po tydnu jezdeni sloupala barva, ty bys prisel na reklamaci a ja bych ti rekl, ze jsi auto pouzival a je to zpusobeno beznym pouzivanim a ze ti prece jezdi, volant zataci a kola se toci, tak co chces vic a ze se ti loupe barva? Vzdyt je to prece jedno, pane, vemte si, ze trabanty byly z plastu a vy mate pozinkovany plech. No a u jinych vyrobcu aut by si lidi stale uzivali sve zaplacene barvy na svych autech, ktera se neloupe.
Chapes tu logiku? Umyslne jsem zvolil nesmysl s Trabosem.
Zpet k telefonum. Beru nejake mensi osoupani treba po roce, ale po tak kratke dobe, o ktere spousta lidi pise, je to neprijatelne a SE by se k tomu mel postavit solidnej a nekterym nezamitat reklamace (jak jsem cetl ve foru), poskodi si tak jmeno. Mel by si priznat, ze proste vyrobil smejda a je uplne jedno, ze pry na tom tvym primo zazracnym kousku to nedela (dej sem fotky). Dela to spouste dalsich.  Ja uz cca 4 roky pouzivam vyhradne SE (vzdy mam minimalne 3 tel, najednou-bohuzel musim) a chtel jsem pokracovat dal a koupit si prave c702, ale po precteni toho, co to uzivatelum dela, do ni urcite nepujdu a musim bohuzel k Nokii, protoze momentalne SE nema pro me co nabidnout. C902 nechci, taky se loupe a pokud bych dal cca 24000 za 3 telefony, ktery by se mne kdyz to prezenu do mesice oloupaly, tak bych vrazdil (predem rikam, ze nezadam o rady co si mam koupit). Uz v lete jsem si koupil  K770 a vadi mne, ze na displeji neni nic videt, pokud je nepouzivany, ale smiril jsem se s tim. S timto se ale nesmirim. Muj cca 4 roky stary k750 pouziva synovec, kteremu jsem ho pred cca 2 rokama dal. Je mu 7 let a k telefonu se nechova moc kamaradsky a tel. je mimo skrabancu od sutru nebo asfaltu stale ve vynikajicim stavu, i barva. Jen na rozcich je mirne osoupana, ale to po tech letech beru. U te K770 neni po skoro 8 mesicich na stribrne barve (psal jsi to tusim nekde ty, ze se asi stribrna loupe) nikde ani viditelny skrabanecek a ani osoupana hrana nebo rozek. Chovam se k telefonum slusne, ale riskovat s c702 nebudu.
Libilo by se ti koupit si treba cervenou bundu a po par vypranich z ni mit bilou? Prodejce by ti rekl, ze je to pouzivanim. Ale to je lez, ty sis prave koupil tu cervenou, protoze jsi ji chtel. Kdybys chtel bilou, tak sis ji mohl koupit rovnou. A tak bych mohl prirovnavat stale dal a dal.
Zaver je jasny. C702 se jasne loupe, nenaslo by se tolik lidi po forech i zahranicnich, kde se o tom mluvi. SE by mel rict, udelali jsme smejda a menime kryty v zaruce bezplatne nebo rovnou vyrobit kryty nove a lepsi, ale to je jasne a logicke, ze se asi nestane. To jim za zle nemam.
Necekal jsem, ze se tak dlouze rozepisu, ale nadzvedl me ten tvuj prispevek. Pusobi to na me tak, ze se snazis c702 hajit, z jakych duvodu si ale neodvazim odhadnout.
« Poslední úprava: 13. Únor 2009, 17:03 od Radek178 » uložena
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: [1] 2 3 ... 5  Vše
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Platforma A200  |  Řada C  |  C702 (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Odolnost vs. odolnost u C702
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.009 sekund, 20 dotazů.