SEMania.cz Fórum Bazar Galerie Download E-shop Sony Ericsson

Vítejte, Anonym. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.
Nepřišel Vám aktivační email?
19. Duben 2024, 04:43

Zadejte uživateské jméno, heslo a dobu přihlášení
Hledat:     Pokročilé vyhledávání
142444 příspěvků v 9987 tématech od 23753 uživatelů
Nejnovější uživatel: tripsitter
* Domů Nápověda Hledat Přihlásit Registrovat
Fórum SEMania.cz  |  Platforma A200  |  Řady G, K, T, Z (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Bezpečná záloha T9 a aplikací
Strana: 1 [2] 3  Vše
Poslat téma Tisk
Autor Téma: Bezpečná záloha T9 a aplikací  (Zobrazeno 16406 x)
HUdasp
Uživatel
***
Telefon: SE SK17i, SE G502
Příspěvků: 1865



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #15 v: 20. Únor 2009, 10:06 »

SMS, poznámky apod nejlíp zazálohuješ přes PC Suite. Nejlepší záloha kontaktů je synchronizace s něčim (Outlook, Google apod.)
uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #16 v: 20. Únor 2009, 10:57 »

Dobře.

Ještě pro ostatní dám link na pár o něco jednodušších záloh, které jsem nezkoušel (obětoval jsem něco ruční práce a interakce za větší jistotu správného výsledku práce s nástrojem, který moc neznám):
* A2uploader skript:  http://www.se-tuning.cz/viewtopic.php?p=145997#145997 a http://www.topsony.com/forum/fs-files-routes-extracting-uploading-deleting-files-f43/complete-phone-backup-fullflash-t16530.html
* Extracter FS (o tom už vůbec nic nevím): http://www.4shared.com/file/69601898/bde2289a/extracter_FS.html
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
spratek
Uživatel
***
Telefon: C702
Příspěvků: 141


Zobrazit profil
« Odpověď #17 v: 20. Únor 2009, 14:13 »

Mě tb kompletní záloha prostě nejde
Zálohuje a pak narazí na nějakej fajl s diakritikou a zdechne.
Není někde link na to ftp do fs?
uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #18 v: 20. Únor 2009, 15:50 »

Zálohuje a pak narazí na nějakej fajl s diakritikou a zdechne.
Předpokládám, že to zdechne u zálohy /usb/. Tak zálohuj vše kromě /usb/ a /usb/ pak zálohuj přes USB Mass storage (snad tam bude vidět všechno potřebné).
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
spratek
Uživatel
***
Telefon: C702
Příspěvků: 141


Zobrazit profil
« Odpověď #19 v: 20. Únor 2009, 18:41 »

Bohužel jsou někde v /tpa/ a navíc na víc místech - /usb by nebyl problém. Zvládá to Phoneexplorer líp?
uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #20 v: 20. Únor 2009, 19:51 »

Co já vím, tak ten se k tomu vůbec nedostane.
Pokud si troufneš, můžeš zkusit třeba Extracter FS.

Jinak zprávy apod. jsem zálohoval pomocí Wammu.
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #21 v: 06. Březen 2009, 08:40 »

(Vyjádřením, že něco funguje, že mi něco fungovalo apod. neberu na sebe zodpovědnost za škody vzniklé použitím této informace - používejte na vlastní riziko!)

O obnově SMS apod. nebudu ani psát. Obnova T9 byla jednoduchá, obnovil jsem usercdb.t9 i wdb.t9. A obnovilo si o i matice slov :-)
S obnovou aplikací ale nevím. Četl jsem http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=107279 . Vypadá to, že to neplatí jen pro paměťovku. Jenže: k čemu jsou ty soubory s příponou b? To je index nebo co? Ty mám taky obnovovat?
Jak moc si mám dovolit experimentovat?
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
spratek
Uživatel
***
Telefon: C702
Příspěvků: 141


Zobrazit profil
« Odpověď #22 v: 06. Březen 2009, 10:21 »

b jsou přeložené jary do exáče telefonu, a na kartě je to uloženy trochu jinak, jar a jad mají jinou přísnou a nejdou jenom tak rozbalit
Přesun starýho ams nepomohl? Taky už si myslím že je to v registrech telefonu (zkus si prohledat celej FS na jméno některé aplikace, třeba jimm a uvidíš kde všude je evidovaná, může to být taky v unicodu, našel jsem něco uvnitř /pdh/ takže buď nakopírovat i tuhle celou složku což je ale riziko s poškozením nové konfigurace telefonu. nebo přeinstalovat jar a apl. data  dotáhnout ze souboru .d to už by měl zkousnout


Stručněji maximum možného je před upgradem vytáhnou z FS všechny jar a jad a .d, manuálně reinstal a dodatečně dohrát soubory .d, s kartou neumím, tam je to problém
uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #23 v: 06. Březen 2009, 11:23 »

Jo, takže *.b je nějaká JIT cache nebo něco podobného. Věřil bych i tomu, že to nebude na kartě (kartu nemám, pokud to tam je, informujte mě o tom, mohla by to být solidní díra). To bude asi i vysvětlení, proč se o tom nemluvilo v odkazované diskusi. To bude taky vysvětlení, proč se aplikace zvětší po instalaci, i když se tam uchovává původní jarka. (Původní JARku bych neodstraňoval a neměnil - nemusí být zkompilováno vše.)
Ale z5 k tématu:
Nechtěl jsem příliš experimentovat a vážím si stability... Záloha je z doby, kdy trpěl restarty. Takže asi v neděli* zkusím obnovu aplikací zkopírováním a přejmenováním souborů *.d. Snad a2uploader dovolí přenést více souborů zároveň, jinak si pěkně procvičím práci s myší nebo (spíš) customize_upgrade.xml. Ale to bych zase kvůli místu musel asi dělat několikrát Sad
Zkoušel jsem i a2uploader read, instalaci Opery mini a a2uploader read, ale (kromě toho, že jsem to instalovat z netu a zapomněl na cache a historii) tam bylo více změn, i něco v kalendáři, celkem se to nevešlo na obrazovku. A byly tam i nějaké soubory s gdfs v názvu apod., což jsou soubory, jejichž význam přesně neznám a mohlo a nemuselo se to tam instalovat. Možná jsou ty souory s gdfs v názvu něco jako /dev/hda, ale bylo toho víc. Takže tuto cestu jsem vzdal.

*) Už jsem nějaký tuning dělal, tak otestuju stabilitu.
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #24 v: 13. Březen 2009, 15:16 »

Tak jsem to kvůli restartům oddálil. Nejdřív jsem řešil nový firmware na http://forum.semania.cz/index.php?topic=20820.0 , pak jsem se na to zatím vykašlal. Restartů je teď určitě méně, i když nějaké jsou. Tak jsem se do toho pustil.
Ale nevypadá to tak Jednoduše :-( Něco se přeneslo a něco ne. Ten přenos dat umím patrně udělat pro jednotlivé RecordStore, ale je tu pochopitelně riziko zrušení vzájemných  vazeb.
Navíc se obávám, že jsem něco nahradil jiné aplikaci.
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #25 v: 13. Březen 2009, 19:59 »

Nejdřív jsem zjistil, že dvě rms "tabulky" mohou mít jiný název - nemyslím jen první 2 znaky!
Takže, zapártal jsem po ukládání RMS. Když jsem si vytvořil aplikaci, která udělala RMS s názvem characteristicrmsndefhenviegxnb, našel jsem v /tpa/pdh/00C/0001a toto (v 2B unicode, AFAIK jde o UTF-16):
Kód:
jf58517959f970f22ac224bb31643e17ca3fbfa82>characteristicrmsndefhenviegxnb–/tpa/preset/system/ams/java/db/jf58517959f970f22ac224bb31643e17ca3fbfa820.d
To může být vodítko, ale v tom souboru jsem se nechtěl hrabat apod.
Ale našel jsem toto: http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=19568&pid=211921&mode=threaded&show=&st=0
První příspěvek obsahuje relativně složitý nápad na zálohu podobný tomu mému. Teď je mi to navíc na nic, protože to bych tak musel zálohovat.
Druhý příspěvek je pro mě zajímavý.
A2uploader je zde prakticky nepoužitelný. Šlo by použít Customize.xml, ale to je relativně zbytečně složité a mohl bych narazit na volné místo. Proto jsem se rozhodl pro: http://se-tuning.cz/viewtopic.php?t=13226 .
Momentálně nahrávám, potom to editnu a napíšu výsledek.
EDIT: Zatím to vypadá OK. Jen jsem si tam nahrál tu zbytečnost z T-customizace jménem w'n'w a nemůžu ji smazat.<edit number="2">, ale smazání mini.jar to pravděpodobně kompletně odstranilo, včetně JAD apod. Smajlík</edit>  Ale to už patří jinam. Jinak plánuju napsat, jak se změnily restarty po restoru.
EDIT3: Vypadá to, že to zahodilo JITky, takže první spuštění kterékoli obnovené aplikace trvá trošku déle.
EDIT4: Vypadá to, že (zvlášť, pokud internetové profily byly mezi zálohou a obnovou smazány a zvonu vytvořeny) u některých aplikací musím znovu nastavit internetové připojení.
« Poslední úprava: 13. Březen 2009, 20:44 od v6ak » uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
spratek
Uživatel
***
Telefon: C702
Příspěvků: 141


Zobrazit profil
« Odpověď #26 v: 13. Březen 2009, 23:01 »

V6ak> To za j je 20 nějakých čísel v hexa tvaru ale z čeho se dělají neřeknu - ztráta času. Aby to nebylo tak jednoduchý tak jich pro tutéž apl. může být víc s tím že se mění konečných několik čísel. Jediný způsob jak obnovit aplikace je znova instalovat z jaru a přihrát .d (všechny)

aplikace jsou sice v /pdh ale není tam jenom tohle (něco jako registry u win) a musel by se jedině  zkopírovat celej pdh ze staré konfigurace bůhví co to udělá. Update jsem zatím nedělal takže nevím jak se to bude chovat ale chystám se vyzkoušet, v tomhle ohledu je phoneexplorer mnohem lepší protože zkopíruje soubory na disk s původním datem takže se dají dobře odlišit konfig. soubory od vlastního fw
uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #27 v: 13. Březen 2009, 23:16 »

No jedna aplikace může mít více RMS "tabulek", tedy d souborů může být víc. Ale přehrává se to blbě, už se mi stalo, že stejná "tabulka" byla asi vytvořena později a dostala jiný identifikátor, takže zkopírování nepomohlo. Z názvu se toho IMHO nedá moc vyčíst, to se asi musí překládat pomocí souborů v phd.
Po přehrání phd jsem nezaznamenal žádný vedlejší efekt. Popravdě řečeno, nic jiného než info k aplikacím jsem tam nenašel. Ale moc jsem si to neprohlížel.
Phone explorer mi hlavně při čtení občas vynechává, což je asi jeho největší problém a důvod, proč si ho nedovolím použít na zálohování.
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
spratek
Uživatel
***
Telefon: C702
Příspěvků: 141


Zobrazit profil
« Odpověď #28 v: 14. Březen 2009, 08:35 »

No já s ním výpadek teda ještě neměl (na rozdíl od a2u který kolabuje i třeba kvůli češtině v názvech) a čas záloh je podstatně kratší protože nekopíruje otrocky všechno ale  už jenom to co se změnilo od poslední zálohy
uložena
v6ak
Uživatel
***
Pohlaví: Muž
Telefon: SK17i, G502, K320i
Příspěvků: 2212



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #29 v: 14. Březen 2009, 08:44 »

Já jo. Neprojevilo se to ale žádnou chybovou hláskou. Prostě jsem se díval na nějaké xml (AFAIK menu.ml) a soubor nebyl celý. Ten teda nebyl celý ani při dalším pokusu.
Ale pak jsem zkopíroval jeden adresář a porovnal ho. A našel jsem rozdíly. Na jedné straně něco chybělo. Prostě nenačetl celý adresář.
uložena

kontakt - Ale nejsem poradna - od toho je tu toto fórum
Fórum SEMania.cz
   

 uložena
Strana: 1 [2] 3  Vše
Poslat téma Tisk
Fórum SEMania.cz  |  Platforma A200  |  Řady G, K, T, Z (Moderátor: Ganimed)  |  Téma: Bezpečná záloha T9 a aplikací
Skočit do:  


© SEMania 2004-2007 | Powered by SMF.
© 2005, Simple Machines. Všechna práva vyhrazena.
Stránka vytvořena za 0.013 sekund, 17 dotazů.