SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
28. Březen 2024, 11:22

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142443 příspěvků v 9986 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní  |  Programy pro mobilní telefony (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Jak upravit aplikaci, aby šla nastavit jako tapeta
Strana: [1] 2  Vše
Poslat téma Tisk
Autor Téma: Jak upravit aplikaci, aby šla nastavit jako tapeta  (Zobrazeno 16419 x)
Joza
Anonym
« v: 08. Únor 2009, 12:25 »

Všechny telefony na platformě A200 umožňují nastavit jako tapetu kromě statického obrázku nebo flash animace také spuštěnou aplikaci. To se hodí například u aplikace MobyToday, díky které na úvodní obrazovce vidíte úkoly z kalendáře. Občas se to ale může hodit i u jiných aplikací, které ale běžně nedisponují volbou nastavení jako tapety. Ta se ale dá do aplikace velmi snadno a rychle přidat.



Jediné, co budete potřebovat, je soubor s příponou .jad, tkerý se většinou u aplikace nachází, případně jej lze přímo ze souboru s příponou .jar vygenerovat.
Aby se aplikace dala použít jako tapeta, stačí otevřít soubor .jad a přidat na níže označené místo řádek:
SEMC-StandbyApplication: Y
Více na obrázcích, nejprve je vidět původní soubor, poté již upravený (daný řádek je označený modrou tečkou)





Soubor je poté nutno uložit, spolu se souborem s příponou .jar zkopírovat do telefonu a přes JAD soubor nainstalovat.

V mém konkrétním případě jsem danou úpravu aplikoval na skvělou aplikaci TrekBuddy, takže díky přítomnosti GPS modulu v C702 můžu přímo na úvodní obrazovce telefonu vidět, kde se nacházím, případně další užitečné věci. upravený soubor jad (spolu se samotnou aplikací) si můžete stáhnout zde:
http://semania.cz/index.php?option=com_remository&Itemid=62&func=fileinfo&id=3697


« Poslední úprava: 08. Únor 2009, 13:08 od Jozef Cmar » uložena
HUdasp
Uživatel
***
Telefon: SE SK17i, SE G502
Příspěvků: 1865



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1 v: 08. Únor 2009, 13:06 »

Potom nám napiš, jak dlouho ti vydrží telefon s neustále zaplou GPS Mrknutí Jinak dík za super návod=)
uložena
Joza
Anonym
« Odpověď #2 v: 08. Únor 2009, 13:07 »

Někdy to prubnu, zatím nikdy sem neměl GPS spuštěnou déle než tak tři hodinky v kuse Smajlík
uložena
wojnar
Uživatel
***
Telefon: HTC Desire, FroYo
Příspěvků: 59



Zobrazit profil
« Odpověď #3 v: 09. Únor 2009, 13:37 »

Funguje to, ale páč mi to naistalovalo na kartu, tak když aplikaci zavřu, už nemůžu znova ji jako tapetu nastavit.
Prostě v Nabídka -> Nastavení -> Displej -> Tapeta -> Aplikace není v TrekBuddy v nabídce. Jsou tam jenom Open Today a PIM Wallpaper, které jsou nainstalované v telefonu kdy už samotná jejich instalace nahlásila, že aplikaci uloží do telefonu.
Aplikace, které chceme mít jako tapetu je třeba instalovat bez karty v telefonu, aby ji instalátor uložil do telefonu a ne na kartu jak to dělá defaultně.

PS.: je taky možné, že jsem aplikaci pouze přeinstaloval, takže ji nainstalovalo tam kde byla původní.
uložena
Joza
Anonym
« Odpověď #4 v: 09. Únor 2009, 13:49 »

Toto jsem zapoměl zdůraznit, aplikace musí být nainstalovaná v paměti telefonu, z paměťové karty se jako tapeta použít nedá Smajlík
uložena
HUdasp
Uživatel
***
Telefon: SE SK17i, SE G502
Příspěvků: 1865



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #5 v: 09. Únor 2009, 14:21 »

Když jsme se k tomu tak dostali, jakym způsobem docílím toho, že se nainstaluju aplikaci do telefonu? Vždy mi to automaticky hodilo na kartu. Asi hloupý dotaz, ale budu rád za odpověď Roll Eyes
uložena
Hangman
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: Vodafone Smart II a SK17i Black
Příspěvků: 281


Zobrazit profil
« Odpověď #6 v: 09. Únor 2009, 14:29 »

nakopíruj instalačku do telefonu, vyndej kartu a nainstaluj;) Jinak se tuším dá přesunout do paměti telefonu... Možnosti->Přesunout do tel.
uložena

T630->T105->T290->K310->K320->K550->W900->V630->W810->K850->G900->C702->T700->W995->W715->U20i->HTC BUZZ Wildfire + M600i->E10i->W595->W580->Samsung Galaxy Ace->C902-> C905->SK17i Black + Vodafone Smart II
HUdasp
Uživatel
***
Telefon: SE SK17i, SE G502
Příspěvků: 1865



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #7 v: 09. Únor 2009, 15:03 »

Takhle jednoduchý způsob mě nenapad=) Hledám asi jen samé složité způsoby (zvyk z chytrých telefonů). Na hloupé telefony se musí hloupě. Tisíceré díky Mrknutí
« Poslední úprava: 09. Únor 2009, 15:04 od HUdasp » uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #8 v: 10. Únor 2009, 21:32 »

Ještě bych přidal, že problém může nastat v customizovaných mobilů. V případě G502 od T-Mobile to bude asi tou aplikací Mých5, která tam je zabetonovaná a asi to blokuje ostatním. Možná bude problém v tom, že mi ta aplikace 'zmizela' (přestala tam být bez mého úsilí), asi po smazání T-GPRS účtů. Tím se možná něco pokazilo.
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
321654
Anonym
« Odpověď #9 v: 10. Únor 2009, 23:32 »

ja aplikaci aby sla pouzit jako tapeta upravuju jar soubou tak ze ho rozbalim ve winraru a edituji soubor MANIFEST.MF pridanim stejneho radku
pote se aplikace sama instaluje do pameti telefonu a sama se nabidne na pouziti s telefonem
uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #10 v: 11. Únor 2009, 07:14 »

Doplním, že se to netýká jen A200 mobilů. Podle http://developer.sonyericsson.com/site/global/techsupport/tipstrickscode/java/p_standby_midlet_jp7phones.jsp to pojede v JP-7 mobilech. A ty AFAIK nejsou na A200. Slyšel jsem, že A200 mají tlačítka pro začátek a konec hovoru. Toto tu ale je až od JP-8. Takže JP-7 mobily patrně nebudou na A200 a přesto by to na nich mělo jet, pokud se to něčím nepokoní.
edituji soubor MANIFEST.MF pridanim stejneho radku
To je taky možné, ale IMHO to ocení málokdo. Bylo by to použitelné v kombinaci s krátkým skriptem, který by to dělal automaticky.
Navíc tu může být jeden problém. Nevím, jestli se manifest taky podepisuje, ale pokud ano, pak u podepsaných aplikací nebude toto fungovat. Ale zpaměti ohledně podepisování v javě moc nevím, takže to berte s rezervou.
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
MatessH
Uživatel
***
Telefon: Vivaz pro
Příspěvků: 83


Zobrazit profil
« Odpověď #11 v: 17. Únor 2009, 09:28 »

Mám dotaz, uměl by někdo uravit aplikaci GOOGLE MAP na plochu? Jsou ve vybavení C905 a určitě i C902.
uložena

Dříve: T18i, T28i, T68i, T630i, K750i, K810i, P1i, K850i, C905 now: C902 + U8i Vivaz Pro
321654
Anonym
« Odpověď #12 v: 17. Únor 2009, 17:00 »

tady je  Mrknutí http://semania.cz/index.php?option=com_remository&Itemid=62&func=fileinfo&id=3708
uložena
Kaune
Anonym
« Odpověď #13 v: 17. Únor 2009, 17:27 »

No ono je to hezké mít aktuální pozic přímo na ploše, ale za á gps během 4 hodin vysaje baterku a za bé pořád spuštěný TB významně zpomalí telefon.  Takže zůstane jenom u toho snu. Ale vypadá to efektně:) Dá se potom nějak nastavit i ovládání dané aplikace přímo z pohotovostního režimu?
uložena
321654
Anonym
« Odpověď #14 v: 17. Únor 2009, 17:33 »

jen jsem vyhovel zadosti, jak to uzivatel vyuzije je na nem (aplikace funguje s interni gps)
uložena
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: [1] 2  Vše
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Ostatní  |  Programy pro mobilní telefony (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Jak upravit aplikaci, aby šla nastavit jako tapeta
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.008 sekund, 17 dotazů.